Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 20:28   #61
Quote:
debsy kaže: Pogledaj post
Hej ekipo!

Imam jedan veliki problem,naime danas sam primjetila kao neke krve ugruske u urinu,naravno uz bolnost pri mokrenju,a da ne pričam da je svega 3 kapi izaslo iz mene,makar imam stalno osjećaj da mi je sila.
Otišla sam uz hitnu uputnicu u svome domu zdravlja dati urin,a nalaz mi je ovakav:

Bjelančevine:lag.opal.
3-5 ispranih eritrocita
2-4 svježih eritrocita
5-8 leukocita,nešto pločastog epitula i bakterije.

Da li mi tko zna razjesniti ovaj nalaz,naravno znam da mi nisu izolirali tu bakteriju koju imam,to ću morat ići u bolnicu raditi,ali kaj sa ovim eritrocitima i bjelančevinama i epitulom?
AKo itko zna,svaka pomoć dobro došla

Ne mogu nikako izdrazati do suta popodne kad nosim nalaz doktorici,a boli me da bi najrade sjela i plakala
Ono što možeš je piti uvin ili brusnice, čaj od preslice u enormnim količinama i popiti jedan Ibuprofan od 400 mg koji je analgetik i antireumatik pa će ti ublažiti simptome da lakše proguraš to do sutra. Nemoj se previše kretati već se utopli i odleži to do sutra popodne.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:57   #62
Krvne pretrage jetre i bubrega

Trenutno sam na rigoroznoj dijeti, puno treniniranja i dodataka prehrani pa su ove vrijednosti ispale - ova povećanja nemaju veze dok su ovoliko mala ili imam razlog za zabrinutost?

Ove su vrijednosti ispale izvan uobičajenih!


- kreatinin 131 umol/L (should be 79-125)

- bilirubin 21.0 umol/L (should be 3.0-20.0)

- alkalna fosfataza U/L 59 (60-142)

- ALT - 67 (U/L) 10-48

Zadnje uređivanje bor1234 : 17.04.2007. at 19:41.
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:01   #63
e da imam 25, muško
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:12   #64
ALT i bilirubin ukazuju na jetrene poremećaje. Za druga dva ne znam.
Moj brat je imao povišen ALT, slijedeći nalaz još gori uz povišen AST i GGT, pa onda opet sve gore, čak se išao testirati na hepatitis b i c (ispalo je da nema ni jedan hepatitis). Od tada se prepao pa je prestao pušiti i piti, pio je Silimarin i stanje se popravilo. Inače je bio u vojsci i tamo jako smršavio pa kad se vratio natukao dosta kila, internist mu je rekao da bi i to mogao biti razlog. jesi li u zadnjih godinu dvije uzimao kakve jače lijekove?
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:24   #65
Da li znaš kakve su vrijednosti bile kada su bile povišene?

Da - sportaš sam - uzimam određene lijekove i živim prilično stresno (što se tijela tiče)....
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:56   #66
Prvo mu je ALT skočio na 47, onda na 55, pa na 85 a danas je dobio nove nalaze i opet se vratio na 47 ( njegova granica je 33 jer ima 18 godina). AST mu je bio malo iznad granice, da bi se sad u potpunosti normalizirao. GGT je bio isto malo iznad i popravio se čim je prestao pijuckati s društvom vani. A u vojsci su im svašta davali, i jeli su svakakvo smeće, prije toga je uzimao neke lijekove za akne ali u to vrijeme nalazi su bili sasvim u redu, da bi se to pojavilo nakon 1,5 godinu od uzimanja lijekova. Inače je u vojsci svakodnevno čistio WC bez rukavica i higijena nije bila baš blistava pa smo se svi zabrinuli da nije gdje pokupio hepatitis.Tako da ni sada nitko ništa ne zna od čega je. Sada radi pretrage na još dva manje opasna i izlječiva tipa hepatitisa i na mononukleozu.Probaj sa Silimarinom, dođe oko 60 kn, ali svakako se naruči kod interniste.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:01   #67
Zaboravih reći da mu je ultrazvuk pokazao u 12.mj. blago povećanu jetru, gotovo zanemarivo. A sve je to počelo krajem 10 i evo do danas nije riješeno.Vjerujem da kao sportaš trošiš dosta proteina a to jetri baš i ne paše, kao ni veliki fizički napori.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:33   #68
Quote:
SPOT kaže: Pogledaj post
Zaboravih reći da mu je ultrazvuk pokazao u 12.mj. blago povećanu jetru, gotovo zanemarivo. A sve je to počelo krajem 10 i evo do danas nije riješeno.Vjerujem da kao sportaš trošiš dosta proteina a to jetri baš i ne paše, kao ni veliki fizički napori.

E meni je ultrazvuk jetre i bubrega totalno u redu...

Proteini ti imaju utjecaja puno više na bubrege nego na jetru, a što se tiče napora - sportaši često imaju povišeni kreatinin....
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:59   #69
Quote:
bor1234 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na rigoroznoj dijeti, puno treniniranja i dodataka prehrani pa su ove vrijednosti ispale - ova povećanja nemaju veze dok su ovoliko mala ili imam razlog za zabrinutost?

Ove su vrijednosti ispale izvan uobičajenih!


- kreatinin 131 umol/L (should be 79-125)

- bilirubin 21.0 umol/L (should be 3.0-20.0)

- alkalna fosfataza U/L 59 (60-142)

- ALT - 67 (U/L) 10-48
kratinin je enzim koji govori o funkciji bubrega tj ako je povisen pokazuje da bubrezi ne obavljaju svoju funkciju kako treba.
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 00:57   #70
Quote:
vichyevka kaže: Pogledaj post
kratinin je enzim koji govori o funkciji bubrega tj ako je povisen pokazuje da bubrezi ne obavljaju svoju funkciju kako treba.

točno.

često povišen kod sportaša. također točno. look it up.
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 17:25   #71
pomoć!!!

može li mi netko pojasniti sljedece vrijednosti nalaza KRVNE SLIKE??
TROMBOCITI 156 L (158-424) dakle sniženo
MTV 11.3 H (6.8-10.4) dakle povišeno
ostale sve vrijednosti su u granicama normale (leukociti, eritrociti, sedimentacija itd.)
MTV je volumen trombocita znači nešto ne štima s tim trombocitima. Ako netko zna s čim to ima veze neka mi pliiiiiiiiiz odgovori!!
thx
__________________
me, myself and I...
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 14:13   #72
Quote:
jennyfer kaže: Pogledaj post
može li mi netko pojasniti sljedece vrijednosti nalaza KRVNE SLIKE??
TROMBOCITI 156 L (158-424) dakle sniženo
MTV 11.3 H (6.8-10.4) dakle povišeno
ostale sve vrijednosti su u granicama normale (leukociti, eritrociti, sedimentacija itd.)
MTV je volumen trombocita znači nešto ne štima s tim trombocitima. Ako netko zna s čim to ima veze neka mi pliiiiiiiiiz odgovori!!
thx
To je apsolutno normalan nalaz! Sve stima!
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:47   #73
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
To je apsolutno normalan nalaz! Sve stima!
hvala vam na utjehi ali ipak nije u granicama normale tj. trombociti su niži nego bi trebali biti (po referentnim intervalima) a ovaj MTV je povišen???
__________________
me, myself and I...
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 19:48   #74
pa nije to niš zabrinjavajuće nalaz trbc-a...ponovi nalaz i dobit ćeš drugačije rezultate...ako ti nemaš nekih posljedica "sniženih trombocita" ne brini i bezbrižno živi što se tiče trombocita...naime ne liječe se slučajni nalazi nego ljudi...hoću reći da nitko nema sve vrijednosti u referentnim vrijednostima...svakom nešto "fali"
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 12:40   #75
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa nije to niš zabrinjavajuće nalaz trbc-a...ponovi nalaz i dobit ćeš drugačije rezultate...ako ti nemaš nekih posljedica "sniženih trombocita" ne brini i bezbrižno živi što se tiče trombocita...naime ne liječe se slučajni nalazi nego ljudi...hoću reći da nitko nema sve vrijednosti u referentnim vrijednostima...svakom nešto "fali"
super, utješili ste me! znači ne moram se brinit? Ostale vrijednosti su mi u redu a koliko znam najvažniji su leukociti i sedimentacija jer oni ukazuju na upalne procese u organizmu što znači da se nešto dešava onda mi to nebi štimalo?
__________________
me, myself and I...
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 21:43   #76
......

Mogu li pitati osobe koje su medicinske struke zašto dolazi do povećanja jetrenih enzima, ako netko nema hepatitis, ne pije nikakve lijekove, ne pije alkohol, što još može biti uzrok povećanih jetrenih enzima, točnije ALT i AST? DA li recimo mogu biti povećani ti jetreni enzimi, jer recimo ja pijem po 5 šalica bezkofeinske kave dnevno za koju sam čula da je opasna jer se kofein iz nje vadi nekim posebnim otrovnim otapalima? Bila sam na UZV cijelog abdomena i sve je u najboljem redu....
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 03:21   #77
pa ovisi koliko su povišeni bili..može bit da jednostavno se nešto pojede što zahtjeva veći "napor"jetre u detoksiciranju
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:45   #78
Meni su jetreni enzimi u početku bili povišeni AST 170, ALT 149, GGT 98..
Markeri na hepatitis neg. UZV abdomena uredan. Sumnjali su na žuč jer sam te večeri završila na hitnoj s jakim bolovima ispod prsnog koša, no bila je u redu. Na kraju se ispostavilo da imam problema sa štitnjačom - jako izražena hipertireoza, kad su mi hormoni bili izrazito visoki T3 veći od 10, T4 289, TSH 0.005. Sad pijem nekih 16 tableta na dan + čajeve za jetru i štitnjaču. Dakle, u mom slučaju su enzimi otišli gore zbog štitnjače koja je zbog prebrzog rada sve počela uništavat. Provjeri puls...meni se otkucaji srca kreću od 95-130 u min, zato moram pazit na srce ( mislim da ovi MCV ILI MCHV sorry ne znam kako se pišu kratice, napisala si ti gore pokazuju na oštećenje srčanog mišića koji su meni malo iznad/ispod granice) ali za ovo nisam skroz sigurna. Osim toga, pogledaj da li si uzimala kakve lijekove jer će oni također povisit jetrene enzime i još jedna stvar, može biti da si trudna. Dakle, i u tom slučaju oni su povišeni.
Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 11:47   #79
Quote:
Laa kaže: Pogledaj post
Provjeri puls...meni se otkucaji srca kreću od 95-130 u min, zato moram pazit na srce ( mislim da ovi MCV ILI MCHV sorry ne znam kako se pišu kratice, napisala si ti gore pokazuju na oštećenje srčanog mišića koji su meni malo iznad/ispod granice) ali za ovo nisam skroz sigurna.
MCV i MCHC nemaju nikakve veze sa srcanim misicem. To su parametri opisivanja znacajki eritrocita.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 14:08   #80
Da imaš pravo, rekla sam da nisam baš sigurna al sve ostalo stoji. Jedino što sam našla na netu s obzirom na to što sam napisala, je da u nekim slučajevima kad su neki parametri od ta dva (ne znam koji) sniženi/povišeni mogu uzrokovati lupanje srca. To je pretpostavljam moj slučaj jer je vezano za hipertireozu.
Laa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.