Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 13:38   #301
Ok, hvala. A ti si sad na tom drugom faksu prva godina ili nastavljaš?

Jer razumljivo mi je da se npr. mogu prebacit s ekonomije u Splitu na ekonomiju u Zagrebu i nastavit studij na toj godini di sam stala, ali u slučaju da se premještam s FER-a na medicinu i krećem tamo od prve godine, je li moguće da onda tim prebacivanjem izbjegnem njihov prijemni (na medicinskom)?
thirsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:02   #302
Quote:
thirsty kaže: Pogledaj post
Jer razumljivo mi je da se npr. mogu prebacit s ekonomije u Splitu na ekonomiju u Zagrebu i nastavit studij na toj godini di sam stala, ali u slučaju da se premještam s FER-a na medicinu i krećem tamo od prve godine, je li moguće da onda tim prebacivanjem izbjegnem njihov prijemni (na medicinskom)?
Nije.
Moraš polagati i DM, i prijamni - njega naravno samo ako želiš na MEFZG.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 15:32   #303
Quote:
Mr.TamborineMan kaže: Pogledaj post
moguće je u polaganje razlike predmeta i dobar prosjek
ta razlika predmeta , dali se to polaže prije prebacivanja na faks ili tokom godine nakon što se prebaci , ili ????? nisam baš upoznat s tim???
Spir1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:48   #304
Ja sam brucoš idem tek tjedan dana a fax PMF smjer fizika, ali sam shvatila da to nije za mene, i da li postoji sad mogućnost da se prebacim na Filozofski fakulter smjer Pedagogija.... Pa da li neko zna nešto o tome unaprijed zahvaljujem.. ))
ivana2432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:12   #305
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Ja nisam morala cekati prijamni niti polagati drzavnu maturu ni slicno.

Objave na stranicama fakulteta rok i predas zamolbu za prebacivanje sa svom potrebnom dokumentacijom.
Znaci ti sad zavrsis ovu godinu , u 9.mjesecu najcesce idu te objave van. Treba ti prijepis ocjena i plan i program ovog faksa di si sad. + napisana zamolba

To se predaje , a ostali dokumenti kasnije ako je zamolba rijesena.

Kod mene na novom faksu se konkretno 4 studenta prebacilo na redovni i vise od 20 njih na vanredni faks.

Uglavnom su sve zamoblbe pozitivno rijesene.
o kojem se faksu radi ???

a ako se neki predmeti nepreklapaju , jel se onda polaže ispit odma prije prebačaja ili tokom godine???
Spir1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:36   #306
redovna sam studentica integriranog preddiplomskog studija na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Upisala sam 2008. godine i studiram bez plaćanja. Sada sam između 3. i 4. godine studija. Idem 8. put na jedan ispit u 2. mjesecu i zanima me, ukoliko padnem tj. izgubim pravo studiranja u Zagrebu, jel ima li mogućnosti prebacivanja na pravni fakultet u Osijeku, a da pri tome ne izgubim status redovnog studenta, i općenito koji je postupak i koji su uvijeti potrebni za prebacivanje?
e da i jel se mora dolazit na predavanja ili mogu samo na ispite??
Edina Monsoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:23   #307
Prebacivanje s jednog fakulteta na drugi u prvom semestru?

Da li postoji mogućnost prebacivanja s jednog fakulteta na drugi u prvoj godini u prvom semestru i kakvi su uvjeti te šta treba sve poslati.. i ima još jedna caka tj. kvaka kolega je student tehničkog fakulteta a razmišlja o prebacivanju na ekonomiju ili pravo pa ako bi mogao dobiti par adekvatnih informacija da li se može i koji su uvjeti.. da li može redovno studirati na drugom fakultetu ili je vanredno ako se prebaci tj kad se prebaci? ili ne može pa mora čekati nagodinu..
Kolegica mi je se prebacila s FER-a na ekonomiju pa me zanima.. bilo kakve informacije su poželjne pa stoga

Unaprijed hvala!
__________________
"Winning feels good but I'm not the type to jump up and down and rub it in everyone's face."
ninno_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 19:24   #308
ovako,mene zanima ako je itko ovdje upoznat sa mogućnostima prebacivanja sa riječke akademije primjenjenih umjetnosti na zagrebački ALU.. tek sam prva godina ali ipošto je stanje na APURI očajno htjela bih se sto prije prebaciti u zg
marijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:20   #309
promjena smjera na studiju i upisne kvote

ovako zna li netko ili ima iskustva s mijenjanjem modula, ja bi naime ostala na istom faksu na istom smjeru ali promjenila bi modul, tko zna je li to moguće u prva dva tjedna nastave.
i zna li tko ako ostane praznih mjesta za strane studente tj. oni se ne upišu na određeni modul mogu li se na njihova mjesta primiti studenti hrvatski državljani???

pleaseeeeee ako tko zna neka odgovori.
vancij is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 22:14   #310
ovak,na filozofskom studiram dvopredmetno i sad od jedne grupe sam odustao,sam dajem ispite iz druge grupe i idem na predavanja.Sad mene zanima kako to ide iduće godine,dal idem ponovno na prijemni i upisujem drugu grupu ili?jel mogu ja s ovom grupom na kojoj sam dao ispite slusat drugu godinu,a novu grupu prvu godinu,ili trebamo oboje slusat prvu godinu?
tri82810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 16:43   #311
Quote:
vancij kaže: Pogledaj post
i zna li tko ako ostane praznih mjesta za strane studente tj. oni se ne upišu na određeni modul mogu li se na njihova mjesta primiti studenti hrvatski državljani???

pleaseeeeee ako tko zna neka odgovori.
Neće, mjesta ostaju prazna.

Quote:
tri82810 kaže: Pogledaj post
ovak,na filozofskom studiram dvopredmetno i sad od jedne grupe sam odustao,sam dajem ispite iz druge grupe i idem na predavanja.Sad mene zanima kako to ide iduće godine,dal idem ponovno na prijemni i upisujem drugu grupu ili?jel mogu ja s ovom grupom na kojoj sam dao ispite slusat drugu godinu,a novu grupu prvu godinu,ili trebamo oboje slusat prvu godinu?
Ako tu drugu grupu želiš mjenjati - moraš na novi prijemni, eventualno državnu maturu ako ju nemaš položenu i tako.
Ako pak ne, jednu grupu ćeš pisati pad, drugu normalno nastavit studirat, odnosno, upisivat ćeš predmete za koje si dao uvjete, u okviru ects bodovnog ranga koji ti treba.

Iskreno se nadam da ti je već neko drugi negdje drugdje bolje odgovorio.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 23:01   #312
Je li moguće prebacivanje sa farmacije u Splitu (to je valjda na Kemijsko-tehnološkom fakultetu) na Fbf u Zagrebu. Negdje sam čua da je moguće ali se plaća 27-28 000 kuna po godini :šok:

Može li mi netko to potvrditi? (ako je istina onda - da imam te pare ne bi ni iša na fakultet )
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 13:38   #313
Postoji li itko ovdje da je polagao tu razliku predmeta pa da malo kaže o tome kada se polaže i kako sve funkcionira?

Ja imam slične predmete kao faks na koji se želim prebacit i mislim da ce mi piznat sve osim dva predmeta , tako da me zanima kako se ta razlika ispita polaže i kada?
Spir1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:53   #314
Da li se može s Pravnog fakulteta prebaciti na Ekonomski fakultet? Ako ne, da li se može izvanredno upisati Ekonomski fakultet bez polaganja državne mature s obzirom da imam više od 24 godine, kao primjerice na nekim drugim fakultetima?

Hvala!
Anabella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:46   #315
ej ljudi! na preskokce sam citala forum...pa neznam jel netko pitao...ugl..zavrsavam diplomski na Ekonomskom fakultetu u Osijeku -sveucilisni studij, pa bih nakon što završim lphtjela upisati Agronomski fakultet 2012. pa me zanima da li moram polagat državnu maturu il razredbeni postupak? Mi imamo nekoliko predmeta identičnih kao na Agronomskom fakultetu pa me zanima još da li ce mi se ti predmeti priznati...please neka mi netko odgovori..Lp
tikiliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:10   #316
Fakulteti u Mostaru

Studiram na filozofskom fakultetu Mostar
Zanima me dali se itko iz Mostara prebacivao u Zagreb ili bilo koji drugi grad?
Kažu diplome će nam vrijediti u Hrvatskoj ali problem je sada kako će nam se vrednovati te diplome kada uđemo u EU... unaprijed hvala na pokojem savjetu
BubaMara2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 01:55   #317
Quote:
BubaMara2011 kaže: Pogledaj post
Studiram na filozofskom fakultetu Mostar
Zanima me dali se itko iz Mostara prebacivao u Zagreb ili bilo koji drugi grad?
Kažu diplome će nam vrijediti u Hrvatskoj ali problem je sada kako će nam se vrednovati te diplome kada uđemo u EU... unaprijed hvala na pokojem savjetu

Moj se bratic prebacio u ZG iz Mostara prije 10ak godina... Sad, ne znam jel sada ista situacija s tim, ali eto, sad je i Bologna uvedena, pa nisam siguran kak to sada ide...

A cuj, cuo sam da diplome iz BiH bas i nisu u europi priznate... Ali to bas i ne mora biti tako...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:53   #318
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Moj se bratic prebacio u ZG iz Mostara prije 10ak godina... Sad, ne znam jel sada ista situacija s tim, ali eto, sad je i Bologna uvedena, pa nisam siguran kak to sada ide...

A cuj, cuo sam da diplome iz BiH bas i nisu u europi priznate... Ali to bas i ne mora biti tako...!

hehe vidi slučajnosti da i ovdje komentiraš :P

sad u posljednje vrijeme dosta sam čula da nisu priznate i da se neću moći prebaciti nigdje... pa reko da li itko ovdje ima iskustva s tim prebaćivanjem i kakvi su mi uvijeti
BubaMara2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 00:47   #319
Quote:
BubaMara2011 kaže: Pogledaj post
hehe vidi slučajnosti da i ovdje komentiraš :P

sad u posljednje vrijeme dosta sam čula da nisu priznate i da se neću moći prebaciti nigdje... pa reko da li itko ovdje ima iskustva s tim prebaćivanjem i kakvi su mi uvijeti

Kemičar sam, pomažem ljudima ovdje oko kemije...

Dobro, budem se malo raspitao kod svojih u BiH pa cu vidjeti kak je to islo...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:37   #320
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Kemičar sam, pomažem ljudima ovdje oko kemije...

Dobro, budem se malo raspitao kod svojih u BiH pa cu vidjeti kak je to islo...!

hvala
BubaMara2011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.