Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 22:29   #2841
Ajme, njegova faca ujutro.

Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Sad njemu je to prva uloga, njoj jedna od prvih, praktično naturščici...i svejedno su mi bolji od mnogih naših glumaca s akademijom Borana sam doživjela kao tipa koji ne manifestira svoje osjećaje svima na pladnju pa mi niti ne nedostaje nekakva facijalna ekspresivnost. Njihove scene s dodirima, njuškanjem i naslanjanjem su mi pak daleko erotičnije ovakve, nego da su ubacili pusta žvaljakanja. Istina, sinhronizacija je bezvezna, ali sam svejedno uspjela doživjeti lik.
Bome se slažem od A do Ž. Meni su svi njegovi pokreti i "nedostatak" ekspresija baš ono što pristaje uz lik samozatajnog age, kakvim su ga prikazali. Da se okolo dernja i skače na svaku - e, to bi mi bilo koma. Sinkronizacija je problem jer u određenim dijelovima glas doista ne prati glumca, ali ja sam se navikla pa nekako više ne reagiram na to. Iako, doista bih htjela vidjeti jednu scenu u kojoj Boran ima Mehmetov glas, čisto usporedbe radi.

Dobri su mi oboje, pogotovo u scenama ljubavi, meni taj njihov pogled, zagrljaj, pusa u vrat znače sto puta više no 101 poljubac. A bome mi puno znači i ovo što Boran stalno traži, i po noći i po danu.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 04.02.2013., 22:36   #2842
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Ajme, njegova faca ujutro.



Bome se slažem od A do Ž. Meni su svi njegovi pokreti i "nedostatak" ekspresija baš ono što pristaje uz lik samozatajnog age, kakvim su ga prikazali. Da se okolo dernja i skače na svaku - e, to bi mi bilo koma. Sinkronizacija je problem jer u određenim dijelovima glas doista ne prati glumca, ali ja sam se navikla pa nekako više ne reagiram na to. Iako, doista bih htjela vidjeti jednu scenu u kojoj Boran ima Mehmetov glas, čisto usporedbe radi.

Dobri su mi oboje, pogotovo u scenama ljubavi, meni taj njihov pogled, zagrljaj, pusa u vrat znače sto puta više no 101 poljubac. A bome mi puno znači i ovo što Boran stalno traži, i po noći i po danu.
Aga traži, i dobije(što je puno važnije, mislim, ima se tu štošta nadoknadit), ali aga i poklone dijeli. No, šišaš poklone, ovaj jutarnji osmijeh, to se ne može platiti novcem
ball is offline  
Old 04.02.2013., 22:55   #2843
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Sad njemu je to prva uloga, njoj jedna od prvih, :
što se tiče Mehmeta Akifa Alakurta mislim da jeste glumio prije Sile, bar u jednoj seriji (znat će mnoge forumašice točnije), pa neću sa sigurnošću reći da znam da mu ovo nije prva uloga, ali za Cansu znam da je prije Sile glumila u 4 serije i jednom filmu.

Izvor: [što se tiče Mehmeta Akifa Alakurta ne znam je li prije Sile negdje glumio, pa neću sa sigurnošću reći da ZNAM da mu ovo nije prva uloga, ali za Cansu znam da je prije Sile glumila u 4 serije i jednom filmu.

Izvor:
http://www.sinematurk.com/kisi/9116-cansu-dere/

što se tiče dolaska njenog dečka na set bio je samo jednom i to na otvorenju škole kad je bio gost Most Production uz mnoge druge popularne osobe koje su pomogle u skupljanju dobrovoljnih priloga za izgradnju škole.

Cansu Dere je u svim serijama i filmovima glumila ono na što je pristala i ne libi se nikakvih poljubaca i slobodnijih scena. Ona je jedna mlada, suvremena i neovisna žena koja ne bi dpustila da joj netko nešto brani.
Sve te tračeve donijela je samo žuta štampa i totalno su bez veze i ikakve podloge.
Didily is offline  
Old 04.02.2013., 22:55   #2844
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
sporedni više nego dobri.
Abay, Ajša, Šivan, Deseti dar(ja ga tako nazivam, mada mi glumac još smrdi na Hajdara), svi oni jednoepizodični jadnicu što moraju nekoga ubiti i naravno Džihan.
Jel mi to Miljenik dobio ime po meni


Eh da,tek probudeni aga Staje uz bok istanbulskom i zabrinutom
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 04.02.2013., 23:23   #2845
Slikice poplun veceri...i jutra...

http://imageshack.us/photo/my-images...oranisila.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila1.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila2.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila3.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...la4nogica.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...roposlije.png/


Ja jos nisam pogledala s prevodom.
Jedva cekam.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 04.02.2013., 23:33   #2846
Joj, koji pogled A čujem da je i u 33. dobar.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 04.02.2013., 23:55   #2847
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Joj, koji pogled A čujem da je i u 33. dobar.
Nadjoh i 33 i tu je bas 'zlocest'.
Sto je dobro, naravno.

http://imageshack.us/photo/my-images...oranisila.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila1.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila2.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila3.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila4.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila5.png/

http://imageshack.us/photo/my-images...ranisila6.png/
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 00:21   #2848
Nije mi vrag dao mira isla skicnuti 33.,a zaklela se da necu gledati unaprijed bez prijevoda

Ok epizoda,makovi sevijoraju se tam(toliko razumijem),popodnevni

I onda......noc...Narin sjedi na stepenicama.....uplakana....pjeva nesto stravicno tuzne melodije....koliko razumijem nesto kao gitme....vjetar joj lagano kosu pomice..na litici Azad i Dzihan nesto se prepucavaju i ovaj monstrum ga gurne,a u pozadini se cuje to Narinino pjevanje....plakanje.....

Pretuzna prejaka scena,jedna od najtuznijih,ali bas brutala
Koji mi je vrag ovo trebalo prije spavanja
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 05.02.2013., 00:26   #2849
Joj, jako mi se sviđa to "zločesto" izdanje age. Svi ga znaju kao tihog, mirnog, ozbiljnog agu, a vidi njega sa njegovom Silom.

Plus, nije dugo trebalo da Sila opet ostane trudna.

Groze me te scene s Azadom...baš mi je užasno, ali užasno žao što će se to tako tragično odigrati.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 05.02.2013., 01:09   #2850
Ja tek sad zavrsila 31 sa prevodom i ceka me 32.

Ne znam sta bih rekla o ovoj 31.
Dzelila istukli.
Ali naoruzanih ljudi kao da su krenuli na osvajanje Rusije...


Sila i Boran saznaju da je dijete musko.

I koliko god da razumijem Silu i njene strahove...jer ce musko agovati, jer ona nece vidjeti njegove prve korake...
Toliko mi je zao i Borana sto se nicemu radovati ne moze, nema trunke mira ni opustanje, jer je izmedju dvije vatre i uvijek na nekoj strani gori...

Pokusavam razumjeti razliku izmedju sina i cerke.
Pa sam malo razmisljala o Narin i Boranu.

Aginica ce rasti pazena i mazena.
Kao Narin, nista nece raditi, bice ruza kuce.
Narin se udala za voljenog covjeka koji je sirotinja, ali Narin inace lijepo zivi, samo skromno i sto u sirotinjskoj kuci nema sluzincadi, pa i ona mora da radi.
Da nije pobjegla, vec da je onaj njen Azad bio musko i zaprosio je od brata Boran-age, zivjela bi srecan zivot kakav je sama odabrala.
A i sama je znala da joj je brat dusa od covjeka i zaista mi nije jasno da bar ona nije ohrabrila Azada da prvo pitaju brata da mu je da, a tek ako tako ne ide - da bjeze.
Jer Boran je ocito znao za njihovu ljubav, dok je Azadu rekao da je bio musko da bi odavno od njega zatrazio njenu ruku.
Da je htjela drugacije, Narin je vjerovatno mogla i studirati (Firuzu je drago sto Dilan uci i cak je rekao da im treba doktorica ili uciteljica, ne vjerujem da bi cerkinu zelju da studira odbio, samo joj vjerovatno e bi dao da radi, jer je agina cerka i ima sve).
Mogla se zaljubiti i u nekog imucnijeg i zivjeti raskosnije. A ne vjerujem da bi je kao aginu cerku muz tukao, u svakom slucaju ako bi se udala iz ljubavi (cisto sumnjam da bi aginu cerku dali olako i protiv njene volje, kao seljacku, jer seljaci nekad udaju sestre iz nuzde, to su jedna gladna usta u kuci vise) valjda ne bi izabrala agresivnog kretena, niti bi neko ko je voli htjeo da je tuce.

Mali aga ce rasti kao buduci aga.
Od malih nogu dobice konja i nauciti jahati. Kad malo stasa dobice pistolj u ruke. Dok odrasta opteretice ga pricama o casti, osvetama, borbama za pleme i slicnim ispijanjima mozga, nece moci odabrati da studira (kao sto se i Boran vratio), kad bude vrijeme morace doci preuzeti svoju duznost.
A onda ga ceka zivot pun tudjih briga i pokusavanja da nadje nacin da ispostuje obicaje i da zadovolji pravdu.
I kako god da postupi, uvijek ce necija krv zavrsiti indirektno i na njegovim rukama, pa makar se trudio najvise sto moze (vidimo i po Boranu).

Dakle Narin ocito zivi i ovako (sa sranjem koje je napravila i zbog kojeg su svi tu gdje jesu) dobro, bez brige i pameti (manje-vise), a Boran ispasta i za svoje greske i za tudje i nikad nema mira ni od svojih, ni od tudjih problema.
Jer biti aga ne znaci samo imati postovanje, vec (kako i Narin jednom rece Sili) i imati puno neprijatelja i zavidnih.

Kad je aga poklonio Sili haljinu, pa ona trazi da se on okrene - meni je to bilo simpaticno.
Mislim, sta su oni proveli skupa, par noci u Istanbulu...
Iako se ona pravda bebom, kad trazi da se on okrene.
A jos sladje mi je njegovo virkanje u ogledalo.
Aga opet malo lagi svoju zenicu.

Kad je Boran pozvao njene roditelje na veceru meni je srce bilo veliko kao kuca. Ma on je predivan covjek i ima tako topao odnos prema njenima da je to divota za gledati.
A kad je glupi Firuz onu veceru satresao na pod i rekao neka jedu s poda, a Kevsarka sve to podsmjesljivo pogledala i odskakutala preko toga - to mi je bilo da se ispovracas. Pa ja licno imam zelju uci u ekran i zatuci ih necim.

Kad je Boran poranio i otisao u Silinu fabriku pomoci Dzelilu i onim ljudima, jos jednom je pokazao koliko je veliki kao covjek.
A Dziho zivo zlo, kao i uvijek. Nije ni cudo da ima komplekse od Borana, kad je svjetlosnim miljama daleko od Boranovog malog prsta, a kamoli sta drugo...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 01:23   #2851
Narin krisom pije kontracepcijske pilule.
Meni scena najprije bila smijesna i iznenadila me, iako sam vec procitala ovdje.
U cijeloj toj "epizodi" oko tog gutanja pilula mene je zapravo najvise iznerviralo Bedarino prisluskivanje.
Ja bih popizdila da tamo zivim.
Muz i zena odu u svoju spavacu sobu da rasprave o nekim svojim problemima, kad hopla, evo majke da prisluskuje. Pa mozda su se htjeli divljacki pohebati. Mozda pricaju o svojim seksualnim problemima. Mozda samo zele na miru reci jedno drugom volim te. Ili se prosto zele posvadjati ili porazgovarati ili bilo sta s cim niko drugi veze nema i ne treba u to gurati svoj nos.

Silino tjeranje inata i izgradnja fabrike duhana...
Znam da ima jos malo vremena i da ako nesto misli uraditi mora uraditi odmah, jer za 5 mjeseci ona je mrtva zena...
Ali opet, zar ne vidi koliko se Boran trudi da je zastiti, koliko cini za njene, a sad mi se pomalo cini da mu je najveci posao zastititi Silu od Sile...
I ona mi nije jasna sa onim silnim - Borane zar neces uciniti nesto...posto znamo da Boran nema carobni stapic, to znaci da Boran treba uperiti pistolj u nekog i isto tako naci se na nisanu necijeg pistolja...
Ja bas ne bih svog voljenog i oca svog djeteta tako lako gurala u smrtnu opasnost, pogotovo kad bih znala da ce mene ubiti odmah poslije poroda, pa da jos rizikujem da dijete izgubi i oca i da ostane na milost i odgajanje onim zvijerima Firuzu i Kevsarki...
Mene bi sama pomisao na tu mogucnost prestravila, pa bih se prvo borila da moje dijete ima bar oca (ako mene ne mogu spasiti), a onda za sve druge na planeti...

Ali vjerujem da Sila zeli uciniti najblje sto moze dok je jos ziva. Ne uzimam joj za zlo.
Medjutim ja bih mirnije spavala da je ovo sa fabrikom duhana odlucila odgoditi. Ovo me vec sad uznemirava.
Kao i one slike (Istanbul faza) sto su se vukle u koverti i nikako aga da ih vidi. Tacno sam znala sta je na njima i prije nego ih prikazase.
Toliko su mi zivaca iskidale, sve sam se bojala vidjece ih Dziho (koji ce onda imati "dokaz" da je Sila trudna s Emreom) ili neko drugi (Zinar), ali i kad ih je aga vidio nastala je katastrofa (bacanje prstena u kantu za smece).
Tako se u mene uselio neki nemir i za ovu fabriku.
Medjutim sve nesto kontam mozda joj zahvalnost ljudi zbog posla u toj fabrici i glavu spasi...mozda to pomogne da ljudi zavole aginicu...

Brat koji mora ubiti sestru....a ne moze...tuga pregolema...
Sestra slusa pucnje u onoj mracnoj sobici i trza se i zna da to brat vjezba za njeno ubistvo (dok je otac pucao nisu je prikazivali, prikazu je kad brat prvi metak ispali - i ona se trzne na taj pucanj, tugo pregolema..i onda brat puca, a ona se trza na svaki pucanj...).
Otac je ubija, puca u njeno mrtvo tijelo i vice - ne gledaj me...i onda ubije sebe...
Strasno, uzasno, jezivo, ledi krv u zilama...tuzno, tragicno, srce ti se kida...

Ona baba gatara vidi vraga u Silinim ocima.
Firuza strefi srcka kad je podje osamariti drugi put.
Trebam li reci da mi je drago, zasluzio je.
Procitah da ce ostati ziv, ali ne smatram to poetskom pravdom.
Mada je zasluzio da pozivi koju epizodu duze od Kevsar zla.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 05.02.2013. at 02:16.
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 04:55   #2852
32 epizoda...

Kevsarka guja krivi Silu i za Firuzov infarkt, naravno.
Tako mi je drago kad se Firuz vrati kuci, pa se Sila premislja (zbog toga sto je ne vole) i ipak mu ode pozeljeti brzo ozravljenje, zlo od Kevsarke je odmah napadne, a Firuz usutka Kevsar i pred svima kaze da mu je Sila spasila zivot.
Ponosni pogled u Boranovim ocima - ma neprocjenivo.
A baba Kevsar da se pojede od muke.

I kad se Boran nadje sa Silom nasamo na terasi, pa joj obuhvati lice rukama, i kaze: Hvala, Sila. Svasta jos moramo nauciti od tebe.
Sila (skromno, sramezljivo): Svi bi isto postupili.
Boran: Mozda. Ali niko s toliko srca...Ovaj cemo gnjev prevladati ljubavlju.
Ah, Sila, ah, oborila si me s nogu, zato i navijam uvijek za tebe.

Dzihan pred Zinarom skoro da kuje planove da crkne Firuz (mozda bi mu i sam u tome pomogao), da za to okrive Silu i ubiju je, a onda bi Boran otisao iz plemena, a on bi zasjeo na tron. I Zinar na to nista.

Esma trudna. Zna da je Dzihino jer sa Burhanom nije godinama ostala trudna. Dziho se prema njoj ponasa (usudila bih se reci) ljudski.

Dziho priveden u policiju (bas mi je drago sto je Boran sa malim otisao u postaju, jadno dijete ).
I kad se kenjatorska porodica (Dzihan, Zinar i brat-potrcko) spremi pa kod Borana da im Boran polozi racune kako se usudio on ici na policiju i prijaviti brata...
A Boran ih kulira. Jos kad Sila nazove, pa kaze da se beba ritnula, a on ponosno kaze: Vidi ti mog junaka. Reci da ne umara vise mamu. Neka za mene sacuva koji udarac.
Zinar ljutito izadje iz prostorije govoreci kako Boran nema vise nimalo srama, a i Dziho da crkne od muke.
Gustala sam kao malo prase.
A Boran kaze Dzihi da ga nije on prijavio i da ce svoje probleme sa njim sam rijesiti.

Kevsar zlica i Ajse nemaju pojma koji lijek dati Firuzu, pa opet trebaju Silinu pomoc. Divno mi je kad Sila kaze Ajse koja je dolazi pitati za pomoc, naglasavajuci da zna da je Sila ljuta na njih: Ljutnja je jedno, a ljudskost drugo.
Ah, ovo je epizoda bas za gustanje.
Sila objasnjava Ajse koji lijek kad ide i govori joj po crticama na kutiji (jer ova ne zna citati), Kevsarka sere li ga sere, opet, neka Ajse pazi da ne moraju nju ponovo zvati, a Firuz hvata Silu za ruku i zahvaljuje joj.
Malo mi se on iskupio. Sad za sad ga ne zelim vidjeti mrtvog.

Boran aga na radnom stolu u kancelariji ima Silinu sliku u istom ramu kao i Emre (onu sto je stavio u torbu i nosi je u SAD).
Mora da im je Sila obojici darovala svoju uramljenu sliku.
kako je samo Boran zadivljeno i njezno gleda i mazi sliku...
I onda kaze onom pomocniku da mora ici, iskrsnuo mu je neki posao...
A juri Sili.
I kad dolazi zatice je kako prica sinu kako voli poeziju i cita mu divnu pjesmu (kaze da je citala tu pjesmu tatici Boranu, ali ja se ne sjecam da nam to prikazase):
Nisam cula svoje rijeci.
Ne znam sta reci.
Objasnit cu ocima sve
sto nosim na srcu.
Moje uzareno srce
zavrsava u tvojim ocima.
Ocima cu ti objasniti
koliko te volim.

I onda uzdahne i zapita se: Hocu li ti moci reci u oci koliko te volim.
Mislim da sam u tom trenutku najbolje osjetila tu tugu, da nosis dijete pod srcem, a znas da ce te ubiti cim rodis i da mu neces moci reci ni koliko ga volis, ni brinuti se o njemu, uzivati u bebici.
A Boran joj pridje s ledja i kaze: Reci ces. I nasem djetetu i meni.
Ona ga zeza da li razmisli prije nego sto prepadne trudnicu, a on govori kako ni o cemu drugom sem o njoj i ne razmislja.
Boran: Katkad sam poput djeteta koje zeli ispisivati tvoje ime. Onda me nije briga ni za sto. Kad te ne vidim, umirem.
Sila: Da cijeli svijet stane, sretna sam sto postojis.
I onda je aga poljubi u vrat.
Ma ja sam uzivala u ovoj sceni, meni je ovo bilo nesto bozanstveno. Od pocetka do kraja. Kad on stoji iza nje prekrstenih ruku i slusa je, pa sam njihov razgovor, pogledi.

Nakon svega hladan tus. Firuzu se sa zdravljem vracaju i mrznja i zloba. Zeli da Boran kaze Sili da ce oni odgajati dijete po obicajima.
Opet bih da ga kroz scenarij smaknu.

Scena pod poplunom.
Njegova ruka klizi ispod poluna.
Sila: Boran.
Boran: Samo se igram sa sinom. Nemam lose namjere.
Sila: Poznajem ja tebe.
Boran (njoj na uvce, gotovo sapatom): Ne stoj izmedju mene i sina, Sila.
I onda se ona okrece prema njemu.
Boran: Sila, zeno moja...
I noga se pokrece...
Jutro i njegov cerek...

Ah, ovu cu epizodu pogledati jos mnogo puta.

Ajse se razvela (super mi ona glumi).
Kevsar-zlo zovnulo Turgutovu zenu da radi (a samim tim i zivi) kod njih, samo da napakosti Sili (ne bi nju nesto fino potaklo na dobra djela).
I kako je to Firuz ista mogao obecati Turgutu na samrti (kako kaz Kevsar Boranu), kad on na samrti bio nije, Dziho ga likvidirao na licu mjesta?
I dobro Boran kaze guji od majke: Ako se poigravas savjescu moje zene, prvo razmisli o svojoj.
Sila koja place u sobi i Boran koji joj priznaje da se bori protiv svih i da mu je tesko...zao mi ih bas...

Njegov odlazak s njom u firmu...meni zao sto ne stoji na fabrici umjesto Ozdemir Holding - Bedrihan Genco Holding. Ali dobro, ima Bedrihan vec svoju plocicu na stolu.
Eksplozija u tvornici me prepala. A to sto "hrabri" muskarci bjezeci od pozara prolaze pokraj zene u nesvijesti, a zatim i Sile koja cuci kraj nje i doziva u pomoc - rastuzilo.
Opet Borani dolazi do fabrike u pravi cas.

Na kraju su mi ipak lijepe scene u glavi i moracu ovu epizodu vidjeti jos koji put, a i svaki put kad me u narednim epizodama potresu i naljute.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 10:23   #2853
EeMarina 13 što si me jutros nasmijala sa slikama, o igranju tate i djece dok su još mali. Poslije svih problema na poslu dođem i nasmijem se iz sveg srca. Hvala Vam za to. Drago mi je isto da imam i istomišljenike kao Spadalo123, i da djelimo isti dojam, da ja nisam sama. Nego neke teme iz serije "Sile" su i meni bliske. Evo u mom kraju (dalmatinska Zagora) prije 50-tak godina su se cure udavala po provodadžijama. Ona nije mogla da bira momka za kojeg će se udati , i rijetke su bile sretnice kojima je to uspjelo. Moja teta veli imala sam pravo da biram između dvojice, pa sad oni koji mi je bio manje mrzak, za tog sam se i udala. Gledalo se kod mladića imanje i stanje, (svoja kuća,svoja zemlja, svoja voda, sve svoje), tako da je otac u porodici odlučivao kojem će je momku dati, koji je mogao prehraniti ženu. Kaže se da djeca ne traže lipog oca, nego kruha. Ima isto jedna anegdota kako je momak uvečer išao na silo i napio se kao spužva i doveo curu doma. Kad se probudio, onako mamuran gleda ženu ujutro, ona jadna pere suđe i veli joj:" Gdje si ti garavušo bila, kad sam se ja sinoć ženio". Koliko je bio svjestan sinoć koga ženi? Tako da mi je sudbina Ajše poznata, i bilo je takvih puno. Mora biti da je to ostalo iz turskog doba, kad se sa ženama trgovalo. "Sila" serija mi je dobro zamišljena, ali brate ima puno nedoslijednosti i akcija za Bonda 007, inače moja majka veli da joj se ne sviđa jer ima previše plača i da je muzika ubija. Ja gledam jer volim lijepo, a to su glavni glumci i ambijent u Mardinu i zahvaljujući "Sili" čak dobijam i želju da posjetim Tursku. Nije mi više toliko strana.
domenika56 is offline  
Old 05.02.2013., 10:33   #2854
Nisam izdrzala, morala sam opet skicati bez prevoda.
A sama sam sebi rekla da necu, jer mi nista nije jasno i samo se onda uznervozim.
Dakle moje frustracije i misterije zbog nepoznavanja Turskog jezika, za koje molim pomoc dobrih dusa. Na rubu sam nervnog sloma.

Ko je covjek kojeg aga lupi sakom u 34 epizodi i onda baca pare po njemu?

Sta se desava u 35 epizodi, kad odvede Silu njenima, Boran na onom vijecu je sav skrusen i nikakav, a Dziho ne prestaje da drobi? Sta on drobi kad je izbacen iz plemena?
A onda aga salje Silu u Istanbul?
I pretuzan mi je na kraju sam u onoj kuci, sam u onoj sobi kad udje, a ono iznenadjenje.
Ona nije ipak otisla vec se vratila?
I koji klinac se svadjaju, on prespava opet u onoj sobi do njihove bracne (prije toga naravno bjezi golubovima).

Sto se aga u 36 sjeca Jezde? Ima neki povod ili sta? Prica nesto sa Sivanom.
A i ona (Sila) se nafurila na njega. Koji im je klinac. Prije pranja nogu ona ne da ni da je dodirne. A i to pranje nogu mi se cini da je samo neku tugu i gorcinu i razocaranost kod nje izazvalo. Kao da se osjeca izdano i povrijedjeno, bas.

I onda na kraju neko hoce da agu upuca pred fabrikom. Zasto pobogu?

I kad se vrati jadan cak i Narin uperi pistolj u njega.

Vidim da u 37 oboje sanjaju da je ono drugo prestalo biti tvrdoglavo i pojavilo im se u sobi (Boran spava od tolikih soba u Jezdinoj?).
I divno mi je kako se oboje probude u isto vrijeme iz tih divnih snova i kako oboje izadju na terasu (svako na svom spratu), ali se mimoidju. :tuzno:
Dorucak svako na svom spratu mi je presmijesan i mislim da cu ovdje stati. Dok mi se smjeskaju brci.

Na zalost, zbog toga sto sam htjela produziti guste u ovom dorucku koji mi je izmamio osmijeh na lice, vidim Silu kako pizdi i spominje Jezdu.

Kako su i zasto, pobogu, od onih divota u 32 i 33 epizodi, dosli do spavanja ne u dva kreveta, vec na dva sprata (i to on u Jezdinoj sobi , ah, aga, ah, pa gdje ti je mozak) i pizdjenja Sile na Jezdu?

Domenika, hvala ti za post, posto imam 3 vezana, bojala sam se kartona i vec pizdim kad cu ovo moci postati.

Mom dragom se muzika svidja. Ne gleda, mozda skicne ponekad, ako veceramo pred TV-om (jer se ne moze u kuhinji dok traje Sila).
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 10:50   #2855
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Ajme, njegova faca ujutro.



Bome se slažem od A do Ž. Meni su svi njegovi pokreti i "nedostatak" ekspresija baš ono što pristaje uz lik samozatajnog age, kakvim su ga prikazali. Da se okolo dernja i skače na svaku - e, to bi mi bilo koma. Sinkronizacija je problem jer u određenim dijelovima glas doista ne prati glumca, ali ja sam se navikla pa nekako više ne reagiram na to. Iako, doista bih htjela vidjeti jednu scenu u kojoj Boran ima Mehmetov glas, čisto usporedbe radi.

Dobri su mi oboje, pogotovo u scenama ljubavi, meni taj njihov pogled, zagrljaj, pusa u vrat znače sto puta više no 101 poljubac. A bome mi puno znači i ovo što Boran stalno traži, i po noći i po danu.
dakle..
evo ti pusa u vrat/ i za tebe @Matrix .. da malo na licu osjetiš škakljanje.. a poslije je bila ona zvučna koju ne vidimo/ e sad dal su njegove usne na prazno cmoknule



a danas ću kad budem pregledala traženje po danu napraviti konačni sud.. jer sinoć/noćas sam imala dojam da nešto fali..
eMarina13 is offline  
Old 05.02.2013., 11:03   #2856
Hvala na lijepim slicicama, eMarina13.

Meni su bogme sa 32 i 33 epizodom pokazali i strast u braku. Ja zadovoljna.

Ko me tjerao da idem skicati unaprijed ocekujuci jos tako divnih scena za rastapanje.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 12:29   #2857
eMarina , hvala ti, veselim se k'o nikad

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post

Sto se aga u 36 sjeca Jezde? Ima neki povod ili sta? Prica nesto sa Sivanom.
A i ona (Sila) se nafurila na njega. Koji im je klinac. Prije pranja nogu ona ne da ni da je dodirne. A i to pranje nogu mi se cini da je samo neku tugu i gorcinu i razocaranost kod nje izazvalo. Kao da se osjeca izdano i povrijedjeno, bas.
Ne znam kako je došlo do te svađe (koja, btw, traje sve do 39. epizode ), ali u sceni pranja nogu mu ona kaže da ga mrzi. Ono kad joj krenu suze. I tu on stane, prestane joj se dodvoravati i mrtav hladan kaže - U redu, Sila. Ali ne zaboravi, ti si i majka mog djeteta. - i ode van iz sobe.

Ima jedna ooodlična scena u 38. epizodi kad Sila završi s trudovima u bolnici i odluči pobjeći u Istanbul jer joj je Džihan prijetio. Narin zna da je otišla i stoji s Boranom ispred vrata Siline sobe. Boran želi ući, Narin ga pokušava spriječiti tako što mu laže da je doktor rekao da nitko ne smije ući. A on poludi, u onom svom nabrijanom stilu kaže - Narin, ja nisam nitko! - i uđe u sobu. Ali nje nema. I tu skuži da je Džihan sve zakuhao, zaustavi ga na cesti i isprazni saržer u njega. Aga je premoćan u toj epizodi.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 05.02.2013., 12:31   #2858
gunajden

evo već satima čitam ovu i onu temu,curke svaka vam čast na iscrpnim postovima i slikama

htjedoh dodati samo da pored ovakvih scena kao što su kupanja i ove scene nagovještaja khm,khm (u 32. i 33.ep.) meni apsolutno ništa više ne treba

Boran i Sila su mi iz epizode u epizodu sve bolji i njihov odnos je poprimio jednu višu razinu, ne samo da se beskrajno vole nego se razumiju i u svemu podržavaju jedno drugo,došli su do nivoa kad si sve mogu reći u oči i naći zajedničko rješenje,a to je prava ljubav

iako su mi od samog početka serije Azad i Narin najslabija karika ipak mi je žao što su scenaristi odlučili da Azad bude ubijen a Narin ostane sama sa svojim bebaćem,nakon preživljenih mnogih strahota trebali su i njih pustiti da malo uživaju u zajedničkom životu sa svojom bebicom,baš nije trebalo ovako završiti
tina01 is offline  
Old 05.02.2013., 12:36   #2859
Nicole_Lilly, pogledala sam sve do 40 epizode (malo preskocim gdje su nebitni likovi), a sad skidam od 40-50 na turskom...na netu ne mogu vracati na scene koje me zanimaju 1 000 puta i tumaciti izraze lica (kao da gledam u fildzan ), jer mi sve zablokira.
I sad sam krenula opet od 33 nadalje da pokusam jos jednom skuziti sta se pobogu desilo.
I vidjela sam tu scenu kad aga (napokon ) satrese metke u ono zlo.
Ipak mi je drago sto ga nije on ubio do kraja, vec Burhan. A i tu je Dziho izazivao i trazio djavla, dok nije napokon i dobio sta je trazio.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 05.02.2013., 12:49   #2860
Je, i meni je jaaako drago da nitko nije umro od Boranove ruke, pa ni Džihan. S time da je Džiho zasluženo pobrao taj saržer, čovjek ne zna kad je dosta.

Ne znam što se desi da se tako zakače, iako se sjećam da su cure prepričavale. Mislim da ima veze sa zemljom, tvornicom, Narin, Azadovom smrću...sve pomalo, svatko svakoga krivi.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.