Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 18:47   #61
Quote:
Karen_13 kaže: Pogledaj post
Ne znaš slučajno kako se taj recept zove? Ili sastojke?
Ček, idem potražiti....iako, velim, bez tog recepta, samo ovako, sumnjam da bi ti to smućkali.

Edit: kaže ovako - elocom lotio 20,0 i excipial hydrolotio ad 100,0. Štogod to značilo.
Sigurna is offline  
Old 21.11.2010., 19:22   #62
Elocom je isto glukokortikoidna supstanca, zato sam te i pitala. Pretpostavila sam da je tako nešto čim je po recepturi i spravljeno u ljekarni.
Karen_13 is offline  
Old 21.11.2010., 20:08   #63
karen, jesi li probala a-derma ili mustela proizvode? znam da su za djecu sa dermatitisima, a mozda i ti nadjes nesto za sebe.
runolistSA is offline  
Old 21.11.2010., 20:25   #64
A dermu sam skontala, neka Dermalibour linija. Mustelu nisam? Jel Mustela bolja?
Karen_13 is offline  
Old 21.11.2010., 21:05   #65
nisam nista probala ali mi palo na pamet da ti predlozim jer sam ih vidjala po apotekama.
runolistSA is offline  
Old 21.11.2010., 21:10   #66
Quote:
Karen_13 kaže: Pogledaj post
Elocom je isto glukokortikoidna supstanca, zato sam te i pitala. Pretpostavila sam da je tako nešto čim je po recepturi i spravljeno u ljekarni.
Što god da je, meni je jedino to pomoglo. A kad je dermatitis jak kao kod mene, a pretpostavljam i tebe, prema tvom opisu, sumnjam da će ti "obične" kreme pomoći. To je otprilike ko kad netko ima akne, pa samo isprobava razna sredstva za čišćenje lica.
No, naravno, svatko kako želi, ima pravo raditi što smatra da je najbolje za njega.
Sigurna is offline  
Old 21.11.2010., 21:57   #67
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Što god da je, meni je jedino to pomoglo. A kad je dermatitis jak kao kod mene, a pretpostavljam i tebe, prema tvom opisu, sumnjam da će ti "obične" kreme pomoći. To je otprilike ko kad netko ima akne, pa samo isprobava razna sredstva za čišćenje lica.
No, naravno, svatko kako želi, ima pravo raditi što smatra da je najbolje za njega.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...9&postcount=56

Evo slika od 16.11.



Ovo je od jutros.

Koristila sam Uriage cu zn samo ovih dana, danas sam malo melema namazala jer mi se sve isušilo.
Karen_13 is offline  
Old 21.11.2010., 22:13   #68
Ja imam oko ruba vlasišta, i to povremeno i manje površine, pa si onda onak s noktom napravim krasticu. Fala bogu, lice mi je, sem toga, skoro pa besprijekorno. A zašto ne želiš elocom? Zbog toga jer se od toga umire, dobije rak ili što se već uvijek spominje, svašta-nešto u i van pameti, ili ti ne djeluje? Ili ne želiš bez nekog konkretnog razloga?
Sigurna is offline  
Old 21.11.2010., 22:16   #69
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ja imam oko ruba vlasišta, i to povremeno i manje površine, pa si onda onak s noktom napravim krasticu. Fala bogu, lice mi je, sem toga, skoro pa besprijekorno. A zašto ne želiš elocom? Zbog toga jer se od toga umire, dobije rak ili što se već uvijek spominje, svašta-nešto u i van pameti, ili ti ne djeluje? Ili ne želiš bez nekog konkretnog razloga?
Jer sam inače dlakavija i kortikosteroidi pojačavaju dlakavost, i jer sam prije par mjeseci zbog druge infekcije na licu morala 7 dana mazati jednu kortikosteroidnu kremu (Sinoderm). Previše mi je opet, posebno na svoju ruku uzimati.

edit: ovo oko vlasišta (gdje su zulufi) i ja imam perutanje i napravim krasticu. To rješavam decros šamponom.
Karen_13 is offline  
Old 22.11.2010., 12:26   #70
Quote:
Karen_13 kaže: Pogledaj post
Jer sam inače dlakavija i kortikosteroidi pojačavaju dlakavost, i jer sam prije par mjeseci zbog druge infekcije na licu morala 7 dana mazati jednu kortikosteroidnu kremu (Sinoderm). Previše mi je opet, posebno na svoju ruku uzimati.

edit: ovo oko vlasišta (gdje su zulufi) i ja imam perutanje i napravim krasticu. To rješavam decros šamponom.
Ja nemam oko zulufa (njih ionako depiliram), neko na čelu oko ruba vlasišta, pa do ušiju. Dakle, gornja polovica glave. Hhaha, joj kak ovo zvuči.
Sigurna is offline  
Old 22.11.2010., 12:49   #71
Molim preporuku za puder. Koristila sam Essence sof t& natural, nijansa 01, koji su povukli iz prodaje, a 02 mi je pretamna. Otada ne koristim puder.
Koža mi je mješovita, nekad blistava i čista, nekad sa par prištića po čelu (još uvijek ne shvaćam o čemu to ovisi, no mislim da je zbog vitamina za kosu). Trebam puder koji je između laganog tekućeg i onog u pjeni - ni pretekuć ni pregust, da fino hidratizira (to mi je najvažnije) i da tu i tamo prekrije neki nedostatak, ali ne da zacementira lice.
Što se tiče cijene, nije mi ona bitna. Essence mi je stvarno bio najbolji puder, iako sam probala i puno skuplje od njega. Probala sam u međuvremenu puno testera i ništa mi nije odgovaralo.
Black Molly is offline  
Old 23.11.2010., 11:38   #72
Mene zanima nekakav proizvod koji bi mi drža obrve na okupu
gledala sam ovo od nyx
http://www.nyxcosmetics.com/index.php?pf=EBS
al me zanima ako ima nešto dostupno kod nas, da prvo probam s tim?
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!

Zadnje uređivanje How to save a life : 23.11.2010. at 11:44.
How to save a life is offline  
Old 23.11.2010., 14:07   #73
Quote:
How to save a life kaže: Pogledaj post
Mene zanima nekakav proizvod koji bi mi drža obrve na okupu
gledala sam ovo od nyx
http://www.nyxcosmetics.com/index.php?pf=EBS
al me zanima ako ima nešto dostupno kod nas, da prvo probam s tim?
Čuj, ovoga, ja imam "priručnu" metodu, ne znam koliko bi te zanimala, i nemoj se smijati (baš previše), ali: na onu četkicu za obrve našpricaš malo laka za kosu, počešljaš i voila! Neće otpasti obrve od toga , odmah da napišem, da ne bi bilo....
Sigurna is offline  
Old 23.11.2010., 15:45   #74
Trebam preporuku za dobar iluminator a da nije YSL
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Old 24.11.2010., 09:47   #75
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Čuj, ovoga, ja imam "priručnu" metodu, ne znam koliko bi te zanimala, i nemoj se smijati (baš previše), ali: na onu četkicu za obrve našpricaš malo laka za kosu, počešljaš i voila! Neće otpasti obrve od toga , odmah da napišem, da ne bi bilo....
Ma da, znam da ljudi to rade al ja nisam sklona stavljanju laka za kosu na kožu lica
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!
How to save a life is offline  
Old 24.11.2010., 10:45   #76
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za puder. Koristila sam Essence sof t& natural, nijansa 01, koji su povukli iz prodaje, a 02 mi je pretamna. Otada ne koristim puder.
Koža mi je mješovita, nekad blistava i čista, nekad sa par prištića po čelu (još uvijek ne shvaćam o čemu to ovisi, no mislim da je zbog vitamina za kosu). Trebam puder koji je između laganog tekućeg i onog u pjeni - ni pretekuć ni pregust, da fino hidratizira (to mi je najvažnije) i da tu i tamo prekrije neki nedostatak, ali ne da zacementira lice.
Što se tiče cijene, nije mi ona bitna. Essence mi je stvarno bio najbolji puder, iako sam probala i puno skuplje od njega. Probala sam u međuvremenu puno testera i ništa mi nije odgovaralo.
Probaj Rimmel Stay Matte, ja imam mješovitu kožu, inače koristim Revlon Colour Stay i za toplije dane Essenceov puder u pjeni, ovaj Rimmel mi je dobar, bez umjetnih bojila i mirisa, sadrži ekstrakte krastavca i kamilice, lijepo prekrije lice, a nije kao cement, imaš ga u Bipi, 42 kune!
GiRL is offline  
Old 24.11.2010., 12:39   #77
Quote:
Plavooka25 kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za dobar iluminator a da nije YSL
Plavooka, ja koristim Guerlainov. Bolji mi je od YSL-a jer nije toliko težak pa mi ne isušuje okoločno područje.
Evo ti link na jagodu pa si pogledaj: http://us.strawberrynet.com/makeup/g...Id=13203#13203
bejo is offline  
Old 24.11.2010., 12:58   #78
odlično, hvala ti puno
__________________
Blog is back :)
Plavooka25 is offline  
Old 24.11.2010., 13:34   #79
ja sam se prebacila na ulje od noćurka i kremu od naranče od nikela,(naveče u kombinaciji preko dana samo krema) imam mješovitu kožu, akne ali svejedno preko zime se obrazi ljuskaju i crvene koliko budu suhi. Prije sam bila na dermalogici ali mi je sad to postalo preskupo i suuuuper sam zadovoljna. Koža bude meka poput svile, baršunasta a ne izbijaju akne
kyb is offline  
Old 24.11.2010., 15:49   #80
Quote:
Plavooka25 kaže: Pogledaj post
odlično, hvala ti puno
od ovih jeftinijih sasvim ok je od art deco-a
yslp is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.