Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 21:49   #81
Quote:
Wendy J. kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ću ga gledat zato što sam slaba *nemoćno lamata rukicama* i time si uništiti yet another piece of my childhood.
Pošteno! Ko prizna, pola mu se prašta!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:57   #82
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Je baš mojih 30 kuna ode direktno u Holivud
Al ode iz mog džepa, i to mi je dovoljno.

Nekad sam bio spreman pljunut 30 kuna da bi pogledo Matrikse 2 i 3 ili "Riddickove kronike" u kinu jer, hej, to su filmovi za velki ekran. E pa više ne budemo. Od svih filmova kaj sam vidio ovo ljeto jedino mi se "Simpsons the Movie" čine vrijedni odlaska u kino.
Quote:
Kad je stvar grabb-ana sa nekog DVDa za probnu projekciju, to je vrhunac kvalitete. DTS, Dolby Stereo system. Inače, tu su ljudi koji odlaze na zahod u pol filma, zvuk ko iz čatrnje punjene nekom jako gustom melasom, turkmenistanski titl orginalno kodiran u sam video-zapis a u .srt fajlu koji se preko toga "vrti", koji mi je neki dobrodušni pirat velikodušno zapakirao u isti folder, pišu, naravno, bez odgovarajućeg fonta i hrvatskih dijakritika, najbolji pokušaji disgrafičnog nagluhog srbina, bugarina ili makedonca koji ne zna niti izvorni jezik kojim glumci iz filma pričaju, vjerojatno niti svoj najbolje, a hrvatski tek teškom mukom. Sjetimo se da je zvuk iz melasaste čatrnje pa jedino kako mogu dokučiti ovaj totalno nebitni, zvučni aspekt filma, je iz čitanja usana.
Ak ti treba dobra kopija "Simpsons the Movie" ili "Die Hard 4", trebal si mi sam to napisat.
Quote:
Poanta svega je da ja 30, ili 40 ili 50 kuna plaćam za cjelo iskustvo "iđenja u kino".
Pošteno, al upravo zbog toga mi je stalo da mi se to iskustvo isplati.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 00:16   #83
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Ak ti treba dobra kopija "Simpsons the Movie" ili "Die Hard 4", trebal si mi sam to napisat.
a Die Hard 4 nije "film za kino"?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 00:19   #84
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
a Die Hard 4 nije "film za kino"?
"Die Hard 4" ne da nije film za kino nek nije za gledanje. Bruce Willis se vjerojatno negdje okreče u grobu od muke.

Al to je sad već debeli off-topik.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:53   #85
Simpsons the Movie? Najbolju rečenicu Homer izvali na početku: koga vraga radimo u kinu ako ovo možemo besplatno gledati doma. Radije pogledajte Rattatouille.
*ahem* Natrag na temu.
Čini mi se da sam oduvijek imao problema skužiti kad neki pisac moralizira ili nameće svoj stav. Nekak uvijek odvajam pisce od njihovih likova.
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:56   #86
Quote:
Zabushant kaže: Pogledaj post
Radije pogledajte Rattatouille.
Hmmm, baš bi i mogao. Radio ga je Brad Bird, koji je delao i na "Incredibles".
Quote:
Čini mi se da sam oduvijek imao problema skužiti kad neki pisac moralizira ili nameće svoj stav. Nekak uvijek odvajam pisce od njihovih likova.
Jednostavno. Kad ti lik stane usred radnje i krene ti objašnjavat svoj stav o nekoj bitnoj temi, onda su prilično dobre šanse ti to pisac propovijeda poruku svog romana. Vjerojatnost toga raste eksponencijalno sa brojem likova koji ti u romanu propovijedaju *posve istu* stvar.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:52   #87
Quote:
Zabushant kaže: Pogledaj post
Nažalost, potvrđeno je:
U filmu se izbacuju antikršćanski elementi jer Kidmanica odbija glumiti u ičemu što bi napadalo Katoličku Crkvu. Organizacija koja otima djecu zove se The Magisterium.

Hvala ti veliki Holivudu. Još jedna knjiga probavljena i izbačena na filmsko tržište u ekskrementnom stanju.
Čuj, ime nije toliko bitno - i dalje će biti jasno o čemu je riječ. A ako neće biti jasno da je riječ o Crkvi, i bolje.

Al ja se isto nadam da se neće Narnija ponoviti...


Nekidan sam si kupio Polarno svjetlo u Sysprintu.
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:16   #88
Magisterij postoji i u knjizi, "umjesto papinske vlasti iznikla je čitava zamršena mreža sudova, vijeća i odbora, poznatih pod zajedničkim nazivom Magisterij".
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:57   #89
pozdrav
jel zna netko gdje se mogu kupiti knjige ovog serijala na engleskom?
__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:20   #90
U Profilu, možda i Algoritmu. Zg, naravno
__________________
Juno: I think the last one was defective. The plus sign looked more like a division sign. I remain unconvinced.
Rollo: This is your third test today, Mama Bear. Your eggo is preggo, no doubt about it.
Wendy J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:12   #91
Quote:
Wendy J. kaže: Pogledaj post
U Profilu, možda i Algoritmu. Zg, naravno
bio sam na stranici od algoritma, profila i profil megastorea i ako je vjerovati njihovim tražilicama, nitko od njih ne drži te knjige
__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:30   #92
Quote:
dane18 kaže: Pogledaj post
bio sam na stranici od algoritma, profila i profil megastorea i ako je vjerovati njihovim tražilicama, nitko od njih ne drži te knjige
Ak živiš u ZG-u preporučil bi ti da radije osobno odeš u te knjižare i sam si pročačkaš po policama čega sve ima. Osobno nemam previše povjerenja u njihove internet tražilice: nemam pojma koliko često (i da li uopće) oni osvježavaju popis knjiga na lageru.

Druga opcija je otić u Algoritam ili Profil i probat "rezervirat" knjigu kod prodavača koji ti onda jave telefonski doma kad dobiju novu pošiljku "His Dark Materials" knjiga. Ja sam to recimo napravio prije par godina sa drugim dijelom "Song of Ice & Fire" u Algoritmu. Ne znam dal to još uvijek rade, al vrijedilo bi provjeriti.

Treća opcija je jednostavno naručiti knjige koje te zanimaju preko njih. Ima pult otraga u Algoritmu gdje možeš to i napravit. Nađi si prije toga izdanje knjige koje te zanima, provjeri cijenu a onda kad budeš u Algoritmu sam reci ženskoj kaj da ukuca u tražilici na Amazon.com ili Amazon.co.uk. Pripremi se nakon toga na čekanje:ja sam tak morao čekat knjige po šest tjedana. Također, provjeri unaprijed kolko bi te sve to koštalo da ne bi bilo nismo znali.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:50   #93
Zašto sam mislila da ima 3 knjige. Kad najednom:
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 18:56   #94
err... pa i imaju tri knjige... brijem da je to ko ona fora s narnijom kaj su napravili, pobacali sve knjige u jednu! i ta mi se ideja iskreno, jako sviđa!
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 08:01   #95
The Golden Compass

Eto novi film neki dosao. U kina krenuo u USA i Kanadi. Vidjeh na televiziji. Jel tko slucajno zna sta o tome?
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:21   #96
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
Eto novi film neki dosao. U kina krenuo u USA i Kanadi. Vidjeh na televiziji. Jel tko slucajno zna sta o tome?
Prema Sinestarovoj stranici, film dolazi kod nas 10. siječnja. Probat ću ulovit novinarsku projekciju pa javim dojmove.

Tu i tu možeš naći dosta podataka o filmu ali pazi se da si ne spojlaš radnju.

Također, spajam tvoju temu sa već postojećom temom o Pullmanovoj trilogiji "His Dark Materials" prema čijem prvom romanu je ovaj film i napravljen.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 06:28   #97
kk Ill await. Mozda odem u kino vidit kakav je pa javim dojmove. ( u kanadi sam trenutacno )
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:48   #98
Pogledo sam "Zlatni kompas".

Dobre strane filma:

Produkcija - vizualno, "Zlatni kompas" mi zgleda super. Ali zbilja super. Alternativno povijesni London pun cepelina, zločesti tatarski stormtrooperi sa golemim vukovima i još golemijim šubarama, jezivo sterilni laboratorij... Općenito, čitav taj mix kasnog 19og stoljeća i 1930ih u filmu mi izgleda predivno.

Nicole Kidman - ak je neko stvoren za ulogu zločestih ice queen plavuša, to je ona. Volio bi vidjeti nju ko Cersei Lannister. U svakom slučaju, od svih tih poznatih faca koje glume sporedne likove, ona mi je bila daleko najupečatljivija. Daniela Craiga i Eve Green ima puno premalo.

Sam Elliot - jedini drugi koji mi je približno kul ko Kidmanica. Em je to Sam Elliot sa svojim seksi moržovskim brčinama, em mi je Lee Scoresby bio najdraži lik u romanu. Vjerojatno zato kaj jedini nije imao puna usta propovjedanja o slobodi izbora niti nekakve superpowere nek je bio obični pustolov sa pištoljem i pofucanim balonom. My kind of guy.

Vidi dalje ovđe...

Zadnje uređivanje Glupinickname : 12.01.2008. at 12:31.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:25   #99
Ostavila sam ti komentar na blogu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:30   #100
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Volio bi vidjeti nju ko Cersei Lannister.


male sise
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.