Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2018., 21:16   #1
Kako iznajmljivati ako si daleko?

Živiš npr. u Osijeku, a iznajmljivao bi stan/kuću u Šibeniku. Jasno, ne možeš biti tamo prisutan. Kako to izvesti, naplaćivati, brinuti se o nekretnini, paziti da je spremljena nakon svakog gosta, primati goste itd...
Postoje li nekakve tvrtke, obrti, agencije... koje se bave pružanjem takvih usluga iznajmljivačima? Ima li tko takvih iskustava? Molim vas, pomozite.
upit_nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 01:08   #2
Quote:
upit_nick kaže: Pogledaj post
Živiš npr. u Osijeku, a iznajmljivao bi stan/kuću u Šibeniku. Jasno, ne možeš biti tamo prisutan. Kako to izvesti, naplaćivati, brinuti se o nekretnini, paziti da je spremljena nakon svakog gosta, primati goste itd...
Postoje li nekakve tvrtke, obrti, agencije... koje se bave pružanjem takvih usluga iznajmljivačima? Ima li tko takvih iskustava? Molim vas, pomozite.
Bez tih agencija se ja ne bih mogao baviti turizmom. Imamo kuću na Krku , a živimo u Zadru. Dvije sezone nam je posao vodila jedna gospođa s mužem i bilo je dobro. Ove godine su oni otišli u Austriju pa sam angažirao jednu drugu agenciju.
Najvažnije je da se agencija nađe na vrijeme tokom zime, jer kada dođe ljeto svi su zauzeti. Vrlo koristan se pokazala mini-sef za ključeve. Tako da agencija ne mora dočekivati goste.
https://www.trebam.hr/servisi-za-ciscenje/sibenik
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 11:44   #3
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Bez tih agencija se ja ne bih mogao baviti turizmom. Imamo kuću na Krku , a živimo u Zadru. Dvije sezone nam je posao vodila jedna gospođa s mužem i bilo je dobro. Ove godine su oni otišli u Austriju pa sam angažirao jednu drugu agenciju.
Najvažnije je da se agencija nađe na vrijeme tokom zime, jer kada dođe ljeto svi su zauzeti. Vrlo koristan se pokazala mini-sef za ključeve. Tako da agencija ne mora dočekivati goste.
https://www.trebam.hr/servisi-za-ciscenje/sibenik
Hvala ti puno na ovim informacijama. Mi tek planiramo ući u to i nismo upućeni u ništa. Pojasni mi malo više to sa sefom za ključeve, kako to funkcionira?
upit_nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 14:40   #4
Quote:
upit_nick kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na ovim informacijama. Mi tek planiramo ući u to i nismo upućeni u ništa. Pojasni mi malo više to sa sefom za ključeve, kako to funkcionira?
Postaviš sandučić sa šifrom na ulaz. Javiš šifru i lokaciju sandučića gostima. Gost otvori sandučić, a unutra ga čeka ključ. Na izlasku ostavi ključ na istom mjestu.
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 17:31   #5
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
Postaviš sandučić sa šifrom na ulaz. Javiš šifru i lokaciju sandučića gostima. Gost otvori sandučić, a unutra ga čeka ključ. Na izlasku ostavi ključ na istom mjestu.
https://www.njuskalo.hr/uredska-opre...oglas-25202861

https://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...oglas-22505000

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=vOhSI64qrEw
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 18:04   #6
Super! Puno ste mi pomogli
Zanima me još kako naplatiti uslugu ako nisi tamo? Postoji li neki način i za to?
upit_nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 23:15   #7
pa valjda ne iznajmljuješ na crno. prema predhodnom dogovoru oni uplate prije, za vrijeme ili poslije ljetovanja
__________________
"jinglebell, jinglebell, jinglebell rock
all I wanted is you to fuck..."
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 18:33   #8
Quote:
upit_nick kaže: Pogledaj post
Super! Puno ste mi pomogli
Zanima me još kako naplatiti uslugu ako nisi tamo? Postoji li neki način i za to?
PREKO AIRBNB-A TO IDE BRZO I EFIKASNO. Čak može i na crno.
A možeš se dogovoriti sa agenciom za čišćenje da ona čisti i uzima novac.
Ako imaš povjerenja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 01:58   #9
Ja sam uvijek plaćao "uživo" gazdi kod kojeg sam bio, ali ako agencija može sve preuzeti, super.
Puno ste mi pomogli odgovorima i sad smo bliže odluci da krenemo u biznis. Hvala još jednom.
upit_nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 07:02   #10
Quote:
upit_nick kaže: Pogledaj post
Puno ste mi pomogli odgovorima i sad smo bliže odluci da krenemo u biznis. Hvala još jednom.
Sve je to ok za stan ali kuća sa okućnicom je ipak druga stvar.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 10:06   #11
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
Postaviš sandučić sa šifrom na ulaz. Javiš šifru i lokaciju sandučića gostima. Gost otvori sandučić, a unutra ga čeka ključ. Na izlasku ostavi ključ na istom mjestu.
A kako prijavite goste na evisitor ako im tako ostavite ključ?
mortinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 07:49   #12
Ja bih rekao da cete se napatiti jako dok ne ispecete zanat. Puno toga vam je nepoznanica i x puta bi se moglo dogoditi da pozelite sjesti u auto i ... a ne mozete!
Mozda da si za prvu sezonu samo odradite jedan mjesec, da shvatite...
Ajde da imate nelog pouzdanog, a ovako, sezona je vec pocela a vi nemate nista...

Da me krivo ne shvatite, sve je moguce, pitanje je samo mozete li ili zelite li vi to.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 19:19   #13
Ovoga ima na E-BAY PO 5 dolara
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 13:47   #14
Napišite koliko to plaćate.

Ja tu uslugu naplaćujem 50% od prihoda ako sve radim (režije su 50:50).
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.