Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 21:43   #2221
Quote:
Glint kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem. Čitao sam negdje da i planiraju to uvesti, ali da za sad Hrvatski sustav nije spreman na to.
"Mala" državna matura, u pripremi je, ali potrebno je 5 godina isprobavanja na manjem broju učenika da bi se smjela uvesti, što znači ništa prije 2015., vjerojatno "za pravo" tek u šk. god. 2015/16. makar moguće da će nastojati maksimalno požuriti pa bude već 2014/15. Nikako mi se ne sviđa ovo brzinsko rješenje , ali valjda bolje išta pokušati nego dopustiti da se ponavlja situacija od prošlih godina
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 23.11.2012., 21:57   #2222
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
"Mala" državna matura, u pripremi je, ali potrebno je 5 godina isprobavanja na manjem broju učenika da bi se smjela uvesti, što znači ništa prije 2015., vjerojatno "za pravo" tek u šk. god. 2015/16. makar moguće da će nastojati maksimalno požuriti pa bude već 2014/15. Nikako mi se ne sviđa ovo brzinsko rješenje , ali valjda bolje išta pokušati nego dopustiti da se ponavlja situacija od prošlih godina
Aha, dakle tako stvari stoje. Ako su već morali pokušavati s brzinskim rješenjima, barem su ih mogli malo ublažiti jer prva stvar koja je besmislena jest bodovanje svih predmeta. Netko će, zbog takvih gluposti, biti oštećen i to zbog lošijih ocjena iz TZK, GK, LK, a želi primjerice upisati neku sasvim desetu školu koja nema veze ni s jednim, ni s trugim, a ni trećim.

Po meni, trebalo bi promijeniti i model ocjenjivanja tih predmeta jer se i dalje ocjenjuje kakva tehnika, uspješnost izvođenja vježbe (govorim za TZK), a ne učenikova volja, trud... Nitko nije kriv što se rodio sa slabijim motoričkim sposobnostima.
Glint is offline  
Old 04.12.2012., 23:40   #2223
Question Upisi u srednje škole 2013.

Naime, moja sestra sljedeće godine kreće u srednju školu i potrebne su nam neke informacije o upisima, nova sam na forumu pa se ne snalazim baš najbolje, nadam se odgovoru!

Čula sam da će se sljedeće godine pri upisima gledati i ocjene od 5. i 6. razreda osim 7. i 8. ,moje je pitanje jel je ta informacija točna, a ako je, kako će se bodovi računati?!
teutatulo is offline  
Old 05.12.2012., 13:11   #2224
Da, istina je. No, to je samo prijedlog, javna rasprava je završila 4.12., tako da postoji šansa da ne uspije. Bodovao bi se prosjek svakog razreda tako da podijeliš s 5 i pomnožiš s 15 (jednostavnije je da samo pomnožiš s 3) Mislim da taj prijedlog neće proći zbog sljedećeg: tu bi se samo bodovao prosjek, a ne predmeti što je vrlo važno tj. objektivnije.
Želim reći da se ne vidi se tko je u čemu bolji... Zbilja glupost od prijedloga.
Dinozg98 is offline  
Old 05.12.2012., 21:16   #2225
Quote:
teutatulo kaže: Pogledaj post
Čula sam da će se sljedeće godine pri upisima gledati i ocjene od 5. i 6. razreda osim 7. i 8. ,moje je pitanje jel je ta informacija točna, a ako je, kako će se bodovi računati?!
Ne, bodovat bi se trebali razredi 5. - 8., dakle uključena su i posljednja dva razreda.

Jučer je završila javna rasprava, a sada traje proces savjetovanja, tj. obrade prijedloga s rasprave. na njihovoj internetskoj stranici stoji da će po završetku savjetovanja rezultati istoga biti objavljeni ondje.

Quote:
Očitovanja zainteresirane javnosti kao i obrazloženja eventualno neprihvaćenih primjedbi i prijedloga na određene odredbe Nacrta prijedloga Odluke bit će objavljeni na mrežnim stranicama Ministarstva po završetku procesa savjetovanja.
Glint is offline  
Old 22.12.2012., 21:47   #2226
Zna li netko je li ovaj prijedlog prihvačen?
Kaname is offline  
Old 22.12.2012., 22:13   #2227
Quote:
kaname kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li ovaj prijedlog prihvačen?
http://www.vecernji.hr/vijesti/minis...-clanak-483372
Evo, rezultati javne rasprave. Samo novo je to da se sada boduje i glazbena škola, sve ostalo iz prijedloga je isto.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Old 23.12.2012., 13:14   #2228
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/vijesti/minis...-clanak-483372
Evo, rezultati javne rasprave. Samo novo je to da se sada boduje i glazbena škola, sve ostalo iz prijedloga je isto.
Znači prihvačen je prijedlog
Kaname is offline  
Old 24.12.2012., 11:56   #2229
Quote:
kaname kaže: Pogledaj post
Znači prihvačen je prijedlog
Nije još, potpuni rezultati javne rasprave se očekuju krajem prosinca, dakle ovih dana (vjerojatno nakon blagdana), ali je, barem meni, očito da se srž neće mijenjati.
Glint is offline  
Old 01.01.2013., 19:12   #2230
Ja zapravo neznam hoče li mi ovaj novi program iči u korist ili ne. Da je ostalo sve po starom mogao bi se upisati u bilo koju školu (osim eventualno MIOC-a). A sada po novome ovo sa zaokruživanjem na 2 decimale mi nejde baš u korist, jer sam zbog nebitnih predmeta poput tjelesnog izgubio na prosjeku
A pošto je moja generacija prva, neznam što očekivati.
__________________
.
Kaname is offline  
Old 14.01.2013., 14:25   #2231
Jeli sada taj prijedlog prihvacen ili ne?????????
the edding is offline  
Old 21.01.2013., 18:10   #2232
Odluka

Ne mogu vjerovati da im toliko treba da donesu i objave Odluku o upisu u srednje škole (...). Svaki dan gledam na stranicama mzos i azoo, ali ništa. A kakvim se sve glupostima bave: npr. danas - predstavljanje 1. modula ZO!? Jednostavno, ne vjerujem i povraća mi se od svega...
Kućicak is offline  
Old 23.01.2013., 08:32   #2233
Tema je postala velika i nepregledna, tako da otvaramo novu temu vezanu uz upise u srednje škole koju možete pronaći na ovom linku: https://www.forum.hr/showthread.php?t=762836.
Fashion Barbie is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.