Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 13:20   #41
Ja osim Manu Bennetta nisam vidio nikog nabildanog, a bogami nije baš da sve frca od ljepote.
Dapače, mislim da su debelo zajebali za elfovima. Valjda imaju premali budžet pa su elfovi puno ružniji nego što bi trebali biti.
Samo su glumcima nabili špicaste uši. Bezvezarija.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 14:44   #42
Pogledala prve 3 epi.
Konačni dojam solidan.
Gluma je poprilično neuvjerljiva-posebice ovih teen eye candya, vidi se da su glumce birali više po izgledu nego glumačkim sposobnostima...ali ajde, za jednu MTV seriju koja puca na teen publiku sasvim očekivano!
Sviđa mi se priča oko lore-a (nisam čitala knjige pa ne mogu usporediit koliko su to mijenjali), dobri spec.efekti, prekrasna scenografija N.Zelanda, M.Bennet mi je
Gledam i dalje, ne očekujem ništa osim dobre zabave!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:03   #43
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ja osim Manu Bennetta nisam vidio nikog nabildanog, a bogami nije baš da sve frca od ljepote.
Dapače, mislim da su debelo zajebali za elfovima. Valjda imaju premali budžet pa su elfovi puno ružniji nego što bi trebali biti.
Samo su glumcima nabili špicaste uši. Bezvezarija.

Tako ne izgledaju realni ljudi. Oni svi vježbaju 20 sati tjedno sa vrlo pažljivo odabranom prehranom.
Šteta jedino da se ne bave satovima glume isto toliko
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:12   #44
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post

Tako ne izgledaju realni ljudi. Oni svi vježbaju 20 sati tjedno sa vrlo pažljivo odabranom prehranom.
Šteta jedino da se ne bave satovima glume isto toliko
Pa i nisu ljudi, nego vilenjaci. Osim farmer boy koji je to tamo dobio (plus je half elf) i one cure koja isto živi grubi život (kod nje je više problem što još uvijek ima sve zube i savršeno lice )
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:29   #45
I savršeno feniranu kosu. I sjenilo i počupane obrve... dok kampiraju sred šume i tuku se sa demonima.
Al to su elfovi
Tijelo koje imaju se može dobiti samo sa savršenom prehranom od djetinjstva, redovitom vježbom pod nadzorom profesionalaca i svakodnevnom posjetu stilistu.
Cca, 200 000 dolara od rođenja do sad, samo u izgled uloženo. I to je niska procjena.
Kao kad vele da su manageri došli do pozicije "sposobnošću". Nisu nego pripremom obrazovanja i učenja ponašanja od rođenja. U svakog vrhunskog "managera" je uloženo preko 500 000 dolara prije nego zaradi prvi cent.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:35   #46
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post

Tako ne izgledaju realni ljudi. Oni svi vježbaju 20 sati tjedno sa vrlo pažljivo odabranom prehranom.
Šteta jedino da se ne bave satovima glume isto toliko
Šteta.
I ja bi volio da u svakom filmu kao glavnu žensku ulogu gledam Kathy Bates, a ne npr. ono neprirodno smeće od Eve Green.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:38   #47
Čisto sumnjam da bi serija (namijenjena prvenstveno teen populaciji) bila gledana ako bi glavni protagonisti bili bezubi, ružni i debeli
Realnost je takva da dobar izgled glavnih glumaca prije "prodaje" seriju nego odličan scenarij/gluma...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 17:08   #48
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
I savršeno feniranu kosu. I sjenilo i počupane obrve... dok kampiraju sred šume i tuku se sa demonima.
Al to su elfovi
Tijelo koje imaju se može dobiti samo sa savršenom prehranom od djetinjstva, redovitom vježbom pod nadzorom profesionalaca i svakodnevnom posjetu stilistu.
Cca, 200 000 dolara od rođenja do sad, samo u izgled uloženo. I to je niska procjena.
Kao kad vele da su manageri došli do pozicije "sposobnošću". Nisu nego pripremom obrazovanja i učenja ponašanja od rođenja. U svakog vrhunskog "managera" je uloženo preko 500 000 dolara prije nego zaradi prvi cent.
Gle elfovi, imaju superiornu genetiku isto kao Tolkien elfovi i DnD elfovi. Osim toga ovi su se svi pripremali za ta natjecanja, a half elf pripada genetski lozi heroja i čarobnjaka.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:10   #49
Koja točno knjiga (od hrpe njih) u Shannara Chronicles prati događaje iz ove serije?
Razmišljam da ju pročitam, taman dok ne dođu novi nastavci
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:16   #50
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sw...annara_Trilogy evo ti na linku
mislim da je to ova druga:The Elfstones of Shannara[edit]
Ezio22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 20:20   #51
Quote:
Ezio22 kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sw...annara_Trilogy evo ti na linku
mislim da je to ova druga:The Elfstones of Shannara[edit]
I ja sam malo istraživala i kažu da je to taj nastavak
Hvala!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 00:37   #52
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Gle elfovi, imaju superiornu genetiku isto kao Tolkien elfovi i DnD elfovi. Osim toga ovi su se svi pripremali za ta natjecanja, a half elf pripada genetski lozi heroja i čarobnjaka.
U biti, "farmboy" je iz loze heroja i čarobnjaka.
Zato je namjerno u seriji prikazan kad jedini elf koji liči na elfa, iako je u biti nekakva 1/4 elfa.
Ostali elfovi su zbog raznih razloga i događaja izgubili afinitet prema magiji. U knjigama se više prikazuju kao nekakva ksenofobna, uzvišena rasa sa jakom vojskom koja nema milosti prema "trespasserima", pogotovo prema dwarfovima.
Sve je to zanemareno u seriji.
Realno, nakon 4 epizode gledatelji još uvijek nemaju pojma o ičemu i pitaju se što, gdje, kako i zašto?
Npr. kad je Wil došao do Silver River, mogao se kao u knjizi pojaviti King Of The Silver River koji je jedini preživjeli od Faeries pa je mogao u 10 minute sve objasniti Wilu i gledateljima.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 01:02   #53
Quote:
Dino151 kaže: Pogledaj post
Pošto sam veliki ljubitelj LOTR-a i Hobbita, probati ću staviti neke usporedbe, Crixus je Gandalf, Gimli je Theoden, drvo je prsten, princeza je Frodo, Will je Aragorn, demoni su orci, glavni demon je Saruman/Sauron, jedan od prinčeva je Grima, ona ženska iz Panovog labirinta je Boromir, njezin otac je namjesnik Denetor, ako sam sve dobro povezao. Pogledao sam dvije epizode, prva lošija od druge, pogotovo sa početkom koje liče na igre gladi, sumrak sagu i ostalo, kasnije dolaskom druida počinje biti i zabavno. Jedino mi nije jasno kakve veze imaju ona tri kamenčića, gledao sam bez titlova pa možda zbog toga nisam upratio..
Boromir i Aragorn se ožene u LOTR,a Denethor je, u biti, cigo?
Tri kamenčića su važna zato jer su jedini pravi dodir sa magijom u svijetu, pošto ista u njemu nestaje.
S obzirom da će doći do napada stvorova koji koriste magiju, kamenčići su vrlo bitni. Doduše, u knjizi su bitni jer sa njima Wil ubije demona Reapera kojeg u seriji nema, pa ne znam kako će biti korišteni u seriji.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:25   #54
Pogledala sam 4 epizode i ..šta ja znam.Koliko je Zemlja išla u budućnost?Jer vidimo ostatke civilizacije okolo(frižider u onoj rijeci ) stari automobili itd a meni se čini ko da je netko rekao 1000 godina??
Dali u knjizi objasne kako su ljudi najednom skoro pa nestali a pojavili se vilenjaci i gnomi?
Previše pitanja a premalo odgovora.Odlični kostimi,prekrasne lokacije ,prilično duhoviti dijalozi.Dobar mi je Manu Benett ali tko god radi frizuru trebalo bi dati otkaz.Ošišan je na lonac.
Dobar mi je i ujak ali onaj dobar koji se cijelo vrijeme smješka a onog starijeg bi bacila sa onog drveta koliko mi je antipatičan.
Onaj plavušan ko da je ispao iz Hanson brothersa,glavna likica bi se trebala malo udebljat, stalno pada u nesvjest i najbolja mi je Eritreja .
Nastavljam dalje i kako je netko rekao očekujem samo dobru zabavu i ništa drugo.:klap:
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:02   #55
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Pogledala sam 4 epizode i ..šta ja znam.Koliko je Zemlja išla u budućnost?Jer vidimo ostatke civilizacije okolo(frižider u onoj rijeci ) stari automobili itd a meni se čini ko da je netko rekao 1000 godina??
Dali u knjizi objasne kako su ljudi najednom skoro pa nestali a pojavili se vilenjaci i gnomi?
To je i meni čudno ja bih rekao da su to mutirani, evoluirani ili de-evoluirani ljudi a oni demoni su neki alieni koji su došli na zemlju a magija je u stvari napredna nano-tehnologija , a kako oni nisu baš visoko razvijena tehnološka civilizacija, napredna tehnologija je za njih nepoznati pojam pa vjeruju u magiju :klap: -Samo tako objašnjenje mi daje neki smisao čudne koncepcije serije gdje se miješa postapokaliptični/SF svijet sa fantasy elementima.

U uvodu serije vidimo da je zemlju zadesila neka nuklearna ili neka druga prirodna ili neprirodna katastrofa poput recimo invazije aliena
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:04   #56
Vidi vraga, uopće nisam obraćala pažnju na intro.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:08   #57
I ja bih od ovih što su pročitali knjigu želio čuti objašnjenje za to, dali moja teorija drži vodu. Hvala! :klap:
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:42   #58
The Shannara Chronicles

Bio je nuklearni rat.Dwarfovi, gnomi i trolovi su mutirani ljudi.
Demoni (ovi iz serije) su demoni i slična bića iz tzv. Faeries vremena u dalekoj prošlosti.
Elfovi su elfovi. Skriveni magijom nakon nastanka ljudi i opet se pojavili tijekom holokausta. Sve je opisano u prequelima.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 12:45   #59
Meni nije loša, iako je malo djetinjasto/tinejdžerska, da
Sljedeći nastavak je 26. ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 13:12   #60
Iduća epizoda se zove Reaper, što znači da ipak glavni negativac iz knjige ulazi u radnju.
Doduše, znatno kasnije jer u knjizi on izađe skupa sa Dagda Morom i Changelingom i pokolje one klince oko stabla i nastavlja klati sve do samog kraja knjige.
Jedna od rijetkih knjiga koju sam čitao gdje glavni negativac ne pusti niti glasa u cijeloj knjizi. Silent death.

Ovaj desni je Reaper:
http://www.ans-graphics.com/digital_...forbidding.jpg
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.