Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 19:45   #1
Talking TOP 5 Survival Games na Steam !

Bok Ljudi,

ovo je trenutno TOP 5 najboljih Survival igrica na Steamu !



5) Space Engineers hrabro je stupio na polje building/crafting/survival i sandbox igara, pomjerivši granice i tematiku i upravo ta hrabrost, kao i detaljnost izvedbe mogli bi ovu igru lansirati, ukoliko bogovi prodaje budu milostivi, na sami vrh ove vrste igara.

4) DayZ je igra smještena u apokaliptičnom okruženju gde je zavladala misteriozna zaraza koja je uništila populaciju. Igrač je jedan od preživjelih koji mora da se bori protiv zaraženih, traži resurse i preživi.

3) H1Z1 - Igra je trenutno veoma živa i aktivna, posebno ako se ima u vidu da se radi o nepotpunoj verziji te da nedostaje veliki broj planiranih elemenata. H1Z1 je konstantno u vrhu najprodavanijih Steam igara, a brojka od milion prodatih kopija ne uključuje opcionu in-game kupovinu.

2) Rust je simulacija u kojoj morate sami stvoriti od ničega nešto, simulacija u kojoj morate preživjeti i u kojoj ne možete vjerovati drugima, simulacija u kojoj će vas smrt koštati svega što ste stvorili.

1) ARK: Survival Evolved - Zanimljiva i popularna igra u zadnje vrijeme - ARK je igra gdje preživljavate uz prekrasnu grafiku i hrpu svakojakih dinosaura. Ideja iza igre je zabavna, sprovedba odlična - mana: preformanse. Igra je prije imala JAKO puno problema sa FPS-om, sada je manje tih problema ali još uvijek su tu.

p.s koja je po vašem mišljenju najbolja survival igrica?

Zadnje uređivanje phiber : 14.01.2016. at 14:49.
SurvivalGames is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:07   #2
što je to survival igrica?
Goral is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:49   #3
Ark je još uvijek u razvoju, tako da je performance problematika sasvim normalna. Igra bi navodno trebala izaći na ljeto. Tada će vjerujem sve raditi s obzirom kako je radila prije samo par mjeseci. Uz glavni mod postoje još dvije odlične "total conversion" opcije, Survival of the fittest i Naughty or Nice.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:37   #4
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ark je još uvijek u razvoju, tako da je performance problematika sasvim normalna. Igra bi navodno trebala izaći na ljeto. Tada će vjerujem sve raditi s obzirom kako je radila prije samo par mjeseci. Uz glavni mod postoje još dvije odlične "total conversion" opcije, Survival of the fittest i Naughty or Nice.
DayZ nikad nije izasao iz razvoja.

Quote:
SurvivalGames kaže: Pogledaj post
p.s koja je po vašem mišljenju najbolja survival igrica?
Da pogodim, otvorio si forumski account s jednim postom, linkas nekog lika za kojeg nikad nisam cuo i bas slucajno preporucas njega.

Nije li bilo lakse rec 'ljudi, moze lajk za kanal' neg ovako nesto?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 00:04   #5
DayZ je optimizacija za AMD shit živi. No kako se optimizacija tijekom bete radi, ima nade, no sumnjam. Zadnji Early Access i nikad više.

H1Z1 - nemoj me nasmijavat. Rust i Ark su isto EA tak da isto penis.

Tema ekšli nema smisla jer igre nisu kompletne i sve su u alfama i betama već jako dugo.
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 00:16   #6
Quote:
So Lid kaže: Pogledaj post
DayZ je optimizacija za AMD shit živi. No kako se optimizacija tijekom bete radi, ima nade, no sumnjam. Zadnji Early Access i nikad više.
DayZ optimizacija? Ova u gradu gdje bez obzira na stroj dobijes 10 fpsa?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 00:21   #7
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
DayZ optimizacija? Ova u gradu gdje bez obzira na stroj dobijes 10 fpsa?
Kakav sprd od igre.
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 03:55   #8
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
DayZ nikad nije izasao iz razvoja.
Igru rade nekih godinu i pol, izgleda odlično, dovoljno je igriva...problemi su u komunikaciji sa serverom...radi se na tome, svako toliko postane bolja. Update se dobiva minimalno jednom tjedno, prije je bilo svaki dan skoro. Ja nemam zamjerki na trud. To što je netko napravio sranje ne znači da su svi takvi.

Evo i sad sam jedno 5-6h igrao, baš mi je zabavno :klap:
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:28   #9
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Igru rade nekih godinu i pol, izgleda odlično, dovoljno je igriva...problemi su u komunikaciji sa serverom...radi se na tome, svako toliko postane bolja. Update se dobiva minimalno jednom tjedno, prije je bilo svaki dan skoro. Ja nemam zamjerki na trud. To što je netko napravio sranje ne znači da su svi takvi.

Evo i sad sam jedno 5-6h igrao, baš mi je zabavno :klap:
godinu i pol?

igru "rade" već više od 3 godine.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:34   #10
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Igru rade nekih godinu i pol, izgleda odlično, dovoljno je igriva...problemi su u komunikaciji sa serverom...radi se na tome, svako toliko postane bolja. Update se dobiva minimalno jednom tjedno, prije je bilo svaki dan skoro. Ja nemam zamjerki na trud. To što je netko napravio sranje ne znači da su svi takvi.

Evo i sad sam jedno 5-6h igrao, baš mi je zabavno :klap:
Godinu i pol? DayZ Arma 2 mod je izasao 2009 godine, prakticki nikad nije izasao iz alphe. DayZ Standalone je izasao sredinom 2013. kao early alpha i jos se trucka po tome, pogotovo od kad je Rocket otisao, iako ni on nije bio bogznakakav developer.

Igra je toliko lose optimizirana da je to katastrofa, bez obzira na kolicinu sadrzaja. Ak se nekome igra 'DayZ', ili igras orginalni mod za Armu 2(ili Epoch, Overwatch, Aftermath) ili igras Epoch ili nesto slicno za Armu 3.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:53   #11
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Godinu i pol? DayZ Arma 2 mod je izasao 2009 godine, prakticki nikad nije izasao iz alphe. DayZ Standalone je izasao sredinom 2013. kao early alpha i jos se trucka po tome, pogotovo od kad je Rocket otisao, iako ni on nije bio bogznakakav developer.

Igra je toliko lose optimizirana da je to katastrofa, bez obzira na kolicinu sadrzaja. Ak se nekome igra 'DayZ', ili igras orginalni mod za Armu 2(ili Epoch, Overwatch, Aftermath) ili igras Epoch ili nesto slicno za Armu 3.
Ako nisi skužio, iako si ti koristio sranje da napadneš ARK, ja sam i dalje pričao o ARK-u. Pa molim da pročitaš ponovno u odgovarajućem kontekstu.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:44   #12
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ako nisi skužio, iako si ti koristio sranje da napadneš ARK, ja sam i dalje pričao o ARK-u. Pa molim da pročitaš ponovno u odgovarajućem kontekstu.
Brijem da si ti krivo skužio
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:57   #13
Ark je sad izasao iz early accessa u betu Igram ga ok je igra al optimizacija je kaos nevideni prvo nisam mogao pokrenut normalno morao sam na low memory (cak ti igra da opcije kako pokrenut xD) i ne samo to citao sam da ljudi sa brutalnim masinama nemogu ni pokrenut koji put normlano nego isto moraju low memory. O lagovima,rollbackovima i ostalim buggovima necemo pricati uopce makar se nadam da ce sve to popravit
User1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:54   #14
@User1337 Da bilo je jako loše u početku kada su radili na stalnom dodavanju novog sadržaja bez ikakvih optimizacija, no eto, igra radi čak 3 puta bolje nego na početku. I očekuje nas još tog poliranja performansi prije nego izađe. Mislim da su spominjali da rade na čišćenju desynca i reg box problema na SotF trenutno tako da bi to moglo na kraju utjecati i na glavni mod.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 12:55   #15
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ako nisi skužio, iako si ti koristio sranje da napadneš ARK, ja sam i dalje pričao o ARK-u. Pa molim da pročitaš ponovno u odgovarajućem kontekstu.
Ja sam samo povukao paralelu oko 'razvoja' te sam dalje nastavio pricati iskljucivo o DayZ, ne o ARKu. Ostalo je tvoja projekcija.

Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Brijem da si ti krivo skužio
Yup, ako sam ista 'napao' to je DayZ Standalone.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 13:20   #16
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
.



Yup, ako sam ista 'napao' to je DayZ Standalone.
Tako sam ja shvatio.

A ark bez obzira na optimizaciju je bar postena igra za razliku od day z koji je obicna pljacka.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 13:41   #17
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Tako sam ja shvatio.

A ark bez obzira na optimizaciju je bar postena igra za razliku od day z koji je obicna pljacka.
Yup, to je to. Ark je okay, DayZ je ispao pljacka sam takva.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:51   #18
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Yup, to je to. Ark je okay, DayZ je ispao pljacka sam takva.
Ma day z je odivijek bio pljačka. Prvo iz arme 2, kada su stalno govorili napravit ćemo ovo, napravit ćemo ono, a ne ipak ćemo napravioti sve novo na platformi arme 3, ekipa se narajcala a dobili su kitu u čelo.

Apsolutno ništa se nije promjenilo zadnjih 5 godina tj koliko god day z postoji. U početku je bio fora jer je ekipa coopala ali čim je to postao free for all i počeli su razni exploiti igra je bila gotova.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 08:34   #19
Igra li netko od vas Rust?

Brijem da te survival igre nikad ne izađu iz alphe (ili barem većina ne izađe).
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:12   #20
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Igra li netko od vas Rust?

Brijem da te survival igre nikad ne izađu iz alphe (ili barem većina ne izađe).
Ima ih milijarda i sve su neke kvazi retardacije pune neostvarenog potencijala.


Neke druge slicne igre manjih ambicija tipa Terrario su to puno bolje odradile pa cak i Starbound koji nakon 2 godine bete konacno izlazi ovaj mjesec (tako su rekli)
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.