Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2014., 19:16   #361
Evo, svud oko slike je crni pojas

mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 21:07   #362
Aha...pokušaj u rekorderu reći da ti je TV omjera 16:9, ako već nisi...ne vidim koji je to kanal, ali ako je to neki kanal koji emitira 4:3 letterbox, to je normalno - jedino što možeš učinit je upotrijebiti neku zoom opciju na TV-u...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:46   #363
Recorder nema nigdje opciju za omjer slike.
Sve programe prikazuje sužene slike
Kad ugasim recorder onda je slika preko cijeloga ekrana.
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 23:18   #364
Quote:
mydante kaže: Pogledaj post
Recorder nema nigdje opciju za omjer slike.
Neće biti tako! Vidi stranicu 121 uputstava na koja si sam dao link
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 00:00   #365
Uuuu sory u pravu si.
Namjesti sam na16:9 i nikakve razlike nema i dalje ista umanjena slika
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 00:08   #366
A otkuda snimaš? antena direktno u rekorder? I nisi mi odgovorio koji kanal se tako ponaša...ili svi?

Zadnje uređivanje MytByte : 17.11.2014. at 00:14.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:31   #367
-Antena kabel direktno u rekorder
-Rekorder spojen sa TV HDMI kabelom
-Na svim kanalima je slika sužena
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:55   #368
Tako je kabel se zove "displayport to scart cable" ali neznam gdje da ga kupim u hrvatskoj (konkretno u Splitu).
Može li ko da pomogne
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:17   #369
Kako se zove ovaj kabel ?

Bilo koji ducan sa tehnikom (kompovi ,monitori) Samo pitaš za HDMI/Displayport to scart kabel.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 18.11.2014. at 00:38.
kiflan142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:21   #370
Ako TV ima analogne AV ulaze sa nestandardnim konektorima onda moraš kupiti adapter baš za tu marku TV-a.
DisplayPort se ne ugrađuje na TV-e, a za SCART-HDMI adapter treba imati adapter sa aktivnom elektronikom tj. iskeširati malo više $.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:43   #371
Jesu li to sigurno slike baš tog kabela ?

Koliko znam Samsung ima taj nekakav mini scart ulaz, recimo moj Samsung monitor ima takav sličan kabel...
To bi bio ovaj Samsung scart adapter
No koliko znam takav mini scart ulaz ima samo i jedino Samsung, pa je pravo pitanje o kojem TV-u se uopće radi ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:52   #372
Možda i nije to taj kabel, nisam siguran.
Evo podataka za moj HD TV
Philips http://download.p4c.philips.com/file...12_dfu_eng.pdf
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:26   #373
a kaj si ga zgubil ili koji vrag

Koliko vidim na eBay-u ima ovaj i ovaj...baš za Philipsa, no dal to odgovara za sve serije to samo nebo zna...

Dolje piše da je za seriju 6000, pa to valjda znači i da je za 6007 iako ta sedmica na kraju označava godinu modela tak da nisam potpuno ziher, možda najbolje da probaš kontaktirat servis i pitat njih jel mogu nabavit taj Scart adapter...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:37   #374
Takav kabel daje i Panasonic uz svoje TV-e...očito je proprietary kabel jer vjeorjanto konektor na suprotnom kraju od SCART-a nije isti za razne marke...a možda i jest, nisam probao...

kao što uvijek govorim, u Photoshopu se može "zalemit" bilo kakav kabel po meni se taj kabel iz prvog posta zove "take the money and run"
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:36   #375
Moguće da su svi apsolutno isti

gledam ovaj svoj za Samsunga i izgleda potpuno identično, čak i ovi utori na konektoru i limovi sa strane izgledaju identično
iako glavno pitanje je raspored pinova, tu bi moglo bit kerefeka od proizvođača do proizvođača...

Recimo zanimljiva fora je na mojem konektoru za auto-radio u kombiju
U odnosu na standardni priključak je sve fizički potpuno isto na konektoru (dakle možeš ga bez ikakve brige uštekat) jedina razlika je da su na autu okrenuti + i -, tak da kad staviš radio bez prelaza (u kojem su samo okrenute žice) imaš šlus...
al ti zato fino piše da nikako nesmiješ sam ugrađivati auto-radio i da nesmiješ ugraditi ništa osim originalnog radia inače gubiš garanciju i možeš očekivati kratki spoj
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:26   #376
Philips 32PFL3605H/12 izgorio

Pozdrav svima! Jučer mi je TV iz čista mira izgorio. Počeo sam gledati utakmicu i nakon tri minute se čulo kao da je pukla petarda i zaiskrilo je prema dolje na desnom donjem dijelu TV-a, tj. lijevo dolje (gledajući od straga - SLIKA). Naravno, nakon toga se osjetio smrad od izgoretine i TV više uopće ne radi.

Što bi to moglo biti i isplati li se popravljati?



Inače to je OVAJ TV. Kupljen je 2011. Taman je isteklo jamstvo...



Hvala svima, pozdrav!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	df66e1c6eb905e9a6066fd7b4839356b.jpg‎
Views:	17
Size:	8.5 KB
ID:	14116  
celloplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 18:54   #377
Quote:
celloplayer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jučer mi je TV iz čista mira izgorio. Počeo sam gledati utakmicu i nakon tri minute se čulo kao da je pukla petarda i zaiskrilo je prema dolje na desnom donjem dijelu TV-a, tj. lijevo dolje (gledajući od straga - SLIKA). Naravno, nakon toga se osjetio smrad od izgoretine i TV više uopće ne radi.

Što bi to moglo biti i isplati li se popravljati?

Inače to je OVAJ TV. Kupljen je 2011. Taman je isteklo jamstvo...

Hvala svima, pozdrav!
Mislim da je kondenzator pukao od pregrijavanja za inverter od pozadinskog svjetla, a možda je nešto drugo ako se ništa uopće ne upali, možda je napajanje u TVu. Možda je nešto upalo u one otvore di izlazi toplina di je elektronika ako nije pokrivena limom iznutra možda je to uzrok. Meni se tako nešto desilo sa napajanjem od PCa zasmrdilo je ko vrag i sve se ugasilo, i od monitora su kondenzatori rikavali svake 2-3god u servis. Često to rikava svima zbog lošeg protoka toplog zraka, neki kondenzatori su dosta osjetljivi na vručinu neki na vlažnost.
Poz
ZNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:29   #378
pozz

dobio sam uputu da postam ovdje
jedno jako glupo pitanje, očajničko, pače molba za pomoć

daklem
stari, rtg no name tv, koji za divno čudo ima fina podešavanja zvuka: treble, bas, srednji tonovi. nakon gašenja TVa vraća se na nekakve defaultne postavke. dakle naštimam ga ali s ponovnim paljenjem sve se resetira ...
a daljinski je isto tako prejednostavan pa ne znam kako bih došao do "zaključavanja" postavki

jel ima tko kakvo iskustvo da pomaže ?
vječno zahvalan
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 19.11.2014. at 20:34.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 00:01   #379
Ime, prezime, oib, jmbg i slično bi pomoglo.
Ne postoji no name tv.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 18:48   #380
Pozdrav ekipa,
Imam jedno pitanje:
Kada prebacujem pjesme svaki put kada kliknem na novu pjesmu čuje se nekakav zvuk, pukne nešto u zvučnicima. Znači kada se pjesme same prebacuju kako slijede u player onda se ništa ne čuje, ali ako prebacim na drugu pjesmu sa mišem onda se čuje. Zanima me da li je možda netko imao sličan problem pa da zna o čemu je riječ?
Hvala!
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.