Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2005., 17:13   #81
Quote:
Zimske Radosti kaže:
A što se može razgledati u Pešti,
ako isključimo Parlament, Trg heroja i Varosliget?
Znamenitosti u Pešti (dakle bez Budima i otoka Margita) ako isključimo Parlament, trg Heroja i Gradski park „Városliget":

Vörösmarty trg, slastičarnica Gerbeaud, Váci ulica, Duna korzo, koncertna dvorana Vigadó, trg Franjevaca, bazilika Sv. Stjepana, trg Slobode, trg Kossutha, Etnografski muzej, mali bulevari, veliki bulevari, Velika tržnica, Sinagoga, Židovski muzej, Mađarski nacionalni muzej, bulevar Andrássy, muzej „Kuća terora", Istočnoazijski muzej „Hopp Ferenc", Poštanski muzej, Opera, peštanski Broadway (Operetno kazalište, kazalište „Tivoli", „Mikroszkóp" kabaret, kazalište „Thália", noćni lokali, klubovi), Glazbena akademija, Muzej lijepih umjetnosti, Umjetnički paviljon, Zoološki i botanički vrt (kvart XIV), Botanički vrt (kvart VIII), Prometni muzej, Letački muzej, Planetarij, Zabavni park, Kupališni kompleks „Széchenyi", dvorac Vajdahunyad, Mađarski poljoprivredni muzej, Veliki cirkus, Zapadni kolodvor, Istočni kolodvor, Kuća umjetnosti, Mađarsko nacionalno kazalište, Hipodrom (galopska i kasačka staza), Sportska dvorana „Papp László", stadion „Puskás Ferenc", Park spomenika, Aerodrom „Ferihegy", podzemna željeznica (žuta), metro (plavi), West End City Center itd., itd.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 17:18   #82
Quote:
Zimske Radosti kaže:
Magor,

Kad u Budimpešti nisam htio gaziranu mineralnu vodu ("szensavas"), nego onu drugu, tražio sam "szensavmentes". To bi trebalo značiti valjda voda bez CO2. Ali i taj "szensavmentes viz" je imao CO2, samo u veoma maloj količini.

Kako moram na madjarskom tražiti, ako hoću vodu totalno bez CO2 ???

Kategorije:
- szénsavas (dúsított): ima CO2 u velikoj količini
- szénsavas (csökkentett ili enyhe): ima CO2 u maloj količini
- szénsavmentes: (totalno) bez CO2
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 20:49   #83
Budimpesta

Tko zna ... kako najbolje, najbrze i najjednostavnije doci u Budimpestu ako niste vozac i nemate auto? Iz Zagreba.

Vlak? Bus? Koji? Gdje?

Svaka info dobrodosla!

Hvala
__________________
Just living is not enough, said the Butterfly. One must have sunshine, freedom, and a little flower.
KatarinaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 22:27   #84
Najbolje i najjeftinije ti je uzeti vlak. Imaš ih nekoliko izravnih dnevno na liniji Zagreb-Budimpešta. Na povratnu kartu dobiješ 60% popusta. Ja sam nekoliko puta koristio vlak, ali zadnji put je to bilo pred nekih godinu dana i povratna je bila oko HRK 150. Cijene su se vjerojatno mijenjale.
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 08:56   #85
Citala sam da B. ima tri zeljeznicka kolodvora? Da li vlakovi iz Zg stizu na sva tri ili samo na neki/neke?

Hvala!
__________________
Just living is not enough, said the Butterfly. One must have sunshine, freedom, and a little flower.
KatarinaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 10:31   #86
Quote:
KatarinaJ kaže:
Citala sam da B. ima tri zeljeznicka kolodvora? Da li vlakovi iz Zg stizu na sva tri ili samo na neki/neke?

Hvala!
iz zg vlakovi stizu samo na keleti stanicu...

pešta ima 3 velika - keleti, nyugati, deli i jos jednu s kojom se cesto susreces kelenfold
ako ti trebas ici na deli stanicu nije problem. kad ides iz zg, sidjes stanicu prije keletija, to je taj cuveni kelenfold i pricekas vlak koji ide na deli. a mos i otic do kraja, pa na metro.
kak mi se cini, keleti je vise manje glavni medjunarodni kolodvor, deli i nyugati su stanice koje koriste za putovanje prema istoku i unutarnjem prometu.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:53   #87
Ma ne treba sa iskrcavati na Kelenföld stanici. Vlak koji polazi iz Zg u 15:50 stize na Keleti. Od tamo se moze bilo kuda metroom ili tramvajem. Samo sad preuredjuju (grade) metro pa su neke stanice zatvorene. Moze se i taxijem koji nije skup kao u Zagrebu. Za cca 80-100 kn mozes na bilo koji kraj grada.
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 11:49   #88
Quote:
karlovacko3 kaže:
Ma ne treba sa iskrcavati na Kelenföld stanici. Vlak koji polazi iz Zg u 15:50 stize na Keleti. Od tamo se moze bilo kuda metroom ili tramvajem. Samo sad preuredjuju (grade) metro pa su neke stanice zatvorene. Moze se i taxijem koji nije skup kao u Zagrebu. Za cca 80-100 kn mozes na bilo koji kraj grada.
Quote:
ja rekao:a mos i otic do kraja, pa na metro.
to sam i ja reko

s taksistima mos uredno pregovarat

mene je tip htio za voznju s jednog kraja grada do hostela (bila noc, metro zatvoren) odrapit za 100 eura kad sam ga pitao za okvirnu cijenu...da bi na nakon minute pregovora vozio za 1200 forinti bez ukljucenog taksimetra, a vozili smo se finih 10 min...

taksi je jedino bezobrazno skup u zagrebu
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 12:43   #89
Sve informacije:
elvira.hu (engleska verzija)

MAESTRAL:
07.10 Zagreb (Glavni) - 14.06 Bp. (Kelenföld) - 14.23 Bp. (Keleti)

GOLDONI EC:
09.00 Venecija - 15.52 Zagreb (Glavni) - 20.43 Bp. (Kelenföld) - 20:58 Bp. (Keleti)

Zagreb (Glavni kolodvor) -Budimpešta („Keleti" kolodvor) (engleska verzija)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 21:38   #90
Ima ovdje hrpa korisnih informacija osim smještaja.

Pa ako netko zna koje pristojno mjesto za prespavati a da nije skupo ko sv.Petra kajgana molio bi ga da prilijepi link

Magor, jel ti imaš kakvu korisnu informaciju što se tiče smještaja ili bar neki link na engleskom?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 11:53   #91
Quote:
aaston kaže:
Magor, jel ti imaš kakvu korisnu informaciju što se tiče smještaja ili bar neki link na engleskom?
Najjeftiniji su omladinski (turistički, radnički, studentski) hoteli, domovi.

(1) 1022 Budimpešta, II kvart, Bálint Bakfark ulica 1-3 (slika)
1.300 forinti/osoba/noć (+PDV) (39 kn +PDV) (sobe sa 6 kreveta)

(2) 1022 Budimpešta, II kvart, Felvinci ulica 8 (Miklós Káldor Studentski dom) (slika)
1.610 forinti/osoba/noć (49 kn) (sobe sa 5/6/8/10 kreveta)

(3) 1037 Budimpešta, III kvart, Kunigunda ulica 25 (Hotel Kunigunda, Radnički turistički i studentski dom) (slika)
850 forinti/osoba/krevet (26 kn )

(4) 1135 Budimpešta, XIII kvart, Szegedi ulica 27 (Hotel Flandria) (slika)
2.150-5.100 forinti/osoba/noć (65-154 kn) (sobe sa 1/2/3/4 kreveta sa umivaonikom, ali bez tuša)
3.500-9.500 forinti/osoba/noć (106-287 kn) (sobe sa 1/2/3/4 kreveta sa tušem)

(5) 1037 Budimpešta, III kvart, Kunigunda ulica 35 (Áron Márton Studentski dom) (slika)
2.000 forinti/osoba/noć (60 kn) (sobe sa 2/3 kreveta)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 15:23   #92
Magor, hvala

Imaju li oni koju web stranicu ili br. telefona za rezervaciju. Ne bi baš volio poljubiti vrata jednom kad dođem tamo.


update: ok ne treba, malo sam proguglao i našao ono šta mi treba
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 29.11.2005. at 16:57.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 23:46   #93
molim vas/te aaston da mi javis brojeve hotela u Budimpesti ak znas
ili stranicu na kojoj mogu pronaci vise informacija
thx
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 23:46   #94
molim vas/te aaston da mi javis brojeve hotela u Budimpesti ak znas
ili stranicu na kojoj mogu pronaci vise informacija
thx
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 10:37   #95
Quote:
ywanna kaže:
molim vas/te aaston da mi javis brojeve hotela u Budimpesti ak znas
ili stranicu na kojoj mogu pronaci vise informacija
thx
Ove hotele koje je Magor naveo možeš pronaći ako ih ubaciš u Google tražilicu.
Ja ih ipak neću koristiti jer se niske cijene za spavanje odnose na spavaonicame ili sobe sa djeljenim wc-om. Kako ne putujem sam moram se prilagoditi i suputnici pa mi (nažalost) treba malo pristojniji smještaj (čitaj: skuplji)

Mislim da je najoptimalnije rješenje najam apartmana, jeftinije je nego hotel, možeš ih naći u centru i cijene nisu pretjerane u niskoj sezoni. Cijena apartmana ovisi o broju osoba koje će ga koristiti. Npr. za tri osobe možeš naći od 50-60 eura/noć (takse uključene, bez doručka).
E sad, to još nisam provjerio kako izgleda, slike su mi ok a kako je to u praksi još uvijek ne znam.

Stranicu na koju sam naletio namjeravam i isprobati. Pa ako koga bude zanimalo javim kad se vratim poslije NG.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 12:54   #96
Termalne kupke u Budimpešti?
Točnije Széchenyi (kažu da je najbolje tamo).
Da li je tko bio, kako izgleda i pogotovo koliko košta?
Saznao sam za to na stranim forumima pa me zanimaju iskustva zemljaka
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 14:50   #97
Preporuke za izlaske? Oko Nove godine? Anyone?
(ne trazim bas ona highlight, bucna i natrpana mjesta, nego vise alternativnija/kultnija...)

A i kak je najbolje docekat novu u Bidimp. ?
London Never Called is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 19:05   #98
Quote:
aaston kaže:
Termalne kupke u Budimpešti?

www.spasbudapest.com (engleska verzija)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 17:18   #99
Quote:
aaston kaže:
Stranicu na koju sam naletio namjeravam i isprobati.
Dakle, isprobao sam ovu stranicu pa da napišem i moja iskustva s njima:
To je agencija koja okuplja vlasnike apartmana. Od ponuđenih odabrao sam ''Apartmane Grand''.
Stigli smo u 22.00, da bi nas ispred zgrade dočekali vlasnici i počeli kenjati neki glupi razlog zašto nam ne mogu dati rezervirani stan (dvosobni) nego neki drugi.
Odvezli su nas do tog drugog stana koji je isto u centru, po istoj cijeni, uredan i čist ali... jednosoban sa 2+1 ležajem
Vidjevši naše smrknute face i nervozu, vlasnici su nam još u autu rekli ako nam ovaj ne odgovora da će nam sutradan dati trosoban stan.

U 22.00,nakon cijelog dana na putu i nismo baš imali nekog izbora pa smo prihvatili. Drugo jutro smo sukladno sinoćnjem dogovoru s vlasnicima opet otišli pred zgradu gdje smo došli večer prije i stvarno, čovjek nas je dočekao i dao nam veliki trosoban stan na novo uređen i potpuno namješten, dakle čak i više nego šta smo rezervirali
Naravno, uspjeli su se iskupiti jer je smještaj bio fenomenalan, ulaz u zgradu bukvalno na 10m od ulaska u metro a opet u tihom djelu zgrade.
Cijena 55 eura za tri osobe/noć.

Zaključak, stvar radi ali eto, može se desiti da vas pokušaju preveslati. Ako ne znate pokazati zube, odite u hotel koji je skuplji.

Kad već pišem da kažem još dvije svari:

-novac: najpametnije, najeftinije i najlakše je kupiti forinte u HR (provjereno). Promjena kuna u forinte u Mađarskoj je skuplja. Promjena kn->euro->forinte je nepotrebna, skupa i glupa.

-termalne kupke: svakako preporučam isprobati. Mi smo otišli u Széchenyi u gradskom parku. Nalaze se 100m od metroa. Cijena za popodne je 2000 forinti a ako izađete ranije vrate vam nešto novca. Za sat vremena vratili su nam 700f, dakle trošak je bio samo 1300f=5 eura. U cijenu je uključena uporaba zaključanog ormarića. Kabine (po meni nepotrebne) se nadoplaćuju.
Iako imaju i zatvorene bazene svakako preporučam bazene na otvorenom i to kad se smrači. Zatvoreni rade do 19.00 a oni na otvorenom do 22.00.
Temperatura vode je 37-38°C. Topla voda, ko topla voda možda bi netko rekao, ali radi one čarobne atmosfere u toplom bazenu, pod otvorenim nebom (vanjska temp. oko 0°) okruženim starinskom građevinom i sa starinskim kipovima koji ''pišaju'' ili ''pljuju'' vodu u bazen a koji se naziru kroz paru kao kroz maglu - definitivno vrijedi isprobati
Terme su uvijek pune ljudi, tko zna zašto?

-i na kraju, nisam imao problema sa engleskim, nisu Mađari tako neuki. A često sam tražio nešto ili pitao za smjer.

-Restoran Firkasz, (Pešta, preko puta otoka Margaret) spomenut u LP -> obavezno izbjegavati, i to u širokom luku.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 21:57   #100
budimpešta-samo noćenje

znam da vas dosta ima info o budimpešti, pa me zanima
jel ima blizu, ali jaaako blizu aerodroma kakav jeftin, jaaako jeftin smještaj, tipa hostel ili slično.
Ili jel čekaju na aerodromu bakice sa ponudama za sobe
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.