Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 19:11   #1
Hodalica za starije ljude

Pozz.

Neznam jesam na pravom mjesti,ako nisam neka moderatori proslijede..

Dakle zanimaju me hodalice za starije ljude..ali ne one obicne,vec sam cuo da ima neka vrsta hodalica u koju mozes i sjesti..pa bi bio zahvalan ako bi mi netko dao neki link gdje bi to mogao da narucim...neophodno je i svaka pomoc je dobrodosla..

Unaprijed zahvaljujem
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 02:03   #2
evo, imas u oglasima:

http://images.google.com/imgres?imgu...lr%3D%26sa%3DN
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 09:34   #3
Moja baka je imala hodalicu koja joj je pomagala u hodu. Ta hodalica je imala gibljive zglobove, ali nije imala kotačiće. Nisam čula da se sjedi u hodalici. Hodalica služi za pomoć u hodanju.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 09:59   #4
Baš sam ovih dana hodala nekim drugim poslom po prodavaonicama s ortopedskim pomagalima i vidjela tu hodalicu na koju se može i sjesti. Ako se ne varam, bilo je to u Novoj cesti 75, na Trešnjevci, firma se zove Par Mar. Uguglaj, imaju stranicu.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:14   #5
Probaj pitati i u firmi Simbex imaju puno takvih stvari...
tennessee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:05   #6
Nekidan sam je vidjela u hospitaliji. Dobro je to
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:28   #7
Probaj pogledati u bauerfeindu, imaju trgovinu u draskovicevoj, ali i u nekoliko gradova po zemlji
www.bauerfeind.hr
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 03:51   #8
Ima od moga muza baka i jako je zadovoljna. Moze se sjesti na nju, a ispod sjedala ima kosara u koju moze staviti stvari koje joj trebaju, tako da ih ne nosi u rukama (slicno kao kosara u ducanu). Na "ruckama' od hodalice imaju i kocnice ako ide nizbrdo. Ima slicna u onim oglasima na koje sam dala link.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:54   #9
ako si zg-a, bas sam vidjela jucer da u bauerfeindu u draskovicevoj imaju 50% popusta i na tu hodalicu pa ako si u blizini odi pogledaj
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:21   #10
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Moja baka je imala hodalicu koja joj je pomagala u hodu. Ta hodalica je imala gibljive zglobove, ali nije imala kotačiće. Nisam čula da se sjedi u hodalici. Hodalica služi za pomoć u hodanju.
ima i sjedalica iako su mi rekli da to sad nije za sjedenje bas,nego ono..ako bas nemoze ili ti se zavrti pa da sjednes malo//
Quote:
celica maja kaže: Pogledaj post
Ima od moga muza baka i jako je zadovoljna. Moze se sjesti na nju, a ispod sjedala ima kosara u koju moze staviti stvari koje joj trebaju, tako da ih ne nosi u rukama (slicno kao kosara u ducanu). Na "ruckama' od hodalice imaju i kocnice ako ide nizbrdo. Ima slicna u onim oglasima na koje sam dala link.
e da to je to,zove se rolator
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
ako si zg-a, bas sam vidjela jucer da u bauerfeindu u draskovicevoj imaju 50% popusta i na tu hodalicu pa ako si u blizini odi pogledaj
evo narucio sam di mi je trenutno najblize znaci u Os

evo to je to,u biti ista je kao i u bauefeindu

http://www.otos.hr/pomagala-za-kreta...a-rolator.html

Hvala vam svima na pomoci
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2022., 14:43   #11
Molila bih preporuku za hodalicu s kotačima, košarom, sjedištem. (rolator)
Ima raznih modela, sve slično, pa me zanima ima li netko osobno iskustvo (tj. u obitelji), pa može reći koja bi bila najbolji izbor. (kupnja u Zg)
Hvala

Edit
Možda je bitno, potrebno je za sitnu staricu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2022., 23:19   #12
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Molila bih preporuku za hodalicu s kotačima, košarom, sjedištem. (rolator)
Ima raznih modela, sve slično, pa me zanima ima li netko osobno iskustvo (tj. u obitelji), pa može reći koja bi bila najbolji izbor. (kupnja u Zg)
Hvala

Edit
Možda je bitno, potrebno je za sitnu staricu.
Ne mogu vjerovati da nitko nije odgovorio.
Ima ih stvarno razlicitih. Ja sam mojoj baki kupila nesto ovako

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=...AAAAAdAAAAABAX

Ovakvi su laksi sto se tice tezine, mogu se lko sklopit i tako zauzimaju minimalno mjesta (povuce s ovo u sredini sjedala), moze se sjest na njega, ima taj remen za ledja kao naslon.
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2022., 11:36   #13
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Molila bih preporuku za hodalicu s kotačima, košarom, sjedištem. (rolator)
Ima raznih modela, sve slično, pa me zanima ima li netko osobno iskustvo (tj. u obitelji), pa može reći koja bi bila najbolji izbor. (kupnja u Zg)
Hvala

Edit
Možda je bitno, potrebno je za sitnu staricu.
Nakon bogatog iskustva s razlicitim rolatorima mama, teta i ja, sve smo ih imale i koristile), najbolji mi je Karl Dietz, kojeg i imam.
Ovaj https://kdk.hr/proizvod/rolator/
Ne sjecam se di sam ga u ZG uzela, ali nazoves ih i pitas di ih ima.
Nikad vise ne bih uzela nijedan drugi.

(Ovaj gornji mi je nespretniji jer ima neke glupe kotače, Dietz ima kosaru, ovi kao gornji imaju nekakvu vrećicu, nekakva ispred visi, ili pod sicom, moras ga dignuti da nesto stavis u nju, i mala je, totalno nespretno i nepraktično, Dietz ima i kao tacnu koja se montira iznad sjedala pa si mozes sam dopeljati nesto tipa odes po casu vode, sok, klopu, doneses si npr iz kuhinje u dnevnu sobu, ne mora ti netko nositi. Ovaj gornji to nema. Kosara se skida, u nju inace dosta stabe, za ducan mi je bila super, i za voziti sa sobom tipa flasu vode i nesto za gricnuti, i metnula bi i ruksak u nju. Sklapa se lagano, kao i svi, ima 2 kopce. Tezi je od drugih ali ga ne nosis nego guras, a u tom nema razlike. Naravno, ima kocnice, i moze se sjesti ako si umoran dok hodas, pa si malo odmoris ak nema klupe.
Uglavnom,ovi drugi su mi grozni, losiji i kao sto rekoh, nikad nijedan drugi vise ne bih uzela.)
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.