Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 12:44   #2821
Ne znam kako je pricao nakon 3 mjeseca (u to neću ulazit) ,ali ti mogu potvrdit da sada jako dobro priča (i to nije moje mišljenje,nego mišljenje nekog njemca)
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:53   #2822
Pa ja uopće ne sporim da je ok pričao i nakon tri mjeseca, samo da je po meni nemoguće od nule naučiti jezik za 3 mjeseca. Njemu očito nije jasno što znači znati jedan jezik. U Austriji je to minimum B2, u Njemačkoj mislim C1. Iako sa B2 ne možeš normalno studirati, već sa velikim poteškoćama. Stoga sa B2 ne možeš reći da znaš jezik a i taj nivo je gotovo nemoguće dostići bez formalnog obrazovanja. To nisu moje riječi već osobe koja drži službene ispite za njemački jezik. Nekako sam sklon vjerovat joj...
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:23   #2823
nama je profesor njemačkog (austrijanac) koji također njemački predaje u nekoj bečkoj gimnaziji rekao da 70% rođenih austrijanaca nemogu gramatički proći B2 ispit...što i često vidim i sam po nekakvim objavama statusa na fejsu,instagramu itd itd...pa mi se žena zgraža kakva im je ''dobra'' pismenost...a nisu to neki kojima su starci ausländeri,nego baš ovi domaći...
ali to ne treba ni najmanje čuditi bilo koga...pa dovoljno je otići na fejs i promotrit malo komentare statusa na poznatim portalima,kao net.hr npr...pa jebeš mi sve ako preko 80% ljudi ima takvu ''pismenost'' da ti dođe da se nogama lupaš u glavu (pogotovo kod ovih preko 40-50god),a preko 40% (barem) ih bude takvih da jedva skužiš šta je htio reći...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:31   #2824
Upravo to.
Gledao sam prije par mjeseci cini mi se milijunas na ORF. Pitanje je bilo za neki glagol u kojem je vremenu. Meni je bilo smijesno pitanje posto je bila poprilicna vec suma. Naravno da nisu pogodili da je präteritum u pitanju

Zadnje uređivanje osibk : Jučer at 13:43.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:05   #2825
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Pa ja uopće ne sporim da je ok pričao i nakon tri mjeseca, samo da je po meni nemoguće od nule naučiti jezik za 3 mjeseca. Njemu očito nije jasno što znači znati jedan jezik. U Austriji je to minimum B2, u Njemačkoj mislim C1. Iako sa B2 ne možeš normalno studirati, već sa velikim poteškoćama. Stoga sa B2 ne možeš reći da znaš jezik a i taj nivo je gotovo nemoguće dostići bez formalnog obrazovanja. To nisu moje riječi već osobe koja drži službene ispite za njemački jezik. Nekako sam sklon vjerovat joj...
Tebi ocito nije jasno da nitko ne moze 100% naucit nijedan strani jezik, bez skolovanja od nule na tom jeziku to je apsolutno nemoguce.

Isto ti ocito nije jasno da ne uce svi jednako lako, ja nikad nisam ni tvrdio da sam ja za 3 mjeseca naucio 100%, pamcenje te slabo sluzi, vrati se unazad i ponovo procitaj sta sam napisao, meni nakon tri mjeseca vise nije bila potrebna pomoc rijecnika u situaciji u kojoj sam tada bio, jedini stranac među Nijemcima, nakon tri mjeseca sam sasvim normalno razgovarao o svim temama koje su bile na nasem dnevnom redu.

Ni dan danas ja ne znam njemacki toliko dobro da bih mogao recimo sudjelovat u nekom kvizu ili slicno, ali za moj posao i moj svakodnevni zivot je moje znanje njemackog vrlo dobro.
Old Jučer, 14:11   #2826
ajde da se na kraju slozimo obojica u jednom ...da stanemo na ovu temu, ziv bio
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.