Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 19:55   #1
Kontracepcija poslije poroda

Nisam nigdje našla ovakvu temu,samo na ljesu,a tamo baš i ne pripada. Ovako,rodila sam prije dva mj,dojim,dobila sam menstruaciju i s njom ovulaciju. Na pregledu kod ginekologa sam pitala za kontracepciju,nadajući se da će mi predložiti spiralu,međutim one me odbio s izlikom da dojim. Mislim da se jedino spirala i može koristiti dok žena doji,rekao je da ne mogu ništa koristiti osim kondoma,a njih mrzim.Baš sam uzela brošuru mirene u kojoj piše da je i između ostalog pogodna za dojilje. Što da radim?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:59   #2
super je tema...mene isto zanima
malo sam vec cackala o tome..
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.asp?id=115
ja necu spiralu ugradivati,nema sanse...kondomi,a kad prestanem dojiti onda pilule ( i kondomi mozda-za svaki slucaj )

__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:47   #3
Malo smo spikali o toj temi na topiku Prva menstruacija poslije poroda...
Uglavnom, meni doc rekao da mogu Mirenu bez beda, i bilokoju spiralu, nakon sto dobijem prvu mengu.
Tak da - go for it
Jedino kaj kosta... Mirena ti je 1500kn plus ugradnja jedno 400 kn.
Ja ju nisam uzela, jer se nadam da necu jos dugo dojit... nadam, jelte
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:52   #4
ja već uredno imam svaki mjesec mengu...ginekolog mi je preporučio spiralu ili kondome... za sada još nisam ništa napravila
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:58   #5
ima 5mj.da sam rodila i imala do sada 2menge.. nekako mi se spirala ne ugrađuje (još)nekako sam sama sebi mlada ,o pilulama sam razmišljala,ali sam to mislila poslje drugog poroda?! ali pošto mome mm nisu problem kondomi(a ni meni) za sada je ta opcija u igri...
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:34   #6

a ja ne bi ni spiralu,ni pilule,ni kondome...a ona fora-vadi ga van-ne,ha??khm...NE,NE-sigurno ne
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:59   #7
postoje i flasteri...

ja en bi ni spiralu, kondome ne volimo...držimo se rikverc metode i plodnih neplodnih dana...6 godina nismo fulali u metodi..valjda ćemo jop 3 uspjet...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:34   #8
Postoji jedna vrsta kontracepcijskih pilula koje idu uz dojenje (mama ginekolog pa znam), samo pitajte svog doktora koje su to jer ne znam ime.
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:36   #9
Quote:
Pacificgirl kaže: Pogledaj post
Postoji jedna vrsta kontracepcijskih pilula koje idu uz dojenje (mama ginekolog pa znam), samo pitajte svog doktora koje su to jer ne znam ime.

supeer...tnx
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:10   #10
evo i mene to zanima...rodila san na carski i gin u bolnici mi je reka da je najveca vjerojatnost nakon carskog da se ostane trudna jer laicki napisano ocistili su sve te kanale pa je mogucnost veca...idem u 4 misec kod svog ginekologa i odlucila san da cu ga pitat za pilule jer nisan ja bas sigurna vise ni u rikverc ipak smo apstinirali 8 miseci (komplikacije)
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:40   #11
istovremeno dvije metode - kondom i rikverc. dakle, iako ima kondom, mora vadit van. ne želim se zezat sa životom
osobno se u spiralu ne bih previše pouzdavala, slučajeva trudnoće sa spiralom ko u priči, nadam se da je mirena bolja. zašto nam jednostavno ne omoguće podvezivanje jajnika i bok....
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:36   #12
Mandy, sad si se "otcepilla", sad ce vas krenut

Nela, kad saznas koje su to pilule, javi. I mene zanima.
Moj gin je izricito rekao ne pilulama i flasterima dokle god dojim
MIssL, Mirena pusta i hormone, pa je sigurna kao kontracepcijske, a s puno manjom dozom hormona.

Ja sve nade polazem u pilulu za muskarce
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:45   #13
javit cu ti...ali nazalost ja ne dojim tako da mi je svejedno koje ce mi dat..
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:48   #14
Quote:
Pacificgirl kaže: Pogledaj post
Postoji jedna vrsta kontracepcijskih pilula koje idu uz dojenje (mama ginekolog pa znam), samo pitajte svog doktora koje su to jer ne znam ime.
postoje tzv. mini pilule i kompatibilne su s dojenjem, koliko znam može ih se nabaviti tek u inozemstvu..
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:49   #15
Ja vam imam spiralu već 5 godina...nema straha, al jako bolne i obilne menstruacije...strašno....nego Tamili je za dva tjedna ide izvadit pa ćemo feštat!!
Tamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:01   #16
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje našla ovakvu temu,samo na ljesu,a tamo baš i ne pripada. Ovako,rodila sam prije dva mj,dojim,dobila sam menstruaciju i s njom ovulaciju. Na pregledu kod ginekologa sam pitala za kontracepciju,nadajući se da će mi predložiti spiralu,međutim one me odbio s izlikom da dojim. Mislim da se jedino spirala i može koristiti dok žena doji,rekao je da ne mogu ništa koristiti osim kondoma,a njih mrzim.Baš sam uzela brošuru mirene u kojoj piše da je i između ostalog pogodna za dojilje. Što da radim?
Ja sam baš jučer pitala svog ginića i za to,ja sam isto rodila prije skoro 2 mjeseca,uredno dobila mjesečnicu i dalje dojim. Rekao je da mi ne bi preporučio nikakve kontracepcijske pilule jer se one valjda diraju direktno u ženin ciklus, već da bi mi preporučio da stavim spiralu,pokazao mi je kako to izgleda,da je to 10 min posla i da isti trenutak kad je izvadim mogu bez problema ponovo zatrudnit. Da bi mi njegova preporuka bila da je držim godinu dana dok se organizam oporavi,jer kad žena brzo zatrudni iza poroda organizan je još iscrpljen i velika je mogućnost komplikacija. Tako da mislim da ću se ja odlučit za tu spiralu
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:14   #17
Cerazette pilule-mozes koristiti dok dojis. Uzimaju se svaki dan, nema pauza.

Ja ih nisam uzimala iako mi ih je ginekolog preporucio.
To su jedine(za sada) kontracepcijske pilule za zene koje doje.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:17   #18
Ma htjela sam staviti mirenu,ali je on rekao da ne može,jer dojim pa hormoni...a u brošuri piše da je dojilja može koristiti. Moj ginić je po tom pitanju čudan,ni u trudnoći mi nije preporučio nikakve prenatale kao sve je to kemija. Mislim da nijedna njegova trudnica ne pije ništa u trudnoći,jer smatra da dodatni vitamini mogu samo naštetiti,kao što rekoh njemu je sve to kemija. Jel ima koja cura da je dojila,a imala ugrađenu spiralu? Da li to može utjecati na mlijeko?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:19   #19
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Cerazette pilule-mozes koristiti dok dojis. Uzimaju se svaki dan, nema pauza.

Ja ih nisam uzimala iako mi ih je ginekolog preporucio.
To su jedine(za sada) kontracepcijske pilule za zene koje doje.
Za te pilule znam,njih mi pogotovo neće prepisati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:20   #20
Zasto?
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.