Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 16:30   #1001
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Ogromna je razlika između inspiracije i plagijata.
Kao i između gotike i neogotike.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:24   #1002
imam kartu Zagreb-Budimpesta, vlak

Pozdrav,


teta u Budimpesti mi je prodala povratnu kartu umjesto jednosmjerne. Sada imam neiskoristenu Zgb-Bp - treba li ikome?
ivka_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:23   #1003
zanima me da li se može u Budimpeštu na osobnu ili je potrebna putovnica..naime planiram skori put a neću stići izraditi putovnicu koja je istekla...i još nešto vrlo bitno...da li mi netko može predložiti dobar i provjeren hostelu ???
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:54   #1004
Može i osobna za Hungariju...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 11:52   #1005
pitanje u vezi hostela...jedan mi je zapeo za oko ali ga nema na stranicama gdje su ponude i recenzije hostela u Budimpešti...pa ako netko možda bio ili čuo nešto o istom bila bih zahvalna da napiše par riječi... evo link

http://www.antiquehostel.eu/index.php
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 17:24   #1006
Put u Budimpeštu po nevjerovatnoj cijeni,,, jesenska akcija u Toptoursu,nakon prošlogodišnjeg Beča, ove godine hit putovanje u Budimpeštu o cijeni od 390,00 kuna!!!

Pogledajte na www.toptours-poljak.hr

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 17.09.2009. at 10:32.
mata_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:34   #1007
inače se ne dozvoljava reklamiranje al progledat cu kroz prste ovaj put al iduci put se moze samo okaciti obavijest o nekom putu..a brojevi telefona itd. samo na pm
btw, 1 dan budimpeste je prekratko,uistinu prekratko!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:09   #1008
u pitanju su 2 dana Budimpešte po toj cijeni!!!!!
mata_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:38   #1009
hej, smiri se malo!
progledala sam kroz prste sto nisam brisala reklamu, pa ne dizi vatru iz dima .
jest da je izlet od dva dana i ovaj komentar o 1 danu nije islo do tebe i vjerojatno tvrtke koju reklamiras nego sam opcenito dobronamjerno komentirala kako je budimpesta toliko prekrasna da nije dovoljno ni 2 dana primjerice..ali postujem sve, tko voli i na 2 dana,neka ode. Svakako vrijedi vidjeti taj grad!
i da vise ne oftopicarimo, natrag na info o budimpesti!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:09   #1010
sorryy, nisam mislio nista loseee,, samo sam mislio da si shvatio da se radi o 1 danu))))
i da naravnoo Budimpešta je prekrasnaaa, predivnaa, prava kraljica Dunava
mata_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 10:18   #1011
nakon dužeg traženja pronašli smo povoljan i čitajući recenzije vrlo dobar hostel smješten u Pešti, točnije Szt. István krt., 13. district...dolazimo vlakom na Keleti kolodvor pa me zanima ako mi netko može napisati što jednostavnije kako doći do te adrese...bila bih zaista zahvalna.
Inače ostajemo 3 puna dana i nadam se da će nam za početak to biti dovoljno d a vidimo sve značajnije lokacije...Budimpešta me već osvojila iako nisam ni bila tamo, tako da sam već sada sigurna da ćemo je posjetiti više puta s obzirom da nam i nije tako daleko.
Imam još pitanje vezano uz noćni život...kakav je preko tj. a kakavi vikendom?
Čula sam da u Pešti ima pregršt zanimljivih mjestašca za izaći van...posebo me zaitrigirao klub ili bar Szimpla, koji definitivno namjeravamo posjetiti ako ga uspijemo pronaći.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 08:53   #1012
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
nakon dužeg traženja pronašli smo povoljan i čitajući recenzije vrlo dobar hostel smješten u Pešti, točnije Szt. István krt., 13. district...dolazimo vlakom na Keleti kolodvor pa me zanima ako mi netko može napisati što jednostavnije kako doći do te adrese...bila bih zaista zahvalna.
Metro2 (crvena linija):
Istočni (Keleti) kolodvor - Trg ’Deak Ferenc’ (5 min.)

Metro3 (plava linija):
Trg ’Deak Ferenc’ - Zapadni (Nyugati) kolodvor (3 min.)

Szt. Istvan krt. počinje od Zapadnog kolodvora/metro stanice.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 10:19   #1013
Thumbs up

Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Metro2 (crvena linija):
Istočni (Keleti) kolodvor - Trg ’Deak Ferenc’ (5 min.)

Metro3 (plava linija):
Trg ’Deak Ferenc’ - Zapadni (Nyugati) kolodvor (3 min.)

Szt. Istvan krt. počinje od Zapadnog kolodvora/metro stanice.
Hvala Magor! Ovo zvuči puno jednostavnije od onoga što su napisali na stranici.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:27   #1014
Imam jedno pitanje...naime,spremam se u Bdp za onaj produženi vikend na par dana. Bila sam već nekoliko puta tamo, ali sam išla vlakom i busom. Ovog puta smo se dragi i ja odlučili otići autom pa me zanima kakva je tamo situacija s parkinzima. Malo sam čitala po forumu pa sam se preplašila zbog navedenih krađi...Namjeravali smo odsjesti u hostelu jer nam je to najjeftinija opcija, no oni uglavnom nemaju svoje parkinge nego je parking na cesti...koliko su sigurna ona javna čuvana parkirališta? druga opcija je odsjesti u apartmanu, koji nude parking po 5 eura po danu, pa me zanima da li netko ima iskustva s tim, tj. da li su ti parkinzi čuvani ili ne. U principu, auto nam je samo da dođemo do tamo i natrag, po gradu mislimo javnim prijevozom, pa me zanima najsigurnije mjesto na kojem auto mogu ostaviti na 3 dana...hvala!
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:55   #1015
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Hvala Magor! Ovo zvuči puno jednostavnije od onoga što su napisali na stranici.
Meni se cini da je puno jednostavnije metroom (M2) od Keletija do Blaha Lujza trga i tamo presjesti na tramvaj linija 4-6, ako se nikad niste vozili metroom lako se mozete pogubiti na deaku a s tramvaja takodjer mozete razgledati grad i vec poceti s upoznavanjem
To je ovako moje vidjenje, jer istina da je metro najbrzi, ali ja se osobno osjecam kao krtica, ne volim se voziti puno pod zemljom...
A tramvaj je zbog tracnica jednako brz
zinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:04   #1016
Thumbs up

Evo vratili smo se iz Budimpešte koja nas je jednostavno očarala. Nosimo samo lijepe dojmove i uspomene. Iako smo bili samo 3 dana vidjeli smo apsolutno sve što smo si zacrtali i to je moguće ostvariti uz dobar plan i malo volje i truda.
Za sve putnike namjernike preporučamo odličan hostel 2nigts privates na odličnoj lokaciji, koji je nadmašio sva naša očekivanja...vlasnik je super, uvijek od pomoći i vrlo uslužan.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:52   #1017
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...naime,spremam se u Bdp za onaj produženi vikend na par dana. Bila sam već nekoliko puta tamo, ali sam išla vlakom i busom. Ovog puta smo se dragi i ja odlučili otići autom pa me zanima kakva je tamo situacija s parkinzima. Malo sam čitala po forumu pa sam se preplašila zbog navedenih krađi...Namjeravali smo odsjesti u hostelu jer nam je to najjeftinija opcija, no oni uglavnom nemaju svoje parkinge nego je parking na cesti...koliko su sigurna ona javna čuvana parkirališta? druga opcija je odsjesti u apartmanu, koji nude parking po 5 eura po danu, pa me zanima da li netko ima iskustva s tim, tj. da li su ti parkinzi čuvani ili ne. U principu, auto nam je samo da dođemo do tamo i natrag, po gradu mislimo javnim prijevozom, pa me zanima najsigurnije mjesto na kojem auto mogu ostaviti na 3 dana...hvala!
Isti problem sam imao i ja. Na kraju sam ga ostavio na cesti i plaćao parkiranje na način sličan kako se i ovdje plaća (na automatima za parkiranje) samo kaj je jeftiije..
Druga opcija bila su ta čuvana parkirališta (parkiralište ograđeno žicom) koja se plačaju cca 5, 10 eura na dan.
Treća opcija su podzemna parkirališta/garaže koje su najskuplje i mislim da se ne isplati. Naravno ovisno o tome kakav čovjek auto ima...

Čuo sam i ja puno o krađama auta i usprkos tome otišao s autom starim mjesec dana i nitko ga nije niti taknuo.. Stajalo je 3, 4 dana u 13.keruletu.

Do kolko love ste spremni dati za smještaj?
Možda mogu predložiti dobar smještaj u centru (apartman) za 20-30 eura po osobi. Ak gazda nema gužvu, možete ostaviti auto kod njega (za badava)...
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:56   #1018
Ma neka se reklamira, možeš misliti koliko je agencija "dobra" kad se na ovakav način mora oglašavati
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:23   #1019
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ma neka se reklamira, možeš misliti koliko je agencija "dobra" kad se na ovakav način mora oglašavati
pa moram priznati da ovakav način reklamiranja dotične agencije kod mene napravio totalni kontra efekt
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:11   #1020
poz svima
zanima me jel ima u budimpesti di jeftini parking/garaza di bi mogli ostavit auto na nekih 35h, mozda malo manje?
sneijder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.