Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 19:27   #61
jel jos netko vidio Poljud mislim u drugoj epizodi kad jašu kroz onaj neki kurac.

prvo sam mislio da je to Sydney, al sad sam uvjeren da je to bio POLJUD.

Jer hajduk živi vječno
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:38   #62
mislija sam citat knjige al vidim na goodreadsu nisu bas neki reviewi i dosta je kopirana prica od lord of the ringsa.
imali neko ovde ko bi smatra da je zajeb pocet ovo gledat a ne procitat knjige? jel epizode vjerno prate knjigu? (ako mi se ipak bas svidi serija pa odlucin citat)
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:45   #63
Kopirana priča je u knjizi Sword Of Shannara. Knjiga prije ove.
Knjigu Elfstones Of Shannara pročitaš u dva dana. Ne znam. Po meni čitanje Brooksa dođe kao nekakva lektira fantasyja.
Niti spada u nekakav vrh fantasyja, niti je šrot. Sama serija knjiga i sam pisac su bili vrlo bitni jer je skupa sa Weis & Hickman održavao žanr živim tijekom osamdestih do početka fantasy booma u 90-tima i zato su svo troje dan danas cijenjeni u krugovima SF&F pisaca.
Cijela serija koncipirana u trilogijama ili tetralogijama sa vremenskim odmacima, Svaki idući dio ide u budućnost po 100-200-300 godina, u kojemu su glavi likovi potomci iz prošlih knjiga.
Knjige imaju po 250-300 stranica i brzo se čitaju. Shodno tome, nema onog "paina" čitanje mage epskih serije od 10-15 knjiga , a svaka po 1000 stranica.
Imaš i prequele koji počinju sa urban fantasy trilogijom The Word & The Void koja se dešava u sadašnjem vremenu i Genesis koja se dešava tijekom i nakon nuklearnog rata koja opusije kako se stvorio svijet iz fantasy knjiga.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 08:46   #64
Uletio sam u ovu seriju kao totalno noob (nikad čitao ništa od knjiga).

Zasad mi se sviđa, pogledao sam dvodjelni pilot i E03... nije loše. Kombinacija Xene - princeze ratnice i Gospodara prstenova ... hahaha

pratim dalje.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:16   #65
Sad vidim u traileru da Reaper ima nekakave rogove i vitla nekakav mace.
Pa jebote, zar u svakoj seriji netko mora zasrati sa patetikom?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 07:57   #66
Prve četiri epizode su mi se svidile
Minus je što sve vuče na neku teen seriju ali reko sebi ajde vrijedi dati šansu,priča mi se svidila.
Peta epizoda...strašno..nemam riječi,negledljivo,loše,užasno
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 20:50   #67
Jučer sam odgledao prve dvije epizode i sviđa mi se.Mislio sam da će biti lošije jer je s MTV-a ali nije.Dosta dobro,zamjena za Merlina.A i nema baš puno fantasy serija u zadnje vrijeme pa eto,i ovo dobro dođe.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 02:00   #68
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Iduća epizoda se zove Reaper, što znači da ipak glavni negativac iz knjige ulazi u radnju.
Doduše, znatno kasnije jer u knjizi on izađe skupa sa Dagda Morom i Changelingom i pokolje one klince oko stabla i nastavlja klati sve do samog kraja knjige.
Jedna od rijetkih knjiga koju sam čitao gdje glavni negativac ne pusti niti glasa u cijeloj knjizi. Silent death.
Ovaj desni je Reaper:
http://www.ans-graphics.com/digital_...forbidding.jpg

Clean death
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 16:28   #69
evo, ja sam baš odgledala sve epizode do sada i sviđa mi se drago mi je da fantasy žanr možemo pratiti pred malim ekranima, nikad dosta vilenjaka, trolova, patuljaka i ostalih bića
btw, da li je shannara trilogija prevedena kod nas?
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:25   #70
Jučer sam počeo konačno gledati ovu seriju (planiram ju još od izlaska prve epizode). Pogledao sam prve 4 i meni je ovakvo nešto baš falilo.
Efekti, soundtrackovi, način priče, scenografija, sve mi je baš po guštu i uživam u svakoj minuti.

Iako i mene malo Will živcira.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:47   #71
The Shannara Chronicles

Sve OK, ali editiranje je katastrofalno. Cutovi su odrađeni u maniri Uwe Bolla. Usred dijaloga.
Brljalo se po radnji, ali ajde, sve ekranizacije to rade, no napravili su bućkuriš od lorea. Reaper nije nekakav oklopljeni demon koji sječe glave sjekirama i urla, nego demon koji se skriva u sjeni i tiho ubija golim rukama. U knjizi je Changeling Eventineov pas koji na kraju knjige ubije Eventinea, a u seriji je Changeling sin koji ubije Eventinea puno prije.
Ovaj gnom koji ide sa mlađim sinom je lik iz knjige nakon ove koja se ekranizirala. Dagda Mor koji bi trebao biti demon koji je veća stotinu tisuća godina zarobljen u Forbiddingu i za kojeg nitko ne zna, u seriji je pretvoren u nekakav pandan palom druidu Broni za kojeg svi znaju jer je bio "živ" do par destaka godina prije radnje.
Serija je doslovno izmasakrirala knjigu. Bila bi 10 puta bolja da se držala radnje i lorea.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:30   #72
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Sve OK, ali editiranje je katastrofalno. Cutovi su odrađeni u maniri Uwe Bolla. Usred dijaloga.
Brljalo se po radnji, ali ajde, sve ekranizacije to rade, no napravili su bućkuriš od lorea. Reaper nije nekakav oklopljeni demon koji sječe glave sjekirama i urla, nego demon koji se skriva u sjeni i tiho ubija golim rukama. U knjizi je Changeling Eventineov pas koji na kraju knjige ubije Eventinea, a u seriji je Changeling sin koji ubije Eventinea puno prije.
Ovaj gnom koji ide sa mlađim sinom je lik iz knjige nakon ove koja se ekranizirala. Dagda Mor koji bi trebao biti demon koji je veća stotinu tisuća godina zarobljen u Forbiddingu i za kojeg nitko ne zna, u seriji je pretvoren u nekakav pandan palom druidu Broni za kojeg svi znaju jer je bio "živ" do par destaka godina prije radnje.
Serija je doslovno izmasakrirala knjigu. Bila bi 10 puta bolja da se držala radnje i lorea.
Ne znam, meni uopće ne smeta što u svemu ne prati knjigu. Knjiga je jedan svijet, serija drugi.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:05   #73
Tbei bi bilo Ok da u LOTR filmovina Boromir preživi do kraja filma, Sauron ne bude bestjesni duh nego nekakav živi warlord, a npr. Gandalfa nego razvali mačem pred Theodenom?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:17   #74
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Tbei bi bilo Ok da u LOTR filmovina Boromir preživi do kraja filma, Sauron ne bude bestjesni duh nego nekakav živi warlord, a npr. Gandalfa nego razvali mačem pred Theodenom?
E tu se ne bunim što su išli baš po knjizi .

Ali pravo redatelja je da napravi od svog uratka što god želi, nisu sve knjige jednako kvalitetne, nekad ekranizacija može biti tri puta bolja ako se izmijene neke stvari. Ja sam mišljenja da to treba gledati odvojeno.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:04   #75
Pisac je sudjelovao u kreiranju ove serije i zato me čudi zašto je dopustio mesaranje nad radnjom.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:17   #76
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Pisac je sudjelovao u kreiranju ove serije i zato me čudi zašto je dopustio mesaranje nad radnjom.
To ništa ne znači. I tvorci GoT i TWD su sudjelovali u ekranizaciji svojih djela pa su ih oboje isto izmesarili.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:30   #77
Autori su često fleksibilniji od fanova.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:39   #78
Pogotovo kad im legne lova za autorska prava
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:40   #79
Oni koji minimalno čitaju smatraju ono što su pročitali svetinjom. To je zanimljiv fenomen.
Teško da može knjiga biti gluplja od serije, ali ono što sam vidio u komentarima knjiga je prilično glupava.
Dakako, još uvijek su serija i knjiga, čak i ovako glupave, vrlo zabavne.

Po meni odstupanje od 100% praćenja zacrtanog je najčešće dobra stvar, budući da su različiti mediji a i daje fanovima malo drugačiji prikaz događaja.
Samo su problem fanatici koji su jako zastupljeni na internetu koji religijski trollaju po forumima.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:48   #80
The Shannara Chronicles

Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
To ništa ne znači. I tvorci GoT i TWD su sudjelovali u ekranizaciji svojih djela pa su ih oboje isto izmesarili.

Problem je u mesarenju u stilu Ned Stark je živ, a Jaime Lannister je mrtav, Tywin ubije Tyriona, Others su nedavno došli negdje sa juga i sličnom mesarenju koje nam veze sa ičime, a toga ima u ovoj ekranizaciji na pretek.
Od prosječne, ali važne knjige u fantasy povijesti, napravili su jedva prolaznu seriju.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.