Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 13:30   #761
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Culo se stogod iz unutra (sjedili vani). Meni je to super mjuza. Sad je l bas bio hip hop...




Pecivo je dobro. Jako fino. Slicno onom kod Tacosa
Meso i kvaliteta istog... dobro... da li najbolje u gradu? Sumnjam.

Bajdvej 180g mesa.
Prilozi izuzetni...jedan od naj okusima koje sam ikad jeo (zahvaljujuci prilozima.. meso je dobro, no ima tu svega unutra hehe)
meni je pecivo bilo užasno. staro, suho i žilavo. ostatak fin. ići ću ponovo
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:55   #762
Quote:
bozhena123456789 kaže: Pogledaj post
meni je pecivo bilo užasno. staro, suho i žilavo. ostatak fin. ići ću ponovo
Kad si vec prije bio (i jos bitnije zasto nisi prijavio imoresije ovdje)?
Rade tek dan i pol . Od toga je jucer bilo dobro pecivo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:06   #763
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Bajdvej 180g mesa.
Prilozi izuzetni...jedan od naj okusima koje sam ikad jeo (zahvaljujuci prilozima.. meso je dobro, no ima tu svega unutra hehe)
ovdje bum ko Krki... nek se malo više proba ... po slikama ne osjecam umami nije da me vuče za te pare... a možda je i do fotografa
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:13   #764
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ovdje bum ko Krki... nek se malo više proba ... po slikama ne osjecam umami nije da me vuče za te pare... a možda je i do fotografa
Sigurno je do fotografa. Ne mozda.
Za profi fotke treba ipak neke profi stranice s profi fotoaparatima posjetiti.
Jedino sto svaka fotka moze mamiti na umami (ako se ufotka super), a za real deal se hrana ipak treba probati i zato... put bara, ekipo. Uvjeriti se osobno u okuse!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:22   #765
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kad si vec prije bio (i jos bitnije zasto nisi prijavio imoresije ovdje)?
Rade tek dan i pol . Od toga je jucer bilo dobro pecivo.
subota. nisam imao vremena, kasnije zaboravio
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:49   #766
Nekaj ste se opako pogubili. Prolazio sam tamo ovaj ponedjeljak i vidio da još slažu i kopaju po interijeru. Pitao sam kada odvaraju, vele sutra (utorak). Onda nije moglo biti otvoreno u subotu?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:07   #767
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Nekaj ste se opako pogubili. Prolazio sam tamo ovaj ponedjeljak i vidio da još slažu i kopaju po interijeru. Pitao sam kada odvaraju, vele sutra (utorak). Onda nije moglo biti otvoreno u subotu?
To se po novo-hrvatskom sada kaže "soft-opening", radi ali još službeno ne radi.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:42   #768
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Nekaj ste se opako pogubili. Prolazio sam tamo ovaj ponedjeljak i vidio da još slažu i kopaju po interijeru. Pitao sam kada odvaraju, vele sutra (utorak). Onda nije moglo biti otvoreno u subotu?
subota, oko 18:30

inače, još jedna greška njihova, osim peciva, ali lako ispravljiva. konobarica me (pohvalno) pitala kako ga želim pečen i da oni po defaultu rade medium. opsala je tu razinu termičke obrade kao pink. ono što sam ja dobio je bio rare-medium rare. ja bih to opisao kao purple
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:42   #769
Imali su dandva rada samo navecer ako se ne varam... a ponedjeljkom ne rade nikad. Onda su dan prije tvog odlaska tami (dakle u nedj.) imali taj kao private party.

Tako da su konacno od utorka krenuki od 13h kao po napisanom r vrem
https://www.50soofficial.com/contact
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:14   #770
Quote:
bozhena123456789 kaže: Pogledaj post
subota, oko 18:30

inače, još jedna greška njihova, osim peciva, ali lako ispravljiva. konobarica me (pohvalno) pitala kako ga želim pečen i da oni po defaultu rade medium. opsala je tu razinu termičke obrade kao pink. ono što sam ja dobio je bio rare-medium rare. ja bih to opisao kao purple
Ovo je korisna informacija.
Thanks.
Tam sigurno ne idem.
Da mi se jede sirovo meso otisao bi u mesnicu na rucak.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:20   #771
Bila u Tacosu.
Trazila sam medium rare, to i dobila. Hamburger neocekivano velik (jedva sam pojela a zaista mogu puno i jedna sam od onih kojoj je uvijek porcija premala).
Sve skupa dosta okej, al falilo mi je malo okusa.
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:29   #772
There Is Poop in Basically All Hamburger Meat

Dobar tek.

A evo zašto bi kod burgera ipak trebalo izbjegavati bilo kakvu rare varijantu:

As for why essentially all ground beef carries fecal bacteria, the slaughter and processing of huge animals is messy—feces caked on the hide or trapped in intestines can easily move onto the carcass. That's not such a big deal in steaks and roasts, because the bacteria tend to stay on the surface, so "when you cook them, the outside is likely to get hot enough to kill any bugs." But with ground beef, "the bacteria get mixed throughout, contaminating all of the meat—including what’s in the middle of your hamburger.

Iako sam osobno jeo medium rare burgere, nisam imao nekih problema. Vjerojatno je to zanemariva količina bakterija, ukoliko je riječ o kontroliranom uzgoju...
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 12:11   #773
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
Bila u Tacosu.
Trazila sam medium rare, to i dobila. Hamburger neocekivano velik (jedva sam pojela a zaista mogu puno i jedna sam od onih kojoj je uvijek porcija premala).
Sve skupa dosta okej, al falilo mi je malo okusa.
Hm, povecali porciju? Ne znam kako je sad, ali ako cu suditi onomad meni urucenu velicinu burgera, velicina spada u prosjek, i to navuceno prosjek.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 12:12   #774
Kog briga za malo bakterija, ljudi su stvarno razmazeni postali, oce sterilno meso, a sve im je skupo. Salmonelu papam za dorucak😃
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:51   #775
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Hm, povecali porciju? Ne znam kako je sad, ali ako cu suditi onomad meni urucenu velicinu burgera, velicina spada u prosjek, i to navuceno prosjek.
Nemoj suditi jer nisi u pravu. Mnogi bolji burger barovi imaju tocnu gramazu mesa. Provjeri prvo to (neki sigurno imaju i na webu, ostali u jelovnicima na licu mjesta) i onda sudi odoka.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:21   #776
Ja mislim da je ona mislila na velicinu burgera kao cjelinu, ne samo meso. Neki burger ima gramazom vece meso za 10g, no ima manje pecivo, manje umaka.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 20:40   #777
Cuj, vidio sam burgere s puno vecim pecivima. Redom bezveznim.
A vidio sam ovo koje je vrlo ukusno radjeno bas za ove burgere.
Pa mislim meni to uopce nije isti kos niti za usporedbu. Zaboli me za kolicinu bezveznog peciva (pa cak i da je super pecivo... nek bude dovoljno da stane burger i nek je burger od jako finog mesa- ako su i dodaci do jaja to je win!)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:29   #778
I meni je smjesno bilo procitat da je napisala da je u tacosu velik burger. Prvo sam pomislio da su ga poduplali u najmanju ruku. Fin je, al je ispodprosjecno malen. Isto kao i burgeraj je fin al je ispodprosjecno malen i tocka. Sigurno nije best buy, al ak ti se svidja okusom onda je sve relativno.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:20   #779
Ajmo u brojkama s ovim ispodprosjecno. Ajmo ajmo...
To sam zamolio i u proslom postu. Postoje normativi i navedeni su javno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:20   #780
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
I meni je smjesno bilo procitat da je napisala da je u tacosu velik burger. Prvo sam pomislio da su ga poduplali u najmanju ruku. Fin je, al je ispodprosjecno malen. Isto kao i burgeraj je fin al je ispodprosjecno malen i tocka
Ok, ovo već postaje smiješno. Predlažem da otvorimo podforum KRKANJE i mirno se razdružimo. Taco's burger je duplo veći od Burgerajevog (i meni je ovaj drugi fin, tu se slažemo). Mislim da si i ti napisao da je u Zg jedino veći neki ekstra veliki u Submarineu, što mi je također malo teško vjerovati jer sam probao njihove velike burgere, ali taj ekstra nisam pa eto nek ti bude.

Uglavnom, kome je Taco'sov burger ispodprosječno malen, stvarno ne znam što očekuje. Spominjala se tu i nečija, nadam se imaginarna, prijateljica koja je ostala gladna nakon Taco's burgera i krumpirića. To je više za liječenje nego za iznošenje na forumu.

On topic, Burgeraj zbog rođendana ima par novih okusa, mislim da neće trajno ostati na jelovniku nego su tu samo još desetak dana.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.