Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 21:07   #61
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
i mene muči stalan umor, ali ja ti imam anemiju. pa to pripisuju anemiji. ali nemoj se sekirat. dobro je što se zglobovi ne bolove. možda će se kod tebe to puno kasnije manifestirat. daj bože nikad. za ovu bolest potreban je okidač, čuvaj se okidača (stres...)
joj, teško se riješiti stresa. posao, zdravlje, manjak sna... biraj.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:10   #62
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
A ideš stalno u Osijek kod nefrologa ili u Vukovaru imaš sve doktore?
idem stalno u osijek.
praktički svaka pretraga je u osijeku. vukovarska bolnica je mala i čak nema sve mogućnosti za dijagnostičke pretrage. npr. imunološke sve moram raditi u osijeku, a i 24h proteinuriju mi nefrologica inzistira da radim u osijeku. nemamo nefrologa, urolog se čeka nekoliko mjeseci jer i on dolazi iz osijeka pa se moraš naručiti....
zato odmah odem tamo da si skratim čekanje.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:13   #63
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
joj, teško se riješiti stresa. posao, zdravlje, manjak sna... biraj.
znam. ali pokušaj izbjegavat ako možeš.
meni kad je to počelo sam bila na nekoj dijeti. ne kažem da mi to ne bi došlo i inače, ali možda kasnije pa barem koju godinu kasnije i bilo bi mi bolje. ovako sam RA dobila sa 34 g.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:15   #64
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
moraš popit barem 2 L vode, kada radiš 24-satni urin, a toliko i popišat naravno. ja se ravnam po boci od coca-cole, uvijek mora biti puna. sigurno će ti biti visoki proteini, jer manje tekućine, veći proteini, više tekućine, manji proteini. to sam ja skužila, zato su meni u običnom urinu, od pola deca 0,98 g/l i to mi je rekla nefrologica

ja inače pijem malo tekućine preko dana. popijem čaj, možda kavu i malo vode. jednostavno nemam tu naviku, ali za sada sam uvijek piškila barem litru i pol. sada kad god idem skupljati urin pokušavam popiti što više vode, ali najviše što sam piškila je bilo blizu 3 lit.
negdje sam pročitala da, navodno, kod proteinurije ne valja piti puno tekućine upravo zato što kad više piškiš gubiš više proteina, dakle bubrezi se više oštećuju. nemam pojma. baš ću pitati nefrologicu kad odem na kontrolu.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:22   #65
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ja inače pijem malo tekućine preko dana. popijem čaj, možda kavu i malo vode. jednostavno nemam tu naviku, ali za sada sam uvijek piškila barem litru i pol. sada kad god idem skupljati urin pokušavam popiti što više vode, ali najviše što sam piškila je bilo blizu 3 lit.
negdje sam pročitala da, navodno, kod proteinurije ne valja piti puno tekućine upravo zato što kad više piškiš gubiš više proteina, dakle bubrezi se više oštećuju. nemam pojma. baš ću pitati nefrologicu kad odem na kontrolu.
I ja sam to isto čitala ali ako se ne varam da mi je nefrologica rekla slana dijeta i piti tekučine.Stvarno nisam sigurna više.
Ali što je više dobro nemam pojma
Samo važno je da se sada izvućemo iz ovog gdje jesmo.

Kiki ništa nije pisala jel je danas bole zglobovi meni je danas malo bolje što se tiče zglobova, pazi kad krene na buru odmah manje boli, ali ta južina me skroz uništi.

Nela nisi sama evo tu smo za tebe sa tobom ako ne bar nas tri sa istim problemima.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:26   #66
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
I ja sam to isto čitala ali ako se ne varam da mi je nefrologica rekla slana dijeta i piti tekučine.Stvarno nisam sigurna više.
Ali što je više dobro nemam pojma
Samo važno je da se sada izvućemo iz ovog gdje jesmo.

Kiki ništa nije pisala jel je danas bole zglobovi meni je danas malo bolje što se tiče zglobova, pazi kad krene na buru odmah manje boli, ali ta južina me skroz uništi.

Nela nisi sama evo tu smo za tebe sa tobom ako ne bar nas tri sa istim problemima.
bole, bole, ali sutra će bura pa će valjda biti bolje
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:36   #67
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
bole, bole, ali sutra će bura pa će valjda biti bolje
Kiki ja imam RF 1215 waler rose 154 SE 98 CRP 29 te neke cryoglobuline, te onaj aCL IgM sve su to imuni faktori koji direktno uništavaju bubrege, ali sad sam na toj terapiji i čim osnovna bolest odnosno SLE bude bolje bit će valjda i bubrezi , te se nadam da će ipak biti manje proteina.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:43   #68
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Kiki ja imam RF 1215 waler rose 154 SE 98 CRP 29 te neke cryoglobuline, te onaj aCL IgM sve su to imuni faktori koji direktno uništavaju bubrege, ali sad sam na toj terapiji i čim osnovna bolest odnosno SLE bude bolje bit će valjda i bubrezi , te se nadam da će ipak biti manje proteina.
ja nemam uopće visoke RF faktor, čak su možda više neg. nego poz. SE mi je najviša bila 35, CRP do 20, ali zato imam anti CCP 125 ( a granica je 25) i bole me zglobovi za poludit
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:54   #69
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
I ja sam to isto čitala ali ako se ne varam da mi je nefrologica rekla slana dijeta i piti tekučine.Stvarno nisam sigurna više.
Ali što je više dobro nemam pojma
Samo važno je da se sada izvućemo iz ovog gdje jesmo.

Kiki ništa nije pisala jel je danas bole zglobovi meni je danas malo bolje što se tiče zglobova, pazi kad krene na buru odmah manje boli, ali ta južina me skroz uništi.

Nela nisi sama evo tu smo za tebe sa tobom ako ne bar nas tri sa istim problemima.
baš vam hvala na podršci!
moram priznati da mi je malo lakše kad znam da nisam sama (nije da mi je drago što ste bolesne, nemojte krivo shvatiti)
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:59   #70
trenutno me muči još jedan problem, mladež koji imam na leđima na mjestu gdje se grudnjak zakopča, mi je narastao a na vrhu pobijelio kao da se upalio oko njega crveni krug.Boli me sve do ramena a stvarno nemam želje ići doktoru.
Ma kad ide ide.
Nela Kiki i ja imamo istu dr.nefrologa , zapravo ona mi je rekla da je kod nje pa eto sam i ja išla i doktorica je naša OK, SUPER JE I kIKI ZAISTA TI HVALA.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:17   #71
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
trenutno me muči još jedan problem, mladež koji imam na leđima na mjestu gdje se grudnjak zakopča, mi je narastao a na vrhu pobijelio kao da se upalio oko njega crveni krug.Boli me sve do ramena a stvarno nemam želje ići doktoru.
Ma kad ide ide.
Nela Kiki i ja imamo istu dr.nefrologa , zapravo ona mi je rekla da je kod nje pa eto sam i ja išla i doktorica je naša OK, SUPER JE I kIKI ZAISTA TI HVALA.
ma da, ništa.
ali molim te, digni uputnicu za kirurga plastičara i naruči se za to jer može biti svašta. nadam se da znaš na što mislim.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:24   #72
Da znam ali previše je tih odlazaka doktoru stvarno, a ako do petka ne prestane idem ali mislim možda se samo upalio kvragu pa prestat će a ono nikako.
Kiki si ti dobila još koji dan bbolovanja?
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:51   #73
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Da znam ali previše je tih odlazaka doktoru stvarno, a ako do petka ne prestane idem ali mislim možda se samo upalio kvragu pa prestat će a ono nikako.
pa kad krene onda stvarno ide do kraja.
ma bolje ti je da to odeš prekontrolirati. što je sigurno sigurno je.
a reci mi, što je SLE? lupus? to je tebi dijagnosticirano?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:07   #74
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
pa kad krene onda stvarno ide do kraja.
ma bolje ti je da to odeš prekontrolirati. što je sigurno sigurno je.
a reci mi, što je SLE? lupus? to je tebi dijagnosticirano?
da SLE ti je lupus sa ovim glomerulonefritisom.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:12   #75
Ne bih željela kao ni ti da doživim dijalizu zato idem i kod imunologa i nefrologa čuješ to su baš nezgodne dijagnoze, ali se drže sa terapijom pod kontrolom.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:21   #76
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
da SLE ti je lupus sa ovim glomerulonefritisom.
a koliko dugo se već lječiš? mislim, kada su ti dijagnosticirali SLE? jesi imala nekih problema prije nego si saznala da si bolesna?
znaš, čudno mi je da smo samo nas tri sa sličnim problemima. zar je moguće da nema nikog drugog tko ima gn. a možda nisu naišli na ovu temu.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:30   #77
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
a koliko dugo se već lječiš? mislim, kada su ti dijagnosticirali SLE? jesi imala nekih problema prije nego si saznala da si bolesna?
znaš, čudno mi je da smo samo nas tri sa sličnim problemima. zar je moguće da nema nikog drugog tko ima gn. a možda nisu naišli na ovu temu.
A nedavno su mi dijagnosticirali a liječim se več tri godine citistaticima i kortikosteroidima -dekortin i imunosupresivima Imuran a citostatik Leuceran uzimam za kroničnu limfatičnu leukemiju.
Kada su poćeli problemi sa GN onda je kompletna obrada i eto dođoh do te dijagnoze.
I mene jako čudi da se tako malo ljudi javilo i neznam zar je tako malo onih koji boluju od ove bolesti, čuješ više ljudi , odmah i iskustava i naćina liječenja a sada za sada nas tri.Možda se ipak još neko javi ...... najvjerojatnije
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:31   #78
Čuješ jel trebaš neku pomoć za doktora u Osjeku?????
Možda ti mogu pomoć
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:35   #79
I još quensyl za SLE
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:36   #80
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Čuješ jel trebaš neku pomoć za doktora u Osjeku?????
Možda ti mogu pomoć
hvala ti na ponudi, ali za sada nema potrebe. nefrologica mi je ok (dr. Vizjak), akod urologa ionako neću često. a jel ti imaš nekog poznatog u KBO?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.