Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2005., 12:12   #1
Question Prebacivanje s jednog fakulteta na drugi

Evo nakon 3 godine apstinencije od studiranja sam ipak odlucio, da bih trabao ipak zavrsiti neki vrag, posto srednja strucna sprema bas i ne garantira neku sigurnost u zivotu.. (iako imam odlican posao za svoje obrazovanje).
E sad, stao sam na pravu na 3. godini (parcijalni upis - ostalo KP). Neko vrijeme me drzala opcija, da nastavim, medutim sumnjam, da bih, nakon tolike pauze) smogao dovoljno vrijeme i snage (pored posla) za 3. godinu na pravu, koja je ipak teza nego ostale 3 zajedno (barem ja tako mislim).. Posto sam cuo za dosta ljudi koji su se prebacili sa Prava na FPZ, sam se odlucio njima pridruziti, posto mi je gradivo na FPZ-u puno blize (takodjer zbog posla) i zanimljivije nego Pravo..
Jel zna netko, koji se ispiti priznaju, na koju godinu se upisuje!! Zovem referadu, pa je vec dobrih sat vremena zauzeto, grrr..

Hvala svima unaprijed!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 18:26   #2
a da ti ipak nastavis pravo?
polako ali sigurno....
razmisli malo....
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 23:22   #3
Hej kolega,evo ja sam na prvoj godini i razmisljam o tvome postu. Mozda nisam jos dovoljno kompetentan da te savjetujem, ali stari moj ako si dogurao do 3. godine,nastavi!!Bila bi velika steta da odustanes,ipak si prosao muke s kurtovicem,kregarom i xy profesora koje rijetko tko prolazi.
Nightrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 10:17   #4
Ma nisam jos nista odlucio, samo si gledam koje su mi opcije.Nekak mi je Pravni fax najmrskiji od svih, ali sam svjestan, da bi mi bilo najgluplje sad odustati, zivi bili, pa vidjeli!!

Quote:
Nightrain kazˇe:
Bila bi velika steta da odustanes,ipak si prosao muke s kurtovicem,kregarom i xy profesora koje rijetko tko prolazi.
Kaj Sefko jos nije u penziji?? Taj je bio u moje vrijeme star i zreo za penziju (a upisao sam 1996.)! Inace, tip je car, meni osobno najdrazi od svih profesora, a sve te legende oko njega su price za malu djecu! Strog je, ali ako si kod njega naucio ces proci, sta se za neke predmete (npr. Obiteljsko pravo) i profesore bas i ne moze reci!! Kregar (ili kako bi on rekao - Kvegav) je po mom misljenju isto cist ok!!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 23:23   #5
Quote:
German kaže:
Kaj Sefko jos nije u penziji?? Taj je bio u moje vrijeme star i zreo za penziju (a upisao sam 1996.)! Inace, tip je car, meni osobno najdrazi od svih profesora, a sve te legende oko njega su price za malu djecu! Strog je, ali ako si kod njega naucio ces proci, sta se za neke predmete (npr. Obiteljsko pravo) i profesore bas i ne moze reci!! Kregar (ili kako bi on rekao - Kvegav) je po mom misljenju isto cist ok!!
Ma neda se Šefko isto kao i Metelko..imaju već 70 god blizu, ali se ne daju.
Btw sad mucim muku s politickom ekonomijom, frajer se postrozio do bola.
Nightrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:47   #6
Quote:
Nightrain kaže:
Ma neda se Šefko isto kao i Metelko..imaju već 70 god blizu, ali se ne daju.
Btw sad mucim muku s politickom ekonomijom, frajer se postrozio do bola.
a ja političku prošla bez beda... pismeni napisala za 4, nisam odgovarala i bila hepi sa dvojkom
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:48   #7
ontopic: ja sam se ove godien prebacila s prava i priznali su mi samo političku ekonomiju, engleski i sociologiju
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:08   #8
Question prebacivanje sa jednog faxa na drugi

ovako.. jedan moj frend je proteklu godinu isao na fakultet za turisticki menadzment i sada je odlucio da se on zeli prebacit na filozofski zbog nekih svojih X razloga i sad ja vas pitam na koji nacin se to radi? (referada je na godisnjem tako da se nemoze tamo raspitat)
tj sta je sve potrebno obavit da bi se on prebacio na ff? da li njemu ovisi prebacivanje o tome da li je ostalo slobodnih mjesta nakon upisnog roka ili se on moze prebacit bez obzira na slobodna mjesta samo uz polaganje odredenog ispita koji je potreban??
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:15   #9
imas otvoren jedan topic o tome vec....
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 23:05   #10
ajd daj link..ja ga nemogu nac
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 18:41   #11
mislim da se nije moguce prebacivati na faks koji nije srodan
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 19:30   #12
Ako je ostalo mjesta onda se može ponovo upisati na taj drugi faks tj. mora ponovo predati sve dokumente, izaći na prijemni i, naravno, proći prijemni. Neki srodni predmeti se eventualno u toku godine mogu prepisati tj. fakultet može studenta osloboditi polaganja predmeta ako je taj predmet već položio na drugom fakultetu.

Uglavnom, klasično prebacivanje ne postoji u ovom slučaju već se fakultet mora ponovo upisati.
__________________
Ne znam što da radim sa sobom
na šta misli da bacim...
***SkUnK*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:34   #13
prebacivanje s prava na novinarstvo

molim pomoć
na trećoj sam godini prava, izvanredno, i htjela bi se prebaciti na novinarstvo.
zanima me jel' to moguće i koja je procedura?
cula sam da postoji i dvogodišnji studij novinarstva za one koji imaju 2 godine nekog drugog faksa.
i zadnje, ali ne manje važno , da li se isplati prebaciti? ako netko ima iskustva...
thnx!!!
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:24   #14
jel bi novinarstvo na hrvatskim studijima ili na fakultetu politickih znanosti?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:50   #15
http://efpezege.16.forumer.com/viewtopic.php?t=506

imas na forumu studenata FPZG-a istu temu
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:00   #16
uh...

Hrvatski studiji nemaju izvanredno studiranje, pa to na žalost ne mogu odabrati

Ne mogu se registrirati na forum FPZG-a, jer iz nekog razloga security code nije vidljiv, a bez njega ne mogu dalje...
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:32   #17
Quote:
tikvatikvica kaže:
cula sam da postoji i dvogodišnji studij novinarstva za one koji imaju 2 godine nekog drugog faksa.
postoji, imas na stranici faxa koji su uvjeti; nezgodno je sto moras imati 3 godine iskustva u novinarstvu.

i ja cu razmisliti o prebacivanju, ako mi gpp ne ostavi izbora
frostinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:44   #18
Quote:
inepcija kaže:
http://efpezege.16.forumer.com/viewtopic.php?t=506

imas na forumu studenata FPZG-a istu temu
eh..nemoj mi reklamirati forum
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:59   #19
Quote:
darkNess(ie) kaže:
eh..nemoj mi reklamirati forum
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:23   #20
uspjela sam se ulogirati, ali tamo nema ništa. pa ako netko nešto zna o prebacivanju ili se netko prebacio, neka mi, molim, odgovori...
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.