Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 17:59   #2181
Nabavljam ga preko e-baya, za njega sam ovdje na forumu i saznao. Upravo tako 6 mjeseci je minimum, to su sve dugoročni procesi i u jednu i u drugu stranu. Ključ eventualnog djelomičnog uspjeha je dakako samo konstanta i pravilna upotreba.

Vršena su istraživanja za emu oil, i kao što je već navedeno može probuditi uspavane folikule, sadrži te neke kiseline koje su antioandrogene, i neke vitamine za prehranu kose... Negdje piše da se nanosi jednom dnevno, negdje tri puta, ali to sve ovisi o mogućnostima upotrebe od osobe do osobe. Jedinstveno je i po tome što gotovo u potpunosti prodiru u kožu, jer su valjda čestice jako jako sitne, tako da se može nakon minoxidila npr. koristiti kao preparat koji će pomoći upijanju minoxa, i njegovom djelovanju.

Nemogu sada još ništa reći, kao što sam već rekao tamo u 4.mj ću izaći s nekim zaključcima u vezi ovoga
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:27   #2182
ja ću naručiti onaj losion koji se već prije spominje u postovima prije.....koji radi neki dedo u Srbiji..pa ćemo vidjeti kad stigne.....
JEREMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:38   #2183
Meni je 29, počeo sam gubiti kosu prije 3 godine i dosta se prorijedila na vrhu glave. Al nikad nisam zbog toga ni trepnuo, nit me okolina doživljava drugačije. Mislim da ste svi koji brinete oko takvih gluposti u velikoj zabludi i se upuštate u borbu s puno odricanja i jako malo koristi. Zato se opustite, ne trošite novac na beskorisne preparate i probajte uživati u životu. Jer ako se primjerice Princ William koji ima sav novac svijeta ne može riješiti problema, zašto mislite da ćete vi uspjeti? Uostalom, da igdje na svijetu postoji imalo djelotvoran lijek, već bi mu ga dali besplatno, a njegov riješen problem bi im bio najbolja reklama.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:43   #2184
Pa moguce je da to njemu uopste ne predstavlja problem...vjeruj da sam i ja princ ne bi me opterecivalo....transplantaciju i on moze da odradi i to je jedino sigurno da ce mu uspjeti...ajde da ne kazem 100%,neka bude 99.99%,ali njega to izgleda ne opterecuje,zato i ne preduzima nista,a ima nas kojima to ide na zivce i vide kao problem,iako je i takav stav pogresan svakako.
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 13:36   #2185
da, to je istina sto kazes. Mozda njega to ne brine - nemam pojma, ali bar on to moze rjesiti da zeli...

Ali kako da ti objasnim, kad sa 25 izgubis neku kolicinu kose i okolina to pocne primjecivati, vjeruj mi da ti nije nimalo ugodno. Mislim da je druga stvar kad to pocne u 30ima, ali u 20ima je jednostavno prerano. Znam da je to isfurana fraza, ali htio bih se ozeniti imajuci kosu na glavi

U 30ima i kasnije to ionako pogada svakog 2. muskarca pa i nije toliko bitna stvar, ali medu 10 dvadesetogodisnjaka nije lako biti jedini koji gubi kosu, zar ne?

+ trpiti zadirkivanja okoline itd... Kazem da je 10 godina kasnije - nema problema, na 0 sisanje i bok, rjesena stvar...
Ne znam vidjet cu kako ce to izgledati kad mi naraste za koji mjesec, u principu za onog tko ima difuzni gubitak nanofibre ili tako nesto je idealno rjesenje jer stvarno dobro to pokriju...
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:27   #2186
Upravo tako...a mozes misliti za osobe koje to dozive i prije dvadesete,kao ja sa 19 godina...SOK!Jedino me tjesi transplantacija,i to cu ,samo boze zdravlja,sigurno uraditi kada prikupim novca za to.Zato sam sad malo rastereceniji.Od hemisjkih preparata sam odavno digao ruke,jer nema vajde od toga,jedino sto se trduim da koristim kvalitetne sampone i pakovanja za kosu da ojacam ovo sto imam.
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:07   #2187
Ja sam se isto nervirao oko toga dok nisam jednom završio u bolnici i silom prilika gledao i slušao, dva dana, kako lik 2 metra od moga kreveta, umire od raka u strašnim mukama! Imao je samo 39god! To me baš potreslo! Od tada na sve ovo gledam na drugačiji način! Skonto sam da je gubitak kose najbanalnija moguća stvar koja može zadesit čovjeka! Budite sretni da vam je to jedini zdravstveni problem!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:13   #2188
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto nervirao oko toga dok nisam jednom završio u bolnici i silom prilika gledao i slušao, dva dana, kako lik 2 metra od moga kreveta, umire od raka u strašnim mukama! Imao je samo 39god! To me baš potreslo! Od tada na sve ovo gledam na drugačiji način! Skonto sam da je gubitak kose najbanalnija moguća stvar koja može zadesit čovjeka! Budite sretni da vam je to jedini zdravstveni problem!
Sve je to istina, i svi bi mi trebali staviti stvari u takvu perspektivu. Još k tome ispadanje kose najčešće nije zdravstveni, nego estetski problem.

Al to ništa ne znači u svakodnevnom životu gdje je izgled bitan za samopouzdanje i 'normalno' funkcioniranje. Kad gubiš kosu u 20-tim, gdje se trebaš razvijati u samostalnu osobu spremnu za život, ispadanje kose to onemogućava i time može postati ozbiljan psihički problem.

Ne treba zaboraviti da određeni postotak mlade populacije koja gubi kosu završi suicidom, a to je onda isti ishod ko i kod ozbiljnih bolesti. Ovdje je bol psihička i dugotrajna.

Takav problem se ne smije banalizirati ni u kojem slučaju. Po meni bi trebao postojati neki preparat za psihu kod ćelavosti, umjesto svih ovih ostalih. Eh sad da sam psihijatar, nešto bih možda i izmislio.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 12:21   #2189
Pozdrav,
ima itko informacije o korištenju minoxidrila prvih šest mjeseci posle transplantacije kose?Idem u istambul na operaciju sledeči mjesec...
marino30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 20:51   #2190
kolegi s foruma koji je to radio u beogradu su preporucili vec nakon 2 ili 3 tjedna da pocne koristiti, u pocetku samo navecer...
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 17:02   #2191
Da se pridružim raspravi.

I ja kao i mnogi u ovom topicu imam problema sa opadanjem kose. Već su mi se sa 16,17 godina počeli raditi zalisci, a sada (21 god) tj. zadnjih mjeseci mi se sve više počelo prorijeđivati tjeme. Prije 3 mjeseca bio sam na pregledu kod dermatologice, utvrdila mi je difuzno prorijeđenje tjemena, u međuvremenu uradio test štitnjače (malo mi je povišeno), krvi i svi nalazi uredni.

U četvrtak imam ponovni pregled pa se nadam da će mi napokon dati nešto za rast kose.

Kako mi se nije sviđala njena sporost sa svim tim nalazima (poispadat će mi sva kosa dok mi napokon da nešto za rast) naručio sam se u trihološku ambulantu na Šalati.

Jel bio netko tamo na pregledu? Kakva su iskustva, što tamo rade točno?
Naručen sam za 2 tjedna, ali mi nije nešto jasno. Našao sam na googleu da je najbolje ne prati kosu tjedan dana prije pregleda kako bi rezultati na trihogramu bili što točniji, može li mi netko ovo potvrdit?

Pitao sam i svog doktora opće prakse no on ne zna za tu informaciju.
filoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 21:20   #2192
za filoz

Ja sam isto bio prvo kod dermatologa pa poslije toga išao u tu ambulantu na Šalati.
Meni nisu ništ posebno radili, i ja sam očekivao detaljne preglede kose, al samo mi je pogledao tjeme, rekao da neke pretrage napravim, pa da opet dođem na kontrolu s tim nalazima, ništ posebno. nalazi su bili u redu, pa nisam opet ni išao tamo.
Mislim da ti ne mogu puno više od dermatologa pomoći, al nemaš što izgubiti ako odeš.
sretno

Zadnje uređivanje vincek222 : 30.01.2012. at 21:25.
vincek222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:39   #2193
Zaliske imam oduvijek, kosa mi se prorijedila samo na prednjem dijelu glave tj između zalistaka, dok je baš krajni prednji dio glave (iznad čela) gotovo neprorijeđen. Po svemu sudeći to je androgena alopecija, ali zanima me postoji li mogućnost da je to neki drugi tip opadanja kose?

Kod problema sa štitnjačom, možeš li doći do takvog opadanja kose (dakle samo sa prednjeg dijela glave) ili kosa tada opada sa cijele glave?

Imam još jedno pitanje, dali se šampon Nizoral može pronaći u ljekarnama i kolika mu je prosječna cijena?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 31.01.2012. at 19:49. Reason: spajanje postova
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:24   #2194
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
Kod problema sa štitnjačom, možeš li doći do takvog opadanja kose (dakle samo sa prednjeg dijela glave) ili kosa tada opada sa cijele glave?

Opada sa cijele glave, barem meni.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 23:12   #2195
na koji način se stavlja minoxidil, čujem 2x dnevno, na suhu ili mokru kosu?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 08:44   #2196
po uputama 2x dnevno na suhu kozu/kosu.mora ostati najmanje 4 sata na kozi da u potpunosti upije,a razmak izmedu dva tretmana nebi trebao biti manji od 8 sati.tako je barem kod pjene,ne vjerujem da je kod tekuceg minoxa drukcije
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:16   #2197
vec blizu godine dana meni kosa strasno otpada. po tome bih vec trebala bit celava, ali nisam je li to alarm za uzbunu? sto sada, kako, kamo?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:06   #2198
Jeli treba prat kosu prije svakog korištenja minoxidila? Znači ujutro prije korištenja i navečer opet prat kosu da bi stavio drugu turu minoxidila?
Ili je dovoljno ujutro prati prije prve ture a poslije kad treba drugu turu stavit nema potrebe prati kosu?
Kosa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 19:05   #2199
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
vec blizu godine dana meni kosa strasno otpada. po tome bih vec trebala bit celava, ali nisam je li to alarm za uzbunu? sto sada, kako, kamo?
Pozdrav Anonymous Mislim da ako ti otpada više od 100 vlasi na dan i to već godinu dana to svakako je znak za uzbunu. Poznato je da možeš izgubiti i do 50% kose a da niti ne primjetiš da ćelavis, a kad jednom skuziš, e onda ti može pomoći samo.. Chuck Norris? Zato djeluj odmah draga
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:22   #2200
pozz svima, ja imam slijedeći problem, naime, šišam se dosta kratko i na zatiljku dobijem upalu od frizera-prišteve, stalno sam to čeprkao i dirao, da bi sad ostali ožiljci bez kose, flekice velične 0,5-1 cm2, čak oko tih ožiljaka na nekim mjestima mogu jednostavno izvaditi kosu bez da me išta boli, itko išta slično, hvala
fil@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.