Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 19:28   #21
Putuješ u Japan pa ti treba?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:20   #22
Jel ima u Chipoteci Geiger-Müller cijevi ak netko zna ili negdje u blizini?!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 23:07   #23
JEL ZNA ko di ima kupit taj uređaj za mirit radijaciju ??????????
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:04   #24
Mozda nije prikladno, mozda sam sebicna, bezdusna i sl. ALi bih volela da mi neko objasni zasto se sve teme o mogucoj radijaciji u ostatku svijet budu zatvorene, a ljudi koji pokusavaju saznati na koji nacin se zastiti budu proglaseni za sebcnjake i bezdusnike jer se bave vlastitom guzicom a ne Japancima.
Evo licno meni je zaista zao tog naroda sto su pretprjeli tu veliku prirodnu katastrofu, pa ih jos zadesi belaj sa NE. Ali ja ima kao pojedinac ne mogu mnogo pomoci. Eto nazvala sam humanitarne telefone, donirala nesto novca koliko sam u mogucnosti, ako mognem donirat cu jos.
Ali isto tako se brinem i za svoj zivot i zivot svoje porodice. Nacula sam nesto da su u ostalim EU zemljama savijetovali gradjane da se u narednom periodu osiguraju sa dovoljno pitke vode i mlijeka.
Nase vlasti jednostavno sve pukusavaju ignorirati a kao sto vidim i ovaj forum.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:18   #25
Koje to "sve moguće teme o mogućoj radijaciji u ostatku svijeta"? Ako imaš pritužbu na neki drugi podforum, zašto se žališ na PZ-u?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:34   #26
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Mozda nije prikladno, mozda sam sebicna, bezdusna i sl. ALi bih volela da mi neko objasni zasto se sve teme o mogucoj radijaciji u ostatku svijet budu zatvorene, a ljudi koji pokusavaju saznati na koji nacin se zastiti budu proglaseni za sebcnjake i bezdusnike jer se bave vlastitom guzicom a ne Japancima.
Evo licno meni je zaista zao tog naroda sto su pretprjeli tu veliku prirodnu katastrofu, pa ih jos zadesi belaj sa NE. Ali ja ima kao pojedinac ne mogu mnogo pomoci. Eto nazvala sam humanitarne telefone, donirala nesto novca koliko sam u mogucnosti, ako mognem donirat cu jos.
Ali isto tako se brinem i za svoj zivot i zivot svoje porodice. Nacula sam nesto da su u ostalim EU zemljama savijetovali gradjane da se u narednom periodu osiguraju sa dovoljno pitke vode i mlijeka.
Nase vlasti jednostavno sve pukusavaju ignorirati a kao sto vidim i ovaj forum.
imas jednu temu na politici/svijet, jednu na prirodnim znanostima i jednu na svijetu oko nas... o cemu ti pricas?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:23   #27
imam ja gajgarove brojače, više komada.

javite se na pp.
Pecep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:09   #28
endimion17; obriši poruke da ti se javim pp-om.
Pecep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:04   #29
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Mozda nije prikladno, mozda sam sebicna, bezdusna i sl. ALi bih volela da mi neko objasni zasto se sve teme o mogucoj radijaciji u ostatku svijet budu zatvorene, a ljudi koji pokusavaju saznati na koji nacin se zastiti budu proglaseni za sebcnjake i bezdusnike jer se bave vlastitom guzicom a ne Japancima.
Evo licno meni je zaista zao tog naroda sto su pretprjeli tu veliku prirodnu katastrofu, pa ih jos zadesi belaj sa NE. Ali ja ima kao pojedinac ne mogu mnogo pomoci. Eto nazvala sam humanitarne telefone, donirala nesto novca koliko sam u mogucnosti, ako mognem donirat cu jos.
Ali isto tako se brinem i za svoj zivot i zivot svoje porodice. Nacula sam nesto da su u ostalim EU zemljama savijetovali gradjane da se u narednom periodu osiguraju sa dovoljno pitke vode i mlijeka.
Nase vlasti jednostavno sve pukusavaju ignorirati a kao sto vidim i ovaj forum.
Npr tema na ovom podforumu koju je postavio neko danas a stavio je linkove o pracenju stepena radijacije i u Japanu i u ostalim dijelovima svijeta. VIdim da je tema izbrisana nedugo nakon sto je zakljucana.
Inace na bilo kojem podforumu gdje sam pitala koje su mjere zastite od radijacije bila sam napadnuta da sam paranoik, da sirim paniku i da ne mislim na jadne Japance. I to ne samo na ovom forumu nego i mnogim drugim.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 00:54   #30
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Npr tema na ovom podforumu koju je postavio neko danas a stavio je linkove o pracenju stepena radijacije i u Japanu i u ostalim dijelovima svijeta. VIdim da je tema izbrisana nedugo nakon sto je zakljucana.
Inace na bilo kojem podforumu gdje sam pitala koje su mjere zastite od radijacije bila sam napadnuta da sam paranoik, da sirim paniku i da ne mislim na jadne Japance. I to ne samo na ovom forumu nego i mnogim drugim.
Tema mu je maknuta jer je u njoj stavio link na šarlatanske New Age proizvode i postupke "detoksifikacije" u slučaju izlaganja radijaciji.
Imam minimalnu toleranciju prema takvim lešinarima. Možda nije znao da stavlja bezvezan link. Dapače, išao sam s tom pretpostavkom. No da mi netko dođe s takvim jasnim ciljem, bez ustručavanja bih dao sedmodnevni ban. Lešinare ne toleriram.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:17   #31
U vezi zaštite od radijacije negdje sam pročitao da su Rusi proizveli neke tabletice koje 100% posto štite od zračenja i eliminiraju zračenje i ako je već tijelo ozračeno u potpunosti.
biceps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:46   #32
Quote:
biceps kaže: Pogledaj post
U vezi zaštite od radijacije negdje sam pročitao da su Rusi proizveli neke tabletice koje 100% posto štite od zračenja i eliminiraju zračenje i ako je već tijelo ozračeno u potpunosti.
snake oil kak bi rekli ameri, tak nes ne postoji, one tablete joda inace sluze da stite stitanjacu od joda 131 u slucaju velikih nesreca

mislim ne znam kak bi s tabletom mogao nekog zastiti od energetskog gama zracenja, to zracenje jednostavno prolazi kroz materijal i ostecuje zive stanice u tom procesu, nikakva tableta ti kod toga ne moze pomoci
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:15   #33
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
mislim ne znam kak bi s tabletom mogao nekog zastiti od energetskog gama zracenja, to zracenje jednostavno prolazi kroz materijal i ostecuje zive stanice u tom procesu, nikakva tableta ti kod toga ne moze pomoci
U pravilu nije nikad problem u zracenju nego u kontaminaciji koju uneses u organizam. I te tablete joda i sluze da izbace radioaktivne cestice iz organizma. Ako ostanu u organizmu zrace te godinama i ubijaju malo po malo, dok ne krepas.

Da te ubije samo zracenje, morao bi se stvarno jaaako ozracit, jer se organizam prilicno dobro obnavlja i nije ga lako udesit.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:15   #34
Mene zanima geigerov brojač, trebao bih izmjeriti radijaciju na objektivima starim a neda mi se davat sto eura, pa ako netko ima a da je iz Split i okolice, hvala.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.