Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2008., 23:49   #41
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Wizard's First Rule (Sword of Truth) će uskoro biti pretočen u seriju koju producira Sam Raimi - LINK.
Odlična vijest Vidim da će prve epizode prikazati u listopadu...jedva čekam
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 23:58   #42
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Pa nije ni meni problem (uostalom, WFR sam čitao na eng.), ali trošim bar duplo više vremena nego kad je knjiga na hrvatskom i veće mi je zadovoljstvo čitati knjigu na hrvatskom. Plus (veliki plus) prevedene knjige posuđujem u knjižnici, ne moram ih kupovati.
Knjige na engleskom i nisu tako skupe ako radiš. Za 500 kuna dobiješ cijeli Jordanov ili Goodkindov serijal a vrijedni su svake lipe. Veliki plus je što su zauvijek tvoje

Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Koliko naslova stane u vrh žanra?
Kao da si me pitao koliko nogometnih, rukometnih, košarkaških...momčadi se nalazi u vrhu svojeg sporta. Za to nema određenog broja. Postoje određene momčadi koje osvajaju natjecanja, konstantno su na velikim natjecanjima i ulaze u četvrfinala, polufinala...To su momčadi koje su u vrhu svojeg sporta.

Slično je i s knjigama. Nema tu određenog broja serijala koje ulaze u vrh žanra.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:00   #43
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Oh, pa ti nemas pojma sto si propustio. Prva knjiga je manje-vise standardni polu citljivi fantasy... prava zabava kasnije nastupa....
Potpuno se slažem. Serijal je odličan
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:00   #44
a ja dobila skoro cijeli komplet na dar, i od onda gledam ovdje kako mi ubijate volju da počnem... pročitala sam nedavno jednu pričicu čija radnja kronološki spada prije WOT, i koja nije bila nešto kao loša. Jedino mi se čini da je mogla biti baš i malo kraća, zove se New Spring.
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:13   #45
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
[...]a vrijedni su svake lipe.[...]
Je. Vec samo Badkindov "Evil Chicken That Is Not A Chicken" vrijedi milijun...
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:32   #46
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
a ja dobila skoro cijeli komplet na dar, i od onda gledam ovdje kako mi ubijate volju da počnem... pročitala sam nedavno jednu pričicu čija radnja kronološki spada prije WOT, i koja nije bila nešto kao loša. Jedino mi se čini da je mogla biti baš i malo kraća, zove se New Spring.
Vorbore, serijal je odličan Počni ga čitati i nećeš požaliti. Ubrzo ćeš zavoljeti sve likove i uživati ćeš u njihovim pustolovinama
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 00:37   #47
Quote:
Hood kaže: Pogledaj post
Je. Vec samo Badkindov "Evil Chicken That Is Not A Chicken" vrijedi milijun...
Sjećam se toga. To je u onoj knjizi kada je sva magija počela nestajati sa svijeta pa su to trebali ići riješiti. Odlična knjiga...kao i sve u sagi.
Confessor, posljednja knjiga u serijalu, dolazi 30.09 i ne mogu dočekati da ju zgrabim Žao mi je jedino što će serijal završiti...možda se Goodkind predomisli pa napiše još koju knjigu
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 08:33   #48
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Knjige na engleskom i nisu tako skupe ako radiš. Za 500 kuna dobiješ cijeli Jordanov ili Goodkindov serijal a vrijedni su svake lipe. Veliki plus je što su zauvijek tvoje

a sa neta ih skineš besplatno.

Vidim da je netko spomenuo Confessora, jučer sam naletjela na njega.
jel to možebit neka fake verzija?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 16:13   #49
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem. Serijal je odličan
Ne vaditi moje rijeci iz konteksta

BTW o cemu vi to? Confessor je izasao prosle godine
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:36   #50
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

a sa neta ih skineš besplatno.

Vidim da je netko spomenuo Confessora, jučer sam naletjela na njega.
jel to možebit neka fake verzija?
Quote:
nex kaže:
BTW o cemu vi to? Confessor je izasao prosle godine
Da, Confessor je izašao prošle godine tako da, kem, ta knjiga koju si našla na netu je "orginal".
Knjige kupujem jer volim osjećaj knjige u rukama, volim okretati stranicu po stranicu...prava knjiga me vrlo lako(ako je dobra ) unese u svoj svijet

Na kompu imam nekoliko GB knjiga ali ih jednostavno ne mogu čitati. Krenuo sam ali sam uvijek stao...možda će biti drukčije kada dodje jeftini elektronički čitač...

Nex, ja govorim o mass market paperback verziji te knjige a ako kupuješ knjige to si i sam mogao zaključiti kada sam rekao da možeš kupiti cijelu sagu za 500 kuna(okvirna cijena).
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:26   #51
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Da, Confessor je izašao prošle godine tako da, kem, ta knjiga koju si našla na netu je "orginal".
Knjige kupujem jer volim osjećaj knjige u rukama, volim okretati stranicu po stranicu...prava knjiga me vrlo lako(ako je dobra ) unese u svoj svijet
i ja preferiram papirnata izdanja, ali više jednostavno nemam kud s knjigama, čak ih slažem i u ormar s odjećom.
a u knjižnicama obično nemaju ono što bih ja čitala.

da ostanem on-topic, kad izlazi ova posthumna knjiga? zanima me šta će moj ljubimac napraviti u rodnom kraju.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:41   #52
Jel netko igrao pc igru Wheel of time, izašla je tamo negdje 1998-1999 kao fantasy shooter? Meni je genijalna , zbog nje sam i kupila prvu knjigu iz serijala. Al nikako da se natjeram čitati, ne volim dok se pisac godinama teli i nikako da stvar privede kraju, zbog toga sam i Martina stavila na čekanje dok ne napiše kraj (ak prije ne rikne, navodno baš nije dobrog zdravlja )
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:05   #53
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
i ja preferiram papirnata izdanja, ali više jednostavno nemam kud s knjigama, čak ih slažem i u ormar s odjećom.
a u knjižnicama obično nemaju ono što bih ja čitala.

da ostanem on-topic, kad izlazi ova posthumna knjiga? zanima me šta će moj ljubimac napraviti u rodnom kraju.
Ja sam si stavio tri velike police na zid iznad kreveta. Dvije police su pune knjiga a treća čeka da se je napuni

Misilš na knjigu iz WoT serijala? Treba izaći 2009 godine ali mjesec još nije specifiran. Prvo će izaći u Hardcover izdanju tako da ću se ja načekati prije negoli ju pročitam
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:12   #54
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Jel netko igrao pc igru Wheel of time, izašla je tamo negdje 1998-1999 kao fantasy shooter? Meni je genijalna , zbog nje sam i kupila prvu knjigu iz serijala. Al nikako da se natjeram čitati, ne volim dok se pisac godinama teli i nikako da stvar privede kraju, zbog toga sam i Martina stavila na čekanje dok ne napiše kraj (ak prije ne rikne, navodno baš nije dobrog zdravlja )
Ovo je prvi put da čujem za tu igru...potražit ću je na netu pa je možda odigram ako je dobra.

Serijal je odličan i preporučam ti da ga uzmeš u ruke
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:49   #55
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Ovo je prvi put da čujem za tu igru...potražit ću je na netu pa je možda odigram ako je dobra.

Serijal je odličan i preporučam ti da ga uzmeš u ruke
Mene bas nije nesto odusevila, vise manje standardni shooter sa nekim detaljima iz WoT svijeta. A i nisam siguran kako ce to raditi na danasnjim kompovima, to je jedna od starijih verzija Unreal engina koji se klao sa svime osim Voodoo grafickama
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:25   #56
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Mene bas nije nesto odusevila, vise manje standardni shooter sa nekim detaljima iz WoT svijeta. A i nisam siguran kako ce to raditi na danasnjim kompovima, to je jedna od starijih verzija Unreal engina koji se klao sa svime osim Voodoo grafickama
Hm...igra ne zvuci kao nesto...no ako je uspijem naci na netu budem ju isprobao...naravno, pod uvjetom da ne bude problema s softverom.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 12:15   #57
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Mene bas nije nesto odusevila, vise manje standardni shooter sa nekim detaljima iz WoT svijeta. A i nisam siguran kako ce to raditi na danasnjim kompovima, to je jedna od starijih verzija Unreal engina koji se klao sa svime osim Voodoo grafickama
istina, to je verzija prvog unreal enginea, ali radi bez ikakvih problema, ja sam imala samo nvidijine grafulje, i radila je bez problema na fx 5200 i win 2000

u igri je glavni lik žena, aes sedai, umjesto klasičnog oružja koristi ter'angreal-e, a neki leveli i s današnjeg gledišta izgledaju impresivno
ono što me se dojmilo su cut-scene između levela, koje znaju trajati i po desetak minuta

uglavnom, jedna od nepravedno potcijenjenih igara
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:38   #58
Uh...volio bih igrati kao aes sedai Ne znam kako sam uspio propustiti tu igru kada je izašla ali ju možda sada nabavim iako je već dosta stara
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 11:24   #59
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post

u igri je glavni lik žena, aes sedai, umjesto klasičnog oružja koristi ter'angreal-e, a neki leveli i s današnjeg gledišta izgledaju impresivno
ono što me se dojmilo su cut-scene između levela, koje znaju trajati i po desetak minuta

uglavnom, jedna od nepravedno potcijenjenih igara

uuu, i ja bih bila aes sedai.
gdje mogu naći tu igru?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:58   #60
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

uuu, i ja bih bila aes sedai.
gdje mogu naći tu igru?
možda ju možeš naći na torrentima...
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.