Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2009., 19:41   #1
Kapafix

Pozdrav ekipa.

Zanima me gdje se moze nabaviti kapafix i otprilike koja je cijena. I zanima me kako se radi kaširanje? Ako netko ima iskustva i ako je voljan pomoci, bio bih mnogo zahvalan.
lopataos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:54   #2
kapafix plus kasiranje mozes raditi u bilo kojem print studiju. preporucam quick u praskoj jer sam s njima imala najpozitivnijih iskustava (brzina+cijena).
imas vise vrsta kapafixa (mat, debljina, ljepljivi-neljepljivi..), zavisi sto ti treba...cijene takodjer variraju zavisno od velicine ali nisu neke sumanute cifre. vecinom sam radila manje formate (do metra) i kasiranje (print+kapa) nije bilo preko 200 kuna - to je, naravno, bez okvira.
colding u berislavicevoj je razvikan ali oni su, koliko mi se cini, najskuplji i nisu bas najljubazniji.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 15:00   #3
Zahvaljujem, evo raspitao sam se i nasao sam. Zaboravio sam napomenuti da sam iz Osijeka.
lopataos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 17:27   #4
Gdje si u osijeku nasao kapafix i koja je cijena?
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 18:35   #5
Quote:
frfljavi kaže: Pogledaj post
Gdje si u osijeku nasao kapafix i koja je cijena?
I mene to zanima.
foto1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 19:11   #6
imate u OS Reklamart pa provjerite. radio sam jedno vrijeme kao njihov dobavljač pa ne znam detalje.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:27   #7
ima netko mozda friske info o cijenama, u zg?
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:34   #8
cijene tocno cega?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:14   #9
kaširanje na kapafix 5mm
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:18   #10
to ti je otprilike 120kn po metru kvadratnom u badrova ja bi volio da je negdje jeftinije ali još uvijek nsiam uspio naći gdje ili ako bi se dalo kupiti samoljepljivi kapafix pa u kućnoj radinosti obaviti kaširanje
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:46   #11
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
to ti je otprilike 120kn po metru kvadratnom u badrova ja bi volio da je negdje jeftinije ali još uvijek nsiam uspio naći gdje ili ako bi se dalo kupiti samoljepljivi kapafix pa u kućnoj radinosti obaviti kaširanje
pa to je ok cijena. ja sam danas zvao prosignum i vele da je metar kvadratni kapafiksa 96 kn + pdv. dakle samo kapafix.
onda sam zvao i foto centar i tamo mi zenska izracunala za fotku 20*30 sa razvijanjem 39kn - 10% za gotovinu. to ispadnje manje vise ovako kako si i ti napisao.
a daj mi reci jel imas neku ideju kako vec gotov kapafix objesiti recimo na zid? nude negdje one Al okvire, al to je malo preskupo.
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:54   #12
odeš u bauhausa i kupiš one "trokutaste zakačke" za slike i plitke čavle ili jednostavno te trokutiće zalijepiš za poleđinu slike i objesiš

što nebi trebalo u badrova biti 0.2*0.3*120=7.2kn? ili mi je matematika kriva? i još razvijanje te slike 15kuna?dakle ukupno 22.20 po slici?

jedino ako još hoćeš da ti je plastificiraju i ostale gluposti
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:17   #13
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
što nebi trebalo u badrova biti 0.2*0.3*120=7.2kn? ili mi je matematika kriva? i još razvijanje te slike 15kuna?dakle ukupno 22.20 po slici?
bome imas pravo. moja matematika je jako zastranila. ja racunao da u metar kvadratni idu cca 3 fotke 30*20

na kraju onda ni ne ispadne skupo
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:23   #14
Quote:
clyde kaže: Pogledaj post
pa to je ok cijena. ja sam danas zvao prosignum i vele da je metar kvadratni kapafiksa 96 kn + pdv. dakle samo kapafix.
onda sam zvao i foto centar i tamo mi zenska izracunala za fotku 20*30 sa razvijanjem 39kn - 10% za gotovinu. to ispadnje manje vise ovako kako si i ti napisao.
a daj mi reci jel imas neku ideju kako vec gotov kapafix objesiti recimo na zid? nude negdje one Al okvire, al to je malo preskupo.
ovo zapravo i nije skupo, znam da sam nedavno vidio 20*30 za cca 20-22kn samo razvijanje fotke

nego koji foto centar, zvuči mi malo pregeneričko?
D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:07   #15
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
ovo zapravo i nije skupo, znam da sam nedavno vidio 20*30 za cca 20-22kn samo razvijanje fotke

nego koji foto centar, zvuči mi malo pregeneričko?
D
foto studio centar u ilici.
u međuvremenu sam našao i foto fan u varaždinu.
30x45 13,5 kn kasiranje na kapafix + 30 kn razvijanje. veli da bi mi za 20x30 trebao izracunati, ali da je negdje proporcionalno. dakle oko 20 kn.
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:43   #16
foto fanu je kapafix od 10mm 100kn metar kvadrati...a u zg-u je od 5mm 120kn...koja pljačka...

ajme ja bi najrađe u foto fan dao da mi izrade 30ak slika 20x30 s kapafixom pa da se i dogovorimo za popust...samo što neznam kako bi te slike izgledale što se mog monitora i njihovog printera tiče (a nisam iz varaždina da to saznam )
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:47   #17
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
foto fanu je kapafix od 10mm 100kn metar kvadrati...a u zg-u je od 5mm 120kn...koja pljačka...

ajme ja bi najrađe u foto fan dao da mi izrade 30ak slika 20x30 s kapafixom pa da se i dogovorimo za popust...samo što neznam kako bi te slike izgledale što se mog monitora i njihovog printera tiče (a nisam iz varaždina da to saznam )
mislim da imaju neku test opciju.. posaljes im neki test primjerak pa ti razviju. valjda se mozes dogovorit da ti onda i to posalju.
u fotofanu 5mm i 10mm imaju istu cijenu
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:56   #18
ma i platio bi ja jednu testnu sliku (10kn za 20x30 stvarno nije puno) samo što bi me poštarina došla više nego ta slika, a i sumnjam da bi im se dalo natezzati samnom i mojom jednom testnom slikom da prema njoj kalibriram monitor...
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:10   #19
Zanima me koga u Zgu bi preporučili za kaširanje plakata na forex ili kapafiks?
Cijena, kvaliteta?
hvala
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.