Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 17:47   #1
Skijaško trčanje

Zanima me da li postoji klub skijaškog trčanja u Zagrebu (i bližoj okolici), te ima li staza za skijaško trčanje na sljemenu?
Sport mi se čini izuzetno zdrav (vrlo je naporan, no to predstavlja samo još veći izazov) i zanimljiv, te ne pretjerano skup.
No, prilično zapostavljen, a vjerujem da resursa imamo (staze nisu zahtijevne kao u skijanju).
Bilo kakva informacija je dobrodošla.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:49   #2
Quote:
Schockrae kaže:
Zanima me da li postoji klub skijaškog trčanja u Zagrebu (i bližoj okolici), te ima li staza za skijaško trčanje na sljemenu?
Sport mi se čini izuzetno zdrav (vrlo je naporan, no to predstavlja samo još veći izazov) i zanimljiv, te ne pretjerano skup.
No, prilično zapostavljen, a vjerujem da resursa imamo (staze nisu zahtijevne kao u skijanju).
Bilo kakva informacija je dobrodošla.
Naravno ovo je prava stvar, alpsko skijanje je za papke i uopće nije ozbiljan sport

Postoji neki klub u Zagorju, navodno su nedavno uredili 3 km stazu negdje između hotela snježna kraljica i hunjke??? Nisam još uspio locirati gdje bi to točno bilo ali za bavljenje XC skijanjem preporučam ipak SLO. Tam skoro svako skijalište ima solidno uređene staze, npr. Rogla ima jako dobru 10km stazu. Ali ako hoćeš još ozbiljnije onda Pokljuka, Kranjska gora i sl....
AceRimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:28   #3
Još da je snijega...

Inače, osamdesetih je postojala langlauf staza na Medvednici, nekako "paralelno" (uzmite ovo vrlo uvjetno, dakako!) bridu/hrptu, no doista ne znam da li je to još trasirano i obilježeno. Trebalo bi pitati MTBajkere ako su kojim slučajem ljeti išli po toj stazi... ili pogledati neke pametne (ne SMANDove) karte...

Druga staza za koju znam iz tog doba je na Svetonedjeljskom polju (između Sv. Nedelje i Samobora), postojao je tada i samoborski langlauferski klub koji je čak imao i ratrak sa traserom staze, ali je to sve otišlo u bespuća povijesnih mrakobjesja (P.M.)...

Inače, nakon dugogodišnjeg traženja langlauf opreme kod nas, naletih ove zime u Hervisu i Intersportu na sve što je potrebno: skije, vezove, cipele, štapove... Gotovo da sam u nesvijest opal.

Trebalo bi vidjeti kakvo je stanje u tradicionalno langlauferskim krajevima Gorskog Kotara... poznavah jednog tipa koji je bio i reprezentativac (S)RH svojedobno, iz Mrkoplja. Što je on na skijama ispeljaval, to je bilo fantazija!

Još da je snijega...
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:06   #4
Da malo podignem ovaj thread.

Nevjerojatno mi je da na netu ne mogu nigdje naći informacije o poduci ili školi skijaškog trčanja u Hrvatskoj.
Ima li netko kakve svježe informacije ili neke kontakt brojeve ili e-mail adrese klubova ili pojedinaca koji se time bave?

Napokon smo naišli na uređenu stazu, ali bi nam dobro došla profesionalna poduka.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:57   #5
Našao sam nešto na jednoj slovenskoj stranici. http://www.aktivna.si/gibanje/sporti...nika-1737.aspx
Pitanje za Imoen, gdje je ta uređena staza? Znam da ima nekih u Gorskom Kotaru ali što se Sljemena tiče jad i bijeda (nisam još bio gore), bar što se tiče bilo kakvih informacija. Zovem ja danas onaj broj za staze na Sljemenu a s druge strane automat o alpskim stazama. Zovem u holding i njihov dio za sport a oni ništa ne znaju i daju mi broj od onih što brinu o Sljemenu, a tamo ženskica nema pojma o tome, čula je da postoji neka staza ali to su sva njena saznanja. Daje ona meni broj mobitela od čovjeka što radi na stazama, ali alpskim i veli on da im je jedan stroj na Cmroku, pa jedan na ovim stazama tamo i sve u svemu oni nisu na stazi napravili ništa. A sami stroj za izradu traka za trčanje niti nemaju, toliko o silnim novcima ulupanim u skijanje na Sljemenu. Dakle, zaključak, staza postoji negdje kod Snježne kraljice ali nije uređena i možeš ga fućkati.
Foto5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:13   #6
Da, tu na Sljemenu smo i mi tražili ni ništa nismo uočili.
Nas je čovjek iz doma na Petehovcu uputio niže u selo Polane gdje smo našli stazu. Nije nešto, mala je no za prvi put je poslužila.
Evo par slika:
http://img48.imageshack.us/my.php?image=img0861mg8.jpg
http://img91.imageshack.us/my.php?image=img0877ul5.jpg

Kad smo se vraćali smo vidjeli nekog profija da radi krug no kiša je počela pa smo se odvezli doma.

Jesi ti možda našao još koju stazu kod nas? Poznaješ tehniku? Gdje si kupio opremu? Imam masu pitanja
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:49   #7
Vidio sam stazu u Begovom Razdolju, ima i u Mrkoplju, mislim i Ravna Gora. isto tako sam vidio ljude da idu i izvan uređenih staza u Begovom pa sve do Matic Poljane i to mi je sasvim OK. Nemam nekih iskustava ali ih nastojim skupljati, skije, vezove i cipele sam kupio u povratku sa alpskog skijanja u Austriji ove zime. Tamo fakat možeš kupiti sve što zaželiš, Intersport u Grazu, Centar West. Što se tehnike tiče mislim da se solidna početna poduka može uhvatiti ako se kontaktira neki klub u Gorskom Kotaru (mislim da ih je nekoliko, Delnice, Ravna Gora, Mrkopalj,...). S obzirom da smo kupili malu drvenu kućicu u Brestovoj Dragi (blizu Mrkoplja i Delnica) mislim da će mi to biti fina aktivnost narednih zima a i inače smo mi u obitelji nemirnog duha. Nadam se da će i ovo na Sljemenu jednom proraditi, trebalo bi za to drito Bandića priupitati.
Inače, nadam se da će se na forum javiti i pokoji iskusni trkač da sa nama podijeli iskustva.
Foto5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:24   #8
evo i update od ovogodisnjeg novopecenog trkaca

u ravnoj gori ne postoji staza za trcanje.
u begovom postoji nekolik km, i tamo klinci i par profica treniraju pa treneri naprave spure/trake. ima u mrkoplju i covjek koji iznajmljuje opremu.
u mrkoplju bi trebala biti biatlonska staza ali tamo nismo bili.

jel tko bio na rogli ili u kranjskoj gori? jel te staze idu kroz divljinu ili se motaju oko mjesta? postoji li kakva karta tih staza?
krikrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:39   #9
Našli smo i tu biatlonsku stazu u Mrkoplju, iznad kamenoloma, lijepa je.
Jos kad bih našla cipele i štapove u RH...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:17   #10
xc

evo ja vam treniram skijasko trcanje i biatlon u oroslavju......sve je super samo sto nam fali snijega...........sto se tice ski staza.....imate stazu na sljemenu pocinje kod apartmanske kuce snjezna kraljica....samo moram spomenut nemar ljudi....napokon nam padne snijeg i onda dođu bakice i dedeki i šeću nam se po stazi i sve zgaze.....al vam preporucam roglu....tamo su staze fenomenalne ....treba vam 1 i pol sat do gore ....ne placa se karta ni nist....u vezi klubova ima sk sljeme...i bk šestine i bk jarun ....al tu kod nas u zagorju je sk oroslavje.....klub nam je super radi se na tome da e sto vise ljudi uclani i bavi time dok zagrebački klubovi imaju po 2 takmičara i samo s njima rade.....mi organiziramo i ski rolanje i nordic walking po ljeti ....pitajte ak vas jos kaj zanima=)
skijasica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:48   #11
Skijašice, može info gdje sve nabavljate opremu?
Posebno me za Hrvatsku zanima...

Nekako mi se ne plaća vinjeta za SLO kad me toliko i štapovi izađu.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:01   #12
ja ti mogu dati mail na kojeg mozes pitat ili broj moba.........to sve preko repke iz austrije slovenije i to.....al taj covac dofura u RH pa nosi klubovima i rekreativcima
skijasica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 02:22   #13
Sve informacije za skijaško trčanje i opremu vezano za skijaško trčanje neka se jave na mail [email protected]
Fles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:46   #14
Nadam se da smo do sada odgovorili na sva vasa pitanja. ako bude vise zainteresiranih postoji mogućnost da se napravi i skola skijaškog trčanja po zimi na sljemenu. Ali i dalje sva pitanja vezana sa skijaško trčanje pitajte na [email protected]
Fles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 23:01   #15
Molio bi da svi zainteresirani za školu skijanja skijaškog trčanja na Sljemenu da se jave na e-mail [email protected] da bi okvirno znali sa koliko zainteresiranih ljudi raspolažemo. Jer smo dobili par upita u svezi toga pa mislimo da bi se to moglo vrlo lako i ostvariti.
Fles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:41   #16
Uskoro i u Ravnoj Gori uređene staze za skijaško trčanje...
lang laufer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:57   #17
Iz Rijeke sam pa me zanima gdje u okolini ima (ili točnije će biti) uređenih staza za nordijsko trčanje ili lang-lauf.

Prošle zime je bilo nešto u Mrkoplju i Begovom Razdolju ali samo za vrijeme nekih takmičenja. Na Platku je bilo sve zgaženo od strane nemarnih šetača.

Kakvo je vaše iskustvo?

Kupio bih opremu, gdje?
drPD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:51   #18
Javi se na e-mail [email protected] da ti mogu poslati cijenik
Fles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 11:42   #19
Idem danas i sutra peglat po dubokom snijegu u okolici Ck
Hrvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:18   #20
Da li je netko langlaufao na Rogli? Ima li tamo kakva školica?
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.