Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2002., 10:36   #1
Najbolji gitarist?

Meni je Knopfler daleko najjaci... (u mladim danima)... Ovo sta sada radi je ipak malo presporo...

Ali, Knopflerov zvuk gitare... e to je nesto strasno...

Moze Stefanovski tandrkat po svojoj koliko god oce brzo i svaka mu cast... ali nije mi to to...

Imate li vi nekoga omiljenog, ili omiljenu?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 17:50   #2
Clapton
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 01:24   #3
Quote:
novi forum stare glupe teme
a kakve bi ti to "NOVE TEME" bolje izmislio??(la)...pa ionako se premalo prica o alternativnoj glazbi na ovom forumu...i sad kad netko nesto gukne...odmah je sve to glupo
da odgovorim na temu--

JOHN PETRUCCI(DREAM THEATER)
STEVE VAI
JOE SATRIANI
CHUCK SCHULDINER
SHANNON HAMM

a sa ovih prostora,Vlatko Stefanovski(koliko god da autor ove teme njegovo sviranje naziva "tandrkanje"...)
Elvis Stanic i drugi.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 12:41   #4
Quote:
Originally posted by L.NimoyInvadesMetal~
a sa ovih prostora,Vlatko Stefanovski(koliko god da autor ove teme njegovo sviranje naziva "tandrkanje"...)
Elvis Stanic i drugi.
E, sorry, ali neman nista protiv Stefanovskog... Bija san na dva njegova koncerta... na akusticnoj gitari s Tadicem i na elektricnoj - Trio...

I to je nesto strasno...
Ali cini mi se da je Knopfler svoje znanje bolje iskoristija... jer puno ga je lakse slusat, pogotovo u Dire Straitsima gdje u svakoj pismi on ima malo (ili puno) prostora da solira, dok Stefanovski "obicnom" slusatelju nakon sat ipo vrimena ipak malo dosadi...
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 20:09   #5
hm...

ako treba reci jednog neka to bude petrucci, a takoder jako dobri gitaristi su pat metheny, john scofield, satriani, vai...
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 20:18   #6
slozio bih se sa Teenspirit,samo sto ne bih izdvojio ni jednog posebno,mislim nemoguce je to uraditi pored toliko pravaca...
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 21:12   #7
Koji je najbolji ne bi znao reci,ali meni je najdrazi Frusciante
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 12:27   #8
BB King is THE KING of guitar.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 12:40   #9
Carlos Santana - Gitarski poeticar.

Jeff Beck - Svaki ton na svom mjestu.

Al DiMeola - Produhovljni virtuoz.

John McLaughlin - Filozof na gitari.

i pokojni Stephane Grappelli na violini.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:38   #10
A Paco de Lucia?!
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:40   #11
Django Reindhart?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:46   #12
po meni:

hendrix (najveci)
knopfler ( najdrazi, jednostavno legenda)
clapton
b.b. king (legenda bluesa)
santana (samo stare stvari, nove su skoro smece)
joe satriani
chris rea
chet atkins

jednostavno nema najbolejga. svi su mi samo 'grupa omiljenih'. povijesno bih za najvecega ipak odabrao hendrixa.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:26   #13
Quote:
Originally posted by Damson
A Paco de Lucia?!
Uh, ima ih mnogo. Ko će ih nabrojati. Sa teritorije ex-Ju, Točak je ubijedljivo najbolji gitarist svih vremena.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 23:18   #14
Sto puta sam rekao i još jednom ću: ne postoji najbolji gitarist!!!!!!! Pa nije to trčanje na 100m (mada neki to tako shvaćaju)....

Nego, još sam nešto pisao puno puto, pa ću opet.....reći koji su mi najdraži gitaristi.....neka se zna.......majka je ponavljanje znanja....tako nekako .....moja 4 favorita su: Santana, Angus Young, Marijan Brkić i Mario Igrec......to su baš ono, meni na vrhu.....savršeno odgovaraju mom mentalitetu....a još tu ima par gitarista koje obožavam slušati, također savršeno pogađaju moj mentalitet: B. B. King (najdraži blueser), Paco de Lucia, Al di Meola, SRV, neizostavni Chuck Berry, Hank Marvin, Točak.....i tako...............eto, ljudi............

Pozdraf...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 00:05   #15
Duane Denison, naravno.

p.s. B. B. Kinga nikad nisam mogao podnijeti.
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 00:32   #16
btw., duane allman je bezvezan. ma sto ljudi govorili..
funky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 10:32   #17
Slazem se s Vialli-em nema najboljega...
Cisto je stvar ukusa da li ti se netko svidja vise ili manje, na kraju
krajeva sigurno ce svako favorizirati gitariste prema svom
glazbenom afinitetu.
Ovo najdrazi, je vec nesto drugo, ali to ne treba komentirati
to je jednostavno tako.
Blues DeVill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 15:31   #18
Ne brini, šefe, dobro je meni i ovako - s Hookerom, Burnsideom (koji je JEBEN gitarist, pogotovo na "Mr. Wizard"), Howlin' Wolfom, Little Walterom, Wilkom Johnsonom i tako dalje... Imam par ploča od B.B. Kinga, kao i desetak mp3jeva, a gledao sam i koncert na TV-u, i sve je bilo takva konfekcijska dosada da sam pomislio kako Clapton možda i nije toliko loš.

np Sepultura - Dead Embryonic Cells
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 15:33   #19
Quote:
Kaže funky
btw., duane allman je bezvezan. ma sto ljudi govorili..
Da ne bi bilo zabune, ja sam mislio na Duanea Denisona, koji je prije svirao u Jesus Lizard, a sada u Tomahawk (S Mike Pattonom! I bubnjarem iz Helmeta! I basistom iz Cowsa i Melvinsa! Je li ih tko čuo? Jesu li najbolji ikada? Ja bih da jesu...)
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 13:46   #20
Quote:
Originally posted by Mr. Wrong
a sada u Tomahawk (S Mike Pattonom! I bubnjarem iz Helmeta! I basistom iz Cowsa i Melvinsa! Je li ih tko čuo? Jesu li najbolji ikada? Ja bih da jesu...)
nažalost, nisu
zvuče kao loša kopija lizarda, s tim da Denison svira kao u lizardima, a ostali se šlepaju.....ignoriraj to i drzi se lizarda
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.