Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 03:12   #81
Arrow Ajde ako ko zna nek da koju pametnu!

Naime bio sam na birou na razgovoru za sezonski posao,zadovoljio uvjete i ajmo reć da sam dobio posao u Dubrovniku (Luksuzni hoteli jadran) kao pomoćni radnik.... No kako ću puknuti više kod kuće mene zanima kad hoteli zovu radnike?!? jel ko radio tamo iskustva,savjeti. Svaka pomoć bi mi dobro došla
djecakvarta is offline  
Old 23.03.2012., 12:59   #82
Sezona uglavnom počinje u šestom mjesecu, tako sam ja trebao počet radit.
Ali jedan je dobio otkaz ili tako nesto, pa sam počeo u petom mjesecu...

Nije Dubrovnik ali luksuzni hotel je...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 23.03.2012., 14:22   #83
ufffffff di je 6 mj

ok hvala, jbg meni netko kaže oko uskrsa netko ovako netko onako

Zadnje uređivanje drot13 : 23.03.2012. at 17:33. Reason: brisanje citata
djecakvarta is offline  
Old 23.03.2012., 16:18   #84
pozz ) mene su zvali da idem raditi u dubrovnik, hotel VIlla Dubrovnik, kao sobarica.. idem preko DUD-a iliti Dubrovačke uslužne djelatnosti. Zanima me da li je tko već tamo radio ??? i kakva su vam iskustva što se tiče njih?????
anavi988 is offline  
Old 23.03.2012., 16:49   #85
Imam 2 pitanja:

1.Kolika je vjerojatnost da ću bez iskustva dobit nešto kao pomoćni konobar i sl.? (mislim znate li nekoga tko se tako zaposlio a da nije imao vezu?)

2.Prijavio sam se na x mjesta za raznorazne sezonske poslove. Ako nekim čudom prođem na razgovor, zanima me gdje ću ja obavit taj razgovor pošto živim u Kaštelima? Nije valjda da ću morat putovat Bogu iza tregera?
number 19 is offline  
Old 23.03.2012., 19:38   #86
jel neko mozda zna za poslodavca ZLATNI RAT D.D.,na mojposao su stavili masu oglasa od recepcionara i nosaca prtljage,pa do kuhara,konobara,pomocnog osoblja,...i cudno mi jer za niti jedan posao nisu stavili da treba imat radno iskustvo,a pise da su smjestaj i prehrana osigurani,mjesto rada je u Bolu na Braču.Ko sad tu koga?
tri82810 is offline  
Old 23.03.2012., 20:20   #87
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Imam 2 pitanja:

1.Kolika je vjerojatnost da ću bez iskustva dobit nešto kao pomoćni konobar i sl.? (mislim znate li nekoga tko se tako zaposlio a da nije imao vezu?)

2.Prijavio sam se na x mjesta za raznorazne sezonske poslove. Ako nekim čudom prođem na razgovor, zanima me gdje ću ja obavit taj razgovor pošto živim u Kaštelima? Nije valjda da ću morat putovat Bogu iza tregera?
1. Ako je luksuzniji hotel, mogli bi tražiti iskustvo...Pa procijeni koliko je dobro biti iskren...
2. To gdje ti živiš poslodavca ne zanima previše. Ako si pozvan na razgovor, normalno da ideš na tu lokaciju, kojim prijevozom, tvoja stvar...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 24.03.2012., 01:41   #88
Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
jel neko mozda zna za poslodavca ZLATNI RAT D.D.,na mojposao su stavili masu oglasa od recepcionara i nosaca prtljage,pa do kuhara,konobara,pomocnog osoblja,...i cudno mi jer za niti jedan posao nisu stavili da treba imat radno iskustvo,a pise da su smjestaj i prehrana osigurani,mjesto rada je u Bolu na Braču.Ko sad tu koga?
Možda će ti biti jasnije kad vidiš kolika je plaća
Ruralna is offline  
Old 24.03.2012., 01:51   #89
Odvojeni zivot? Jel to nesta za jesti?

Kad smo kod jedenja... na jednom poslu je "placeni obroci" ukljucivalo rucak posluzen u 22h, a na drugom tjesteninu i govedi gulas iz konzerve cca 50 puta u roku 2mj
Spejs is offline  
Old 24.03.2012., 02:17   #90
Talijanka traži summer job u Hrvatskoj

pozdrav svima!

Žao mi je što ne govorim dobro hrvatski, nadam se da me ćete razumijeti
Ja studiram u Italiji ali provodila sam 4 mjeseca u Zagrebu prošle godine: učila sam hrvatski, obožavam ovu zemlju i želim se tamo preseliti u budućnosti..
Da ne bih zaboravila potpuno ovaj krasan jezik i da bih mogla uživati u ljetu u Hrvatskoj, htjela bih naći "summer job" u Istri ili u Dalmaciji!

Plaća nije što mene više zanima, dovoljno je da mogu "preživjeti" cijelog ljeta

Tražim već danima ali ne mogu ništa naći na internetu
Da li vi ste čuli ako hoteli/agencije trebaju Talijane za bilo koji posao? Ili poznajete li stranice gdje su oglasi za strance?
Može što se tiće turizma!

hvala puno što ste pročitali
Ale
Alessija is offline  
Old 24.03.2012., 09:52   #91
tri82810 zvala sam Zlatni rat prošle godine, ali prijavila se i ove ali sada putem emaila,...! onda nisam imala iskustva za zanimanje koje se prijavila ( sobarica) ,.. a rekla im i da mogu i u kuhinju,.. sobarice ti imaju minimalno oko 2800 kn,.. koliko se sjećam reko mi je da se radi oko 7h na dan, nekad i više,... e sad način na koji mi je reko da će mi se javit bilo je tipa: Ako se ne javi nitko s iskustvom , imamo te u vidu,.. tako da i ako poslodavac navede da ne traži radnike s iskustvom,. . uvijek će prije uzet nekog tko je već to radio... ili nekog sa preporukom,... ali ja svima nama želim istu sreću u dobivanju sezonskog posla bez obzira gdje se zaposlili...
Lunita_86 is offline  
Old 24.03.2012., 14:11   #92
A el znas mozda kolike su place za recepcionara,nosaca prtljage ili pom.konobara i kad ti je rekao da pocinju sa tim sezonskim poslovima?

Zadnje uređivanje drot13 : 24.03.2012. at 19:53. Reason: brisanje citata
tri82810 is offline  
Old 24.03.2012., 16:03   #93
E to ne znam, nažalost.... probaj nazvati pa pitati !
Lunita_86 is offline  
Old 24.03.2012., 17:27   #94
Sezonski rad u vinogradu, 18kn po satu, osam sati na dan, svaki prekovremeni sat 22 kn, redovito su plaćali, plaća bila oko 4500kn, radilo se svaki dan, smještaj osiguran, mana: jedan obrok dnevno, vikendom ništa. S tim da sam došao bez ikakvog iskustva i radio skoro dva mjeseca.
Rad u kuhinji, pranje suđa, čišćenje ribe, kao smjena deset sati na dan, radili i po 13h bez pauze, svaki dan jeli bolonjez, šef životinja, izdržao mjesec dana, isto došao bez iskustva krajem srpnja, plaća bila nikakvih 3600kn, sramota!
Sad tražim nešto u fastfoodu, znam raditi na blagajni, imam iskustva osam mjeseci, samo što više nisam student i ne mogu prije 1.7. jer mi je dotad ugovor na trenutnom poslu.
perinjo is offline  
Old 24.03.2012., 19:23   #95
Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
jel neko mozda zna za poslodavca ZLATNI RAT D.D.,na mojposao su stavili masu oglasa od recepcionara i nosaca prtljage,pa do kuhara,konobara,pomocnog osoblja,...i cudno mi jer za niti jedan posao nisu stavili da treba imat radno iskustvo,a pise da su smjestaj i prehrana osigurani,mjesto rada je u Bolu na Braču.Ko sad tu koga?
ja sam se isto javila na Zlatni rat d.d. nadam se da će nešto od toga biti ako ne valjda drugdje, na još 4-5 mjesta sam se prijavila

Quote:
Lunita_86 kaže: Pogledaj post
tri82810 zvala sam Zlatni rat prošle godine, ali prijavila se i ove ali sada putem emaila,...! onda nisam imala iskustva za zanimanje koje se prijavila ( sobarica) ,.. a rekla im i da mogu i u kuhinju,.. sobarice ti imaju minimalno oko 2800 kn,.. koliko se sjećam reko mi je da se radi oko 7h na dan, nekad i više,... e sad način na koji mi je reko da će mi se javit bilo je tipa: Ako se ne javi nitko s iskustvom , imamo te u vidu,.. tako da i ako poslodavac navede da ne traži radnike s iskustvom,. . uvijek će prije uzet nekog tko je već to radio... ili nekog sa preporukom,... ali ja svima nama želim istu sreću u dobivanju sezonskog posla bez obzira gdje se zaposlili...
2800? tako malo? :/ nije da sad nešto cjepidlačim ali za to se može radi i na kontinentu onda mi nema smisla barem kao sobarica ići na more :/

Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Imam 2 pitanja:

1.Kolika je vjerojatnost da ću bez iskustva dobit nešto kao pomoćni konobar i sl.? (mislim znate li nekoga tko se tako zaposlio a da nije imao vezu?)

2.Prijavio sam se na x mjesta za raznorazne sezonske poslove. Ako nekim čudom prođem na razgovor, zanima me gdje ću ja obavit taj razgovor pošto živim u Kaštelima? Nije valjda da ću morat putovat Bogu iza tregera?

Jesi baš završio za konobara ili? Ako jesi a nemsš iskustva imaš šanse 60% barem ja tako mislim, ako napišeš dobru molbu, dobro se predstaviš poslodavcu u razgovoru da si recimo ambiziozan, brzo učiš i usvajaš vještine, on vidi da imaš volje za rad i da si mu/joj možćda i simpatičan lik, vedrog duha za goste imaš veće mogućnosti da te primi.


jel se tko ako se može znati vratio s mora s barem desetak tusća kuna do petnaestak s 4-5 mjeseci rada, mislim da bi toliko većina htjela uštediti preko sezone ako je moguće, komentari?
PutNaSuncuツ is offline  
Old 24.03.2012., 19:27   #96
bok, pa bilo je oglasa na http://www.moj-posao.net/ odmah na prvoj stranici, skoro svi hoteli ti traže konobare, sobarice, kuhare, sve živo. plus ti je pogotovo što znaš talijanski! i btw hrvatski ti ide super!
probaj isto tako otići na stranice velikih kompanija npr Plava laguna Poreč ili Valamar hoteli, to ti je u Istri. Proveo sam tamo jedno ljeto radeći kao servir za Plavu lagunu, bilo mi je super! Sretno!!
coolnick is offline  
Old 24.03.2012., 20:02   #97
PutNaSuncuツ da da, mislim da mi je reko da je tako negdje plaća, ni Istraturist ti nije veća tam je oko 2900kn.. u svakom slučaju bila je manja ispod 3 tisuće,.. Da li se uspije zaradit toliko novaca na moru? e da, može se, čak i više od tvog navedenog, no ako ćeš ti ići na svaki party ( kao što su znale neke cure s kojima radila) desit će se to da ćeš jedva imati za put natrag... tako da za ono pravu zaradu na moru, nešto moraš žrtvovat,.. i onda se da zaradit...
Lunita_86 is offline  
Old 24.03.2012., 20:08   #98
Quote:
PutNaSuncuツ kaže: Pogledaj post
2800? tako malo? :/ nije da sad nešto cjepidlačim ali za to se može radi i na kontinentu onda mi nema smisla barem kao sobarica ići na more :/

jel se tko ako se može znati vratio s mora s barem desetak tusća kuna do petnaestak s 4-5 mjeseci rada, mislim da bi toliko većina htjela uštediti preko sezone ako je moguće, komentari?
Po hotelskim lancima plaće su najčešće tako jadne
2500-3500. Za te neke bezvezne poslove.
Najbolje se zaradi privatno. Samo to je dosta teško naći, jer dosta ljudi imaju već godinama ljude koji im se vraćaju.
Ruralna is offline  
Old 24.03.2012., 20:11   #99
Quote:
SpejsEkses kaže: Pogledaj post
Kad smo kod jedenja... na jednom poslu je "placeni obroci" ukljucivalo rucak posluzen u 22h, a na drugom tjesteninu i govedi gulas iz konzerve cca 50 puta u roku 2mj
Ja sam jedne godine radila u jednom hotelu i sve sam bila, samo ne gladna
Doručak, ručak i večera osigurani.
Ruralna is offline  
Old 24.03.2012., 20:14   #100
Da ne spajam teme i da ne dođe do miješanja komentara, ovu zatvaram i molim da se preselite na ovu. Govore o istim stvarima, a često sudjeluju i isti korisnici. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.