Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2020., 17:07   #1
Microsoft Word

Pozdravljam,
upravo mi se javlja koligica sa posla i kaze da ima slijedeci problem u Micorsoft Wordu 2010
Prilikom svakog kucanja rijeci, tačke ili pritiska na tipku enter pojavi joj se slijedece:
"Your AutoCorrrect file, C:/Users/Sabina/AppData/Roaming/Microsoft/OffiveMSO5146.aci, could not be saved. The file may be read-only, or you may not have permission to modify the file".
Stvarno neznam o cemu je rijec.
Pa me zanima da li neko od vas mi dalje moze pomoci
Unaprijed hvala
rimme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2020., 19:54   #2
Iz file managera (Explorer) desni klik na dotični file i na properties ići na attributes sekciju i ukloni kvaku sa read-only.
Za promjenu permissiona: file properties-security-edit-add-dodati korisničko ime-full control-OK.
Ako ni ti ne pomogne onda treba opcija repair MS office iz Programs and features.
Šuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2020., 20:34   #3
zahvaljujem
rimme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 13:23   #4
Pozdrav svima.

U Wordu za Android postoji opcija "čitaj naglas" gdje ženski glas jako uredno i službeno čita hrvatski tekst.

Na laptopu imam Word 365 i opcija "čitaj naglas" je dostupna samo na engleskom bez mogućnosti čitanja na hrvatskom, pa tako jako smiješno zvuči.

Tekst je označen kao Hrvatski.

Postoji li mogućnost da mi se čita naglas na hrvatskom?
Uopće nema smisla da na mobitelu to postoji, a na laptopu ne.
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2022., 12:41   #5
da ne otvaram temu, kako da namjestim da word tekst sam se snima, npr na svakih par minuta ??? hvala
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 13:40   #6
rijesio
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 19:30   #7
ne mogu regulirati veličinu word dokumenta, kad kliknem na onaj maximise gumb "vrati smanjeno" word mi je i dalje preko "cijelog" ekrana kao i kod maximise, zapravo i preko većeg dijela ekrana nego kad kliknem maksimiziraj. kaj trebam napraviti?

gugl baš ne pomaže.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 21:20   #8
Nisam siguran da razumijem pitanje, ali probaj držati windows tipku (između Ctrl i Alt u donjem lijevom kutu tipkovnice) i stisni par puta strelicu lijevo ili desno (svejedno koju). Kako stišćeš strelicu word prozor će šetati po ekranu (lijevo, desno, centar). Kad dođe na sredinu mišem razvuci stranice prozora do dimenzija koje želiš.

Javi je li pomoglo pa da tražimo drugo rješenje ako ovo ne funkcionira.
Chill. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 08:57   #9
e, je, to mi je riješilo problem, puno ti hvala.
Carmen 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 13:52   #10
Hej,

Ako mi netko moze pomoci molim vas.

Kako ubaciti, a onda kako i maknuti, priloge u zavrsni rad.

Mislim na one priloge koje dobijemo od faksa da ispunimo vlastite podatke.

Hvala vam
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.