Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 13:13   #1
Arrow Mikrofoni - zbirna tema

pozzzz ljudi!ja imam problem.meni mikrofon ne radi.provjerila sam dobro je uštekan u rozu utičnicu.kad iden razgovarat preko msn-a piše da nije detektiran zvuk.prija moja ima isti ko ja i njoj radi.probala sam puno mikrofona ali nijedan neće da radi.pozvala sam jednoga koji se razumi u kompiće ali nije uspija namistit.ako ko zna jel možda potrebna neka važna postavka(već sam ja sve isprobala) ili neki program?ja mislim da je problem u kompiću.pomozite mi plizzzzz..........
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:07   #2
Možda je mute-an, pogledaj u Control panelu pod Sound settings.

Neke kombinacije chipseta/software-a omogućavaju izbor ulaza/izlaza pa treba i to pogledati.
Veroneze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 10:34   #3
sve sam već isprobala

Quote:
Veroneze kaže: Pogledaj post
Možda je mute-an, pogledaj u Control panelu pod Sound settings.

Neke kombinacije chipseta/software-a omogućavaju izbor ulaza/izlaza pa treba i to pogledati.
Jesam,već sto puta.Provjerila sam sve postavke.Tražila sam po internetu pomoć,sve sam napravila što mi se govorilo ali mikrofon ipak ne radi.Ne razumijem baš što si napisao ili napisala 'neke kombinacije.... i to pogledati¨
Da li je moguće da nema nečeg u kompiću što treba za mikrofon,npr.neki program?
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:52   #4
Nakon što insliraš drivere za zvučnu uglavnom dole u system baru (dole desno) se nalazi ikonica za kontrolu zvučnih postavki. Klik na tu ikonicu može pokretati windows-ov control panel ili posebno instalirani (od tvoje zvučne kartice). Npr. kod mene je to Realtekov HD Audio Manager.

Probaj dole na klikneš i provjeri ulaze/izlaze ako možeš.
Veroneze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:02   #5
Quote:
problematična.x kaže: Pogledaj post
Jesam,već sto puta.Provjerila sam sve postavke.Tražila sam po internetu pomoć,sve sam napravila što mi se govorilo ali mikrofon ipak ne radi.Ne razumijem baš što si napisao ili napisala 'neke kombinacije.... i to pogledati¨
Da li je moguće da nema nečeg u kompiću što treba za mikrofon,npr.neki program?
Samo mirno, bez panike. Ako je mikrofon ok onda je vrlo vjerojatno da nesto ipak ne radis kako treba. Prvo provjeri da li je 100% ustekan u roza konektor (ako imas 5.1 ili 7.1 zvucnu onda ces imati i narancasti i mozda jos pokoji konektor koji bi mogao na prvi pogled liciti na rozi). Ako je to ok, onda (pod pretpostavkom da imas Windows XP) otidji u Start->Control Panel->Sounds and Audio Devices. Tu imas tab na kojem pise "Voice". Klikni na to, pa onda na "Test hardware". Klikni next i pricekaj. Nakon toga prati uputstva. Ako je mikrofon pravilno spojen i ispravan trebalo bi sve biti ok. Probaj, pa javi.
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:07   #6
Quote:
StarChild kaže: Pogledaj post
Samo mirno, bez panike. Ako je mikrofon ok onda je vrlo vjerojatno da nesto ipak ne radis kako treba. Prvo provjeri da li je 100% ustekan u roza konektor (ako imas 5.1 ili 7.1 zvucnu onda ces imati i narancasti i mozda jos pokoji konektor koji bi mogao na prvi pogled liciti na rozi). Ako je to ok, onda (pod pretpostavkom da imas Windows XP) otidji u Start->Control Panel->Sounds and Audio Devices. Tu imas tab na kojem pise "Voice". Klikni na to, pa onda na "Test hardware". Klikni next i pricekaj. Nakon toga prati uputstva. Ako je mikrofon pravilno spojen i ispravan trebalo bi sve biti ok. Probaj, pa javi.
Probala sam test hardware i opet mikrofon ne radi.100 posto je uštekan u rozu utičnicu.stvarno ne znam što ću
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:10   #7
for veroneze
meni nema nikakve ikonice za kontrolu zvučnih postavki u system baru.
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:20   #8
Quote:
problematična.x kaže: Pogledaj post
Probala sam test hardware i opet mikrofon ne radi.100 posto je uštekan u rozu utičnicu.stvarno ne znam što ću
E sad se lijepo vrati na hardware test i kad dodjes do ovdje:



Klikni volume i provjeri da li imas kvacicu kod microphone:



Mozes ukljuciti i microphone boost pod advanced:



Ak ti i ovak ne radi onda stvarno nesto ne valja s mikrofonom...
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:22   #9
Ok, da probamo još nešto. Da li kućište ima audio priključke na više mjesta, iza i npr. naprijed, sa strane, gore...

Ako ima probaj i taj priključak.
Veroneze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 15:27   #10
Quote:
Veroneze kaže: Pogledaj post
Ok, da probamo još nešto. Da li kućište ima audio priključke na više mjesta, iza i npr. naprijed, sa strane, gore...

Ako ima probaj i taj priključak.
E da, dobro kaze Veroneze, mozda imas 2 roza prikljucka, 1 na prednjoj strani kucista, jedan na straznjoj, a ovaj prednji cesto nije niti spojen na zvucnu (lijeni tehnicari koji sklapaju racunala) pa svakako probaj spojiti na straznjoj strani kucista ako vec nisi.
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:05   #11
Quote:
StarChild kaže: Pogledaj post
E da, dobro kaze Veroneze, mozda imas 2 roza prikljucka, 1 na prednjoj strani kucista, jedan na straznjoj, a ovaj prednji cesto nije niti spojen na zvucnu (lijeni tehnicari koji sklapaju racunala) pa svakako probaj spojiti na straznjoj strani kucista ako vec nisi.
pratila sam ona uputstva koja si mi poslao.i opet ništa.provjerila sam nemam nikakvih dodatnih utičnica.sutra će mi ga starci odnit na sevis pa ću vam javiit.starchild i veroneze svejedno hvala vam na pomoći.pozzzzzzzz!
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:17   #12
imao i moj deda slichan probelm, sa novim kompom vista os, svashta sam probo, promenio i mikrofon koji sigurno radi, i najishe shto sam dobio je neki bad shum koji sam chuo sa druge strane, nisu useli ni u servisu otstraniti to, ako uspish podeli to snama voleo bih znati shto mu je
fenomenmk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:54   #13
?

Quote:
fenomenmk kaže: Pogledaj post
imao i moj deda slichan probelm, sa novim kompom vista os, svashta sam probo, promenio i mikrofon koji sigurno radi, i najishe shto sam dobio je neki bad shum koji sam chuo sa druge strane, nisu useli ni u servisu otstraniti to, ako uspish podeli to snama voleo bih znati shto mu je
da li je moguće da utičnica od mikrofona nije spojena na zvučnu karticu
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 08:48   #14
Quote:
StarChild kaže: Pogledaj post


Mozes ukljuciti i microphone boost pod advanced:



Ak ti i ovak ne radi onda stvarno nesto ne valja s mikrofonom...
meni je sve tako podeseno...
i ja imam isti problem kao ona... kada ukljucim mic (imam samo straga kucista) meni ga cita kao line in u plavoj a ne u rozoj kao mic...i jel to smije biti tako... ja mislin da nebi smilo, ali kako onda to napravit da bude oke

jel iko zna
Shaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:26   #15
a nista od svegaaa

ljudi dugo me nema,znam,i nakraju nisam išla to sredit.još sam jednom išla prčkat po postavkama i slijedila vaše upute otišla sam na test hardware i kad sam nešto govorila u mikrofon poslije sam to išla poslušati.šumilo je.mislila sam d a su zvučnici pokvareni ali nisu.mkrofoni nisu pokvareni jer imam 3 i nevirujem da su pokvareni a orginal su....ako se još neko nečeg sjeti hvalim ga...
problematična.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:20   #16
Ako imate naprijed za stavit mikrofon,pod postavkama trebate stavit 1 Front panel microphone,a ako vam je ukljucen odozada stavite 2 microphone boost...
Anita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:33   #17
Quote:
problematična.x kaže: Pogledaj post
Probala sam test hardware i opet mikrofon ne radi.100 posto je uštekan u rozu utičnicu.stvarno ne znam što ću
kod puno stolnih kompjutera prednji izlazi (slušalice,mikrofon,HDMI) ne radi.ako imaš microfon spojen naprjed spoji ga iza.
P.S.nije kriva prednja uičnica nego program koji se koristi:
jurekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:46   #18
Smile ISTI PROBLEM !

I ja imam isti takav problem, moze li mi neko pomoci ? Ako si resila problem, da mi kazes kako, jer je i meni isto tako !
NikolaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:15   #19
Spužvica za mikrofon s logom

Zna li netko gdje u Hrvatskoj mogu dati nabaviti spužvicu za mikrofon sa svojim logom?

I može li se za svaki mikrofon napraviti spužvica?
batgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 17:50   #20
Dinamički mikrofon

Pozdrav.
Koristim dinamički mikrofon hama DM-60. Čini mi se da su sve postavke na recording control u redu, no kvaliteta snimljenog zvuka je naprosto očajna. Postoje li kakve compatibility issues između pojedinih mikrofona i zvučnih kartica? Kao što vidite, nov sam u ovome pa molim strpljenje.
Hvala!
davidiot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.