Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ateist ili teist?
Ateist 145 58.94%
Teist 87 35.37%
Agnostik 14 5.69%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 13:51   #281
Hvala na člancima, očito su mi promaknuli jer nisam 0-24 on-line, a kako su tekstovi iz '08, '10, '12 i '14 možda se i ne sjećam da sam čitao jer tko bi pamtio sve te silne članke o raznim temama. Sam sam nehotice započeo ovaj off-topic, ali velim, vjeru u Boga ne mogu mi narušiti svećenici i pojedinci koji ne žive životom na koji su pristali...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:59   #282
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
Hvala na člancima, očito su mi promaknuli jer nisam 0-24 on-line, a kako su tekstovi iz '08, '10, '12 i '14 možda se i ne sjećam da sam čitao jer tko bi pamtio sve te silne članke o raznim temama. Sam sam nehotice započeo ovaj off-topic, ali velim, vjeru u Boga ne mogu mi narušiti svećenici i pojedinci koji ne žive životom na koji su pristali...
Sve 5. Reagirao sam na izjavu da ne znaš niti za jedan primjer - tvoja vjera (trenutno) nije predmet rasprave...

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:04   #283
Zašto ste ateisti? Zar negirate postojanje naseg Boga, Stvoritelja? Okrenite se oko sebe, ako ste kao ja blagoslovljeni predivnom prirodom vidjet cete tu ljubav, tu ljepotu koju nam je Svevišnji dao na uživanje. Ili pogledajte nekog čovjeka, mamu tatu prijatelja slučajnog prolaznika ... i to Vam je Bog dao da upotpuni vas zivot a vi ga negirate..!? Ma dao nam je i svog sina ga razapnemo a vi i dalje negirate Njegovo postojanje..? Neka vas dragi Bog prosvijetli te se nadam da cete ga ubrzo spoznati
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:52   #284
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Zašto ste ateisti? Zar negirate postojanje naseg Boga, Stvoritelja? Okrenite se oko sebe, ako ste kao ja blagoslovljeni predivnom prirodom vidjet cete tu ljubav, tu ljepotu koju nam je Svevišnji dao na uživanje. Ili pogledajte nekog čovjeka, mamu tatu prijatelja slučajnog prolaznika ... i to Vam je Bog dao da upotpuni vas zivot a vi ga negirate..!? Ma dao nam je i svog sina ga razapnemo a vi i dalje negirate Njegovo postojanje..? Neka vas dragi Bog prosvijetli te se nadam da cete ga ubrzo spoznati
Dao nam je Crnu smrt, dječju paralizu, ponekog parazita, tu i tamo poneki vulkan, potres s tsunamijem, gripu, zarazne bolesti općenito...

Cool tip, je l' da?

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 06:40   #285
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Zašto ste ateisti? Zar negirate postojanje naseg Boga, Stvoritelja? Okrenite se oko sebe, ako ste kao ja blagoslovljeni predivnom prirodom vidjet cete tu ljubav, tu ljepotu koju nam je Svevišnji dao na uživanje. Ili pogledajte nekog čovjeka, mamu tatu prijatelja slučajnog prolaznika ... i to Vam je Bog dao da upotpuni vas zivot a vi ga negirate..!? Ma dao nam je i svog sina ga razapnemo a vi i dalje negirate Njegovo postojanje..? Neka vas dragi Bog prosvijetli te se nadam da cete ga ubrzo spoznati
Deca, znam da vam popovi sustavno pune glave bedastoćama bliskoistočnih pustinjskih primitivaca iz brončanog doba, ali iskoristite taj Internet za nešto više od Facebooka i slušajte radije predavanja nekih od najistaknutijih intelektualaca današnjice poput Richarda Dawkinsa, Sam Harrisa, Christophera Hitchensa i Daniela Denneta...

Predlažem početi s ovim iz mog potpisa: Sam Harris o kršćanskom "moralu".
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:42   #286
Ja kuzim da ima vjernika , koji se boje boga i svecenika, ali po mojem svatanju, to bi trebali biti stari ljudi preko 70 godina koji su blizu smrti pa im je vjerovanje da ima nekog zivota posle smrti jedina nada!! Smatram , da svi mladi, barem oni straiji od 10 godina, koji idu u crkvu i kao se mole bogu da to rade jer im je tako naredjeno ili da prate modu odlaska na mise radi druzenja i zeke peke!! Sumnjam da ima mladih ljudi koji fakat vjeruju u nekakve bogove i bozje sile i slicne izmisljotine!! Kolegica Astrid se valda zeka s nama ili je na nekim drogama ili su joj isprali mozak, a to je onda jako zlo od straijih ljudi koji cine takvo sto mladim i nevinim omladincima!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:47   #287
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Zašto ste ateisti? Zar negirate postojanje naseg Boga, Stvoritelja? Okrenite se oko sebe, ako ste kao ja blagoslovljeni predivnom prirodom vidjet cete tu ljubav, tu ljepotu koju nam je Svevišnji dao na uživanje. Ili pogledajte nekog čovjeka, mamu tatu prijatelja slučajnog prolaznika ... i to Vam je Bog dao da upotpuni vas zivot a vi ga negirate..!? Ma dao nam je i svog sina ga razapnemo a vi i dalje negirate Njegovo postojanje..? Neka vas dragi Bog prosvijetli te se nadam da cete ga ubrzo spoznati
Osjecam se blagoslovljeno nakon ovoga. Hvala.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:22   #288
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Zašto ste ateisti? Zar negirate postojanje naseg Boga, Stvoritelja? Okrenite se oko sebe, ako ste kao ja blagoslovljeni predivnom prirodom vidjet cete tu ljubav, tu ljepotu koju nam je Svevišnji dao na uživanje. Ili pogledajte nekog čovjeka, mamu tatu prijatelja slučajnog prolaznika ... i to Vam je Bog dao da upotpuni vas zivot a vi ga negirate..!? Ma dao nam je i svog sina ga razapnemo a vi i dalje negirate Njegovo postojanje..? Neka vas dragi Bog prosvijetli te se nadam da cete ga ubrzo spoznati
ok recimo situacija, idem glavnim okrenem se oko sebe i vidim pet klosara koji zicaju za drogu ili alkohol, ne vidim bas tu neku ljepotu iskreno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:35   #289
Čudni su putevi Gospodnji. Ne znaš ti stvore koji su Njegovi planovi s nama.

Dajte ubacite u anketu opciju za nas agnostike. Da se ne osjećamo diskriminirano. A to nije lijepo.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:01   #290
Nisma ni ateist ni teist..onda sam atateist Kako da objasnim, ne vjerujem u boga ali vjerujem da postoji neka sila koja nas pokrece, koja je u nama i oko nas i u cijelom svemiru.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:43   #291
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Nisma ni ateist ni teist..onda sam atateist Kako da objasnim, ne vjerujem u boga ali vjerujem da postoji neka sila koja nas pokrece, koja je u nama i oko nas i u cijelom svemiru.
Ono sto nas pokrece i nas kao i celi svemir ,objasnjeno je prirodnim zakonima.Ti jesi ateist, navela si da ne verujes u Boga.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 16:30   #292
Ja vjerujem u Boga,al postujem svakoga,i svacije misljenje,nikad nisam rekao gle onaj je ateist,on je budala neznam kako/zasto ne vjeruje u Boga.Ja vjerujem,al oni koji ne vjeruju ne bi nikad rekao zasto ti ne vjerujes u Boga.....ti si ateist,ja teist zavrsena prica,istinu pogledajmo u oci,ima dosta ateista sta su bolji ljudi i posteniji nego oni sta idu svake nedjelje u crkvu,mole se Bogu,a zele sve samo sebi misle samo na svoju guzicu,rugaju se drugima,zele im lose,lazu,rade nepravde,kradu itd itd mogao bi nabrajati do sutra,poznajem par takvih ljudi,dzabe idu u crkvu ako vec vjeruju,a moja vjera govori da se ne krade ne laze,da treba biti posten.Isto tako znam ateista,jako dobar covjek,mnogo bolji od onih sta su smeca od ljudi ,al ipak kriz u autu kriz na vratu.Ne treba se zavaravati,nisu svi ljudi sta su vjernici dobri,al nisu svi ateisti losi ljudi.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 22:48   #293
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Nisma ni ateist ni teist..onda sam atateist Kako da objasnim, ne vjerujem u boga ali vjerujem da postoji neka sila koja nas pokrece, koja je u nama i oko nas i u cijelom svemiru.
onda si agnostik ako sam dobro rekao jer to ti je osoba koja vjeruje da nesto postoji ali nezna tocno sta

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
Onion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:09   #294
Ja sam agnostik.
A kad me nešto stvarno naljuti, znam opsovati i Boga
Rijetko, ali događa se. To mi bude nešto kao ispušni ventil.
Sorry
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:11   #295
Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
Dajte ubacite u anketu opciju za nas agnostike. Da se ne osjećamo diskriminirano. A to nije lijepo.
Tako je.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:59   #296
Dodano
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:37   #297
Quote:
Onion kaže: Pogledaj post
onda si agnostik ako sam dobro rekao jer to ti je osoba koja vjeruje da nesto postoji ali nezna tocno sta

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
Ne, sama riječ gnostik ti dolazi iz grčke riječi za znanje, odnosno gnosis. Odmah možemo vidjeti da to ima više veze sa znanjem nego sa vjerovanjem, a i danas se gnosticizam i agnosticizam koriste da bi označavale nečiji epistemološki stav.

Termin kojeg ti tražiš je ietsizam.

Tema je doslovno da li netko vjeruje ili ne, agnostici ovdje odgovaraju na nešto što ih se niti ne pita čim odgovore 'ja sam agnostik'. Ne pita vas se da li znate ili ne (da bog postoji), da li mislite da je to nešto što se može znati ili ne. I zbog tog razloga ovo dodavanje opcije biranja za agnosticizam da se tu netko nebi osjećao diskriminirano nije dobar potez.

Zadnje uređivanje Empyreus : 27.04.2017. at 13:49.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:58   #298
Wink

Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Ja kuzim da ima vjernika , koji se boje boga i svecenika, ali po mojem svatanju, to bi trebali biti stari ljudi preko 70 godina koji su blizu smrti pa im je vjerovanje da ima nekog zivota posle smrti jedina nada!! Smatram , da svi mladi, barem oni straiji od 10 godina, koji idu u crkvu i kao se mole bogu da to rade jer im je tako naredjeno ili da prate modu odlaska na mise radi druzenja i zeke peke!! Sumnjam da ima mladih ljudi koji fakat vjeruju u nekakve bogove i bozje sile i slicne izmisljotine!! Kolegica Astrid se valda zeka s nama ili je na nekim drogama ili su joj isprali mozak, a to je onda jako zlo od straijih ljudi koji cine takvo sto mladim i nevinim omladincima!
????? kako mozes nesto tako rec? nikome nije naredeno da ide u crkvu i moli se (bar ne bi trebalo biti) ! "bozje sile i slicne izmisljotine"??? tko je tebe stvorio? po tvom misljenju su vjernici na drogama?
ja se molim bogu jer osjecam njegovo prisustvo,a ti,s takvim misljenjem neces daleko dogurati. ima vremena za obracenje ne brini
nefarious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 02:18   #299
ne spadam u ovaj podforum,jer nisam teen...
slucajno vidjela temu
i ugodno sam iznenadjenja...da je vecina danasnje mladezi(barem na ovom forumu) ateisti...
to je dobar znak da ipak idemo naprijed,i da unatoc nametanju vjere na svakom cosku,mladi razmisljaju svojom glavom...i realno sagledavaju stvari...a ne prihvacaju samo ono sto im se odmalena namece...
imate svi podrsku jedne majke troje tinejdzera
__________________
I hrabrost moze postati navika kao i strah.
rana jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 03:30   #300
Nažalost, ovaj pdf nije baš reprezentativan uzorak, jer sudeći po svojoj okolini većina mladih ljudi su i dalje religiozni. Ili barem misle da jesu.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.