Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 12:17   #81
ja san neki dan uvatio sarulju (ridjovku) od nekih 80Cm, crvenkasta je bila bas neke lipe boje, i odnijo je auton u brdo di niko ne zivi

inace bila je dosta agresivna i trudila se da me posalje na injekcije
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:26   #82
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
ja san neki dan uvatio sarulju (ridjovku) od nekih 80Cm, crvenkasta je bila bas neke lipe boje, i odnijo je auton u brdo di niko ne zivi
Gdje si je ulovio, ako nije bed?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:37   #83
Tucepi, tj u blizini
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:37   #84
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
Tucepi, tj u blizini
Onda ti to nije bila riđovka nego (potpuno) neotrovna smukulja
Al' lijepo što si je odnio da ne nastrada.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 20:01   #85
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Onda ti to nije bila riđovka nego (potpuno) neotrovna smukulja
Al' lijepo što si je odnio da ne nastrada.
zasto to mislis?, bila je ridjovka 10000^10000%, uvatio sam puno zmija, vidio sam i poskoka al ga nisam dirao, i znam kako izgleda sarulja i ovo nije prva ridjovka, jednu sam morao ubit prije par god, uvukla se u rupu u ubetonu kuci i nije htila vani, usrid turistickog naselja

da si vidila kako je napadala i grizla dasku kojom sam je pricepio nema sanse da bi rekla da neotrovna zmija moze bit tako agresivna
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 22:43   #86
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
zasto to mislis?, bila je ridjovka 10000^10000%, uvatio sam puno zmija, vidio sam i poskoka al ga nisam dirao, i znam kako izgleda sarulja i ovo nije prva ridjovka, jednu sam morao ubit prije par god, uvukla se u rupu u ubetonu kuci i nije htila vani, usrid turistickog naselja

da si vidila kako je napadala i grizla dasku kojom sam je pricepio nema sanse da bi rekla da neotrovna zmija moze bit tako agresivna
Zato što za riđovku u cijelom tom dijelu Hrvatske nema prikladnih staništa, i nikad nije tamo ni nađena (prema postojećim podacima).

Znam da u tvom kraju šaruljom zovu smukulju, koja često može biti crvenkaste boje kao recimo ova:
http://naturfoton.com/reptiles/slide...striaca-2.html

I, o da, vrlo često su neotrovne zmije puuuuuuuuuno agresivnije od bilo koje otrovnice. Vidjela sam ih skoro sve.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:04   #87
e, ovako, nisam seljak, i znam sta je ridjovka, a sta je smukulja, ovo je bila ridjovka i tocka. drugi put je uslikam pas vidit, a kladim se da cu capit jos koju jer ih ima
btw ne zivim kod Tucepa vec 20Km prema Omisu, tamo sam bio pomoc prijatelju oko vrtlova, tu di stojim isto ih IMA, bez obzira sta ti procitala...

prava ridjovka...hrapava, ne sjaji joj se koza, malo je troma i spora zato sam je i lako uvatio, rep joj se naglo stanjuje na kraju, i ima onu cik-cak crtu po ledjima i pomalo sa strane, sve do repa
pa nisam je vidio na 2 sekunde drza sam je u ruci
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:32   #88
OK jel možda ovako nešto:

http://www.naturamediterraneo.com/Pu...ursini.jpg.jpg
http://www.kingsnake.com/reptilia-it...iniigrillo.jpg
http://www.reptiles.de/Europ%C3%A4is...%20ursinii.jpg
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:48   #89
hmm, mislim da nije, ima nekako cudnu glavu, prezaobljenu ova sta sam ja uvatio imala je ostre linije glave, koda ju je cekcem mlatnio neko, i one izbocine iznad ociju, drzao sam je iza glave pa sam je malo promotrio

inace po prugama bi mogla bit, iako boja ne pase, ova je je vise bacala na crvenu

koja je to zmijurda?
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:24   #90
poskok?
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:42   #91
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
poskok?
kaki poskok, ono na slikama od Herp sigurno nije poskok, ali ne znam koja je
poskoka sam vidio, stvarno je prekrasan, meni najlipsa zmija, i nemos ga falit sa tintarom u obliku strijele

zmija koju ja opisujem je ridjovka, u to sam siguran, poprilicno
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 00:00   #92
Ne bih znala
Jedini susret sa zmijom, ako izuzmemo zološke i pet shop, mi je bio na Biševu, kad sam se ja u Heidi stilu šuljala okolo naokolo otočića i taman kad sam se spuštala niz padinu ispred mene prošla nekakva smečkasto narančasta, pa više od metar duga zmija...
Srce me zamalo izdalo
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 01:00   #93
Thumbs up hm...

mislim da se nikad nisam susrela sa zmijom i uopće mi nije žao. izuzevši činjenicu da sam zmija po kineskom horoskopu
__________________
“Is there no way out of the mind?” Sylvia Plath
jelena89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 19:23   #94
Koja bi to zmija bila?






nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 19:26   #95
Bjelica.

Nažalost male su sličkice ali tako izgleda tipična bjelica.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 19:30   #96
Nisam dugo stavljala slike pa sam zaboravila, ne znam zakaj su tak male.
To sam i ja rekla da je bjelouška al moj muž tvrdi da nije. TNX
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 19:31   #97
Al je bila pravi komad. Prešli su s kombijem prek nje i ništ joj nije bilo.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 20:14   #98
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Nisam dugo stavljala slike pa sam zaboravila, ne znam zakaj su tak male.
To sam i ja rekla da je bjelouška al moj muž tvrdi da nije. TNX
Ne bjelouška (Natrix natrix), nego bjelica (Zamenis longissimus), dvije različite stvari.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 21:29   #99
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ne bjelouška (Natrix natrix), nego bjelica (Zamenis longissimus), dvije različite stvari.
A ja mislila da je to isto. Idem malo proguglati.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:31   #100
Čuo sam nedavno glasine da se na našem području pojavila kao neka Crna austrijska ljutica. Otrovnica navodno. Čovjek mi kaže da su primjerci pobjegli iz pogona za proizvodnju antiseruma i razmnožili se. Meni priča izgleda nadasve sumnjivo, ali da ubacim pitanje za svaki slučaj. Za li netko išta o tome?
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.