Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 00:55   #1
Photoshop

Ne znam kako mi je promaklo, al uopce nemamo temu o photoshopu. Imamo lightroom, photomatix, opcenitu temu o raznom softwareu za obradu cak i plug-ins za photoshop temu, al ps temu nemamo.

E, pa evo je.

Ovo mjesto je, dakle, predvidjeno za sve u vezi photoshopa: pitanja, odgovore, tutoriale, najave, itd...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 03:51   #2
Nisam sigurna jel ovo pravo mjesto za postaviti pitanje.. a sto je s obradom na Appleu? Ima netko ovdje tko tako radi?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 07:40   #3
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna jel ovo pravo mjesto za postaviti pitanje.. a sto je s obradom na Appleu? Ima netko ovdje tko tako radi?
Pa imaš cijeli Adobe Suite za mac kao i puno drugih programa (office, Freehand, Flash, ...). mana je što je sav software malo teže za nabaviti (one full verzije koje samo isprobaš i obrišeš u roku 24h ). Prednost je što je rad na macu (sve nakon OS9) prava renesansa

majkemi, otkantat ću pc jednoga dana i uzet powerbook
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:37   #4
Kiki, ima jedna tema, Photoshop - učenje iz knjige, pa možda da i nju staviš ovdje, jer su ljudi stavjali linkove za tutorijale i slično...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:04   #5
Znan.
Al ono je tema ka za knjige, a ovo za software.
Iako, kao i kod svake teme, moguca su preklapanja.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:19   #6
ajde dobro.. al kad ono...mislim, ku'iš, kajjazna'm...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:12   #7
@OPTiMystic.. ja imam macbook i radim na tom nekom programu, iskreno pojma nemam kako se zove, i sve super, i isto od kad sam otkrila Applea nema sanse da bi uzela PC vise.. Iako fale mi neke funkcije, sumnjam da ih nisam otkrila, moram onda nabavit jos neki program. Prijedlog?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:16   #8
Erm...ovo je topik o PHOTOSHOPU, a ne o Appleu.
Prijedlog ti je Photoshop.

Svaki daljnji post koji nije vezan uz temu, bit ce brisan.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:22   #9
Haha, da dobro zato sam i napisala gore da ne znam jel pravo mjesto. Di da pisem o obradi na Appleu? Nema tema jel tako?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:27   #10
Naravno da ima.
Nu
Monitori i Kompjutori Za Obradu Slika

Ja stvarno ne znam zasto sam kacila popis tema. Pa niko ih ne gleda.
A jos sam ih fino razdvajala u smislene skupine da bude pregledno i to. Kuku lele.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:32   #11
A meni nikad ne padne na pamet pogledati.. potrudit cu se ubuduce
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:34   #12
ma gledamo mi te teme...al nekad ih čak i na malo previše podjeljeno, pa ti dođe ko telefonski imenik
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:37   #13
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
@OPTiMystic.. ja imam macbook i radim na tom nekom programu, iskreno pojma nemam kako se zove, i sve super, i isto od kad sam otkrila Applea nema sanse da bi uzela PC vise.. Iako fale mi neke funkcije, sumnjam da ih nisam otkrila, moram onda nabavit jos neki program. Prijedlog?

Photoshop.

CS3 na Macu sad leti kad nije vise pod emulacijom (vidi CS2), preporodio sam se - isto tako za vecinu osnovnih korekcija je iPhoto sasvim dovoljan...

Dali je netko probao CS4 vec?
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:04   #14
i mene interesuje da li je neko probao CS4 i sta im znaci to da obradu prebacuje na graficke kartice? znaci li to ako nema 3D karticu ili nesto slicno (k'o ja na svom laptopu) ne moze koristiti CS4 ili sta?
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:21   #15
imam ja CS4, i bas mi je lijepi.... ono sto zivcira je nedostatak svega kaj si imao u CS3, a da nije doslo u paketu, dakle ošli svi plugini...

a fotošop ko fotošop, ima par sitnica koje covjeka vesele... al u jezgri je to ista stvar. u svakom slucaju novi nije nesto sto je za nepreporuciti, al da ces umrijet bez njega, neces
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:35   #16
Ja do daljnjega ostajem pri CS3, ne zelim izgubiti plugine.
Cak mi je Lightroom bolji od Photoshopa, i puno je brzi.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:57   #17
koliko kod nas kosta za kupit PS...znam da vecina ima "posuđene" al me bas zanima kolika je cijena u nas 'Rvata?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:03   #18
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
koliko kod nas kosta za kupit PS...znam da vecina ima "posuđene" al me bas zanima kolika je cijena u nas 'Rvata?
Jel može kvisko

Tko odgovori iz glave ima od mene . Ali mislim košta otprilike kao pošten tripod
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:07   #19
mislim da je u jamerici negdje oko 700USD-a ako se ne varam...upgrade cca 300 ali nisam skroz ziher...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:26   #20
ja imam cs3 i super mi je, nemam zamjerki i drago mi je kaj sam se naucila raditi u njemu. htjela bih isprobati lightroom, uostalom i posto me je minja pital dal radim u njemu, vjerojatno bi mi onda dobro pasal, al sve to pada u vodu jer nemam mjesta na kompu sljedeca investicija trebala je biti u torbu, al zbog ovoga ide u veliki external hdd...
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.