Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2005., 20:10   #61
Quote:
Roose Bolton kaže:
hehe..
Ako svki fanatik bio sam primoran otići na Malazan forum...
I baš je bila diskusija o Trullovom shorningu.
Onda se pojavio lik koji je citirao knjigu gdje piše:
"""The consesus on the time issue seems to be that several years must have passed,allowing Trull time to suffer,but Featherwitch,casting the tiles,says:

"'Bone Perch now stands as a throne that none shall occupy,for its shape has become inimical to taming.The throne's back is now hunched, the ribs drawn downward, the shoulder blades steep and narrow. The arms, upon which a ruler's arms would rest, are risen now, each in the visage of a wolf, and in theeir eyes burns savage life.' She paused, then intoned, 'The Hold of the Beast has found Twin Rulers.'"

This has to be Togg and Fandaray's reclaiming of their realm,which would mean only a few months had passed."""

Dakle "shorning" se radio u vrijeme borbe protiv Pannion Seera jer su tada Togg i Fanderay sjedli na Beast Hold prijestolje.

Otkud je Trull skupio znanja u kratvo vrijeme?
Nobody knows.
Hmmm. Ja sam prije početka čitanja Midnight Tides mislel da se radnja odvija onak 5-10 godina prije ostalih knjiga. Jebiga pošto su Eduri dugovječni možda i 10000 godina prije ostalih. A sad se čini da je to sve nekak vremenski na knap samo je geografska udaljenost ogromna.
Nego koliko je Trull bil na zidu prije nego ga je Onrack oslobodil?
Zbog shorning magije, mogal je preživjet bez hrane i vode, pa je moguće da je bil dosta vremena.
Still, čisto sumnjam da su mu svi ti podaci jednostavno svanuli u glavu.



Quote:
Možda nije Rhulad ali gotovo sigurno se može reći da je to bio Rhulad.
Yeah. Moguće da je Binadas nadgledao shorning.

Quote:
E sada...
Pošto je Scabadari dobio klin posred lubanje on je nekoj House Of Azath...
Kao će Fear doći do njega to samo Erikson zna.
Ma bit će interesantno.
Shurq, Udinaas, Silchas, Wither, Fear, Seren Pedac, Iron Bars, Corlo, Ebberict (i Ublala ak se ne varam) na istom brodu.

Freakin' sitcom.



Quote:
Točno...Trull nije Edur Warlock i ne koristi Elder Magic.
E sada..Cotillon protiv nekog Bonecastera ili Tiste warlocka....
Loše bi se proveo naš dragi Assasin.
S njima vjerojatno ne bi ni išao u izravan sukob kao s onim Edurima na Drift Avali.

Quote:
Pazi....
Forkul Assail ne koriste nikakve magije...posjeduju samo Immunity to magic. Ono..."Alien"-like killeri.
Ma ludi su. Pojavili se u 2 poglavlja u 2 knjige i kog su god sreli sredili.

Quote:
Samo zato jer je Iron Bars "Awoven". Tj..ne može umrijeti dok ne pronađe Kazz D' Avorea.
Still, he would kick his ass.

Quote:
A i Karsa je postao ultimate killer tek voljom Chained Goda.
Speking of Chained God, dal mu i Rhulad zauzima neku funkciju u House of Chains ili je samo potrošna roba. Karsa i Kallor su mu vjerojatno važniji.



Nego, si čital onu "Night of Knives" knjigu koja opisuje kak je Laseen ubila Kellanveda, Dancera & Daseema?

Napisal ju je taj tip koji je s Eriksonom kreiral Malazan svijet. Ian Cameron Esslemont.

Navodno, pruža uvid u 24 sata u kojima je Laseen preuzela prijestolje Malazana i slično.

Knjiga je BTW skupa ko vrag na Amazonu. 28 funti.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 20:54   #62
Pazi..
Shorning se desio za vrijeme Pannion capamaign, a Onrack ga oslobađa za vrijeme Tavore - Felisin spike.
E sada..nakon pada Panniona pojavljuje se Duiker na Genabackisu.
To znači da je Pannion pao isto kad i Seven Cities.
A to znači da je on na zidu bio samo par mjeseci od pada Seven Citiesa do dolaska Tavore na Seven Cities continent.




Quote:
S njima vjerojatno ne bi ni išao u izravan sukob kao s onim Edurima na Drift Avali.

hehehe..
Pa nije Cotillon lud.



Quote:
Still, he would kick his ass.
Znaš kakav je Erikson. Tko se previše kurči dobije po pi.... .
Sjeti se kako je Keeper polomio Karsi rebra ko malom djetetu.

E sada..who the fuck is Keeper?
And who the fuck is Traveller?



Quote:
Speking of Chained God, dal mu i Rhulad zauzima neku funkciju u House of Chains ili je samo potrošna roba. Karsa i Kallor su mu vjerojatno važniji.
Prema dodoacima u knjigama Rhulad je nevažan.
Pogotovo zato jer njemu Chanied God nije namijenio mač. Chained God je tražio Warlocka a dobio luzera.



Quote:
Nego, si čital onu "Night of Knives" knjigu koja opisuje kak je Laseen ubila Kellanveda, Dancera & Daseema?
Nisam.
Moram vidjeti dali je ima na ircu...

Ali mislim da Laseen neme ništa sa Daseem Ultorom. One je nestao kada su mu žrtvovali kćerku na Chaninigu...


Netko tvrdi da je ascendirao u stariji warren i postao Traveller...
Ali to je sve rekla-kazala...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 21:35   #63
Quote:
Roose Bolton kaže:
hehehe..
Pa nije Cotillon lud.
Osoba koja kao weapon of choice koristi komad špaga je ostavila barem dio svojeg zdravog razuma ispred Azatha.

Quote:
Znaš kakav je Erikson. Tko se previše kurči dobije po pi.... .
Sjeti se kako je Keeper polomio Karsi rebra ko malom djetetu.
A i Heboric ga je malo spustil na zemlju.

Nego, Iron Bars nije ni približno hypean kao Karsa. Karsa je dobil cijeli prolog da pokaže kak je bad-ass ubijajući 'djecu' i slično.
Still, tip je toliko okrutan da je postao zanimljiv lik. Kao Howard Stern. Pratiš ga samo da vidiš što će sljedeće napravit.

Quote:
E sada..who the fuck is Keeper?
And who the fuck is Traveller?
Keeper... pretpostavljam da je jedan od Kellanvedove stare garde. On je Napan kao i Laseen, ne? Urko, my guess. U House of Chains kažu da je tip jednom zrušil kuću jednim udarcem or somethin'.

Za Travellera mislim da je Daseem Ultor. A i ova knjiga "Night of Knives" navodno upućuje na to.

Quote:
Prema dodoacima u knjigama Rhulad je nevažan.
Pogotovo zato jer njemu Chanied God nije namijenio mač. Chained God je tražio Warlocka a dobio luzera.
Meni je Rhulada čak i žao. Istina mali se kurčil uzduž i popreko, ali ipak je bil okej. Ionako ga sad Chained God kontrolira. Samo na trenutke je svoj. Većinom kad je mrtav, though.

Warlock King pak zaslužuje smrt. Nadam se da će ga Trull nabost na koplje ili neč.
U biti to je trebal napravit kad je ovaj bil slab nakon borbe sa Cedom.
Better safe, then sorry.

Quote:
Nisam.
Moram vidjeti dali je ima na ircu...[/b
Ja sam gledal. Za sad nema. U biti on će sve skupa napisat 5 knjiga.

Quote:
Ali mislim da Laseen neme ništa sa Daseem Ultorom. One je nestao kada su mu žrtvovali kćerku na Chaninigu...
Mislim da je on nestao u isto vrijeme kad i Kellanved i Dancer. Pojavljuje se u ovoj gore knjizi, a radnja knjige je unutar 24 sata. Nekak sumnjam da su oni prisustvovali Chainingu i onda u istom danu postali Ascendenti.

Tijelo Ultorove kćeri je u jednom Azathu, ne? Fiddler & Co. su ju vdjeli u Deadhouse Gates.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 22:19   #64
Pazi...

Cottilon je pričao Kalamu kako su on i Kellanved i Daseem Ultor bili prisutni na zadnjem Chaningu kad je žrtvovana Daseemova kćerka.

E sada...njih dvoje nije bilo dvije godine. U tom periodu Kellnave dje sajo na Throne of T'lan Imass i zamisli...otvorila im se House Of Azath iako su bila samo obični
smrtnici.
Ima tu puno tajni oko njih dvoje.

E sada..ako je Traveller Daseem Ultor bit će tu svega.
Ako je ubijen (a bio je ascnednat) on bi trebao biti u House Of Azath. Ali moguće je da je acsnedao u neki Elder Hold.
Uostalom kad ga je Cotillon vidio usro se od straha..ono pozrdav, naklon i crta...
I tako...Traveller sada čuva Throne of Darkness...
Ali naravno..zna se tko je gazda u toj domeni....jedini superhero...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 10:57   #65
Quote:
Nephrite kaže:
Nisu li 'true kin' neko drugo pleme Edura, recimo oni koji su ubili Andarista na onom otoku u House of Chains. Mislim ovi Trullovi ni ne znaju za Hounds of Shadow ni niš. Totalni rednexi.
ja mislim da je trull mislio na bluerose andiie tj mješance ljudi i tiste andiia

oni su bili u sastavu lethera tam negdje malo dalje , eduri su vjerojatno došli do njih nakon osvajanja lethera i uspostave carstva i pobili ih itd

mrzim radne akcije
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 10:58   #66
Quote:
red helmet kaže:
ja mislim da je trull mislio na bluerose andiie tj mješance ljudi i tiste andiia

oni su bili u sastavu lethera tam negdje malo dalje , eduri su vjerojatno došli do njih nakon osvajanja lethera i uspostave carstva i pobili ih itd

u biti trull još nije ni vidio the true true kin jer su bluerose mješanci
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 11:00   #67
ups kliknul sam citat umjesto uredi
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 23:25   #68
o kojoj knjizi/knjigama se piše???
__________________
"Night gathers, and now my watch begins. It shall not end until my death. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post. I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the fire that burns against the cold, the light that brings the dawn, the horn that wakes the sleepers, the shield that guards the realms of men. I pledge my life and honor to the Night's Watch, for this night and for all nights to come"
Jon Targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 09:05   #69
Steven Erikson: The Tales of The Malazan Book of The Fallen
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 15:18   #70
Nisam čitao 5. i 6. dio, pa mi ima ovdje dosta spojlera, al zbog kompleksnosti radnje i nisu neki, a Erikson da prepriča crvenkapicu bilo bi interesantno, pa i nije baš bitno

Nego, kako sam ja zaključio Keeper je Urko ili njegov brat, ali prije Urko, zbog one napomene da je srušio kuću udarcem šake.
A i napominje sam sebi u House Of Chains da je se navodno utopio, pa je i to hint.

Čudi me (valjda je to do te zadnje dvije knjige koje još nisam riješio) da imate takvo mišljenje o Karsi. Uvod o njemu je predobar opis kako može gubitak znanja i tradicije dovest moćnu rasu na sam početak. Sva sreća da nije glup koliko je vješt s mačem pa s vremenom kuži kako su ga "Teblor bogovi" iskoristili i postaje ultimativni jebač matere. I to bez pomoći Chained Goda, neznam odakle ovdje ideje da Chained God uopće može kontrolirat tog Toblakaia?

E da odma i jedno pitanje. Nije li Kalam ubistvom onog demona iz bunara oslobodio Thelomen Toblakaia?
Jel se priča šta o njemu u 5. i 6. knjizi?

Trull je shornan baš zbog svog razmišljanja i stavova, nije ih stekao tjekom visenja sa zida. Kako je došao do njih prije, pojma nemam. Valjda je mislio glavom
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 23:08   #71
6-ti dio još nije izašao.
Peta knjiga se seli u sasvim drugu radnju..a tamo vidiš kako jedno stvorenje u sekundi pobije 5 bijesnih Toblakai Bogova izašlih iz House Of Azath.
Tako da bi Karsa s tim likom vjerojatno preživio 2-4 milisekunde.
Ali jebiga..takav je Erikson.

Quote:
Sva sreća da nije glup koliko je vješt s mačem pa s vremenom kuži kako su ga "Teblor bogovi" iskoristili i postaje ultimativni jebač matere.
Čekaj da vidiš Iron Barsa u petoj.
Em je jeben dozla boga, em je awoven..tj. besmrtan sve dok ne isopuni zadano obećanje.
Karse je itekeko spao pod utjecaj Chained Goda..obrati pažnju kad čitaš.


Quote:
eznam odakle ovdje ideje da Chained God uopće može kontrolirat tog Toblakaia?
S obzirom na to da svi mogući asaendanti zajedno moraju raditi chaining kako bi se spriječilo osloboađanje Chained Goda sasvim je logično da mu Karsa ne može biti nekekv problem..pa čak i kad je Chained God ovako Crippled.
Ne zaboravi da Chained God samim svojim boravkom u lancima uništava cijelu "majku zemlju".
Inače zadnja knjiga zvati će se "The Chained God".


Quote:
Jel se priča šta o njemu u 5. i 6. knjizi?
Nema Kalama u petoj.


Quote:
Trull je shornan baš zbog svog razmišljanja i stavova, nije ih stekao tjekom visenja sa zida. Kako je došao do njih prije, pojma nemam. Valjda je mislio glavom
Peta knjiga upravo piše o Tiste Edurima prije Trullovog shorninga.
Spremi se na još jednu brutalku made by Erikson.

Tak kad visiš ekipu: Tehol Beddict "the businessman" i "the humble manservant" Bug.
Jeben igrač ovaj drugi.

Bug."I am going to beat a god senseless"


U šestoj knjizi..(izlazi početkom 2006) radnja se vraća na Seven Cities Continent.
Leoman još uvijek vodi partizanski rat protiv Malazan Empire.
A pojavljuju se i Apsalar i Crokus i Karsa i Icarium...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 10:20   #72
Quote:
Roose Bolton kaže:
6-ti dio još nije izašao.
Peta knjiga se seli u sasvim drugu radnju..a tamo vidiš kako jedno stvorenje u sekundi pobije 5 bijesnih Toblakai Bogova izašlih iz House Of Azath.
Tako da bi Karsa s tim likom vjerojatno preživio 2-4 milisekunde.
Ali jebiga..takav je Erikson.



Čekaj da vidiš Iron Barsa u petoj.
Em je jeben dozla boga, em je awoven..tj. besmrtan sve dok ne isopuni zadano obećanje.
Karse je itekeko spao pod utjecaj Chained Goda..obrati pažnju kad čitaš.




S obzirom na to da svi mogući asaendanti zajedno moraju raditi chaining kako bi se spriječilo osloboađanje Chained Goda sasvim je logično da mu Karsa ne može biti nekekv problem..pa čak i kad je Chained God ovako Crippled.
Ne zaboravi da Chained God samim svojim boravkom u lancima uništava cijelu "majku zemlju".
Inače zadnja knjiga zvati će se "The Chained God".




Nema Kalama u petoj.




Peta knjiga upravo piše o Tiste Edurima prije Trullovog shorninga.
Spremi se na još jednu brutalku made by Erikson.

Tak kad visiš ekipu: Tehol Beddict "the businessman" i "the humble manservant" Bug.
Jeben igrač ovaj drugi.

Bug."I am going to beat a god senseless"


U šestoj knjizi..(izlazi početkom 2006) radnja se vraća na Seven Cities Continent.
Leoman još uvijek vodi partizanski rat protiv Malazan Empire.
A pojavljuju se i Apsalar i Crokus i Karsa i Icarium...
:mljac:

Ma obračao sam pažnju dok sam čitao. Ako misliš da su chained souls koji prate Karsu djelo Chained Goda, u redu, ali sumnjam da jesu. Imaš koji drugi primjer, jer me zbilja zanima.

E ovo što kažeš da jedno stvorenje pobije 5 bjesnih Toblakai bogova...isto tako na početku 7 Shadow Hounda pobije cijeli regiment, a kad Master of Deck oslobodi 2 Shadow Hounda, koji poslije postanu Hounds of Darkness (Ono super nabrijani Hounds of Shadow, ne?) Karsa ih riješi bez problema.
Erikson vrlo lako "pojača" lika. Nebih se čudio da Karsa pobije ekipu koja je pobila neke u prošloj knjizi
Kao što je recimo Relick Nom posta faca kad je utrljao Otataral dust na sebe
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 00:43   #73
Kako nema veze sa Chained Godom?
Preko "Unbound" Karsa je zakletvom postao Knight of House Of Chains već na početku knjige...a to je saznao tek na kraju knjige..kad je odbio služiti Unboundima. pa mu je rečeno nešto u stilu " your oath is not to us and you already made it" pa je onda izjavio nešto u stilu..ne znam ja tko je taj chained god ali ako mi se nađe na putu vidjeti će on.

Uostalom..kako izgleda House of Chains:
The King In Chains
Kallor- Reaver
Poliel - Consort
Toblekai (Karsa) - Knight
The unbound...



Quote:
Karsa ih riješi bez problema.
ne brini se...
Ovoga koji se probudi na kraju pete knjige ipak Karsa ne može riješti.
Ne može riješiti ni Rhulada jer Rhulad oživi čim krepa...
Vidjeti ćeš.,..
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 07:10   #74
Quote:
Roose Bolton kaže:

S obzirom na to da svi mogući asaendanti zajedno moraju raditi chaining kako bi se spriječilo osloboađanje Chained Goda sasvim je logično da mu Karsa ne može biti nekekv problem..pa čak i kad je Chained God ovako Crippled.
Ne zaboravi da Chained God samim svojim boravkom u lancima uništava cijelu "majku zemlju".
Inače zadnja knjiga zvati će se "The Chained God".
sjeti se samo kad je karsa oslobadao onu jhag zensku kaj je ona rekla - "ignorance honed into a weapon"

i tak je vec pobio pola ekipe iz house of chains takorec "svoje" kuce - syballe the unbound, bidithala, i onog slavemastera silgara

crippled god nemre kontrolirat karsu nikak bez obzira kolko je mocan, jer karsa je bio u lancima i ne zeli vise nikad ikome sluziti, sloboda ili smrt spika.
a karsa ne namjerva umrijeti
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 10:57   #75
Quote:
red helmet kaže:
sjeti se samo kad je karsa oslobadao onu jhag zensku kaj je ona rekla - "ignorance honed into a weapon"
Nije li ona bila Forkrul Assail?

Quote:
i tak je vec pobio pola ekipe iz house of chains takorec "svoje" kuce - syballe the unbound, bidithala, i onog slavemastera silgara

crippled god nemre kontrolirat karsu nikak bez obzira kolko je mocan, jer karsa je bio u lancima i ne zeli vise nikad ikome sluziti, sloboda ili smrt spika.
a karsa ne namjerva umrijeti
Karsa je glorificirani Conan. Točka. Prema viđenom, nije ni u gornjoj polovici najjačih likova u knjigama.
A Chained God je prema njemu ko Superman prema onom Žapcu iz X-Mena.

Da dođe do fighta, Chained God, čak i ovak sjeban i polomljen bi ga zgazio.

A što se kontorliranja tiče, CG se čini expert i u tome. Malo "pile naopako" i Karsa će radit baš ono što mu ovaj kaže.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 09:59   #76
Quote:
red helmet:
sjeti se samo kad je karsa oslobadao onu jhag zensku kaj je ona rekla - "ignorance honed into a weapon"
Kao što je napisao Nephrite..to je bila Forkrul Assail a ne Jhag.
Rasa koje su se bojali i Jaghuti i T'lan Imassi i K'Chain Che Malle zbog njihove nadnaravne fizičke snage i totalnog imuniteta prema magiji.



Quote:
tak je vec pobio pola ekipe iz house of chains takorec "svoje" kuce
Nije ubio Poliel, nije još ni došao do Kallora koji će mu postati šef.
A Unbound su ionako bili samo potrošna roba.
Chained god je odlučio osnovati svoju kuću. Dakle..mora složiti svoju "boju" u špilu. A "knight" će mu postati Karsa.



Quote:
crippled god nemre kontrolirat karsu nikak bez obzira kolko je mocan, jer karsa je bio u lancima i ne zeli vise nikad ikome sluziti, sloboda ili smrt spika.
Crippled God je toliko nadmoćniji svim drugim bogovima da je potrebno da se svi bogovi i ascenadanti skupe kako bi se radio periodični chaining.
Uostalom samo njegovo drženje u lancima neminovno uništava cijeli svijet iz knjige jer njegova pojava uništava Burn (majku zemlju).
Svi su bili sretni kada je Paran osnovao House Of Chains jer je napokon sam Crippled God odlučio igrati prema pravilima.
E sada..Karsa?
Karsa je onako..zajeban Tobalakai koji je dobio moći iz House of Chains putem zavjeta preko Unbound.
Opet...on je minoran lik koji protiv superheroja poput Anomandera, Caladana i sličnih nema puno izgleda.
Njegov zavjet kako će sjebati Crippled Goda ako mu ovaj bude dosađivao je nevažan. Crippled God bi ga zgazio ko mrava.
Doduše...postoji jedan lik koji svako toliko ide umlatiti Crippled Goda..ali taj lik je ipak jedna zajebani Elder God.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 11:58   #77
Mislim da rasprava o Karsi i Chained Godu baš i nema smisla ako se uzme u obzir da je sam Chained God rekao da u njegovoj kući nema pravila, već da je kaos. Da svaki njegov "podanik" može radit šta ga je volja.
Mislim da je Kallor pičkica...bez obzira šta je radio prije nego je cursan. Jednostavno je imao sreće u pretposljednjoj knizi (da ne spojlam radnju ljudima) Mislim da neće bit šef Karsi, jer jednostavno nije tako koncipirana House of Chains.

Fora je da ljudi koji su prije bili fakat moćni sad su mace naspram novih heroja. Jer Bogovi imaju moć ukoliko netko vjeruje u njih...pa tip koji smlavi pet Toblakai Bogova..po tome i nije netko.
A sjećate se Jhagut Tyranta iz prve knjige, bio je strah i trepet, ono ako se oslobodi ode kontinent u kua, a srede ga bez problema.
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 13:30   #78
Bem ti..vidiš što se deševe kad se ne čita pažljivo:



Quote:
A sjećate se Jhagut Tyranta iz prve knjige, bio je strah i trepet, ono ako se oslobodi ode kontinent u kua, a srede ga bez problema.
Jaghut Tyrant zvani Raest je raspolagao samo sa dijelom svoje moći jer je većina moći bila sadržana u čahuri po koju je krenuo iz svoje grobnice.
Čak onako oslabljen skoro je satrao 5 Tiste Andii soletaken zmajeva...
Na domaku da stigne do čahure bio je pogođen eksplozivom i čak i onda ne bi bio mrtav da nije iznikla House Of Azath iz njegove čahure i zarobila ga.
Dakle..ono nije ni bio Jaghut Tyrant nego samo jedan Jaghut koji nije raspolagao svojim moćima jer nije mogao doći do njih.


Recimo..vidjeti ćeš kako u petoj knizi Jaghut Tyrtant pola kontinenta prekrije polarnom kapom koja stoji tamo tisućama godina.


Quote:
Jer Bogovi imaju moć ukoliko netko vjeruje u njih...
To vrijedi samo za prave bogove. tj Elder Gods.

Raznorazni ascendanti, plamenski bogovi i duhovi ili Azath zarobljenci nisu bogovi.


Quote:
pa tip koji smlavi pet Toblakai Bogova..po tome i nije netko.
Ne nije.
Sanmo što je taj lik nekad rušio K'Chain Che Malle tvrđave..





Quote:
Mislim da rasprava o Karsi i Chained Godu baš i nema smisla ako se uzme u obzir da je sam Chained God rekao da u njegovoj kući nema pravila, već da je kaos. Da svaki njegov "podanik" može radit šta ga je volja
Možeš misliti...
Chained God tolerira neposluh i "javašluk"...hehe...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 14:32   #79
Quote:
Roose Bolton kaže:
Bem ti..vidiš što se deševe kad se ne čita pažljivo:

E fakat, Finnest. Sorry stari, zaboravio sam na to



Možeš misliti...
Chained God tolerira neposluh i "javašluk"...hehe... [/B][/QUOTE]

Mislim da je to rekao Kalloru kad ga je vrbovao za Kinga. Da njegovi podanici mogu radit šta ih je volja. E sad oće li to bit tako...?
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 22:13   #80
Quote:
Roose Bolton kaže:
Kao što je napisao Nephrite..to je bila Forkrul Assail a ne Jhag.
Rasa koje su se bojali i Jaghuti i T'lan Imassi i K'Chain Che Malle zbog njihove nadnaravne fizičke snage i totalnog imuniteta prema magiji.
ne mislim na nju, nju su oslobodili delum, bairoth i karsa zajedno, nego na jhag zensku koju je karsa oslobodio u jhag odhanu, kad je trazio konja.
(paperback str. 617-619)

evo sad sam procitao to ponovo, moj bed, nije jhag nego jaghut mea culpa

"Never before " she sighed, then shook her head as if in disbelief. "Ignorance, honed into a weapon. Extraordinary, Thelomen Toblakai."


Quote:

Crippled God je toliko nadmoćniji svim drugim bogovima da je potrebno da se svi bogovi i ascenadanti skupe kako bi se radio periodični chaining.
Uostalom samo njegovo drženje u lancima neminovno uništava cijeli svijet iz knjige jer njegova pojava uništava Burn (majku zemlju).
Svi su bili sretni kada je Paran osnovao House Of Chains jer je napokon sam Crippled God odlučio igrati prema pravilima.
E sada..Karsa?
Karsa je onako..zajeban Tobalakai koji je dobio moći iz House of Chains putem zavjeta preko Unbound.
Opet...on je minoran lik koji protiv superheroja poput Anomandera, Caladana i sličnih nema puno izgleda.
Njegov zavjet kako će sjebati Crippled Goda ako mu ovaj bude dosađivao je nevažan. Crippled God bi ga zgazio ko mrava.
gle, ja ne tvrdim da je karsa mocniji od kripla, samo velim da je njemu dopizdilo da ga neko kontrolira i vara i kaj ja znam tak da bu se boril protiv toga ako treba do smrti

sad hoce li ga crippled god uspjeti prevariti i kontrolirati nekak, jer istina on je master u tome, ali tko zna mozda bude neki randomize faktor pa ne bu islo, erikson me dosta puta vec iznenadil, time will tell, ali IMHO karsa bu zajebo kripla

Quote:

Doduše...postoji jedan lik koji svako toliko ide umlatiti Crippled Goda..ali taj lik je ipak jedna zajebani Elder God.
da,da legenda je taj decko

Quote:

Nije ubio Poliel, nije još ni došao do Kallora koji će mu postati šef.
A Unbound su ionako bili samo potrošna roba.
Chained god je odlučio osnovati svoju kuću. Dakle..mora složiti svoju "boju" u špilu. A "knight" će mu postati Karsa.
sto se tice poliel jos se ne zna da li je uopce u kuci, barem ja ne znam jer
u mojoj knjizi kod nje stoji upitnik:
The Consort(Poliel?)

u vezi kallora slazem se sa drenom, jak je, ali nije nikakav bog niti ascendant, na kraju krajeva mora koristiti potione da ostane na zivotu, a isto tako nikad se nije borio protiv ostalih ascendanta (brood, rake itd) neg je uvijek birao koga i kako (sjeti se samo moi-a, napad s leda)
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.