Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2010., 22:39   #1
Boli me

Nije me boljelo već oko mjesec dana najmanje i sada mi se opet javlja neka tupa bol na području desnog jajnika. Imala sam upalu mokraćnog mjehura prije godinu dana i spontani prije pola mjeseca. Na pregledima (uzv i krv) je sve ok, ali sada mi se opet javlja ta bol kao što je i prije znala.

Negdje sam čitala da može biti do jajašca koje prolazi kroz neku tanku opnu i to se kod nekih žena javlja kao oštra, trenutačna bol.
Ali ja nemam oštru bol već tupu, dugotrajnu. Znam da sad moram ići leći jer će me jedino tako prestati boljeti.

Mislim da bi mi se na uzv-u vidjelo kad bih imala cistu ili upalu mjehura, zar ne?

Nije mi sad uopće jasno zbog čega me to onda boli?

Ako netko ima neki savjet, nešto utješno
Fuljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:25   #2
evo malog pokušaja utjehe, koliko znam o pregledima i iz iskustva s bolovima..
ako ti je uzv u redu, istina, cista bi se vidjela. jedino ako si zadnji uzv radila prije više od pola godine ili kojim slučajem godinu dana pa se cista razvila, ali ne vjerujem. za upalu mokraćnog mjehura ne znam vidi li se na uzv-u. boli li te uvijek tako , u svim periodima ciklusa ili npr. u ovulaciji?
mislim da nebi smjelo biti ništa strašno, ali opet, ne znam koliko često ideš na preglede i što si sve radila sad kada je došlo do spontanog, jer možda se radi o nekoj upali koja nije dijagnosticirana, a uzrokovala je spontani? stvarno ne znam, ali možda bi mogla obaviti briseve i uzv ako zadnji nalaz nije friški...
sve u svemu, ja uvijek gledam pozitivno, možda stvarno je neka od takvih bizarnih stvari tipa tih jajašaca... sve u svemu sretno, držim fige
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 02:04   #3
Pa jeli možda ovuliraš?
Nećeš vjerovat, prije točno 5 dana prijateljica mi je završila na hitnoj.
Počela se previjati od bolova i odlučili smo je odvest u 2 sata iza ponoći da je pregledaju.
Na UZV-u su joj rekli da ovulira (do sada nije nikad imala bolne ovulacije) i da joj je jajnik blago upaljen, pa je bol vjerojatno zbog toga bila dosta veća.
Ali nije se za čudit i bez blage upale. Ja sam isto par puta osjetila kako me štrecne i malo duže drži neka čudna bol u nekom od jajnika, pa ispada da je ovulacija.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:40   #4
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
evo malog pokušaja utjehe, koliko znam o pregledima i iz iskustva s bolovima..
ako ti je uzv u redu, istina, cista bi se vidjela. jedino ako si zadnji uzv radila prije više od pola godine ili kojim slučajem godinu dana pa se cista razvila, ali ne vjerujem. za upalu mokraćnog mjehura ne znam vidi li se na uzv-u. boli li te uvijek tako , u svim periodima ciklusa ili npr. u ovulaciji?
mislim da nebi smjelo biti ništa strašno, ali opet, ne znam koliko često ideš na preglede i što si sve radila sad kada je došlo do spontanog, jer možda se radi o nekoj upali koja nije dijagnosticirana, a uzrokovala je spontani? stvarno ne znam, ali možda bi mogla obaviti briseve i uzv ako zadnji nalaz nije friški...
sve u svemu, ja uvijek gledam pozitivno, možda stvarno je neka od takvih bizarnih stvari tipa tih jajašaca... sve u svemu sretno, držim fige
hvala!
radila sam preglede prije manje od tjedan dana, prošli petak.
nemam bolove baš u svim periodima, ali ni ne pratim kada mi je ovulacija te ne mogu znati jel riječ o tome. uvijek me boli samo kod desnog jajnika, nikad kod lijevog. nije moguće da mi samo desni jajnik sudjeluje u ovulaciji. znam ponekad imati zadebljanja ispod pazuha koja me bole, neki kažu da je to povezano s upalama u tijelu.
možda imam upalu nečega, a da uopće i ne znam.

evo, jutros me više ne boli. čini se da sam ipak mrvu hipohondar.
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Pa jeli možda ovuliraš?
Nećeš vjerovat, prije točno 5 dana prijateljica mi je završila na hitnoj.
Počela se previjati od bolova i odlučili smo je odvest u 2 sata iza ponoći da je pregledaju.
Na UZV-u su joj rekli da ovulira (do sada nije nikad imala bolne ovulacije) i da joj je jajnik blago upaljen, pa je bol vjerojatno zbog toga bila dosta veća.
Ali nije se za čudit i bez blage upale. Ja sam isto par puta osjetila kako me štrecne i malo duže drži neka čudna bol u nekom od jajnika, pa ispada da je ovulacija.
nevjerojatno mi je kako nešto tako sitno (što se gleda pod mikroskopom) može nanijeti takvu bol.
Fuljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 18:39   #5
Quote:
Fuljana kaže: Pogledaj post
uvijek me boli samo kod desnog jajnika, nikad kod lijevog. nije moguće da mi samo desni jajnik sudjeluje u ovulaciji.

nevjerojatno mi je kako nešto tako sitno (što se gleda pod mikroskopom) može nanijeti takvu bol.
Moguće je moguće itekako i za samo jedan jajnik i za bolove. Mnoge žene to osjete. Mada, ponavljam, ne mora ti to biti nego nešto drugo.
Gotovo većina mojih prijateljica je barem jednom iskusilo manju ili čak nekad veću bol. Neke su imale trenutačne boli, a neke je znalo vrtit par sati. Ova moja prijateljica nije jedina koja je završila na hitnoj zbog toga. Prije nje je jedna mislila da je slijepo crijevo. I meni se čini praktički nemogućim, ali čak sam i ja znala osjetiti kako me nešto štrecne u jednom od jajnika. A redovito sam na pregledima, u zadnje vrijeme pogotovo na UZV-u.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:25   #6
što se tiče jajnika: svaki mjesec ti radi drugi jajnik, tako da je itekako moguće i normalno da boli samo jedna strana...
sad me Silvery podsjetila, u srednjoj školi mi je frendica završila na hitnoj, usred nastave ju je užasno počelo boljet desno dolje i isto je mislila da je slijepo crijevo, zadržali su ju u bolnici tjedan dana radi pretraga, od slijepog crijeva niti "s", mučili su ju i s ginekološkim pregledom i uzv-om i sve je bilo u redu, držali su ju par dana na infuziji da na kraju nebi rekli niti što je to bilo. znači moguće je neka uzbuna uz jaku bol, ali ne mora značit da je riječ o bolesti... uvijek doktoru na pregled, ali bez panike, ako je moguće
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.