Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 17:30   #41
Prvo o kompjuteru: procesor je štedljivi AMD Athlon X2 BE-2300, sa velikim pasivnim, četverostrukim heat-pipom, izvađenim iz Dell računala. Hladnjak ima 120 milimetarski ventilator, koji sam smanjio na minimalan broj okretaja, pri punom opterećenju temp. je max. 55.
Grafička je club 3d HD 2600PRO, pasivno hlađena, sa odličnim HD dekoderom. Ovo mi je bitno zbog buke, jer u kombinaciji sa napajanjem Antec Phantom 500, koje također normalno radi sa pasivnim hlađenjem, po potrebi pali ventilator, računalo je praktički nečujno. HD 1080p filmovi se reproduciraju sa zauzećem procesora od 25-30%, nijedan ventilator se ne pali.
Kao player koristim GOM, pokazao mi se najboljim za mkv.
Slika je spojena DVI u HDMI kabelom, 1080p radi bez problema.
Zvuk je spojen optikom na AV reciver. Zvučna je X-Fi od Creativ Labsa.
stipica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 08:49   #42
stipica, koji HD dekoder koristis? CoreAVC?

Inace meni je slika tamnija preko HDMI-ja u odnosu na SCART...i bolja...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:25   #43
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
stipica, koji HD dekoder koristis? CoreAVC?

Inace meni je slika tamnija preko HDMI-ja u odnosu na SCART...i bolja...
može malo pojašnjenje: o kakvom to HD dekoderu govorimo? da li se bez toga mogu gledati HD filmovi s pc-a i u kojem formatu?
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:51   #44
GOM je automatski skinuo svoj dekoder.
Prije njega sam skinuo Haali.
stipica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:56   #45
Danas kupio av pojačalo Onkyo tx sr 605 i spojio Max tv(atlantu) sa pojačala preko monster hdmi kabla ( jest da je skup al vrijedi tih para) na plasmu Panasonic 42 pv 70 i ostao sam zapanjen sa slikom...ako je prije bila sasvim dobra kad sam imao direktan hdmi spoj na plasmu sve one priče da ovo pojačalo ima izvanredan upscalling su se potvrdile..a zvuk???...NO comment..o dvd u bolje i da ne pričam..savršena igračka
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:02   #46
Zanimljiv upis .
Sta je tocno pojacalo napravilo da ti je slika duplo bolja nego preko hdmi kabela??

Sta je tocno bolje, zemaljski programi ili filmovi iz te videoteke ??
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:02   #47
ni ja ne kuzim, Atlanta salje vec upscalani signal, receiver ga ne mora vise rescalati...osim ako mu nije postavio da rescala na tocnu rezu plazme tj 1024x768...

SZMOLA: CoreAVC je softverski codec za playanje h.264 na PC-ju i to vjerojatno najbrzi (glatko playa 720p na laptopu celeron 1.3, vjerojatno bi malo rikavao na 1080)...

STIPICA: Haali nije dekoder, samo splitter audio i videa...odi u Zoom Playeru ili Media Playeru Classic u filtere i pogledaj koji ti dekoder trenutno playa h.264...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:16   #48
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
SZMOLA: CoreAVC je softverski codec za playanje h.264 na PC-ju i to vjerojatno najbrzi (glatko playa 720p na laptopu celeron 1.3, vjerojatno bi malo rikavao na 1080)...
...
ok,ok, nego ovaj je spominjao grafičku sa hd dekoderom, pa sam zabrijao da bez toga neće raditi, iako je meni BS player uredno vrtio 720p filmove...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:19   #49
pa ima grafickih kartica s ugradjenim h.264 hardverskim dekoderom tj. specifikacije kazu 100% rasterecenje procesora, novije (skupe) nVidije imaju to, vjerojatno i ATi...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:49   #50
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Zanimljiv upis .
Sta je tocno pojacalo napravilo da ti je slika duplo bolja nego preko hdmi kabela??

Sta je tocno bolje, zemaljski programi ili filmovi iz te videoteke ??
Mogu samo reći da se slika bitno popravila u odnosu na prijašnju kad sam atlantu imao direktno spojenu preko hdmi-a na plasmu...filmovi iz videoteke izgledaju odlično a max tv programi kako koji al uglavnom sve skupa jako,jako dobro....dvd-i preko panasonica dmr 67 izgledaju i zvuče fenomenalno...još jednom ponavljam da je zvuk neopisivo dobar....pa nije valjda to pojačalo bez veze dobilo eisa nagradu za 2007.u..da i još nešto..vrlo je bitna kvaliteta hdmi kabla....što god mislili o tome
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:20   #51
jel se nekome dogodilo da nemože plejati mkv fileove bez obzira na matroska spliter i paket codeca.od 5 filmova 2 mogu gledati 3 nemogu.koristim gom player,vlc media player
lucija02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:26   #52
Quote:
jacuzzy kaže: Pogledaj post
Mogu samo reći da se slika bitno popravila u odnosu na prijašnju kad sam atlantu imao direktno spojenu preko hdmi-a na plasmu...filmovi iz videoteke izgledaju odlično a max tv programi kako koji al uglavnom sve skupa jako,jako dobro....dvd-i preko panasonica dmr 67 izgledaju i zvuče fenomenalno...još jednom ponavljam da je zvuk neopisivo dobar....pa nije valjda to pojačalo bez veze dobilo eisa nagradu za 2007.u..da i još nešto..vrlo je bitna kvaliteta hdmi kabla....što god mislili o tome
znači hdmi iz atlante u Onkyo, pa hdmi u tv? i onkyo procesira ili upscale sliku?
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 17:02   #53
Quote:
jacuzzy kaže: Pogledaj post
Mogu samo reći da se slika bitno popravila u odnosu na prijašnju kad sam atlantu imao direktno spojenu preko hdmi-a na plasmu...filmovi iz videoteke izgledaju odlično a max tv programi kako koji al uglavnom sve skupa jako,jako dobro....dvd-i preko panasonica dmr 67 izgledaju i zvuče fenomenalno...još jednom ponavljam da je zvuk neopisivo dobar....pa nije valjda to pojačalo bez veze dobilo eisa nagradu za 2007.u..da i još nešto..vrlo je bitna kvaliteta hdmi kabla....što god mislili o tome
Ja kupujem receiver i pitao bih da li je Onkyo TX SR605 toliko bitno bolji od
TX SR505E kojeg ja želim kupiti ?
Kakva su tvoja saznanja o tome ?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:02   #54
imam philipsov lcd 42pfl3312 i maxtv mi funkcionira čist ok, moram priznati da imam sreće jer zaista rijetko imam problema sa trzanjem slike ili sl, osim kad je problem u cijeloj Hrvatskoj.

e sad ono što mene zanima je: trenutačno mi je maxtv spojen preko scarta. da li će mi se slika još više popraviti ako ga spojim prko hdmi kabla ili još nema svoju funkciju kod nas? i ako mi neko može reći kako se kreću cijene(nisam baš neki freak za tehnikom pa ne posjećujem prečesto te trgovine)
problemator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:01   #55
da, slika i zvuk će biti vidno odnosno čujno bolji.
darko_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:30   #56
tako je...i kvaliteta HDMI kabela nema veze s tim, da rascistimo dilemu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:32   #57
Quote:
lucija02 kaže: Pogledaj post
jel se nekome dogodilo da nemože plejati mkv fileove bez obzira na matroska spliter i paket codeca.od 5 filmova 2 mogu gledati 3 nemogu.koristim gom player,vlc media player
da li mislis na playanje mkv-a preko vlc playera ethernertom na atlantu???...meni nije uspijelo ni jedan film uplayati, samo HD 1080 u mpeg-2 formatu...i izgleda jezivo dobro...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:10   #58
Quote:
dr. Szmola kaže: Pogledaj post
znači hdmi iz atlante u Onkyo, pa hdmi u tv? i onkyo procesira ili upscale sliku?
upravo tako je spojeno s tim da sam onkyo i plasmu spojio sa monster hdmi 400 kablom....mislim da onkyo odlično procesira i upscalira ulazni video signal na 750p(atlanta) i na 1080p(panasonic recorder) jer je slika neusporedivo bolja i na max tv atlanti i na dvd recorderu panasonic dmr 67 nego prije kad sam ih oboje imao direktno spojene preko hdmi-a na plasmu...definitivno je dobar av reciever srce svakog kvalitetnog av sistema i sve bi trebalo biti spojeno preko njega...
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:13   #59
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
tako je...i kvaliteta HDMI kabela nema veze s tim, da rascistimo dilemu...
ne bi vjerovao al ima...usporedio sam hdmi kabel od 250 kn i od 900kn ( monster) i razlika je stvarno vidljiva,,,hdmi kabel je nešto drugo u smislu tehnologije za razliku od dosadašnjih poznatih av kablova...
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:21   #60
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ja kupujem receiver i pitao bih da li je Onkyo TX SR605 toliko bitno bolji od
TX SR505E kojeg ja želim kupiti ?
Kakva su tvoja saznanja o tome ?
ne znam u čemu je točno razlika jer nisam proučavao 505 icu al ti toplo preporučam 605-icu...za tu lovu najbolja igračka na tržištu bez konkurencije...odi na rewievs.cnet.com i pronađi test za 605..sve će ti biti jasno....btw kad sam kupovao to pojačalo prodavač mi je rekao da je nedavno prodao jednu 875-icu(cca 9500kn)...čovjek ima full hd 50" sharpa i kad je vidio sliku na metar od tv-a nije mogao vjerovati da je takva slika moguća..ma onkyo je zakon..vjeruj mi i ubodi bez razmišljanja 605-icu...jedino kaj imaš par dana da ju dobro proučiš
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.