Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2004., 15:42   #1
Laserska operacija vida

Pozdrav svima na forumu. Vec duze vrijeme posjecujem forum i mnogo mi se dopada. Da sada ne bih kao neka klinka od 12 god pisala sta volim sta ne volim sta skupljam imam li simpatiju itd ovom prilikom vas molim za pomoc.

Naime interesuje me da li negdje u lijepoj nasoj postoji privatna klinika /moze i javna ustanova-bolnica/ gdje se uspjesno vrse korekcije vida laserskom operacijom. Navodim da osoba nosi naocale cca 2 godine, na lijevom oku je dijagnosticirana slabovidnost, cilindri su razliciti kao i dipotrija. Jedno oko je u plusu drugo u minusu. Ne vjerujem mnogo BiH medicini pa iz tog razloga pisem sve ovo mozda cujem nesto interesantno. Dijete je staro 8,5 godina.

Da li imate ikakvo iskustvo vezano za postavljenu temu? Ako da molim vas za savjet.

Unaprijed se zahvaljujem
 
Old 28.06.2004., 15:49   #2
pogledaj stare postove, već smo pisali o tom..
i djete od 8.5 god je premlado za to..
nn-st1 is offline  
Old 28.06.2004., 15:56   #3
Da, cini mi se da to ne smije izvodit dok se rast oka i/ili dioptrije ne stabilizira. Dakle, do 20-te godine vjerojatno nista...
globus is offline  
Old 29.06.2004., 13:16   #4
Nisam citala stare postove . Meni je nelogicno da je operacija izvodljiva za dijete tog uzrasta ali me u dilemu bacilo pismo jedne majke koja je to odradila u privatnoj klinici u Svajcarskoj a dijete je bilo staro 5 god.

U svakom slucaju zahvaljujem se

Pozdravi
 
Old 03.08.2004., 12:53   #5
pozdrav,

upravo sam zelio pokrenuti post na ovu temu, ali sam najprije zelio provjeriti je li vec bilo slicnih tema, pa makar da odgovorim na Vase pitanje.

Na ineternetu mozete naci pregrst linkova o laserskoj korekciji vida (PRK, LASIC,...), a tamo mozete vidjeti da je jedan od osnovnih uvjeta da bi uopce bili dobar kandidat za operaciju starost osobe. Osobama mladjima od 20g. se ne preporucuje bilo kakva laserska operacija, upravo zbog toga sto su djeca u tom razdoblju jos uvijek u razvoju.

Naravno uvijek postoje izuzeci, da li je to i vase djete morate provjeriti kod lijecnika. Ne bih nikoga preporucio, vec bi vam preporucio da se konzultirate makar kod trojice. Trosak je proporcionalno tome i veci, ali je i sigurnost. A s tim se nije igrati, govorim iz vlastitog iskustva.
 
Old 23.01.2007., 12:00   #6
Laserska operacija oka za dalekovidne

Bok,
vidila sam da ima dosta tema o skidanju dioptrije laserom, ali nigdje nisam našla za dalekovidne, pa me interesira ako je netko bio na laserskoj operaciji oka a ima dioptriju +... da napiše nešto o iskustvu ili se operacija za dalekovidne ne obavlja? Inače ja imam na jedno oko +9,5, a na drugo +10,50 i astigmatizam mislim 4
 
Old 24.01.2007., 00:19   #7
I mene zanima isto...ja imam i plus i minus(astigmatizam) i cilindre..na oba oka...s time da na lijevo imam više svega. ...ali ne tako puno...mislim da su plusevi 2.5 i 3.5...a minusi mali 0.5....
Zanima me koliko to košta....
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Old 14.04.2007., 14:59   #8
Laserska operacija ociju

Htio bi napravit Lasersku oper. ociju...znam da ima u Zagrebu, al sam cuo i da ima u Budimpešti i da je tamo dosta jeftinije neko kao nas i da dobro rade. Dal netko zna web adresu ili da je bio tamo ili bilo sta sta bi mi moglo pomoc. Dobrodosli bi mi podaci i za Zagreb koj doktor i cijena.

Hvala
LAEDNAM C is offline  
Old 14.04.2007., 18:41   #9
Bio je moj prijatel u ST.Petersburgu u Rusiji prije 2 godine preko neke agencije iz ZG i mislim da je sve zajedno platio 1500 eura sa letom i vizom . Dioptriu je imao mislim +4 tako nešto. Do dan danas je zadovoljan....
conan is offline  
Old 14.04.2007., 18:53   #10
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Bio je moj prijatel u ST.Petersburgu u Rusiji prije 2 godine preko neke agencije iz ZG i mislim da je sve zajedno platio 1500 eura sa letom i vizom . Dioptriu je imao mislim +4 tako nešto. Do dan danas je zadovoljan....
e aj molim te pitaj prijatelja detalje pa mi pukni pm.. već sam prije čula da je jeftinije otić u rusiju, tamo operirat oči i vratit se nazad nego to napravit u hrvatskoj, a i lijep je st. petersburg.

za zagreb tu imaš nešto, 8ooo kuna po oku.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 14.04.2007., 19:07   #11
https://www.forum.hr/showthread.php?t=118374
https://www.forum.hr/showthread.php?p=1920937
https://www.forum.hr/showthread.php?p=2918336

pogledaj i tu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 18.04.2007., 20:21   #12
Quote:
LAEDNAM C kaže: Pogledaj post
Htio bi napravit Lasersku oper. ociju...znam da ima u Zagrebu, al sam cuo i da ima u Budimpešti i da je tamo dosta jeftinije neko kao nas i da dobro rade. Dal netko zna web adresu ili da je bio tamo ili bilo sta sta bi mi moglo pomoc. Dobrodosli bi mi podaci i za Zagreb koj doktor i cijena.

Hvala
Bio sam na operaciji kod dr Gabrića (poliklinika Sunce link ti je gore), pitaj me ako te još nešto zanima.
ac_thunder is offline  
Old 10.05.2007., 18:55   #13
Question

Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Bio je moj prijatel u ST.Petersburgu u Rusiji prije 2 godine preko neke agencije iz ZG i mislim da je sve zajedno platio 1500 eura sa letom i vizom . Dioptriu je imao mislim +4 tako nešto. Do dan danas je zadovoljan....
Daj molim te saznaj koja je to agencija pa napiši .Ja sam čula da su jako dobri ti ruski kirurzi ,da postoji neka druga operacija osim lasera .Pošto mi je dioptrija -10 ne bih ni pokušavala laser.
lunitic is offline  
Old 11.05.2007., 11:02   #14
Planiram skidati dioptriju na desnom oko (-6). Zanima me ima li tko iskustva s operacijom u Hrvatskoj?

Nasla sam stranice od sljedecih poliklinika:

http://svjetlost.hr/
http://www.poliklinikadrbaic.hr/
http://www.bilicvision.hr/

Trebam savjet... Je li itko skidao dioptriju u Svjetlosti? Oni su bili neki dan u 24Sata, tj. bio je prilog o njima, a za ostale prije nisam cula.

Iskreno, pomalo se bojim... bojim se posljedica... cula sam svakakve price, i dobre i lose.Isplati li se meni to, riskirati zbog jednog oka (dioptrija na drugom oko je savrsena...ili bolje da jednostavno predem na lece...?
Belle is offline  
Old 11.05.2007., 21:30   #15
jedno oko 10 000kn
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 12.01.2008., 14:05   #16
evo ovako :
Prije 2 h zena mi je dosla sa operacije sa poliklinike Svjetlost. Moram vam odma reci da se PAZITE.
ovako: operacija je bila na oba oka ...korekcija -5 ... prvo oko je radio doktor Gabric i bilo je ok a drugo oko je dao nekom mulcu da prtlja oko oka i sa tim okom je bilo laganih PROBLEMA... jer su nakon operacije na to oko stavili nekakvu korektivnu lecu ?!?!
Ali naravno prije operacije potpisete ugovor na kojem pise da ste spremni NA SVE PROBLEME ...drugim rijecima ...ako i osljepite zbog idiota koji je maltene na praksi ...mozete se zaliti svetom petru.
Zatim ...zaboravite da je to LAGANA operacija ....a otpusno pismo koje je dobila je legendarno .... drugim rijecima ne pise JEDAN K.
rekli su joj usmeno da je na jendom oko vraceno 60% vida ...e sad ...ko je tu lud ...TA OPERACIJA KOSTA 20 000 kn (oba oka) a oni vracaju 60% ...nevjerovatno ...necuveno ?!
Kada je upitala sestru koja tamo radi dali to znaci da je 60% vracenog vida i da je to to....?? ona je odgovorila da to mora pitat Gabrica....jer "mos si mislit" ona nezna ...
ovako glasi otpusno pismo:
DANA 12.01.2008 U POLIKLINICI SVEJTLOST UCINJEN JE OPERATIVNI ZAHVAT:
OPERATIO: LASIK OU.

pACJENTU SE PREPORUCA:
-PO DOLASKU KUCI POPITI TABLETU APAURINA OD 2 ILI 5 MG
-NEKOLIKO SATI ODSPAVATI
-AKO IMATE BOLOVE POSLJE BUDJENJA POPITI TABLETU VOLTAREN RAPID.
(TABLETE SE NE DOBIVAJU U POLIKLINICI NEGO IH MORATE SAMI ICI KUPOVATI POSLJE OPERACIJE...JER JE VALJDA 20 000 KN NEDOSTATNO ZA USRANE 3 TABLETE , PA COVJEK STEDI I NA TOME, AL STA JE VAMA PROBLEM SADA OTICI DO APOTEKE I KUPITI TABLETE ?? MA JOK ...TO VAM JE USPUT....A DA I PREPORUCILI SU JEDNE SUNCANE NAOCALE ...KOJE SI ZBOG STEDNJE ISTO MORATE SAMI KUPIT ....I ONE OD 40KN SU OK ...AL KAKO SAM VEC REKAO ..20.000 KN JE PREMALO ZA TU "DODATNU OPREMU")
-OCI KAPAJTE 5X NA DAN S TOBREX(3DANA) i 5x na dan sa efflumidex kapima(10 do 14 dana) a 5-7x sa szstane kapima (30 dana)
-PACJENTU POTREBNO BOLOVANJE
kontrola sutra
u slucaju potrebe javiti se dr. gabricu tel : xxxxxxxxxx

MOLIM VAS KAKVO JE TO JEB. otpusno pismo ?!?!?!


poslje operacije ..nesmijete ici na svjetlost, prati kosu, nesmijete ici u zadimljene prostorije itd barem 10 dana,nesmijete dizati nista teze od zlice 7 dana itd ...drugim rijecima onaj ko je mislio da je to operacija ..." sad idem pa se vratim kuci i odo gledat tv ...taj se GADNO vara ...ALI NARAVNO TO VAM NECE RECI PRIJE OPERACIJE ....TAKO DA KOJIM SLUCAJEM NE ODUSTANETE ...

tako da JAKO DOBRO PROMISLITE PRIJE OPERACIJE ...a sta se dalje desilio ...dopisat cu za 10 dana
lap is offline  
Old 16.02.2008., 22:25   #17
Laserska korekcija vida:gdje je najpovoljnije?

Poštovani,moja bolja polovica ima problema sa ocima,dioptrija je -4 i iz godine u godinu se povecava,nesto sam citao vec na forumu ali nisam nasao cijene.......otprilike znam da se krecu od 16 do 22 k kn
razlika nije mala stoga molim preporuku za ono s cim ste zadovoljni a da je relativno povoljnije od drugih

pozdrav i unaprijed zahvaljujem ekipi
sogor31 is offline  
Old 16.02.2008., 23:16   #18
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
Poštovani,moja bolja polovica ima problema sa ocima,dioptrija je -4 i iz godine u godinu se povecava,nesto sam citao vec na forumu ali nisam nasao cijene.......otprilike znam da se krecu od 16 do 22 k kn
razlika nije mala stoga molim preporuku za ono s cim ste zadovoljni a da je relativno povoljnije od drugih

pozdrav i unaprijed zahvaljujem ekipi
Evo kratka informacija iz prve ruke. Ja sam skidala dioptriju u Svjetlosti, cijena prvog pregleda,tj. prije operacije je 750 kn. Ako si kandidat za operaciju ona je 10000 kn po oku, bez obzira na visinu dioptrije. Bila sam, a i još uvijek sam zadovoljna. Operirana sam prije 2 mj. i mogu reći da sam se preporodila.
Pozdrav i sretno u odlučivanju
tabi is offline  
Old 17.02.2008., 12:29   #19
znaci to je 20750 kn sa pregledom i skidanjem dioptrije.....

hm....nadam se da ce se jos netko javiti sa iskustvom a da postoji i povoljnija opcija od ove.......moja ljubav isto jedva ceka da napokon ugleda svijet sa zdravim ocima,kad skine lece vid joj je jako los,stalna je zajebancija sa lecama,glavobolje su dosta ceste......sad vidim koliko sam sretan sto nemam problema s tim.......

hm.......pa eto cekam jos neka iskustva pa cemo vidjeti sta gdje i kako ali na operaciju definitivno ide u naredno vrijeme
sogor31 is offline  
Old 17.02.2008., 12:39   #20
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
znaci to je 20750 kn sa pregledom i skidanjem dioptrije.....

hm....nadam se da ce se jos netko javiti sa iskustvom a da postoji i povoljnija opcija od ove.......moja ljubav isto jedva ceka da napokon ugleda svijet sa zdravim ocima,kad skine lece vid joj je jako los,stalna je zajebancija sa lecama,glavobolje su dosta ceste......sad vidim koliko sam sretan sto nemam problema s tim.......

hm.......pa eto cekam jos neka iskustva pa cemo vidjeti sta gdje i kako ali na operaciju definitivno ide u naredno vrijeme
Pitaj "mikru" na temi sistemski lupus ona ti je sad operirana pred par dana!!!
kiki-ri is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.