Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 22:38   #1
Šišmiši i prozori

Ovako, šišmiši su mi se naselili u prozoru, točnije u onom dijelu gdje se namotavaju rolete. Ulaze i izlaze sa vanjske strane rolete koja je na pol spuštena i ja ju nikada ne diram, prozor ne otvaram. Tek nedavno sam doselio i drugi, treći dan sam shvatio da su tamo. A shvatio sam po tome što seru nenormalno. Ona klupčica s vanjske strane prozora je puna šišmišjeg dreka. I cijuču. Fora ih je gledat kad izlaze, onako, bace se i padaju metar, dva prije nego zamahnu krilima. Ne smetaju mi i ja bih ih htio ne uznemiravat.
Znam da su neke vrste zaštićene, znam da se razmnožavaju i podižu mlade, znam da spavaju zimski san. I znam koliki bi im stres bio da ih probam otjerat. Mene zanima da li netko zna nekoga tko radi te klupčice? Šala.

Ono što me zanima je, hoće li samoinicijativno i kada otići? Ako neće, a ja jednog dana budem htio koristiti prozor, što napraviti ili kome se obratiti da bi otišli? Što bezbolnije, naravno.
Najradije bih ih zamolio, ali ne kužimo se.

Ima li tko kakvih iskustava? Postoji li netko tko se bavi njima ili šta ja znam, htio bi ih udomit? Jesam li ja osuđen na njih?

Mod, sorry, tražio, sam ali nisam našao ništa slično
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 00:38   #2
probaj nazvati ZOO vrt i pitati šta da radiš ili ministarstvo zaštite okoliša
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.