Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2012., 21:50   #61
Čim je otkazao Toronto, bilo mi je jako sumnjivo.

Nije on tip igrača koji kalkulira što igrati što ne. On je Nadal, on igra apsolutno što više mečeva može, kod njega su pauze i odmori svedeni na minimum, taktika mu je, što više pobjeda- veće samopouzdanje i forma, ali zbog tolikih napora je danas tu gdje je - van natjecanja 2mj.

Nije mi samo jasno u čemu je riječ? da li je ozljeda?terapija koljena? zašto ovoliko traje?

Meni također nije to to kad fali netko od "glavnih"...pogotovo sad kad su bodovne razlike sve manje, kad ne dominira jedan tenisač, i kad nas očekuje opaka borba između njih za renking do kraja sezone.
Već mi fale naklapanja forumaša koga će mu stric namjestiti u SF i sl.
Rieys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 01:21   #62
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Ako ima netko da nije znao i Murray je odustao od Toronta. http://www.rogerscup.com/men/english..._NATIONAL_BANK

Mislim da mu je ovo pametno, ja mislim da je odradio ona 2-3 dana za medije i to da ne podlježe penalima i to je to.
ma svakako bi danas/sutra ispao od Raonica
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 02:59   #63
Ma dobro to se nikada ne zna, ali ja sam i sumnjao da bi on mogao to otkazati, odradio je ona slikanja i intervjue prvih par dana turnira i to je to.

Po meni mu je važnije da bude spreman i odmoran za USO, ngo da tu sada igra nakon iscrpljujućih OI još Toronto pa Cincinnati pa onda i USO. Jedina kakva takva motivacija za igrati Toronto je moguće preskakanje Nadala na renkingu, ali to je bilo moguće samo osvajanjem Toronta, po meni logična i pametna njegova odluka i ne vjerujem da je ozljeđen
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 13:50   #64
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Servis mu se poboljšao, puno više aseva. Međutim, problem je psiha - izgubio je čak tri seta za redom sa 7:5 (dva pritiv Mareja i jedan protiv Delpa).
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao nakon onakve sezone kada je bio mentalna Himalaja.


Psiha je jebena stvar, mentalitet također, momentum isto, čini mi se više psihički istrošen nego fizički
Istina, i opet dolazimo na ono da je mentalni aspekt isključivo povezan s kvalitetom igre. O čemu sam pisao za vrijeme Nadalove dominacije 2010., a tvrdilo se da je mentalno odvojeno od igračkog.
Sigurno da to jest istina gledajući grand scheme of things, odnosno tu je mentalno ujedno i ključno - snaga više koja pomaže da se dekretom, klikom sve pozitivne osobine spoje u moćan stroj za pobjeđivanje, odnosno razlog zašto Rosol nikad neće biti Soderling.
Ali, gledano pojedinačni meč, sve to ovisi o trenutnoj igračkoj kvaliteti.

I malo sam umoran s pričama o Fedu robotu iz 04-07, o Nadalu mentalnom monstrumu iz 2010., i Đokoviću nebeskom, mentalno nikad jačem igračem, i pazi ti to, svaki od njih je opao mentalno, pa ćemo pričati o Fedu koji nema snagu Nadala, Nadalu kojega je pojeo Đoković, i Đokoviću čija psiha nije izdržala.
S tim se u načelu ne slažem; odnosno, mentalno opada tako što opada i igračka/fizička forma, a mentalno raste tako što raste i sama kvaliteta tenisa.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 14:01   #65
Unatoč tome, moram reći da je Nole specifičniji slučaj. Naravno da je mentalno oslabilo opadanjem igračke forme, ali stvar je čudna, i to mi je velika misterija. Njemu se nešto čudno događa. A to bi povezao s psihom, psihičkim problemom (što odjeljujem od mentalnog aspekta igre).

Dakle, Nadal u svojoj igri ništa nije promijenio i tako ga eventualno stisnuo, Federeru unatoč prvom mjestu van trave ne dajem veliku šansu protiv Noleta, Nole s ničim nije ugrožen od najboljih igrača na način na koji je Rafa bio ugrožen od njega, a Fed od Rafe; i opet, Nole je pao.
Igračka forma je najlogičniji odgovor, ali prejednostavan odgovor. Vrhunski igrač, što Nole jest - jer se inače ne izdominira tek tako 2011. godina, ne opada zbog igračke forme u godini dana. Odnosno, može gubiti, ali ne na depresivan način na koji on gubi, i tu je nešto drugo posrijedi. Prerano je za prosuditi što.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 14:07   #66
Čitao sam forume sa one strane i navodno su neki privatni problemi.

U sve se umješala njegova navodno prva teniska trenerica Jelena Genčić koja je izašla u novine s tim, pa je nastala neka trakavica gdje je Nole rekao da ne želi pričati o tome, znači da su neki privatni problemi posrijedi
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 14:50   #67
aha, đoko već pripremio izgovor kad ga kveri natambura danas
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 18:18   #68
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Unatoč tome, moram reći da je Nole specifičniji slučaj. Naravno da je mentalno oslabilo opadanjem igračke forme, ali stvar je čudna, i to mi je velika misterija. Njemu se nešto čudno događa. A to bi povezao s psihom, psihičkim problemom (što odjeljujem od mentalnog aspekta igre).

Dakle, Nadal u svojoj igri ništa nije promijenio i tako ga eventualno stisnuo, Federeru unatoč prvom mjestu van trave ne dajem veliku šansu protiv Noleta, Nole s ničim nije ugrožen od najboljih igrača na način na koji je Rafa bio ugrožen od njega, a Fed od Rafe; i opet, Nole je pao.
Igračka forma je najlogičniji odgovor, ali prejednostavan odgovor. Vrhunski igrač, što Nole jest - jer se inače ne izdominira tek tako 2011. godina, ne opada zbog igračke forme u godini dana. Odnosno, može gubiti, ali ne na depresivan način na koji on gubi, i tu je nešto drugo posrijedi. Prerano je za prosuditi što.
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Čitao sam forume sa one strane i navodno su neki privatni problemi.

U sve se umješala njegova navodno prva teniska trenerica Jelena Genčić koja je izašla u novine s tim, pa je nastala neka trakavica gdje je Nole rekao da ne želi pričati o tome, znači da su neki privatni problemi posrijedi
Jelena Genčić: Novak mora da reši privatne probleme

...Njegova teniska majka Jelena Genčić u razgovoru za „Blic“ nagoveštava da su razlozi slabijih igara našeg asa privatni problemi zbog kojih već neko vreme ne može da se fokusira samo na tenis.

- Da ima problema, ima, i fizičkih i psihičkih, ali ranije je i kad mu je bilo najteže u životu, sve to uspevao da prevaziđe. Novak sada nije vrhunski pripremljen i na njegovom timu je da otkrije zašto je to tako. Bez mnogo rada nema ni uspeha, i on to jako dobro zna. Preokupiran je svojim privatnim problemima, kako čujem, on je sve preuzeo na sebe i tenis mu trpi - smatra Genčićeva.

...Za Novaka sam rekla da je neshvatljivo da dve-tri nedelje pre Olimpijade ode na more! Kada se pripremao za London, razni stručnjaci su govorili da je u najboljoj formi u životu. Na osnovu čega? Na osnovu jednog meča, protiv slabijeg protivnika?

http://sport.blic.rs/Tenis/218621/Je...vatne-probleme

A Đoko ne bi da priča o tim problemima:
http://sport.blic.rs/Tenis/218744/Dj...nim-problemima
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 19:34   #69
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Jelena Genčić: Novak mora da reši privatne probleme

...Njegova teniska majka Jelena Genčić u razgovoru za „Blic“ nagoveštava da su razlozi slabijih igara našeg asa privatni problemi zbog kojih već neko vreme ne može da se fokusira samo na tenis.

- Da ima problema, ima, i fizičkih i psihičkih, ali ranije je i kad mu je bilo najteže u životu, sve to uspevao da prevaziđe. Novak sada nije vrhunski pripremljen i na njegovom timu je da otkrije zašto je to tako. Bez mnogo rada nema ni uspeha, i on to jako dobro zna. Preokupiran je svojim privatnim problemima, kako čujem, on je sve preuzeo na sebe i tenis mu trpi - smatra Genčićeva.

...Za Novaka sam rekla da je neshvatljivo da dve-tri nedelje pre Olimpijade ode na more! Kada se pripremao za London, razni stručnjaci su govorili da je u najboljoj formi u životu. Na osnovu čega? Na osnovu jednog meča, protiv slabijeg protivnika?

http://sport.blic.rs/Tenis/218621/Je...vatne-probleme

A Đoko ne bi da priča o tim problemima:
http://sport.blic.rs/Tenis/218744/Dj...nim-problemima

Jebiga ne može i Ovce i novce....
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 22:17   #70
Nole je očekivano rješio ovaj Toronto(za sada) i sada na Cincinnatiu dolaze one prave stvari. Ždrijeb mu je onako solidan i mislim da tu već možemo tražiti neke naznake kako bi se stvari mogle odvijati na USO.

Ima i dalje dosta nepoznanica, Nole je izgubio dva dvoboja na travi od Federera i Murraya, ali to ne mora ništa značiti, Federer praktično par mjeseci igra samo travu i pitanje je kako će to izgledati na betonu, a najveća nepoznanica je Murray-jel' ono bio bljesak ili stvarno skinuta mentlana barijera i skoro pa rekao bi radiklana promjena u igri. Vidit čemo
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 15:59   #71
John Isner (Memphis)
Ryan Sweeting (Delray Beach)
Steve Darcis (Indian Wells)
David Goffin (Miami)
Benoit Paire (Casablanca)
Paul-Henri Mathieu (Monte Carlo)
Viktor Troicki (Madrid)
Gilles Simon (Rome)
Thomaz Bellucci (Nice)
Grigor Dimitrov (Roland Garros)
Jamie Baker (Eastbourne)
Mikhail Youzhny (Wimbledon)
Michael Russell (Newport)
Steve Johnson (Atlanta)
Andreas Seppi (Olympics)
Jeremy Chardy (Toronto)

Igrači od kojih je Young gubio 16 puta zaredom u prvim kolima, još 6 poraza i pada rekord V.Spadeae.

Da li je Levine sad šansa da se niz prekine?
Teško da će imati bolju šansu od te.

Žao mi je dečka, mogu mislit na kojem mu je levelu samopoštovanje trenutno.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:12   #72
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Nole je očekivano rješio ovaj Toronto(za sada) i sada na Cincinnatiu dolaze one prave stvari. Ždrijeb mu je onako solidan i mislim da tu već možemo tražiti neke naznake kako bi se stvari mogle odvijati na USO.

Ima i dalje dosta nepoznanica, Nole je izgubio dva dvoboja na travi od Federera i Murraya, ali to ne mora ništa značiti, Federer praktično par mjeseci igra samo travu i pitanje je kako će to izgledati na betonu, a najveća nepoznanica je Murray-jel' ono bio bljesak ili stvarno skinuta mentlana barijera i skoro pa rekao bi radiklana promjena u igri. Vidit čemo
Heh, dok Murray ne osvoji slam, neću mu vjerovati. Puno sam puta vjerovao, kao, pronašao se, ali bi uvijek bio u krivu. Bio to poraz od Wawrinke ili oderavanje u polufinalu od strane Nadala ili Feda u finalu.
Za osvojiti slam on mora biti ubojitiji (u rangu '08 igre), i kao takav dobiti Feda/Noleta back to back. Meni to izgleda teško, a ne vjerujem da će ova dvojica biti spremna kao na OI. Tu je i Rafa kojega sad ne spominjem jer je pitanje hoće li igrati.

Što se tiče Feda, da, dugo nije igrao na hc-u, ali treba spomenuti da je od lanjskog USO-a izgubio dva meča na spomenutoj podlozi.
I to od Nadala s kojim ima ogroman matchup problem na podlozi s visokim odskokom, i od Roddicka s kojim ima ogromnu matchup prednost na bilo kojoj podlozi.
Jedno je kao pravilo, drugo kao iznimka, a to ujedno znači da tog pravila sa bržim podlogama i povrijeđenim Nadalom u principu nema, a da se iznimke ne događaju svaki dan. Stoga, Feda vidim jako daleko, i njemu i Noletu dajem 50/50 šanse za USO.

Noleta ne trebam ni objašnjavati, igra neinspirirano a opet gubi samo od Feda/Rafe/Murraya i osvojio je dva hc mastersa zaredom. Ima konstantu i pitanje je može li pronaći završnu glazuru za slam.
Pronašao je ili ne, 50/50 s Fedom, što se tiče USO-a, samim tim i pozicije no.1 na kraju godine. Što se tiče potonjeg, Nole je napravio ogroman posao osvojivši Toronto, a USO će tu odlučiti prvo mjesto.
Ako Fed ode na +2000 bodova, teško da će Nole na indooru osvojiti masters+wtf pored Feda, a ako Nole zadrži trenutni zaostatak, Fed previše toga mora braniti a Novak će biti premotiviran.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:31   #73
Young dobiva
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:02   #74
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Heh, dok Murray ne osvoji slam, neću mu vjerovati. Puno sam puta vjerovao, kao, pronašao se, ali bi uvijek bio u krivu. Bio to poraz od Wawrinke ili oderavanje u polufinalu od strane Nadala ili Feda u finalu.
Za osvojiti slam on mora biti ubojitiji (u rangu '08 igre), i kao takav dobiti Feda/Noleta back to back. Meni to izgleda teško, a ne vjerujem da će ova dvojica biti spremna kao na OI. Tu je i Rafa kojega sad ne spominjem jer je pitanje hoće li igrati.
Ne znam dal' se sječaš al ja sam upravo o tome govorio kada si ti napisao da on zaslužuje Slam. Lijepo sam nasrao tada po njemu, uvijek je nešto blizu, uvijek je tu negdje ali kada je zbilja važno kiksa. Evo po prvi puta kada je bitno on nije chokao nego je jednostavno odigrao kako je igrao cijeli turnir. Sada na stranu što Olimpijsko zlato po tenisačima nije u rangu sa Slamom, opet je viđena razlika u njegovoj igri kada je bitno i ovo nije još jedna obična pobjeda, ovo je naznaka nečega novog. Bar tako ja mislim. Jer ovo zlato je bilo bitno, a on je pokazao muda. Ja sam prvi dežurni serator po njemu bio.


Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Noleta ne trebam ni objašnjavati, igra neinspirirano a opet gubi samo od Feda/Rafe/Murraya i osvojio je dva hc mastersa zaredom. Ima konstantu i pitanje je može li pronaći završnu glazuru za slam.
Pronašao je ili ne, 50/50 s Fedom, što se tiče USO-a, samim tim i pozicije no.1 na kraju godine. Što se tiče potonjeg, Nole je napravio ogroman posao osvojivši Toronto, a USO će tu odlučiti prvo mjesto.
Ako Fed ode na +2000 bodova, teško da će Nole na indooru osvojiti masters+wtf pored Feda, a ako Nole zadrži trenutni zaostatak, Fed previše toga mora braniti a Novak će biti premotiviran.
Ne znam, meni ovaj Toronto nikakvo mjerilo nije, oni najjači su bili na zasluženom godišnjem, a i oni koji su došli su došli preko kurca, pa tako i on, što je bilo vidljivo u prva dva meča, nakon toga je pronašao motiv il' što već jer jebiga tu da je kiksao otišao bi renking u kurac.

Po meni ovdje ga nitko nije smio niti ugrozit i nisam začuđen ovim raspletom.

Što se tiče renkinga, ako izgubi u finalu Cincinnatia recimo odlazi na cca 900 poena Federer, a onda dolazi 2000 za braniti na US Openu što je čupavo i po meni Federer ne mora na 2000+ otići. Ja bi bio zadovoljan i sa 1200-1500.

Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Young dobiva
Hrabra izjava

Ali jebiga, valjda mora i on dobiti nekog napokon.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:34   #75
Nista od pobjede Younga danas..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:49   #76
nema tu mnogo palamuđenja, Masters je Masters, da je iko drugi mogao dočepao bi ga se oberučke, neki celu karijeru grebu za isti. Neki su taktički/zasluženo odmorili (Fed), neki su povređeni (Rafa), Murray je trebao nastaviti momentum (kojem nikad nije bio sklon), druga ekipa favorita Delpo, Ferrer, Tsonga, Berdych, nema taj ritam velike trojke iliti KONSTANTU i to je ono što ih u principu odvaja, mogu da dožive prasak ali zna se ko kolo vodi od 2004-2007-2012....
Zapravo iznenađenje je kako ove ucenjene glave nisu ranije pale, jer motiv da nekog skineš sa vrha je ili bi trebao biti veći nego ono što si osvojio braniti, uostalom i ovogodišnje 2/3 sezone pokazuju da Trojka jaše uprkos šatro padovima, svaki je uzeo po jedan Slam i po dva Mastersa, Ovca fasovala Olimp u Britaniji, okej aplauz i to je to...
Taj isti Đoković je dogurao osim Madrida svaki put do SF ali ljudima je isključivi uzorak prošlogodišnja sezona koja se pravi jednom/nijednom u 10-20 godina. Jeste da nivo nije taj, da je ljubav prema samoj igri postala upitna itd itd.

Prema tome, ostaće zapisan 12 Masters i preskakanje po broju Pistol Pita na večnoj listi, sve ostalo je ples po kiši...
aspirin.500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 19:07   #77
a Đoković je itekako imao od koga najebati na ovom turniru, pogotovo od dva imena, Raonića i Isnera. Prvi je definitivno posle promatranja "nove" generacije najveći potencijal tj fali mu samo vajar koji će oblikovati njegov Frankeštajnizam, ali momčina nije samo serva-manijak ( jeste, ali ne samo i isključivo), već sad je u top 3 forhend inside-out igrača sigurno. Jača imena ga nikako ne bi volela videti u svom delu žreba kako vreme bude prolazilo, uostalom u vazduhu lebdi da je Murray ustaknuo pred dotičnim, da je bio neko drugi prekoputa pitanje je da li bi odustao, ovako nije hteo da stavlja kocku na trenutak slave.
aspirin.500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 19:15   #78
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Ne znam dal' se sječaš al ja sam upravo o tome govorio kada si ti napisao da on zaslužuje Slam. Lijepo sam nasrao tada po njemu, uvijek je nešto blizu, uvijek je tu negdje ali kada je zbilja važno kiksa. Evo po prvi puta kada je bitno on nije chokao nego je jednostavno odigrao kako je igrao cijeli turnir. Sada na stranu što Olimpijsko zlato po tenisačima nije u rangu sa Slamom, opet je viđena razlika u njegovoj igri kada je bitno i ovo nije još jedna obična pobjeda, ovo je naznaka nečega novog. Bar tako ja mislim. Jer ovo zlato je bilo bitno, a on je pokazao muda. Ja sam prvi dežurni serator po njemu bio.
Da, da, sjećam se.
I jesam govorio da zaslužuje, i mislim to. jbg, volim takve igrače bez mane. Mislim, ovaj Raonić, Tomić, pa i ovi stariji poput Delpa, svatko ima očitu manu, Murray je zadnji igrač bez ijedne bitne mane, prototip modernog igrača. Jak torzo, brze noge, kondicija vrh, dvoručni bekend kojim šara po terenu, osjećaj za taktiku, sve ima. I zaista zaslužuje, ali ne mogu ga smatrati favoritom dok isti ne osvoji.
Unatoč svoj pozitivi ne znam koliko može preko Feda/Noleta koji su tempirani da eksplodiraju na slamu, Murray to nema. Murray može dobiti ako mu je dobar dan, ali za Feda/Noleta/Rafu znaš da će eksplodirati u finalu.


Quote:
Ne znam, meni ovaj Toronto nikakvo mjerilo nije, oni najjači su bili na zasluženom godišnjem, a i oni koji su došli su došli preko kurca, pa tako i on, što je bilo vidljivo u prva dva meča, nakon toga je pronašao motiv il' što već jer jebiga tu da je kiksao otišao bi renking u kurac.

Istina, nije bilo najboljih, ali meni to ne mijenja činjenicu da je Noleta bilo, a odigrao je jednako mečeva poput Feda/Murraya na OI. Istina, on brani 1000 bodova, ali pokazao je veliku snagu jer je došao, odigrao, igrao nervozno, a nadmoćno osvojio. A to je šampionska kategorija Feda i Rafe (dobro, to odavno znamo).


Znači, Nole je osvojio zadnja dva hc mastersa, i zadnja tri hc slama, a mi pričamo o nekakvom padu. Međutim, dečko izgleda toliko bezvoljno, i niti izbliza uvjerljivo kao lani, da su te lamentacije o padu validne. Što je zastrašujuće, mislim da ne može više dolje, može se samo vratiti na lakoću od lani.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 20:19   #79
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Da, da, sjećam se.
I jesam govorio da zaslužuje, i mislim to. jbg, volim takve igrače bez mane. Mislim, ovaj Raonić, Tomić, pa i ovi stariji poput Delpa, svatko ima očitu manu, Murray je zadnji igrač bez ijedne bitne mane, prototip modernog igrača. Jak torzo, brze noge, kondicija vrh, dvoručni bekend kojim šara po terenu, osjećaj za taktiku, sve ima. I zaista zaslužuje, ali ne mogu ga smatrati favoritom dok isti ne osvoji.
Unatoč svoj pozitivi ne znam koliko može preko Feda/Noleta koji su tempirani da eksplodiraju na slamu, Murray to nema. Murray može dobiti ako mu je dobar dan, ali za Feda/Noleta/Rafu znaš da će eksplodirati u finalu.
Slažem se sa svime, ali ovo što smo gledali na OI nije bio "onaj" Murray. Znaš šta hoću da kažem, bio je agresivan, pokazao je napokon muda. Ali nikako nije favorit, on jednostavno po meni ulazi u ovaj USO sa saznanjem da može sa svakim i sa spoznajom da može dobiti kada je bitno. Mislim da je to drugačije od svih prijašnji Slamova.

Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Istina, nije bilo najboljih, ali meni to ne mijenja činjenicu da je Noleta bilo, a odigrao je jednako mečeva poput Feda/Murraya na OI. Istina, on brani 1000 bodova, ali pokazao je veliku snagu jer je došao, odigrao, igrao nervozno, a nadmoćno osvojio. A to je šampionska kategorija Feda i Rafe (dobro, to odavno znamo).


Znači, Nole je osvojio zadnja dva hc mastersa, i zadnja tri hc slama, a mi pričamo o nekakvom padu. Međutim, dečko izgleda toliko bezvoljno, i niti izbliza uvjerljivo kao lani, da su te lamentacije o padu validne. Što je zastrašujuće, mislim da ne može više dolje, može se samo vratiti na lakoću od lani.
Opet se slažem, trebalo je mentalno izdržati to pogotovo nakon ajmo reći to tako tri "razočarenja" zaredom.

Ali opet, ne pričamo mi o nekakvom Berdychu, Tsongi ili Del Potru, mi ovdje pričamo o višestrukom osvajaču GS-a, Mastersa i bivšem, a vjerovatno i budućem No1, to se od njega i očekuje, on je šampion nije on jajara.

Zato "omalovažavam" Toronto, omalovažavanje nije prava riječ ali u nedostatku sam uzeo baš tu. Da me se nebi krivo shvatilo.

Ne pričamo o klasičnom padu igre, nego jednostavno da igra nije kao prošle godine, što je suludo bilo za očekivati. Čovjek igra jednu igru ispod koje ne ide što je odlika najboljih, a prostor za napredak je vidljiv, odnosno prostor za podizanje igre, neosporno. Ono slažemo se, samo kada kažem Nole je pao, mislim kada povučemo paralelu sa prošlom godinom kada je bio jebeno nepobjediv... Pad igre je kao što si rekao relativan. Toronto je izdominirao po meni sa cca 60 posto(IMHO)

Jednostavno pravi igrači pobjeđuju i kada igraju "loše" i meni je sasvim normalno da je on osvojio Toronto, ja na njega gledam kao ravnom Federeru i Nadalu, pa neću ga komentirat kao nekakvog Berdycha, Ferrera ili Tsongu. Tako da je ovo za mene još jedna kanta, a sada dolaze prave stvari...

Da se razumijemo, došao je mentalno i fizički iscrpljen, a osvojio lagano, odlika šampiona i ono što čini razliku između prve trojke i jednostavno onih ostalih.

Zadnje uređivanje Kiseli : 13.08.2012. at 20:25.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 20:36   #80
Quote:
aspirin.500 kaže: Pogledaj post
nema tu mnogo palamuđenja, Masters je Masters, da je iko drugi mogao dočepao bi ga se oberučke, neki celu karijeru grebu za isti. Neki su taktički/zasluženo odmorili (Fed), neki su povređeni (Rafa), Murray je trebao nastaviti momentum (kojem nikad nije bio sklon), druga ekipa favorita Delpo, Ferrer, Tsonga, Berdych, nema taj ritam velike trojke iliti KONSTANTU i to je ono što ih u principu odvaja, mogu da dožive prasak ali zna se ko kolo vodi od 2004-2007-2012....
Zapravo iznenađenje je kako ove ucenjene glave nisu ranije pale, jer motiv da nekog skineš sa vrha je ili bi trebao biti veći nego ono što si osvojio braniti, uostalom i ovogodišnje 2/3 sezone pokazuju da Trojka jaše uprkos šatro padovima, svaki je uzeo po jedan Slam i po dva Mastersa, Ovca fasovala Olimp u Britaniji, okej aplauz i to je to...
Taj isti Đoković je dogurao osim Madrida svaki put do SF ali ljudima je isključivi uzorak prošlogodišnja sezona koja se pravi jednom/nijednom u 10-20 godina. Jeste da nivo nije taj, da je ljubav prema samoj igri postala upitna itd itd.

Prema tome, ostaće zapisan 12 Masters i preskakanje po broju Pistol Pita na večnoj listi, sve ostalo je ples po kiši...
Jednom ili nijednom u zadnjih 10, 20 god?

Federer ima sezone od 84-4, 94-6, 77-8.. ima 2 sezone u kojima je osvojio 3 gs-a i bio u finalu cetvrtog.. tako da se slobodno malo spustis na zemlju s dizanjem djokovica u nebesa..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.