Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 18:33   #1001
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
A nela nije dobro vidim i s*anje i ti proteini najveći su problem.
Što se tiće nalaza hijalni cilindri to svi imamo ko ima glomerulonefritis, ja sam imala eritrocitne cilindre, a postoje još i leukocitni, granulocitni i limfocitni cilindri.Ništa neobično s obzirom na dijagnozu.A ostali nalazi i sama vodim borbu sa trigliceridima tako da stvarno a što bi bilo da se ne liječimo.
Možda u Zagrebu dobiješ još nešto od terapije.
Drži se i svi smo u komi sa nalazima
hvala na objašnjenju! ma iskreno se nadam da će mi u zagrebu reći ipak malo više o svemu i o tim nalazima. baš me to razočaralo
a toliko su me razveselili zadnji nalazi, a sada ovo...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:37   #1002
Quote:
dragoi kaže: Pogledaj post
Ma ne sekiraj se ništa za te masnoće i ja sam imao povišenu masnoću to ti je od medrola ja sam čak jedno vrijeme pio neke tablete za masnoću ali sad mi je se normalizirala. Tako da te to ne brine. A ovi proteini to valjda mora ići sporo kod svih, kad sam ja išao na drugu kontrolu poslje mjesec dana svakodnevnoh injekcija ja sam mislio sad će to pasti s 10g na jedan ili ispod jedan, a ono palo za nešto malo sitno. TO JE BILO RAZOĆARANJE, e ali s vremenom se navikneš da to ide jako sporo i eto to onda bude ok. Bitno je da ne boli!!!!
pa ipak se brinem zbog masnoća. u manje od mjesec dana, uz lijekove za masnoću (lescol 80 mg) i prehranu, narasla skoro za pola!
a i proteini...nije mi jasno kako u 24h urinu padnu za pola, a u običnom stagniraju. a možda si u pravu. ja bih htjela da sada sve ide na brzinu, a vjerojatno ne može baš tako brzo sve doći na normalu. a kad boli, barem znaš da nešto ne valja, a ovako živiš u uvjerenju da je sve ok, a zapravo...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:52   #1003
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
hvala na objašnjenju! ma iskreno se nadam da će mi u zagrebu reći ipak malo više o svemu i o tim nalazima. baš me to razočaralo
a toliko su me razveselili zadnji nalazi, a sada ovo...
I ja sam razočarana i tužna i nikakva
a to liječenje je sporo ali da bar ima nade u dobar konačni ishod
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:12   #1004
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
I ja sam razočarana i tužna i nikakva
a to liječenje je sporo ali da bar ima nade u dobar konačni ishod
ma danas nam nije dobar dan
a liječenje? ma ne znam, ja sam se izgleda malo prerano ponadala da će to ići puno brže. znaš, pijem lijekove, zaista se pridržavam dijete, a onda hladan tuš
ma stvarno se trebam naviknuti na činjenicu da će ići (jako) sporo, ali kao što ti kažeš, barem da ima nade u dobar konačni ishod ( a ja se stvarno nadam iako dobivam kontradiktorne informacije).
a opet, možda to sve mora biti tako s obzirom na bolest. mislim, ne možeš biti bolestan, a da je sve u redu.
toliko je tih možda...
sva sam se zapetljala.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:33   #1005
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ma danas nam nije dobar dan
a liječenje? ma ne znam, ja sam se izgleda malo prerano ponadala da će to ići puno brže. znaš, pijem lijekove, zaista se pridržavam dijete, a onda hladan tuš
ma stvarno se trebam naviknuti na činjenicu da će ići (jako) sporo, ali kao što ti kažeš, barem da ima nade u dobar konačni ishod ( a ja se stvarno nadam iako dobivam kontradiktorne informacije).
a opet, možda to sve mora biti tako s obzirom na bolest. mislim, ne možeš biti bolestan, a da je sve u redu.
toliko je tih možda...
sva sam se zapetljala.
Reko sam ti ja kao iskusan bolesnik sve mora ići svojim tokom, ti se moraš pridržavat nekih stvari, a doktorima prepusti ostalo ja sam tako i zasad je ok!!!
dragoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:24   #1006
Quote:
dragoi kaže: Pogledaj post
Reko sam ti ja kao iskusan bolesnik sve mora ići svojim tokom, ti se moraš pridržavat nekih stvari, a doktorima prepusti ostalo ja sam tako i zasad je ok!!!
a doktori nisu svemogući, često liječenje ne ovisi o njima nego o našem organizmu da li će prihvatiti terapiju ili ne , da li je bolest ove ili one prirode i koliko i mi sami si pomažemo ili odmažemo.
Doktori su samo jedna karika u lancu.
A danas je dan tuge oćito
Ja sam sada ćak i plakala , ma dosta mi je
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:31   #1007
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
ah kiki jača si priznajem
Kako si jel te boli?

ma ne dobro san, i onda se uhvatila čišenja jedno par sari i onda još šetnja 2 sata i sad sam mrtva. bole samo ručni zglobići i mislim da će sutra kiša. ali nije tako strašno.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:31   #1008
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
a doktori nisu svemogući, često liječenje ne ovisi o njima nego o našem organizmu da li će prihvatiti terapiju ili ne , da li je bolest ove ili one prirode i koliko i mi sami si pomažemo ili odmažemo.
Doktori su samo jedna karika u lancu.
A danas je dan tuge oćito
Ja sam sada ćak i plakala , ma dosta mi je
joj draga, ma nemoj se sada prepustiti očaju.
isplači se ako će ti biti lakše, ali nemoj se prepustiti. istina, danas i nije baš najbolji dan, ali uvijek imaš sutra. sutra će biti bolje, kad to prespavamo, prihvatimo činjenicu da je ovo samo mali zastoj nakon čega idemo dalje. razumijem da si već umorna od svega i da ti je dosta i loših nalaza i pretraga i doktora i čekanja... ali drugačije, nažalost, u ovom trenutku ne može biti. skuhaj si čaj malo odmori (isprazni) glavu, a sutra idemo u nove pobjede
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:34   #1009
Quote:
dragoi kaže: Pogledaj post
ne kužim sad ništa kako je kiki bolja ako ona ima 0,2 g a budabudimir ima 1,39 pa buda ima sedam puta više!!!!Mislim je bolja ali nema više proteina . bar ja mislim!!
ne, ne drago ja sam imala zadnji nalaz 1,58 g/24 h. znači da ipak šišam budu
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:35   #1010
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
ma ne dobro san, i onda se uhvatila čišenja jedno par sari i onda još šetnja 2 sata i sad sam mrtva. bole samo ručni zglobići i mislim da će sutra kiša. ali nije tako strašno.
hej kiki, ti si danas bila vrijedna.
a jesi (ako se ne varam) spominjala da i ti imaš povišene masnoće u krvi?
kako ti izlaziš na kraj s time? ja sam se danas izbedirala jer su mi masnoće skočile za duplo, a pijem lijekove i pazim što jedem. kako još da si pomognem?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:38   #1011
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
hej ljudi, evo ja dobila moje današnje nalaze. uglavnom...

hematologija:
leukociti 13,2 (3.4-9.7 dozvoljeno)
MCHC (ne znam što je to) 350 (320-345)

biokemija:
jetrene probe ok
kreatinin ok
urea ok
kolesterol 6.7 (<5.0)
trigliceridi 2.67 (<1.7)
ne znam zašto su mi masnoće toliko narasle, uz lijekove i prehranu. zadnji put je kolesterol bio 3.48 (ili tako nešto)

e sad ono glavno...
analiza urina:
proteini 1.5 (0-0.2)
opet isti. pa zar je moguće da u 24h urinu padnu, a u običnom ostanu na istom
leukociti 2-3 (0-2)
eritrociti 10-12 (0-2)
hijalini cilindri (ne znam što je to) 1 u preparatu (0-1) i to su označili sa uskličnikom, kao da je nešto što treba posebno naglasiti

dakle, navela sam samo povišene vrijednosti, sve ostalo je u granicama normale. da li povišeni leukociti ukazuju na nekakvu upalu? a s obzirom da je moja bolest ipak imunološka upala, možda je onda to i normalno?
baš su me sada zbunili ti nalazi. a vidjet ću kakav će biti 24h urin...
meni je rekla nefrologica da je bitniji nalaz proteina u 24-satnom urinu od običnog urina.
ja pijem Lescol XL jer imam jako povišene tgl. a ti što piješ za masnoće?
Mislim da su povišene masnoće u krvi povezane za bubrežnom bolesti.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:48   #1012
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
meni je rekla nefrologica da je bitniji nalaz proteina u 24-satnom urinu od običnog urina.
ja pijem Lescol XL jer imam jako povišene tgl. a ti što piješ za masnoće?
Mislim da su povišene masnoće u krvi povezane za bubrežnom bolesti.
i ja mislim da je to kriv metabolizam i da je sve uzroćno- posljedično povezano-
A nela jesam otplakala popila kavu sa susjedom i već zaboravila što me bilo bacilo u očaj , idemo dalje svakako
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:49   #1013
sad mene zafrkava stranica, napišem cijeli post i onda mi zablokira i sve izbriše.
budabudimir nemoj se sekirat, bit će bolje. Jesi se uspjela naručit za Merlakicu?
nela, ovako napisala sami ti gore. sve ti ovisi o sutrašnjem nalazu. 24 satni urin ti je puno bitniji od običnog urina.
Što se tiče masnoća pij i dalje lescol i drži dijetu, pa će valjda biti i rezultata. ja imam jako povišene tgl i nikako mi ne padaju.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:51   #1014
može biti te masnoće nama i od kortića.
meni je od decortina skočito GUK sa 5,1 na 6,3, još uvijek je na gornjoj granici normale, ali do kuda će ići ću vidjet.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:54   #1015
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
i ja mislim da je to kriv metabolizam i da je sve uzroćno- posljedično povezano-
A nela jesam otplakala popila kavu sa susjedom i već zaboravila što me bilo bacilo u očaj , idemo dalje svakako
ja to sve na valcer. ja sam vidjela da čim se više sekiram to su veći nalazi.
iz kože van ne mogu. tako mi je kako mi je. bit će valjda bolje.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:55   #1016
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
meni je rekla nefrologica da je bitniji nalaz proteina u 24-satnom urinu od običnog urina.
ja pijem Lescol XL jer imam jako povišene tgl. a ti što piješ za masnoće?
Mislim da su povišene masnoće u krvi povezane za bubrežnom bolesti.
i ja pijem lescol XL 80mg. a ovo za proteine ne znam. pitati ću u srijedu, ako se budem sjetila.
ma znaš, svjesna sam ja da ovi moji današnji nalazi i nisu jako katastrofalni, ali baš kad sam se ponadala da je sve krenulo na bolje (i to super brzo), dogodi se današnji dan sa ne baš sjajnim nalazima. ma ne znam, izgleda da ja imam prevelika očekivanja...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:59   #1017
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
A nela jesam otplakala popila kavu sa susjedom i već zaboravila što me bilo bacilo u očaj , idemo dalje svakako
ma naravno, idemo dalje! pokazat ćemo mi tim našim bolestima

nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:01   #1018
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
i ja pijem lescol XL 80mg. a ovo za proteine ne znam. pitati ću u srijedu, ako se budem sjetila.
ma znaš, svjesna sam ja da ovi moji današnji nalazi i nisu jako katastrofalni, ali baš kad sam se ponadala da je sve krenulo na bolje (i to super brzo), dogodi se današnji dan sa ne baš sjajnim nalazima. ma ne znam, izgleda da ja imam prevelika očekivanja...
kažem ti nije mi to dr. bez veze rekla. sve ti ovisi o nalazu sutra. ako bude ispod 1 grama u 24 h, što se duboko nadam, bit će super.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:16   #1019
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ma naravno, idemo dalje! pokazat ćemo mi tim našim bolestima

nela mislim da kiki dobro zbori i meni se ćini da je doktorica meni rekla da je važnije koliko ima u 24 satnom urinu proteina nego običnom, zapravo u 24 satnom znaš da su točno toliko bubrezi propustili to je to sigurno.
Zapravo ne čini mi se nego je tako, sječam se da je rekla da može biti u obićnom urinu ali najbitniji je 24 satni koji nam daje točnu ocjenu.
Ha kako sam se sjetila.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:36   #1020
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
nela mislim da kiki dobro zbori i meni se ćini da je doktorica meni rekla da je važnije koliko ima u 24 satnom urinu proteina nego običnom, zapravo u 24 satnom znaš da su točno toliko bubrezi propustili to je to sigurno.
Zapravo ne čini mi se nego je tako, sječam se da je rekla da može biti u obićnom urinu ali najbitniji je 24 satni koji nam daje točnu ocjenu.
Ha kako sam se sjetila.
to mi je rekla naša nefrologica. sigurno.
nisi mi rekla jesi se naručila za Merlakicu?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.