Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2010., 19:11   #141
Kak boli vaginalni pregled?!Pa sta vam rade dole kad boli
Mene svaki mjesec pregledava i ne boli me....ono,neugodno je al sad da boli-ne boli....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:26   #142
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mene svaki mjesec pregledava i ne boli me....ono,neugodno je al sad da boli-ne boli....
Tako i kod meme
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:41   #143
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mene svaki mjesec pregledava i ne boli me....ono,neugodno je al sad da boli-ne boli....
ista stvar i kod mene. ja ni ne osjetim kad me pregledava
čak nije ni neugodno...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:43   #144
Iako moram priznati da je kroz moje prethodne trudnoće,a i život bilo kretena koji su me pregledavali da zaboli glava,pa vjerujem da znam o čemu cure pričaJU.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 20:44   #145
mene je boljelo pred kraj trudnoce..kad je beba vec ful nisko...inace sve ok
a kaj se tice pregleda pod trudom
ja sam dosla u bolnicu tik prije poroda
pregledao me vaginalno jedva jer je bilo boolno,bila sam 9 cm otvorena,mali na izlasku i ufffff.
kad su me otfurali u box,jos jednom me je htio pregledat,,ali ja sam bila pod konstantnim trudovima-bez stanke,nisam mu dala,bjezala sam mu po krevetu nakon min glavica se nazirala.
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 20:48   #146
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Kak boli vaginalni pregled?!Pa sta vam rade dole kad boli
Mene svaki mjesec pregledava i ne boli me....ono,neugodno je al sad da boli-ne boli....
A bome, mene od kad sam trudna boli...boli me dok stavlja speculum, bolila me vaginalna sonda ultrazvuka i čak me malo bolilo i uzimanje uzorka za papa test..
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 20:51   #147
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
:,bjezala sam mu po krevetu nakon min glavica se nazirala.
Tak sam ja bježala na prvom porodu.skoro kroz prozor u vinogradskoj ispala

Mislim si,možda me sad niš ne boli,ipak je kroz tunel već dvoje četverokilaša prošlo.

Joj,sad me frka lovi kad ovo pišem.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 20:58   #148
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Tak sam ja bježala na prvom porodu.skoro kroz prozor u vinogradskoj ispala

Mislim si,možda me sad niš ne boli,ipak je kroz tunel već dvoje četverokilaša prošlo.

Joj,sad me frka lovi kad ovo pišem.
kod mene 3,5 kilasa *3
i jedan (najmladi) cetverokilas
meni je ginekologica rekla da bum ja to samo ispljunula
bome nije bilo tak
istina je da se brze i lakse otvaras i da to sve kratko traje..
primjera radi-sa drugim malim,;19 h radala
2 mali ;5 sati
3 mali ;oko pol sata
a ovo djetešce brijem da nebum ni stigla do bolnice
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:05   #149
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
mene je boljelo pred kraj trudnoce..kad je beba vec ful nisko...inace sve ok
a kaj se tice pregleda pod trudom
ja sam dosla u bolnicu tik prije poroda
pregledao me vaginalno jedva jer je bilo boolno,bila sam 9 cm otvorena,mali na izlasku i ufffff.
kad su me otfurali u box,jos jednom me je htio pregledat,,ali ja sam bila pod konstantnim trudovima-bez stanke,nisam mu dala,bjezala sam mu po krevetu nakon min glavica se nazirala.
u moje dvije trudnoće, pregledi kod moje gin nisu boljeli. ali pregledi u bolnici pred krraj trudnoće, kod pojedinih doktora ajme majko što boli.
na prvom porodu mislim da su me jedno 20 puta pregledali, svi mogući doktori koji su bili u smjeni. a bila sam u rađaoni 12 h. em sam se sporo otvarala (dobila gel i drip), em mi se napravio neki hematom pa je to njima bilo zanimljivo. dođe meni jedan doktorica i govori mi: ma ja znam da je vaam već muka, ali mogu li ja to pregledati, baš me zanima što vam se to dole napravilo. a ja njoj, ma gledaj slobodno.
i na kraju sve te peripetije na carski.

što se tiče redovnih pregleda, uvijek je tu bio urin, tlak i težina kod sestre, dr vaginalni pregled, svaka 4 tj, predkraj svaka 2, nakon termina svakih 2 dana, UZV sam imala nekih 4 u trudnoći ona redovna. i svaki put kad bim završila na hitnoj. a u drugojn trudnoću su mi radili 3 UZv u istoj večeri u 3 razlićite bolnice, ali to je bila vanredna situacija kada sam dobila trudove 2 mj prije termina, pregled i UZV u BIH, na svoju odgovornost otišla za vinkovce, tamo ista procesura, oni me prebacili u Osijek pa opet isto. i na kraju trudovi se smirili. i da u drugoj trudnoći pred kraj svaki tjedan sam imala UZV, gin se bojala da dijete opet ne bude veliko. i dijete je svaki put bilo malo, skoro pa neuhranjeno. na kraju se rodio bembolino od 4090 g, 2 dana nakon termina.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.

Zadnje uređivanje pzulic : 23.06.2010. at 13:11.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:31   #150
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.
ja sam na to zaboravila! kad se ide na komisiju?
otvorila sam bolovanje, nosim doznake poskodavcu i na HZZO, nitko ne spominje komisiju...
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:52   #151
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
ovo je super. daj molim te reci, moze i na pp, kak se zove taj dr. I ja sam u zagorju, pa ako budem jos koji put trudna i ja bi kod takvog. Koji ce me pustit na miru, ne radit mi vaginalne preglede ( koji se u civiliziranom svijetu uopce ne prakticiraju) i koji mi nece radit ultrazvuke svako malo (za koje se jos ne zna kako utjecu na bebu, a bit ce po najnovijim nekim studijama da nekog efekta na plod imaju).

Mada, trenutno sam dosta zadovoljna sa svojim ginekologom koji je dosta tolerantan - naruci me za 3 tjedna, ja mu dodjem za 9, nis ne prigovara i nije ljut na mene. Za razliku od prosle trudnoce, kada sam sveukupno imala 15 pregleda, sad sam ih obavila 7, a ako budem imala jos djece i sve bude ok, htjela bi svakako da ih bude jos manje.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:58   #152
A tek ovaj ginic u bolnici sto je radio kad sam ja sad bila tamo i on me priio...Ma neosjetis ga,majke mi mile....Jos mi turo ono nesto sto siri grlic sta li,nista bolilo nije...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:06   #153
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
ja sam na to zaboravila! kad se ide na komisiju?
otvorila sam bolovanje, nosim doznake poskodavcu i na HZZO, nitko ne spominje komisiju...
sad po novom se ne ide na komisiju već komisija dolazi kod doktora opće prakse i na osnovu tvojih papira ti produžuje bolovanje
ja samo svaki put kopiram trudničku knjižicu(nove zapise od gina) i ako imam neke nove papire i to dostavim doktoru opće prakse kad idem po doznake
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:56   #154
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.
o svašta...
ma evo čitam ja u jednom časopisu da u Americi ideš samo jednom na ultrazvuk u cijeloj trudnoći ako je trudnoća normalna i bez komplikacija...
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:17   #155
evo moj pregled, svaka 3 tj.
-piškenje u čašicu (pitala sam sestru zašto; da se vidi jel jedem preslano ili premasno)
-tlak
-vaganje
onda pregled kod dr. pita kako san, bla bla, vaginalni pregled, palpacija da vidi jel sve ok, zatvoreno i to, i uzv do sada 3 puta i jedan kolor dopler.
__________________
buhtlica 08.08.2009. & vriskica 30.08.2010.
baby joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 18:22   #156
hehe, a ima u vž. bolnici i jedan jako mladi novi, koji te dobro podmaže prije neg ti uvali bilo šta u macu..... i baš je nježan i pažljiv. a već sam rekla, u trudnoći tolko pregleda, a samo kod dombaj sukrvica, no to je samo njoj normalno.

evo, za mjesec dana idem opet kod socijalne svoje, urin, tlak, vaga kod sestre, kod gin pregled sa spekulumom i prstima dal sam zatvorena, i onda uzv prek trbuha. i onda eventualno zamolim za neku uputnicu ako baš hoću (sad sam rekla da bi za tokso i štitnjaču, čisto da vidim jel sve ok), jer moja ne smatra shodnim slat na takve pretrage ako je s trudnoćom sve u redu.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:24   #157
ja sam svakih 5 tjedana u petrovoj na kontroli (na odjelu), tamo dam krv, urin (svaki put mi naprave i urinokulturu), tlak, uzv i vaginalni pregled. samo jednom me nisu pregledali vaginalno i to da ne bi prokrvarila zbog niske posteljice. jos nisam naletila na grube ruke

s obzirom da sam poprilican panicar uz to sam 3 puta bila kod privatnika (protoci, anomaly scan i kombinirani probir), a tamo prate tlak, kile, proteine i secer u urinu, i na kraju ultrazvuk (vaginalno i preko trbuha).
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:36   #158
baš razmišljam o tijeku moje trudnoće, odnosno pregledima:

1. sa 5+4 odem na pregled radi utvrđivanja trudnoće. UZV - Srce tada nije kucalo pa me naruči za manje od tjedan dana opet! Dobim uputnice za KKS, urin, transfuzijsku
1.1. laboratorij -bilo je nešto bakterija u urinu
1.2. transfuzijska

2. Nisam išla na taj pregled za tjedan dana nego za 3, sa 8+1 (nisam nezainteresirana za srce svog djeteta nego sam u međuvremenu promijenila doktora i ugovarala novi termin) i opet UZV, srčeko kuca, sve ok. Uputnica za mikrobiologiju. I naruči me za 3 tjedna.
2.1 Mikrobiologija-nema bakterija, super

3. Sa 11+3 odem privatno, budući da je nalaz uredan a testove za kombinirani probir nećemo raditi Otišla sam na pregled da se uvjerimo da je sve u redu da mirni zaključimo prvo tromjesečje.

Pa se pitam, toliko šetanja po bolnicama, toliko često pregledi, pa jel to malo pretjerano. U 12 tjedana 3 UZV?! Ovo malo grubo zvuči, kao da mi zdravlje djeteta nije bitno. Bitno mi je, naravno, ali nije li ovo tu mač?
Što bi tek bilo da smo išli na kombinirani probir


Uglavnom, što sam htjela pitati, što vi mislite o ovome? Starije generacije, naše majke, i one malo mlađe išle su po 3-4 puta na pregled u cijeloj trudnoći i bok. Neopterećenija i mirnija (ako je uredna) trudnoća u svakom slučaju
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:40   #159
ja sam u početku išla savaka 2 tj. a sad svaka 4 tj. i svaki put na uzv
da se mene pita išla bi svaka dva dana da budem mirna i sigurnija
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:50   #160
Ja na pregled idem svaka 4 tjedna, a uzv sam napravila u 7. tjednu da se potvrdi trudnoća, te u 13. (mjerenja), pa onda sljedeći (anomaly scan) u 19. tjednu.... sad sam u 23., i imam pregled za 10ak dana, a uzv mi piše sa 32. tjedna.. tako daaaa... nemam pojma
Što se mene tiče i ja bih bebača gledala svaka 2 dana na uzv, samo da ga vidim, koliko je narastao ali mi je dovoljno to što lupa po cijele dane i što ga osjetim svaki dan sve više i više i sve jače i jače.. na anomaly scanu je bilo sve perfect, pa nema potrebe tako često raditi uzv...
Slažem se sa katjes da je sve malo too much, ali vidim da svaki ginekolog ima neku svoju politiku...
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.