Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 17:15   #1121
Pa znam, to mi je bilo cudno od pocetka.
Znam da je postojao/postoji zakon po kojem se mora dokazati da je objekt pogodan za stanovanje, cak mislim da se ni na roh-bau objekt se ne moze prijaviti po zakonu.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 21:15   #1122
Móžeš se prijavit samo na objekt koji ima broj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 06:10   #1123
Molim Vas ako netko zna nešto o ovome.

Naime, moj mjesto gdje mi je prebivalište ne daje sufinancije za vrtić, te smo supruga i ja napravili boraviše u zg te upisali djete.Problem je u tome što smo zaboravili promjeniti poreznu karticu te nas sada u vrtiću traže ip obrazac.Sada je prošla godina te ćemo za koji dan opet raditi boravak,ali i odmah promjenit pk.
Ako netko zna može li biti nekakvih problema.
sajko bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 07:04   #1124
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Móžeš se prijavit samo na objekt koji ima broj.


A kako je baraka dobila broj?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 08:41   #1125
nemam pojma.Svašta je moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 06:38   #1126
Imam slijedeću situaciju.
Susjed koji inače živi kuću do moje ima nekretninsku-pravnu zavrzlamu koja je na sudu, istekla mu je osobna u međuvremenu, a osoba s kojom se sudi a koja je pravno još uvijek vlasnik nekretnine u kojoj živi mu ne želi potpisati da tamo živi.
Zbog toga ne može dobiti novu osobnu jer ne može prijaviti prebivalište iako tamo živi.

Ja bih njemu prijavio prebivalište kod sebe dok taj sud ne završi.
Zanima me postoje li nekakve pravne posljedice na koje bih trebao paziti.
Mogu li ja u svakom trenutku njega odjaviti?
Može li on ostvariti bilo kakve "povlastice" ili ja snositi nekakve posljedice zato što je bio prijavljen kod mene?
Hvala
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 10:16   #1127
čl.10 st.5 i 6 i čl.17 t.4 http://www.zakon.hr/z/557/Zakon-o-prebivalištu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 13:09   #1128
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Provjerio.
Nisi mi odgovorio mogu li ja samostalno njega odjaviti.

A i ovo mi nije jasno:

"Osoba koja daje stan na korištenje drugoj osobi na razdoblje duže od tri mjeseca dužna je nadležnom tijelu u roku od 15 dana od dana kad je stan dala na korištenje dostaviti podatke o osobi kojoj je stan dala na korištenje te mjestu i adresi na kojoj se stan nalazi, a nadležno tijelo će te podatke evidentirati u zbirci podataka o prebivalištu i boravištu"

"Novčanom kaznom od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba, obrtnik ili fizička osoba koja pruža usluge smještaja, a nadležnom tijelu ne prijavi boravište osoba kojima pruža usluge smještaja duže od tri mjeseca (članak 11.)."

Ako sam već potpisao da netko može prijaviti prebivalište na mojoj nekretnini, zašto bi onda trebao nakon tri mjeseca dostavljati nekakve podatke i kome?
Ako netko ima prijavljeno prebivalište, valjda mu je tamo automatski i boravište osim ako ne prijavi boravište negdje drugdje?
Hvala
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 22.02.2016. at 13:20.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:07   #1129
Možeš.

Ovo navedno se ne odnosi na tebe jer ne pružaš uslugu smještaja.

Boravak je na drugoj adresi od prebivališta tako da ako imaš prebivalište na istoj adresi automatski nemaš boravište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:47   #1130
Puno hvala.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:30   #1131
Odjava boravista

Iselila sam se iz stana i trebala bih odjaviti boravište. Mogu li to bez vlasnice stana napraviti?
Misspanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 22:21   #1132
Quote:
Misspanda kaže: Pogledaj post
Iselila sam se iz stana i trebala bih odjaviti boravište. Mogu li to bez vlasnice stana napraviti?
Jedino tako i možeš odjaviti boravište.
Popuniti obrazac i vratiti potvrdu o prijavi boravišta.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:19   #1133
nema to veze sa vlasnicom, samo odete i promjenite prebivaliste..
__________________
Neka bude pravda makar svijet propao!
simeonep is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 20:53   #1134
Imam jedan problem.

U stanu sam duže vrijeme s suprugom (5mj), stanodavac nas nije prijavio- ali smo prijavljeni na policiji- promjenili prebivalište. Otvorila sam udrugu. I sad , mi moramo prijaviti poreznoj dio stana (par kvadrata) da je za rad za udrugu, tipa stol radimo na njemu svaki mj za udrugu na laptopu. Na to se plača državi neki porez koji stanodavac treba plačati,.. Ali pitanje je sad dali ću imati problema pošto nas kao fiziče osobe stanodavac nije prijavio, i sada ako to napravi što će reći od kad smo unutra- istinu (jer na osobnama imamo datum promjene prebivališta) ili ćemo reći da smo mj dana u stanu,.. Možemo li nadrapati?. Ne znam gdje bi mogla doznati te neke informacije i dal imate možda nekog tko radi u poreznoj za pitati,..
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 11:27   #1135
molim vas za savjet,
situacija je sljedeća... osoba je nekoliko godina uredno prijavljivala boravište, no dobila je ugovor na neodređeno i boravište više ne može produžavati, nego se traži promjena prebivališta.. međutim, osoba planira kroz nekoliko mjeseci seliti u drugi grad i promjena prebivališta nije opcija.. sada me zanima može li biti tih nekoliko mjeseci bez prijave, odnosno koji su rizici?
pepi_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 11:40   #1136
500 kunelića osim ako ga ne uhvate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 14:39   #1137
500kn? zar nije više?
kako ga to mogu uhvatit?
jer osoba živi u stanu koji je prijavljen od stanodavca na neodređeno i sa osobom koja je prijavljena na boravište.. znači sve štima, osim te jedne stavke
..može li preko porezne bit kakvih problema, zbog ugovora o radu na neodređeno a prijava boravka istekla, mogu li oni dovesti kakvu inspekciju ili što?
pepi_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 12:23   #1138
Koliko sam razumio boravk nije produžen iz razloga jer se mora prijavit prebivalište.

Samo toliko je minimalna kazna.

Kako ga mogu uhvatit?traže osobnu i provjere podatke i vide da nema boravak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 12:48   #1139
Boravište, više vlasnika

Pozdrav,

mene zanima mogu li ja prijaviti zaručnika kod sebe u kući (mislim na boravište) ako sam vlasnica 1/3 kuće?
Ili moraju svi vlasnici ići na policiju/dati izvjavu o suglasnosti?

hvala
AmaliaZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 20:44   #1140
ne mozes ti sama prijaviti, moraju doci svi suvlasnici, svo troje.
mogu dati i izjavu kod javnog biljeznika ili osobno u mupu.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.