Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2008., 13:27   #81
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
od svih ti promjena naziva mi je najgluplje ono "uskoplje"... uskoplje jest naziv tog kraja ali u povijesti nije zabiljezeno ni jedno mjesto-grad s tim nazivom.. a pogotovo ne na podrucju danasnjeg gornjeg vakufa...
- Najsmjesnije je sto ga niko ne zove tako, ni Hrvati niti Bosnjaci, i dan danas u Zagrebu na busevima pise Donji Vakuf-Uskoplje...
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 13:36   #82
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
Nema nikog da ti traži pasoš ni na granici Austrije i Njemačke, interesantno.

A ime opština će biti promjenjeno ako tako odluči Narodna Skupština Republike Srpske. Vlada samo predlaže Zakon a vi se tu ne pitate ništa.
Jesi ikad cuo za EU... Pa zasto onda kad zelis preci preko Drine vadis osobnu ili putovnicu... Zesci spammer...

Ti sad hoces reci da NSRS ima pravo da mijenja imena gradova... , zasto onda sad pise lijepo FOCA a ne nekakvo Srainje, izgleda da je ta NSRS izglsala i ukidanje, svasta... Koliko ti imas godina 12-13!!!
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 13:40   #83
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
Ti sad hoces reci da NSRS ima pravo da mijenja imena gradova... , zasto onda sad pise lijepo FOCA a ne nekakvo Srbinje
NSRS ima pravo da mjenja ali u skladu sa Ustavom RS. Promjena Foča - Srbinje nije bila u skladu sa Ustavom dok npr. promjena Bosanski Novi - Novi Grad jeste.
Stings is offline  
Old 29.11.2008., 13:44   #84
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
NSRS ima pravo da mjenja ali u skladu sa Ustavom RS. Promjena Foča - Srbinje nije bila u skladu sa Ustavom dok npr. promjena Bosanski Novi - Novi Grad jeste.
- Ti bas zivis na Dodikovoj mitologiji, MZ ako odluci da ce se B. Brod zvati Hrvatistan tako ce se i zvati!!! Ako cemo diskutovati normalno hajde umij se djete, pa da vidimo sa kojim argumentima raspolazes...
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 13:46   #85
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
- Najsmjesnije je sto ga niko ne zove tako, ni Hrvati niti Bosnjaci, i dan danas u Zagrebu na busevima pise Donji Vakuf-Uskoplje...
pa grad se zvanicno i zove "gornji vakuf-uskoplje":.. hrvati su svoju polovicu preimenovali u uskoplje, njihova slobodna volja... ali bez ikakve povijesne pozadine... jer neko mjesto ili grad Uskoplje nikad nije postojalo.. zna se samo za uskopaljski kraj
2211 is offline  
Old 29.11.2008., 13:49   #86
ima jos jedan slucaj (po meni najgori) , promjena imena naselja Spanovica(nakon etnickog ciscenja u II.Sr i naseljevanje srba) u Novo Selo .
frane2110 is offline  
Old 29.11.2008., 13:49   #87
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
pa grad se zvanicno i zove "gornji vakuf-uskoplje":.. hrvati su svoju polovicu preimenovali u uskoplje, njihova slobodna volja... ali bez ikakve povijesne pozadine... jer neko mjesto ili grad Uskoplje nikad nije postojalo.. zna se samo za uskopaljski kraj
A tako znaci, nisam znao, ja sam mislio da je Uskoplje cijeli teritorij... Ali svejedno ni Hrvati ga ne zovu tako, nije im ime sjelo izgleda, za razliku naprimjer od Tomislavgrada ime koje su Duvnjaci (mislim i na Bosnjake) objerucki prihvatili...
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 14:38   #88
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
A tako znaci, nisam znao, ja sam mislio da je Uskoplje cijeli teritorij... Ali svejedno ni Hrvati ga ne zovu tako, nije im ime sjelo izgleda, za razliku naprimjer od Tomislavgrada ime koje su Duvnjaci (mislim i na Bosnjake) objerucki prihvatili...
Pa od ove raje što su iz Tomislavgrada u Mostaru,za sebe kažu "Ja sam iz Tomislava" ili "Ja sam iz Duvna",ima ih 50 % - 50 %, znaci kako tko. A i stariji ljudi iz Tomislavgrada uvijek kažu da su iz Duvna, dok mlađe generacije kažu da su iz Tomislava. Tako je isto s Podgoricom, stariji kažu da su iz Titograda. Sjetite se da se i Travnik prije rata zvao Pucarevo, pa su mu vratili ime. Ja kažem da vještačka imena gradova ne mogu opstati, tako će i "Brod Srpske" biti samo vještačko ime kratka vijeka, ako se uopće i uspostavi.
Novi Grad za one koji nisu znali nosi dvojni naziv Bosanski Novi - Novi Grad, baš kao što i Gornji Vakuf - Uskoplje. Fora je u tome što se srpski političari u Bosanskom Novom ne mogu pomiriti da se radi o dvojnom nazivu, pa izbjegaju "Bosanski Novi" i pišu samo "Novi grad" što smo vidjeli i na stranici općine.
Brankovac is offline  
Old 29.11.2008., 14:54   #89
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Pa od ove raje što su iz Tomislavgrada u Mostaru,za sebe kažu "Ja sam iz Tomislava" ili "Ja sam iz Duvna",ima ih 50 % - 50 %, znaci kako tko. A i stariji ljudi iz Tomislavgrada uvijek kažu da su iz Duvna, dok mlađe generacije kažu da su iz Tomislava. Tako je isto s Podgoricom, stariji kažu da su iz Titograda. Sjetite se da se i Travnik prije rata zvao Pucarevo, pa su mu vratili ime. Ja kažem da vještačka imena gradova ne mogu opstati, tako će i "Brod Srpske" biti samo vještačko ime kratka vijeka, ako se uopće i uspostavi.
Novi Grad za one koji nisu znali nosi dvojni naziv Bosanski Novi - Novi Grad, baš kao što i Gornji Vakuf - Uskoplje. Fora je u tome što se srpski političari u Bosanskom Novom ne mogu pomiriti da se radi o dvojnom nazivu, pa izbjegaju "Bosanski Novi" i pišu samo "Novi grad" što smo vidjeli i na stranici općine.
- Ma ja znam dosta ljudi iz Zagreba koji su rodom od Tomislava, oni za sebe kazu da su Duvnjaci ali nikad ne govore za grad Duvno, vec za cijelo to podrucje. Uostalom za Tomislavgrad opet ima neke povijesne cinjenice koje mu daju za pravo da se tako zove, dok za Brod Srpske nema nikakve...
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 17:24   #90
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
dok za Brod Srpske nema nikakve...
Neće se zvati "Brod Srpske" već samo "Brod".
Stings is offline  
Old 29.11.2008., 17:38   #91
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
Neće se zvati "Brod Srpske" već samo "Brod".
Ovaj forum postaje sr**e zbog takvih spammera kao sto si ti...! Znas dobro sto sam mislio... ! I hocemo li se ja i ti kladiti po cijenu pisanja na ovom forumu da ce se i dalje zvati Bosanski Brod... ! Nije prvi put da ste pokusavali slicno... ! Ko ima imalo klikera u glavi, zna da je ovo samo jos jedan pokusaj Dodika da unese malo nemira, kao ona obecanja o odcjepljenju... ! Prije ces docekati rodu da ti donese dijete, nego sto ces docekati da se promijeni naziv Bosanskog Broda ili toboze kojekakav referendum... !
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 17:46   #92
http://img180.imageshack.us/img180/383/brodlk4.jpg

Nemam komentar na temu, čisto onako postavljam!
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Old 29.11.2008., 17:48   #93
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
I hocemo li se ja i ti kladiti po cijenu pisanja na ovom forumu da ce se i dalje zvati Bosanski Brod... ! Nije prvi put da ste pokusavali slicno... !
Možemo se kladiti ali ne vidim svrhu. Isto kao što se bivši Skeder Vakuf sad zove Kneževo tako će Bos. Brod biti samo Brod. Nije to nikakvo čudo niti senzacija. Čisto administrativna sitnica,
Stings is offline  
Old 29.11.2008., 18:15   #94
Quote:
Stings kaže: Pogledaj post
Možemo se kladiti ali ne vidim svrhu. Isto kao što se bivši Skeder Vakuf sad zove Kneževo tako će Bos. Brod biti samo Brod. Nije to nikakvo čudo niti senzacija. Čisto administrativna sitnica,
Skender Vakuf je selo, Bosanski Brod je grad... ! Nemoras se kladiti, ali nema veze, vjerovatno znas sto bi bilo... !!!




Jasta pa ti si mi se cinio jednim od normalnijih Srba na ovom forumu, dok sam citao ima si u biti pozitivne postove, sto ti odjednom bi pa da se pocnes provaljivati...
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 18:23   #95
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
Jasta pa ti si mi se cinio jednim od normalnijih Srba na ovom forumu, dok sam citao ima si u biti pozitivne postove, sto ti odjednom bi pa da se pocnes provaljivati...


Ne znam šta sam prosuo, postavio sam link kakvo je sada stanje, inače mi ne smetaju prefiksi "Bosanski" , zato i ne želim da učestvujem u ovoj temi!
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Old 29.11.2008., 18:27   #96
Quote:
Jasta kaže: Pogledaj post
Ne znam šta sam prosuo, postavio sam link kakvo je sada stanje, inače mi ne smetaju prefiksi "Bosanski" , zato i ne želim da učestvujem u ovoj temi!
Pa znas na sto mislim. Kao i svaka stupidna odluka tako ce i ova biti ukinuta... Uostalom zasto na engleskome ne pise "Ship" !!!
AlexandarVeliki is offline  
Old 29.11.2008., 18:32   #97
Quote:
AlexandarVeliki kaže: Pogledaj post
Pa znas na sto mislim. Kao i svaka stupidna odluka tako ce i ova biti ukinuta... Uostalom zasto na engleskome ne pise "Ship" !!!
To ti ne bih znao odgovoriti, možda zna vidovita Džemila...

Sve dok je u skladu sa trenutnim Ustavom ja nemam ništa protiv!
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Old 29.11.2008., 19:22   #98
Exclamation

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa i treba ukinuti, jer je glupo imati prefiks "bosanski" kad više Jugoslavije nema! , valjda svi znaju da je Kostajnica u Bosni!

Svašta!
A ona Kostajnica poreko Une?
Kako je Bosanska Dubica dobila odjednom ime Kozarska Dubica?
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 29.11.2008., 19:36   #99
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
A ona Kostajnica poreko Une?
Kako je Bosanska Dubica dobila odjednom ime Kozarska Dubica?
Kozarska Dubica je selo a Brod je grad.

Meni još nije jasno čemu se čudite. Gradovi u RS će se zvati onako kako stanovnice RS i tih gradova odluče a u skladu sa Ustavom RS, kraj priče.
Stings is offline  
Old 29.11.2008., 19:44   #100
Daj ba ljudi sta vam je.
Cetkice stalno ovako provociraju, oni ce ovo predlagati, povuci ce se vitalni nacionalni interes, sud ili OHR ovo sprijeciti, cetkice malo kukati i plakati o "svetskoj zaveri" i cica-mica gotova prica.
Tako to hoda.

Tahvil-pasa is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.