Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 15:40   #1001
I ja bih trebao uskoro prijaviti prebivalište u RH i malo se raspitujem okolo i svi kukaju na spomen prijave kao da ih netko ubija.
Šta stanodavac mora donirati prvorođenče da bi nekoga prijavio ili šta?!
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:28   #1002
Imam prebivaliste i osobnu u splitu. medutim, planiram odjaviti prebivalište a prijaviti boravište na na toj adresi, jer sam u fazi preseljenja u drugu državu. kako sad ove nove osobne imaju mogućnost prijave prebivališta koje nije u Hrvatskoj, zanima me sljedeće:

Što mi sve treba za prijavu boravišta u Splitu, jel potreban stanodavac ili to mogu i bez njega, obzirom da mi je navedena adresa u trenutno važećoj osobnoj?
Koji dokumenti su potrebni za poništavanje stare i vađenje nove osobne, obzirom da će prebivališe biti u drugoj državi?

Hvala
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 18:30   #1003
Je li moguće svakodnevno putovati u drugu državu zbog fakulteta ili su te dnevne migracije ostvarive samo zbog zaposlenja u drugoj državi ? Isplativije mi je svaki dan putovati jer živim relativno blizu granice ( putovala bi 2-3 dana u tjednu jer mi predavanja nisu obavezna ), nego tamo živjeti.
Je li to uopće izvedivo ?
šashenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:27   #1004
Zasto ne bi bilo moguce?
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:52   #1005
Jer se kod tih dnevnih migranata spominju samo radnici, a ni u jednom kontekstu studenti. Za studente pak treba viza, ali vizu možeš napraviti samo ako imaš tamo prijavljeno boravište...a meni se ne isplati tamo živjeti kad mogu svaki dan autom do faksa i nazad.
šashenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 12:03   #1006
Moram li promjenu prebivališta prijavizi na poreznu, HZZO, HZMO i ostale institucije ili će to umjesto mene napraviti poslodavac? Mijenjam prebivalište i posao u otprilike isto vrijeme, pa je li promjenu dovoljno javiti poslodavcu?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 19:47   #1007
Je li ilegalno uopce ne imati prijavljeno boraviste (ukoliko osoba zivi u unajmljenom stanu van mjesta prebivalista) i kakva je kazna?
Depozitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:34   #1008
Je li ikako moguće 3. puta prijaviti boravište? 2013. g, sam prijavio boravište u gradu A na adresi A, 2014 sam prijavio boravište u gradu A na adresi B (isti grad, druga adresa). Sad bih se prijavio ponovo na tu adresu B ako je ikako moguće. Ili baš moram mjenjati prebivalište?
Vanh3lsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 17:44   #1009
Bok.

Može li netko tko je nedavno prijavljivao boravište i nosio ovjerenu izjavu stanodavca dati primjer kako je napisao tu izjavu? Tražim po Internetu, ali baš i nema primjera kako to treba izgledati.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 06:44   #1010
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Bok.

Može li netko tko je nedavno prijavljivao boravište i nosio ovjerenu izjavu stanodavca dati primjer kako je napisao tu izjavu? Tražim po Internetu, ali baš i nema primjera kako to treba izgledati.
Ja sam zadnje dvije godine prijavljivao samo s ugovorom o najmu. Nije potrebna ta izjava, osim ako nemaš ugovor o najmu...
Vanh3lsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 09:52   #1011
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Bok.

Može li netko tko je nedavno prijavljivao boravište i nosio ovjerenu izjavu stanodavca dati primjer kako je napisao tu izjavu? Tražim po Internetu, ali baš i nema primjera kako to treba izgledati.
Dok odeš kod JB-a i sve riješiš s stanodavcem možete otići zajedno u mup i riješit stvar a besplatno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:57   #1012
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dok odeš kod JB-a i sve riješiš s stanodavcem možete otići zajedno u mup i riješit stvar a besplatno.
Problem je u tome što stanodavac nije u mogućnosti trenutno dolaziti u mjesto gdje se stan nalazi, a meni to treba hitno, pa ćemo morati na drugoj lokaciji kod javnog bilježnika ovjeriti njegovu izjavu pa da ja to odnesem u policiju.

Evo, ponavljam ovom prilikom, ako netko ima neki primjer sačuvan u kompjuteru, da mogu vidjeti kako to okvirno treba izgledati.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 22:38   #1013
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Evo, ponavljam ovom prilikom, ako netko ima neki primjer sačuvan u kompjuteru, da mogu vidjeti kako to okvirno treba izgledati.
Pero Perić
Split

IZJAVA
kojom izjavljujem pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću da sam ja kao vlasnik / suvlasnik (pisati samo ono što je, ili ili) stana / kuće u Zagrebu, Ilica bb, suglasan da se gigranovic prijavi sa prebivalištem / boravištem.

U Splitu dd/mm/gg

Neš u tom smislu, bitno je imati riječi vlasnik i prebivalište tj. boravište (ovisno što se prijavljuje).
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 19:03   #1014
Quote:
Depozitto kaže: Pogledaj post
Je li ilegalno uopce ne imati prijavljeno boraviste (ukoliko osoba zivi u unajmljenom stanu van mjesta prebivalista) i kakva je kazna?
to se tretira kao prekršaj. citiram "Prijava prebivališta i boravišta podnosi se u roku od 15 dana od dana nastanjenja u mjestu prebivališta, odnosno od dana dolaska u mjesto boravišta. (...) Osoba koja u propisanom roku ne prijavi prebivalište, boravište ili radi trajnog iseljenja iz Republike Hrvatske ne odjavi prebivalište ili ne produži prijavu boravišta kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 500 do 5000 kuna."

e sad, kaznit će se, ako oni nekako saznaju da ti to nisi napravio u propisnom roku. kako oni to otkrivaju, .
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 06:46   #1015
Ima sistem,postoje i susjedi,radni kolega......
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 15:27   #1016
da, dovoljno je da netko prijavi ...
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:31   #1017
Pozdrav!
Zna li netko možda mora li se boravište odjaviti? Traje mi još pola godine, ali se selim natrag u mjesto prebivališta pa zbog promjene na PK koju ću morati napraviti (vratiti na nju adresu prebivališta), moram li imati potvrdu da imam odjavljeno boravište, koje mi je sad navedeno na PK, kao adresa?
Ako se mora odjaviti, može li se u mjestu prebivališta ili se mora u mjestu boravišta?
-Skye- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:16   #1018
ekipa treb pomoc :/ boraviste u pitanju

Prije s bila prijavljena kao podstanar, sa stanodavcem sam otisla kod JB i kasnije u petrinjsku sa pnim ugovorom kupljenim kod njih.

E sad bih se prijavila kod decka, njegov je stan. Kako sad to? Onaj ugovor koji sam prije sa stanodavcem imala pisalo je da placam stanarinu za koristenje stana bla bla

Ovdje ne placam stanarinu, kako onda sad ugovor treba izgledati? :/
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:25   #1019
Ne treba ti ugovor, on samo potpiše izjavu u MUP-u da je on vlasnik stana (ne treba vlasnički list, sigurno) i da je suglasan s tim da živiš u njegovom stanu. Tu izjavu uzmete na šalteru u MUP-u. Moj gazda mene prijavljuje na ovaj način već 2 god.
-Skye- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:05   #1020
Quote:
-Skye- kaže: Pogledaj post
Ne treba ti ugovor, on samo potpiše izjavu u MUP-u da je on vlasnik stana (ne treba vlasnički list, sigurno) i da je suglasan s tim da živiš u njegovom stanu. Tu izjavu uzmete na šalteru u MUP-u. Moj gazda mene prijavljuje na ovaj način već 2 god.
Hvala puno!
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.