Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 09:44   #41
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Ni svaka Plasma ni LCD nemaju ugrađen DVB-T. To uvelike ovisi o modelu.
Moja Plasma dijagonale 107 cm, recimo nema, a nije bila jeftina ( 10 000 kn ).

Tako da nebi neki greškom mislili da ako kupe tanki televizor da se podrazumjeva da ima ugrađeni DVB-T.
Ovisno kad je kupljen,stariji modeli nemaju.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 20:51   #42
Kupila sam plasmu prije 2 godine. A još uvijek se prodaju modeli bez DVB-T-a.

Tako da bi prije kupnje svi ipak trebali provjerit imali njihov model instaliran DVB-T.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:07   #43
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Kupila sam plasmu prije 2 godine. A još uvijek se prodaju modeli bez DVB-T-a.

Tako da bi prije kupnje svi ipak trebali provjerit imali njihov model instaliran DVB-T.
..normalno. No iskreno, ja nisam vidio u prodaji plasmu ili LCD bez DVB tunera (govorim u zadnjih godinu dana).
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:10   #44
Quote:
naiva kaže: Pogledaj post
i jel se moze vec sad prec na tu digitalnu? i kak?
mi smo bas kupili taj novi lijepi tanki tv i nije nista nasao od digitalnih kanala... a na analognom sam 3...
mislim..
..ekčuli...to baš ni meni nije jasno (netko možda tehnički potkovaniji može to objasniti). Naime, jedna je frend kupio LCD, a znam da ima dobre antene doma, i sad mu se dešava da mu "digitalni" programi ne ferceraju, odnosno, piše mu da "nema signala"...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 18:43   #45
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
..ekčuli...to baš ni meni nije jasno (netko možda tehnički potkovaniji može to objasniti). Naime, jedna je frend kupio LCD, a znam da ima dobre antene doma, i sad mu se dešava da mu "digitalni" programi ne ferceraju, odnosno, piše mu da "nema signala"...
Ako je u zg neka potraži na 42 i 48 kanalu,koja antena sobna, vanjska jer ako je sobna može ne loviti dobro signal i antenu okrenuti prema sljemenu ili sv. nedjelji.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:42   #46
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Ako je u zg neka potraži na 42 i 48 kanalu,koja antena sobna, vanjska jer ako je sobna može ne loviti dobro signal i antenu okrenuti prema sljemenu ili sv. nedjelji.
..nije iz ZG. Antene su vanjske. Do sada nije bilo problema pri hvatanju signala, odnosno, svi programi su bili..."čisti"...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:29   #47
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
..nije iz ZG. Antene su vanjske. Do sada nije bilo problema pri hvatanju signala, odnosno, svi programi su bili..."čisti"...
Možda sa tog repititora još nema digitalnog signala,neka pogleda ovdje pa proba antenu okrenut ili pričekat.
http://213.147.101.105/DVBT_MUXA_MUX..._lokacija.html
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:53   #48
Ja na lapu u kući u novom zg putem sticka hvatam sva 4 putem sobne antene, nemam problema, nemam pojma koji su kanali, jer imam samo search funkciju, i da ne vidim sljeme jer su višlje kuće prema sljemenu....


i hvala Bogu da nema više vhf i uhf, jer mi je htv1 bio uvijek na vhf i puno lošije sam ga lovio nego ostale na uhf-u, sad na digitalnoj se vidi kao i ostali.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 09.12.2009. at 18:58.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:30   #49
Digitalizacija

Ej ljudi dobio sam digitalni prijmanik,pa me znaima što on točno radi...
Tj zanima me da li mi je i dalje potrebna antena ili je mogu skinuti
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:02   #50
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ej ljudi dobio sam digitalni prijmanik,pa me znaima što on točno radi...
Tj zanima me da li mi je i dalje potrebna antena ili je mogu skinuti
spojit normalnu antenu na njega,njega povezat s tv i to je to...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:25   #51
hvala
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:52   #52
Imam pitanje
imam 3 telkaca na istoj anteni (2 LCD-a i jedan CRT sa DVB reciverom)
E sad na jednom LCD-u digitalno mogu gledat HRT, RTL, Novu, Kanal A, Slo 1,2,3, TV Pika, POP TV i jos 2-3 slovenska dok na ova druga ne lovi uopće slovence nego mogu gledat samo HTR Novu i RTL..
Koji je razlog tome?
bianchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 17:42   #53
Zato jer se HRT i ostali,prikazuju u formatu mpg2,a slovenci u mpg4,i sad jedan tv ti podržava i mpg4 cod.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 18:01   #54
Antena je uvijek potrebna bilo da je analogni ili digitalni prijem signala. Kod digitalnoga je velika prednost sto je za prijem potrebno daleko manje misliti o anteni. Na nekim mjestima je dovoljna i kvalitetnija kucna antena, naravno DVB-T antena bi bil anajzgodnija.
Basi slobodno pogled na stranicu

http://www.sat-multimedia.com/digita...talna-tv-u-hr/

Imas uvijek vrlo azurno prikazane novitete i uredaje, recenzije
Senco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:58   #55
Antena ko antena,ta dvb-t antena i ova obična riblja kost ista stvar,digitalne antene postoje samo za prodavaće i za neke kupce.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:30   #56
mene zanima ovo: Pošto se taj analogni signal gasi 3. ožujka u mojoj regiji, ja moram uzeti taj DVB-T da bih mogao gledati TV.

1. Što znači da mogu gledati samo RTL, novu, hrt 1 i 2?
2. Moram li ja plaćati opet pretplatu za to?
3. Mogu li ja uzeti neki tamo desni reciver kojega ću moći koristiti kao taj vladin DVB-T a da ne plaćam pretplatu?
timi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:13   #57
Quote:
timi kaže: Pogledaj post
mene zanima ovo: Pošto se taj analogni signal gasi 3. ožujka u mojoj regiji, ja moram uzeti taj DVB-T da bih mogao gledati TV.

1. Što znači da mogu gledati samo RTL, novu, hrt 1 i 2?
2. Moram li ja plaćati opet pretplatu za to?
3. Mogu li ja uzeti neki tamo desni reciver kojega ću moći koristiti kao taj vladin DVB-T a da ne plaćam pretplatu?
1. možeš gledati ostale kao i dosada, ali moraš zaobići DVB-T receiver, znači ugasiš ga ili stisneš TV/AV tipku pa ideš na kasičnu antenu.
2.da.
3.ne.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:38   #58
za broj 2. - mogu ga koristiti da ne plaćam pretplatu dok me ne uhvate ili dok mi ne dođu provjeriti?
timi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:48   #59
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
1. možeš gledati ostale kao i dosada, ali moraš zaobići DVB-T receiver, znači ugasiš ga ili stisneš TV/AV tipku pa ideš na kasičnu antenu.
2.da.
3.ne.
Od 03.03. više se neće moć gledati analogni signal jer će ga ugasiti...moći će se samo gledati preko DVB-T recivera nikako drugačije
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 22:56   #60
gašenje po regijama ...

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.