Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2011., 20:57   #1
LCHF način prehrane - 2. dio

kako je prvi dio pregazio preporučenu veličinu od 10.000 postova otvaram novi dio
ugodan vam nastavak druženja i izmjenjivanja iskustava


prvi nastavak LCHF prehrane
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 12.03.2011., 21:05   #2
Smile vini,TJ,fico,rudi,babica....i ostali

uh,ja se već uplašila kako ću ostat bez dragih prijateljica,halo cure javite seplakat ću ako me ostavite samu
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 21:14   #3
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
uh,ja se već uplašila kako ću ostat bez dragih prijateljica,halo cure javite seplakat ću ako me ostavite samu
Ekato, .....
babicana4 is offline  
Old 12.03.2011., 21:15   #4
Quote:
miss blondie kaže:

Odnedavna imam tri nove opsesije
Recite mi da li da prekinem s njima ili su zdrave i po LCHF

1. Feta sir sa rajčicom
Skoro svaki drugi dan jedem salatu od rajčice (onih malih cocktail rajčica) i feta sira Mogu u 2 dana pojest 150 g fete

2. Odlicna mi je kombinacija bobičastog voća (ponekad dodam malo jabuke/kiwija) preliveno sa obicnim slatkim vrhnjem i posuto sa mljevenim bademima 3-4 puta tjedno upraznjavam (ali su neke manje kolcine)

3. Grickat svjezu mrkvu Kupim paket od pola kile i pojedem ga za 5 dana

Jesam li normalna?

Moram napomenuti da kako zivim u Austriji kupujem sve iskljucivo sa oznakom Bio Produkt - oni jako paze na organski uzgojenu hranu i uvijek je u ducanima ima pored "obicne" (od jaja i mesa do voca povrca i mlijecnog)
Quote:
miss blondie kaže:
ne ne, slobodno ti napisi na sto bi trebala pripazit pa da smanjim kolicinu
ne bih se htjela udebljati

sjecam se Lastana ali maglovito
miss blondie od ovoga se neces udebljati. to je opusteni LCHF voce, vrhnje i orasasti plodovi mogu zaustaviti mrsavljenje kod nekih osoba, zato oni koji hoce mrsaviti trebaju pripaziti, ali nema sanse da se udebljas od ovih stvari. u tome je divota LCHF nacina prehrane. jedes dobro, fino, sito i super zdravo i ne debljas se

mislim da treba razluciti: LCHF nacin prehrane za osobe koje ne trebaju mrsaviti = opusteni LCHF

i LCHF dijeta za mrsavljenje = strogi LCHF.

razlika bi bila u konzumaciji mlijecnih proizvoda, voca i orasastih plodova: sto strozi LCHF treba provoditi, to se vise treba pripaziti na ove namirnice


ekatice, cestitam na izgubljenim kilima. vidis kod tebe je mlijecno bila kocnica, ali morala si sama doci do te odluke da ga izbacis
__________________
Istine i lazi o hrani

Zadnje uređivanje fatlies : 12.03.2011. at 21:20.
fatlies is offline  
Old 12.03.2011., 21:27   #5
Smile

ekatice, cestitam na izgubljenim kilima. vidis kod tebe je mlijecno bila kocnica, ali morala si sama doci do te odluke da ga izbacis [/QUOTE]

Odričem se dok ne spustim ispod 60kg,mislim bar 59,900kg a onda ću se sladiti
Ma počet ću trčati pa će mi sir biti obrok nakon trčanja zbog proteina....jeeeeee
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 21:29   #6
Wink

Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Ekato, .....
Nisam sama,nisam sama(obično ja uvijek sama sa sobom raspravljam),
kako si babice????jesi uživala u danu???
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 21:32   #7
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post

Odričem se dok ne spustim ispod 60kg,mislim bar 59,900kg a onda ću se sladiti
Ma počet ću trčati pa će mi sir biti obrok nakon trčanja zbog proteina....jeeeeee
dobar plan

jedna sitnica: kad quotas, tj citiras, nemoj pobrisati ono prvo sto stoji u zagradama npr ovako [QUOTE=ekatica;32300365] jer se onda ne vidi citat
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 12.03.2011., 21:38   #8
Ekatice
Čestitam na izgubljenim kilicama.
Ja napravila Baba Ghanoush i tak nije loše a nije ni nešto posebno.
Da ga jedem negdje nikad ne bi pogodila što je unutra.
thermojetics is offline  
Old 12.03.2011., 21:39   #9
sta kazete cure da smo ispisale 10 000 postova
mozda tome treba i nazdraviti

a gle ovo: 10,683 postova a 259,341 citanja 25 puta vise citanja nego pisanja uauuuuuu sta smo popularne
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 12.03.2011., 21:46   #10
da li se mogu jesti hrenovke? recimo omotane pancetom pa zapeći?
st biba is offline  
Old 12.03.2011., 21:50   #11
Ovih dana sam malo eksperimentirala sa UH.
Bila 3 dana na min UH i prvu večer normalno odvježbam svoje pola sata biciklo, pola sata brzo hodanje, 15 min vježbe za kraljeznicu i istezanja.
Drugi dan odvježbam sve ali malo teže (previše sam se umorila)
Treći dan jedva izdržim svega po 15 min. Mišići na nogama me tako jako boljeli da mi je svaka minuta bila preduga.
Skužim da je zbog manjka UH jer sam poslije treninga jela svježi sir ona teorija da se mišić ne može nahranit od čistog proteina je valjda točna.
Pojedem ja bananu da se mišići što prije nahrane
Sledeći dan pojedem komad zapečenog tijesta sa sirom (bio je post) i gle čuda navečer opet vježbam i ništa ne boli.
I tak ja zaključim da bih trebala jesti svega po malo i jučer se špageta sa tunom nisam mogla najesti a sinoć završim na nutelli na žlicu
I danas opet novi zaključak "nema kod mene svega po malo, nekih stvari se ipak moram odreći"
thermojetics is offline  
Old 12.03.2011., 21:51   #12
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
sta kazete cure da smo ispisale 10 000 postova
mozda tome treba i nazdraviti

a gle ovo: 10,683 postova a 259,341 citanja 25 puta vise citanja nego pisanja uauuuuuu sta smo popularne
kad sam vec pocela sa statistikom, da dodam jos u kojim zemljama se cita moj blog: hrvatska, srbija, bih, svedska, slovenija, crna gora, makedonija, austrija, kanada, spanjolska, njemacka, sjedinjene drzave, luksemburg, nizozemska, ceska, slovacka, francuska, poljska, italija, norveska, egipat, rusija, sjedinjeni arapski emirati, i australija

mozda i u nekim drugima, ali ih nisam pohvatala. imam neku cudnu statistiku na blogu, vidim trenutno odakle me citaju, ili odakle su me citali npr u toku dana, u toku tjedna, mjeseca ili sve ukupno. ali u ovome "sve ukupno" vidim samo prvih deset zemalja tako da su mi sigurno mnoge promakle.
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 12.03.2011., 21:52   #13

Zapravo samo ostavljam trag na novom vol.-u
Dobreo nam ide, a
Od sebe se ovdje nadam više dobrih vijesti, a manje "brljanja", više "discipline" i unapređenja vlastitog sustava prehrane
Od vas se nadma samo da ćete i dalje bit dobro društvo kakvo i jeste
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 12.03.2011., 21:53   #14
Fatlies, čestitam ti od srca na uspjehu bloga.
I ja sam neke uputila na njega, one kojima je stalo do sebe samih , ameni stalo do njih
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 12.03.2011., 21:54   #15
D: anin kruscic sa svjezim sirom i maslinama u njemu, sa zlicom ajvara.
MO: nessica sa mlijekom
R: pilece bijelo meso sa snitom sira, sat vremena kasnije jos 10 cevapa
MO: 4 kuglice ( ljesnjak i susam )

Sad sam si skuhala kakao, al me pere neka kriza. Nisam gladna, al bih trpala nesto u zelucu

Inace, jucer nakon faksa po difoltu isli na kavu, pa popila hladnu nessicu, naravno bez secera, a onda jos i kakao s mlijekom, zasecereno, sa slagom. Naravno da je to ona biljna hopla. Nije mi bilo bas drago, al nisam se grizla previse. Vise me brine trenutno stanje, ima da posustam..
LinoLinaSk is offline  
Old 12.03.2011., 21:55   #16
Kad bi se moglo smršaviti od karfiol dijete. Jedeš sve osim karfiola
thermojetics is offline  
Old 12.03.2011., 21:57   #17
Joj, krepala bih bez karfiola! Ja njega baš volim, paše mi i kuhan, i sorov i pečen i sa svim i svačim
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 12.03.2011., 21:58   #18
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Ovih dana sam malo eksperimentirala sa UH.
Bila 3 dana na min UH i prvu večer normalno odvježbam svoje pola sata biciklo, pola sata brzo hodanje, 15 min vježbe za kraljeznicu i istezanja.
Drugi dan odvježbam sve ali malo teže (previše sam se umorila)
Treći dan jedva izdržim svega po 15 min. Mišići na nogama me tako jako boljeli da mi je svaka minuta bila preduga.
Skužim da je zbog manjka UH jer sam poslije treninga jela svježi sir ona teorija da se mišić ne može nahranit od čistog proteina je valjda točna.
Pojedem ja bananu da se mišići što prije nahrane
Sledeći dan pojedem komad zapečenog tijesta sa sirom (bio je post) i gle čuda navečer opet vježbam i ništa ne boli.
I tak ja zaključim da bih trebala jesti svega po malo i jučer se špageta sa tunom nisam mogla najesti a sinoć završim na nutelli na žlicu
I danas opet novi zaključak "nema kod mene svega po malo, nekih stvari se ipak moram odreći"

sorry TJ, ali ja ti ovdje niš ne kužim
ovo pas s maslom ne bi pojeo što si tu nadrobila
Pepica is offline  
Old 12.03.2011., 22:10   #19
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
sta kazete cure da smo ispisale 10 000 postova
mozda tome treba i nazdraviti
je,je
mislim da je vinickin post bio 10000.-ti, kada sam čitala sam slučajno vidjela,i znala da uskoro prelazimo na 2.dio

@blinkly:
(cure,izvinjavam se unaprijed)
mislim da nije normalno da ti je stolica masna..i još uz to i grčevi
govorim ovo jer sam i ja imala masnu stolicu,boje ilovače,i kada sam vadila krv povišene amilaze(doktorica opće prakse kaže da može biti nešto s gušteračom,čekam pregled kod gastroenterologa),i grčeve i bol u trbuhu ujutro,ali ja to jako dugo imam,zbog IBS-a,što opet ne znači da nisu nekad bili od gušterače.
Najbolje da odeš izvaditi krv, odnosno posavjetovat se s liječnikom!


A ovo za šparoge
mlada sam,naučit ću

@miss blondie:
Što se tiče fete i rajčica,ja to obožavam već godinama! Probaj uz to još rikole,i puuno maslinovog(ako ga voliš), malo mladog špinata, i ako si u mogućnosti parmezan kupi u komadu,pa si ga naribaš unutra i sve jako dobro pomiješaš, i po tome popržene pinjole
helly is offline  
Old 12.03.2011., 22:16   #20
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
Nisam sama,nisam sama(obično ja uvijek sama sa sobom raspravljam),
kako si babice????jesi uživala u danu???
Ekato, a skoro si se rasplakala - gle sad koja je gužva. Hvala, dobro sam. Današnji dan nije baš za pamćenje, uglavnom sam surfala . Za sutra imam u planu prave aktivnosti.
Čestitam na karakteru - mislim gledati u sir i reći mu: NE! to ne može svatko
babicana4 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.