Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2015., 02:33   #7201
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
ne pitam uopce dali je ovo čarobna pilula.
Nego pitam dali bi dodatno pomogla uz pravilniju ishranu i fizičku aktivnost (npr trčanje svaki drugi dan i bicilzam),nisam bas idiot da mislim da mogu sjediti doma,jesti kebab i piti ove tablete i ocekivati rez.
Uz ovo sto si naveo ne trebaju ti nikakve tablete. A uostalom Vama muškima genetski skidanje kila u većini slučajeva ide brže jer Vam ne trebaju jel te određena područja koja su khm recimo to takk akumulatori masnog tkiva
Dakle to ti je bačen novac te tbl
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 02:40   #7202
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
netko ima nekakav metabolizam...nekakvo tijelo
ja sam imao 91kg,u mj dana sam izbacio kruh,brzu hranu,slatko,jeo slabije večere....izgubio 9kg...i mislim da je to ok...i vise niti ne želim
niti imam volju,niti potrebu da sad nekim definiranjem,i samo se drzim tako te pravilnije prehrane i vec pola god drzim istu kilazu...a opet znam ljude kojim je bio šok,koji su u mjuesec dana izgubili 3 kile,nisu mogli funkcionirati na poslu
treba poznavati svoje tijelo,ja sam se osjecao sve bolje svih tih dana kao da kamenje skidam s leđa,i sto je najbitnije sekundu nisam bio gladan...
a ovo za tbl pitam za frendicu koja muku vodi,sa malo vecim kilama,pa dali bi pomoglo uz neke fizicke aktivnosti kojih se uhvatila...jer valjda ima spor metabilizam,jako joj se brzo vrati,pa bi htjela nekako pokusati napraviti malo veći korak koji bi joj i psihički pomogao možda,a svi znamo koliko je psiha važna i ako se psihički nabiješ nekim motivom da se i tijelo drugačije ponaša....
O vjeruj mi dakle tablete joj neće pomoći za psihu. Ono što će joj pomoći je to da izgradi samopouzdanje i da si daje realne ciljeve. Brzo vraćanje kila je situacija kod ekspres dijeta ala Un dijeta i ine brzinske dijete koje obećaju brda i doline kao i tablete.
Moja preporuka je neka napravi test na in toleranciju za hranu i nek vidi što nebi trebala jesti i sto joj smeta. Dvije moje poznanice su na taj način izbacivsi sto im smeta skinule 40 kg u god dana.
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 13:57   #7203
Quote:
ecliptica kaže: Pogledaj post
Neznam koliko sam prije.. al vjerujem taman toliko da se nit debljam nit mršavim.
To ti je dosta korisno za znati, baš zato da znaš na kojoj razini si u ravnoteži i nit' se debljaš, niti mršaviš.

Quote:
Imam 63 kg i 170 visinu.. i SAD Želim skinuti te tri pa sam unosila 1400 kcal. Nisam nista posebno izbacila jer me to izludi.. onda mi se sve jede... al ne prelazim tih 1400..
Vjerojatno bi trebala biti oko 1600, zavisno o dobi i aktivnosti.

Nadam se da se nečime baviš, i da su ti makronutrijensi koliko-toliko uravnoteženi.

Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
O vjeruj mi dakle tablete joj neće pomoći za psihu. Ono što će joj pomoći je to da izgradi samopouzdanje i da si daje realne ciljeve. Brzo vraćanje kila je situacija kod ekspres dijeta ala Un dijeta i ine brzinske dijete koje obećaju brda i doline kao i tablete.
Da

Quote:
Moja preporuka je neka napravi test na in toleranciju za hranu i nek vidi što nebi trebala jesti i sto joj smeta.
Ti su testovi izrazito neprecizni, do razine neupotrebljivosti

Quote:
Dvije moje poznanice su na taj način izbacivsi sto im smeta skinule 40 kg u god dana.
Što im je "smetalo"?
Skinule su jer su prestale tovariti u sebe kao lopatom, a možda se i pokrenule malo.
Intolerancija i debljanje su različite stvari.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 02:40   #7204
Ti su testovi izrazito neprecizni, do razine neupotrebljivosti



Što im je "smetalo"?
Skinule su jer su prestale tovariti u sebe kao lopatom, a možda se i pokrenule malo.
Intolerancija i debljanje su različite stvari.


-Stipe[/QUOTE]

Nebi se složila s tobom malo previše generaliziras ako baš hoćeš ovoj jednoj su smetali mliječni proizvodi i pšenica iako nije kako ti kažeš tovarila u sebe kao lopatom. Naravno te testove ne valja raditi svugdje jer nisi svi dobri i radi ih svatko zato i jesu kako ti kažeš ponekad ne precizni do razine neprepoznatljivosti.

Sigurno ni jedna osoba koja ima viška kila nije to dobila od zraka. Ali smatram da prvenstveno psiha jako utječe na to. dakle da se smršavi mislim da prvo treba kockice u glavi posložit i sagledati svoje zdravstveno stanje i svoje mogućnosti pa krenuti.


U svakom slucaju svaki taj proces je individualni i zahtjeva takav pristup , možeš dati generalne neke smjernice ali ne treba omalovažavati i nekonvencionalan pristup
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 06:40   #7205
Tko god je bio na tim testovima, a znam popriličan broj žena, našli su mu intoleranciju na pšenicu, odnosno bijelo brašno. One koje su ga izbacile iz prehrane jesu smršale, ali iz razloga što su izbacile tijesto, kruh i slatkiše iz ishrane, a prije toga su se davile u tome.

Uopće ne vjerujem tim testovima....


Poslano sa mog GT-N8000 koristeći Tapatalk
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:36   #7206
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Nebi se složila s tobom malo previše generaliziras ako baš hoćeš ovoj jednoj su smetali mliječni proizvodi i pšenica iako nije kako ti kažeš tovarila u sebe kao lopatom.
Ono što velim je, testovi intolerancije nisu imali sami po sebi utjecaja na skidanje kila.

Manji kcal unos (ili, pomaknuta ravnoteža unosa i potrošnje) jest.

Ako su te poznanice izbacile što im smeta, jednostavno su onda unosile manje.
I, neobično je da su toliko toga trpale da su skinule po par desetaka kg izbacivanjem tih namirnica, a bile su cijelo vrijeme intolerantne na to.

Quote:
Naravno te testove ne valja raditi svugdje jer nisi svi dobri i radi ih svatko zato i jesu kako ti kažeš ponekad ne precizni do razine neprepoznatljivosti.
Ja sam izrazito skeptičan prema tim generičkim testovima kod nas, iz razloga što znam da npr. promašuju kod ljudi koji su sami svjesni problema s ovom ili onom namirnicom, iz razloga što daju false positives, iz razloga što bi svatko tko ima problema s nekom namirnicom trebao to moći primijetiti (jednostavno vidiš da imaš probleme kad je pojedeš), i iz razloga što si u inozemstvu kod takvih testova smještena u SF laboratorijima gdje ti je svaki obrok u periodu od tjedna za tjednom za tjednom strogo odmjeren i propisan. Pa se onda manipulira raznim potencijalnim sastojcima, ceteris paribus, i gledaju egzaktne posljedice.

Quote:
Sigurno ni jedna osoba koja ima viška kila nije to dobila od zraka. Ali smatram da prvenstveno psiha jako utječe na to. dakle da se smršavi mislim da prvo treba kockice u glavi posložit i sagledati svoje zdravstveno stanje i svoje mogućnosti pa krenuti.


U svakom slucaju svaki taj proces je individualni i zahtjeva takav pristup , možeš dati generalne neke smjernice ali ne treba omalovažavati i nekonvencionalan pristup
Koji god pristup nekome daje rezultate, ja sam za.
Dapače.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 20:18   #7207
dizem topic.
prije 2tj sam krenula sa recimo to dijetom.
ujutro popijem kavu,zarucak jedem normalno.osim sto sam izbacila kruh i sve priloge.izbacila sam slatko na 90% ( onih 10% spada u 2,3 ukradena bonbona ili napolitanke dnevno. )
uz to,radim svaki dan 10min HIITA i 10 min navecer odvozim na orbitreku.
zanima me sto mislite o tome i da li cu na taj nacin uspijeti skinuti suvisne kilograme?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 10:14   #7208
Hoćeš, ako ovo što si uklonila iz prehrane, ne nadomještaš drugom hranom.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 10:28   #7209
hoćeš li smršaviti isključivo ovisi o tome je li ti unos kalorija manji od potrošnje
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 13:00   #7210
Quote:
champagne kaže: Pogledaj post
Hoćeš, ako ovo što si uklonila iz prehrane, ne nadomještaš drugom hranom.

pa ne..kazemm...rucak mi je jedini obrok..
ujutro popijem kavu,popodne rucak,oko 5 opet kava..a navecer bas ako me uhvati glad pojedem malo sira ili kokice.
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 13:03   #7211
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
pa ne..kazemm...rucak mi je jedini obrok..
ujutro popijem kavu,popodne rucak,oko 5 opet kava..a navecer bas ako me uhvati glad pojedem malo sira ili kokice.
Budeš li smršavila, ne znam, ali da ja samo pijem kavu i jedem jedino ručak, navečer ne samo da bi mi se ruke tresle nego bih cijela vibrirala.

Ne čini mi se baš pametan način mršavljenja.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 13:22   #7212
Izgladnjujes se bezveze
Doruckuj normalno
Kakva kafa?
A i pitanje je ovo "ponekad uzmem bombonicu ili keksic" je li to bas tako ili se samo umanjuje jedenje slatkog.
Tako dosta puta cujem od ljudi koji su kao na nekoj dijeti "uzela sam samo komadic, samo zalogajcic, samo parcence...."
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 10:24   #7213
Ne preskači obroke. Ne možeš ništa ne jesti nakon vježbe.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 13:06   #7214
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Izgladnjujes se bezveze
Doruckuj normalno
Kakva kafa?
A i pitanje je ovo "ponekad uzmem bombonicu ili keksic" je li to bas tako ili se samo umanjuje jedenje slatkog.
Tako dosta puta cujem od ljudi koji su kao na nekoj dijeti "uzela sam samo komadic, samo zalogajcic, samo parcence...."
Taj 'samo komadic' oce natuc i 10kg u 2 godine. Polako, neprimjetno
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 22:37   #7215
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
dizem topic.
prije 2tj sam krenula sa recimo to dijetom.
ujutro popijem kavu,zarucak jedem normalno.osim sto sam izbacila kruh i sve priloge.izbacila sam slatko na 90% ( onih 10% spada u 2,3 ukradena bonbona ili napolitanke dnevno. )
uz to,radim svaki dan 10min HIITA i 10 min navecer odvozim na orbitreku.
zanima me sto mislite o tome i da li cu na taj nacin uspijeti skinuti suvisne kilograme?
Sumnjam. Izgladnjujes se bezveze. Plus, ovaj tvoj rezim "ujutro kava, popodne rucak, oko 5 kava, navecer ako me uhvati glad malo sira ili kokice" mi zvuci kao savrsen recept za jo-jo dijetu. Puknut ces jedan dan, zeno, i pojest sve iz frizidera.
Ja sam zapocela sa svojom dijetom 1.6. ove godine (na visinu od 167 cm, natukla sma 107kg. zapravo i vise, ali sa tom tezinom sam usla u dijetu) i ono sto je meni trenerica rekla je bilo : smanjiti unos secera, ugljikohidrata i masti, ali nikako ne prestat kompletno (samo jako smanjiti) jesti ugljikohidrate jer ti oni zapravo daju energiju. Povecat unos proteina. Izbaciti junk food i slatkise, pod obavezno (iako sam dobila dopustenje da se jednom u 3-4 mjeseca pocastim sa nekim burgerom, al zapravo me prosla volja za time). Jesti redovito i normalno, ALI u malim porcijama. i vecera neka bude laganija - jogurt ili tako nesto. E i jesti voce, ali ne nakon nekih 3-4 popodne.
I najvaznije od svega piti puno vode. PUUUUUNO vode
S kokicama pazi jer sadrze previse soli (mislim na one kupljene). a i ja sam na jednoj nepuknutoj kokici uspjela slomiti zub, pa ono... osobno ih ne voljem
Ako zelis, mogu ti poslati plan prehrane koji mi je trenerica napisala, mozda ti pomogne.

Koliko puta tjedno vjezbas? I jel imas adekvatni odmor?
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 20:07   #7216
Bok cure! Tražim "pan-pal frienda" za proces mršavljenja. Cilj mi je u šest mjeseci dijatalne prehrane skinuti 20 kg. Ima li tkogod da bi se dopisivao? Da ima više kila i barem 30plus godina? Hvalla!
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 18:33   #7217
Jel ima tko da bi se dopisivao na tu temu? Sad će ti blagdani, nitko se neće držati ničega, to već znamo, ali nakon toga bi valjalo ZDRAVOM PREHRANOM smanjivati kile. Ja planiram uvesti što više hodanja za početak, možda planinarenja, možda koji put odlazak na bazen, ali ne zavaravam se da ću išta skinuti preko noći.

Ja definitivno imam poremećaj prehrane, a nemam vremena hodati po terapijama i slično. Ili jedem samo ovo ili samo ono ili živim od kave i slatkog ili ne jedem ništa ili krkam mesinu.

Uglavnom, treba mi normalan sugovornik ili partner u mršavljenju Javite se!
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 10:31   #7218
Iza mene je prvi dan bez slatkiša! A buuu! Bez čokoladice, bombone i zalogajčića :-) Dođe mi da umrem!

To sam nadoknadila "zrnjem i krumpirom", ali bolje i to nego kutija keksa. Uglavnom, borba se nastavlja, goal je tjedan dana bez slatkiša i direktnog šećera.
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 12:21   #7219
Žvačem kuhanu brokulu i mrkvu i preko toga dinstano mljeveno meso. Da nema tog mesa ubila bih se.
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 12:42   #7220
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.