Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2014., 08:39   #3201
AV chat i rasprava o AV tehnologijama i rješenjima

Ne stavljaj linkove ako te nitko pitao za cijene (i gdje?) nije.
A ljudi koji se služe forumom, znaju i guglat, bez brige.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:39   #3202
Opet ja. Jučer komentator na utakmici Hrvatske i Nizozemske reče da njihov režiser (HRT-ov) radi prijenos i sugerira mu da pusti usporeno dvojbene situacije , a kasnije se u prijenosu pojavi kadar u kojem se vidi Digi Super objektiv montiran na neku kameru (slika). Ima li HRT te Digi Super objektivu izvan studija, za prijenose iz vana, ili je to Croatelova oprema? Ako je Croatelova, onda su i RK vjerojatno Croatelova? A ako je sve Croatelovo, je l' onda moguće da HRT-ova ekipa radi u rentanoj Croatelovoj opremi kompletnoj?
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:35   #3203
Kod nas je sve moguće.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 19:45   #3204
POzz, molim malo pomoc.

Nabavio sam wifi HDMI dongle, i s moba preko wifi strimam video na telku.

Radi i preko tableta.

Kako da natjeram laptop da iz BSplayera streama film na wifi, tako da ne moram ukopcavat kabel ?

Ima neko ideju ?
Hvala
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 20:08   #3205
Imam ja sad jedno konkretno pitanje.

Kupio sam novu telku koja ima DVB-C tuner između ostalog. Kako imam provedene kabele za onu kabelsku s kojom mi je Dee pomogao, odlučio sam probati pretražiti DVB-C kanale uz analogne i one DVB-T na 21, 22 i 23 kanalu iz puke znatiželje, uopće se ne nadajući da bi se nešto moglo naći. Međutim, nakon pola sata pretraživanja, našao je šezdesetak kanala u ovom obliku: TERRAKOM: naziv kanala (KODIRANO) pokraj kojih je još nacrtano C (kao DVB-C) i ključ (kao da je kodiran). Od tih šezdesetak kanala, mogu gledati HTV1, 2, Novu i RTL, iako kada na njih prebacim na sekundu trepne da je sadržaj kodiran, međutim slika se pojavi i ta poruka nestane. Također program DISCOVERY TEST i TERRAKOM INFO nisu kodirani i njih mogu gledati. Na ostalim kanalima pojavi se poruka da je sadržaj kodiran i slika se ne pojavljuje, iako TV očitava frekvenciju i signal te quality bar prikažu da ima signala. Što trebam napraviti da gledam te digitalne DVB-C kanale? Na Terrakomovoj web stranici piše da se oni mogu gledati ako imam televizor s DVB-C tunerom, a ako nemam, onda trebam kupiti neki njihov. To bi značilo da ne trebam nikakav poseban receiver, zar ne? Znači da radim nešto krivo, a ne kužim što. Da probam ostaviti na tom kodiranom kanalu neko vrijeme da se on otkodira (to sam pročitao negdje na forumu)? Hvala!
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 21:47   #3206
Pojma nemam kak to fercera na tom Terralomu..
A kak oni inače isporučuju svoju digitalnu uslugu? Imaju neke svoje risivere i kartice (a mislim da bi morali) ili?
Jer ak imaju, onda ti je DVB-C tuner u telki samo pola obavljenog, za sliku neophodnog posla, druga polovica bi se zvala CAmodul koji se rukne u CI port na telki i u koji se ta njihova smartcard gurne umjesto u neki vanjski prijemnik....i tad bi svjetlo odnosno imaš sliku za gledanje.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 22:06   #3207


Ovako kažu Terrakomove službene stranice. Po tome, ne treba nikakva dodatna kartica ili njihov uređaj. Osim toga, ja ne mogu naći ništa drugo što bi se odnosilo na dodatnu opremu koja se mora kupiti. Je li moguće da mi netko s krovne opreme mora dopustiti gledanje tih programa? Pretpostavljam da ne ako mi ih TV nađe.
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 09:55   #3208
A može bit i da da jer bi se onda na taj način svatko s dvb-c tunerom mogao neovlašteno kačiti i pratiti im program ilegalno.
Neki sistem zaštite signala mora postojati..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 11:17   #3209


Ovdje piše da se digitalni kanali mogu pratiti preko jednog televizijskog prijemnika, a analogni na njih više. To bi značilo vjerojatno ono što si ti rekao - treba u televizor staviti dekodersku karticu ili treba dokupiti DVB-C vanjski receiver. Ili sam opet u krivu?
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:14   #3210
Tako je, jedno od tog dvoje, tim više što kaže samo "prijemnik" (tuner), al ne i "televizijski" što ti sugeriraš.

A nemreš ih nazvat pa provjerit?


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:40   #3211
Na onoj prvoj slici piše da mi treba televizor s DVB-C prijemnikom ili prijemnik zasebno, ništa ja nisam izmislio, samo su njima stranice konfuzne i ne pružaju informacije koje ljude najviše zanimaju.

Ne zovem ih jer oni u praksi nemaju ništa sa mnom, a ne znam imaju li i u teoriji. Naime, dojučer nisam imao pojma da taj Terrakom uopće postoji, za njih sam saznao kad mi je televizor digitalne DVB-C kanale označio kao Terrakomove i što mi, kad stisnem info, piše PROVIDER: TERRAKOM umjesto OiV što mi piše kad gledam DVB-T preko kabelske. Kada sam vidio taj natpis, išao sam na Terrakomove stranice i vidio da se analogni programi tamo izlistani slažu s analognim programima koje ja imam, a i novopronađeni digitalni kodirani kanali koji su mi pronađeni također su istovjetni onima s popisa na Terrakomovoj web-stranici. Meni, međutim, nikakav Terrakom ne šalje uplatnice i nikad nisam imao posla s njima - ja ponekad platim frendu piće i to je to, a ostali, koji njega ne poznaju dobro, dobe uplatnicu na kojoj piše Magi kabelska ili nešto tako. Nikad nitko za Terrakom nije čuo, a sad ispada da gledam Terrakom kabelsku. Čudno...
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:54   #3212
Hmm koji su ti uopće ?
Meni su kakti dostupni, iako nije nitko osim t-coma i optime...i to kao internet provider sa cijenom od 209 kuna za flat internet od 20 mbpsa...

Osim toga vidim da nude analognu kabelsku, digitalnu kabelsku, optiku, pa čak i televiziju preko satelita...
A ako dobro kužim ovaj popis kanala to je ustvari TotalTV na satelitu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 00:11   #3213
Pozdrav, treba mi mala pomoć. Zanima me kako da spojim televiziju sa kucnim kinom, odnosno da zvuk sa televizije se čuje na zvučnicima kućnog kina. Jer se na zvucnike cuje samo kad pustam nesto sa kućnog kina. Ovo su slike televizije i kućnog kina. A televizija je preko HDMI spojena sa ISKON prijemnikom. Hvala !





__________________
UVIJEK NAJGORI !!!
kRImos1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 09:42   #3214
Ako je skroz dolje slika TV-a, onda njegov "Optic Out" treba spojiti na "OPTICAL IN" na KK.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=toslink
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 18:02   #3215
Koji HDMI kabel

Molim pomoć znalaca.
Planiram spojiti laptop i TV tako da mogu gledati filmove s laptopa na TV-u.
Znam da trebam spojiti izlaz iz laptopa (HDMI) na ulaz (HDMI) u TV.
Samo ne znam koji HDMI kabal kupiti.
Planiram da ga koristim dosta često i dosta dugo vremena pa me interesira koj kupiti. Ima nekakvih i za 20-tak kuna po metru a i nekakvih za 100-njak kuna po metru. Neki imaju pozlaćene kontakte i ne znam šta sve ne.
Da li kupiti marku Bandridge ili neku drugu...
Molim savjet iskusnih.
Hvala
mali dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 18:40   #3216
Iz iskustva, ispod 50kn ne Kupuj.
Meni su prekidali, imaju loše kontakte, vjerojatno loše napravljen kabel koji ne sjeda kako treba u HDMI rupu znači, to je mehanički problem.

Ali svi su dobri (i oni od 20kn) što se tiče prijenosa slike. Tu nema razlike. Jer se prenosi samo digitalni signal, za male dužine kabela... Nema potrebe kupovati skupe kablove.
Svi kabeli prenose jedinice i nule odlično.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 20:09   #3217
Hvala na odgovoru. Znaci nije vazna marka kabela nego njegova kvaliteta izrade. Pozz..
mali dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 00:39   #3218
Ekipa, sretan vam, blagoslovljen i miran Božić!


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 02:30   #3219
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Iz iskustva, ispod 50kn ne Kupuj.
Meni su prekidali, imaju loše kontakte, vjerojatno loše napravljen kabel koji ne sjeda kako treba u HDMI rupu znači, to je mehanički problem.

Ali svi su dobri (i oni od 20kn) što se tiče prijenosa slike. Tu nema razlike. Jer se prenosi samo digitalni signal, za male dužine kabela... Nema potrebe kupovati skupe kablove.
Svi kabeli prenose jedinice i nule odlično.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
Ne bih se baš....ono.... (potpuno) sa svime složio.
S boldanim baš i ne, a za podcrtano bih rekao da to nisu samo nule i jedinice; to je složen signal sa.............

Ali ostavimo to za kasnije...

Svima želim čestit Božić !

Zadnje uređivanje olif : 25.12.2014. at 02:39.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.