Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 00:14   #1841
Samsung stalno unosi nervozu među konkurencijom u zoni nižih cijena...

AEG/Electrolux/Zanussi s ovim zadnjim brandom im uglavnom jedini pariraju na toj psih. granici 2000 kn odnosno jedino oni nude 1200 okr./min u tom cjenovnom razredu. Ali, politika relativno niskih cijena je dugoročna strategija Samsunga kao tvrtke - međutim prednji mijeh za Samsung perilicu košta 500 kn i time nadmašuje cijene rezervnih dijelova i njemačkih proizvođača.

Perilice su solidne kvalitete i nema im se bogzna što za prigovoriti izuzevši rezultate onog legendarnog test.de ispitivanja (kad je prsla kada Candy perilica) odnosno tamo obje korejske nisu stigle do 1000 uzastopnih pranja nego su ležajevi zastali prije te brojke. A to je negdje ekvivalent 100 tisuća km u auto-sferi odnosno letvica na tom ispitivanju je bila dignuta na čak 1800-ak pranja, a što je nerealno za očekivati za većinu današnjih marki. Ali, to je bio taj jedan test - kojeg si rijetki mogu priuštiti jer prati uzastopno preko 1000 puta s desetinama i desetinama perilica je tlaka i troškovi...

Inače, mjestimično na akciji za cca 2800 kn (ili izložbeni primjerak) možete naići i na Bosch perilicu s 1200 okr./min (i dijelovi za njih su prilično skupi), a od dalekoistočnih su trenutno Panasonic bez premca jer imaju promotivne cijene za novu seriju perilica i dobijete za 3 tisuće i nešto kn 8 kg s 1200 okr./min i kompletnom zvučnom izolacijom s panelima od mineralne vune te još motor bez četkica. To trenutno EU proizvođači zaračunaju duplo više!
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 20.02.2011., 01:28   #1842
Zahvaljujem mali grizzly na brzom i detaljnom odgovoru, no kako više preferiram dalekoistočne proizvođače elektronike i autoindustrije, mislim da neću pogriješiti ako nastavim s tradicijom i u bijeloj tehnici (whirlpoolova perilica posuđa je iznimka - žena je birala, normalno po izgledu ). Poslušat ću tvoj savjet i kupiti Panasonic NA128VA2WEE (http://www.protis.hr/products/detail...28va2wee/39629) par stotina kuna je skuplja od Samsunga, no ako mi izdrži sljedećih 10 god. kao ova sadašnja Gorenje, bit će to pun pogodak kupovina.
mare042 is offline  
Old 21.02.2011., 03:34   #1843
Quote:
mare042 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem mali grizzly na brzom i detaljnom odgovoru, no kako više preferiram dalekoistočne proizvođače elektronike i autoindustrije, mislim da neću pogriješiti ako nastavim s tradicijom i u bijeloj tehnici (whirlpoolova perilica posuđa je iznimka - žena je birala, normalno po izgledu ). Poslušat ću tvoj savjet i kupiti Panasonic NA128VA2WEE (http://www.protis.hr/products/detail...28va2wee/39629) par stotina kuna je skuplja od Samsunga, no ako mi izdrži sljedećih 10 god. kao ova sadašnja Gorenje, bit će to pun pogodak kupovina.
Hoće vidjet ćeš, nakon nekoliko prvih pranja bit ćeš prezadovoljan panasonicom nema bolja kupovine za manji novac od te, iz osobnog iskustva nakon pola godine ti velim da je
__________________
SCIENTIA IPSA POTESTAS EST
DJM is offline  
Old 22.02.2011., 09:07   #1844
Jel netko zna gdje ima za kupiti perilicu BOSCH WAE-24467 ME da ide na diners 12 rata i da je povoljnija nego u GA 3599kn
thx
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 22.02.2011., 11:28   #1845
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Jel netko zna gdje ima za kupiti perilicu BOSCH WAE-24467 ME da ide na diners 12 rata i da je povoljnija nego u GA 3599kn
thx
ili ovu BOSCH WAQ2446KBY?

Koju uzeti?
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 22.02.2011., 19:21   #1846
Zanima me vaše da li bi bilo bolje kupiti za iste novce faks ili dash jer sad je u intersparu neka akcija na dash i 4kg košta oko 70kn kao i 4kg faksa ?... (Inače nisam nigdje vidjela da vi uspoređujete faks s kvalitetom ostalih deterdženata a ja ga recimo kupim skoro svaki put kad mi je kriza s novcima za kupiti ariel a neda mi se eksperimentirati s nepoznatim deterdžentima... )
Pozdrav i hvala na odgovorima
kika777 is offline  
Old 22.02.2011., 19:36   #1847
Dash je prije nekih 6-7 godina kupljen od strane Procter &Gamble, proizvođača Ariela

Odnosno pričamo samo još o brandu kojeg Procter & Gamble trži i dalje po vrtoglavo visokim cijenama iako u stvarnosti pere lošije od Ariel Complete 7. Valjda je razlog tzv. brand nostalgija talijanskih kupaca odnosno godinama je taj deterdžent bio istinska špica i koplje ispred Ariel, Persil itd. Kako je Italija veliko tržište i jedino tamo je moguće vidjeti i dalje reklame na TV za Dash - vjerojatno moguće da su kupili taj brand samo za Italiju...

Ukratko, Dash u HR nema smisla kupovati jer bolje od njega trenutno pere Ariel Complete Pro 7 koji ima i nižu cijenu. Osobno kupujem Ariel na akcijama i platim ono veliko XXL pakiranje od 6+ 2 gratis odnosno 8 kg najviše 90-95 kn.

Faks je OK deterdžent koji ima svoje kupce u regiji, ali dakako da ni Saponia s Faksom niti Labud s Vista ne mogu se takmičiti s multinacionalkama jer razviti vrhunski deterdžent je vraški teško. Trenutačno je Ariel neki mišomor za cjelokupnu konkurenciju jer su otišli daleko naprijed s enzimatskom razgradnjom mrlja i to vam govori netko tko je prije desetak godina dovozio Dash iz Italije za cijelu godinu, onako gledajući da li će carinik prepoznati da je riječ o najviše skupom deterdžentu na tržištu. Ali on nije uopće zatrzao na taj brand...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 22.02.2011., 19:36   #1848
vaše =vaše mišljenje
kika777 is offline  
Old 22.02.2011., 19:38   #1849
Zahvaljujem na odgovoru-možda onda ipak pričekam i ja sljedeću akciju ariela
kika777 is offline  
Old 22.02.2011., 19:55   #1850
Ne bih htio duljiti, ali postoji strategija trženja koja se naziva multibranding

Henkel, jedan od najvećih proizvođača sredstava za higijenu je školski primjer multibrandinga jer recimo imaju trenutno preko 20 marki deterdženata koje trže pod različitim nazivima, za razna tržišta. Kupili su brand DDR Spee jer tamo to ima ugled iz komunističke ere i sada Henkel na exDDR tržištu ide s tim brandom, a u ex Zapadnoj trži neke druge robne marke. Koji put jeftinije kupiti robnu marku u koju potrošači već imaju povjerenje nego marketingom utuvljivati potrošačima u glavu novi brand. Valjda je tako postupio Procter& Gamble s Dash deterdžentom odnosno paradoksalno da danas slabije pere, a više košta, zar ne?

To su te igrice velikih igrača i vjerujte mi na riječ da trenutno boljeg nema na tržištu RH od Ariel Complete Pro 7 i bio sam zapanjen kako je oprao kad sam ga prvi put donio iz trgovine.

Saponia puno izvozi u Egipat, ali bojim se da će njih isto zakačiti ova previranja u arapskom svijetu. Oni imaju solidnu kvalitetu Faksa, ali to je marka nostalgije u regiji exSFRJ i nema daha za nositi se vani sa svjetskim igračima.
Probajte i Vista (Labud, Zagreb) koja je najviše slična Dash formulaciji jer ima kemijski dodani omekšivač unutra. Solidne 3 i po * odnosno dobra vrijednost za novac (4 kg cca 50 kn).
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 22.02.2011., 21:39   #1851
Vaše savjete s ove teme foruma sam dosta koristila i zadovoljna sam pa ću onda isprobati Vistu .U svakom slučaju zahvaljujem, a mislim da će i ostali korisnici razmisliti o vašem savjetu
kika777 is offline  
Old 24.02.2011., 13:26   #1852
cao

imam problem sa semeringom, nadam se da ćete mi moć pomoć.
Mašina je Gorenje WA 412, sve sam uredno promjenila-međutim kada sam kupila nov semering dosao mi je uz njeg i jedan prsten koji nisam znala kako se postavlja, jer prilikom skidanja starog semeringa nisam primjetila da ima takav (on je vjerovatno spao prilikom skidanja pa ga nisam vidjela). Sada kad je sve montirano-remen mi spada u toku rada i ako je dobro zategnut. Da li trebam postaviti i taj prsten(koji mi se cini kao da je plastican) i gdje on dođe . Znači ide ležaj, pa semering i da li onda dolazi taj prsten (negdje sam pročitala da se zove odstojni).
Unaprijed hvala
vekibl is offline  
Old 24.02.2011., 14:54   #1853
Različita su poimanja "odstojni prsten"

Neki setovi semering+ležaj se isporučuju drugačije nego što je prvotno planirano u tvornici, kad je stroj montiran. i onda kad kupite originalni set dobijete prsten unutra koji nema druge svrhe nego prilagoditi naknadno predviđeni dotični set staroj perilici jer se u doba proizvodnje to rješavalo drugačije.

Pod tim pojmom se može kriti i tzv.manšeta koja ide povrh semeringa i brtvi periferno po obodu (u kontaktu s kadom).

Neki semerinzi imaju tzv. šeširić na obodu i onda ne treba im manšeta. Šeširić je lako prepoznati jer semering je prsten od posebne gume, a šeširić je nalik dodatnoj brtvi na gornjoj strani semeringa. Na prednjoj strani šešira su obično 2 koncentrične gumene usnice koje brtve kontaktnu plohu s kadom. One brtve frontalno, a semering brtvi radijalno u kontaktu s osovinom bubnja unutra.

Ali, neovisno o mijenjanju semeringa me malo čudi to spadanje remena!?
Dajte provjerite da li su remenice paralelne odnosno u ravnini. Nije dosta da je remen samo napet nego gornja i donja remenica moraju biti gledano iskosa u istoj ravnini. Možda niste dosta privinuli ili iz nekog drugog razloga nisu više remenice u ravnini i onda remen stoji nakoso pa spada.
Također, u nekim situacijama je uputno kupiti novi remen jer stari gubi elastičnost...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 24.02.2011., 15:14   #1854
Hvala puno na informaciji, provjerit ću remenice!!
Pozdravak
vekibl is offline  
Old 26.02.2011., 18:20   #1855
Perilica rublja - problem

Dobar dan! Imam problem sa perilicom rublja, znaci upalim je lampica gori a ona ne krece. Sta bi to moglo biti? Mozda bravica?
Hvala
Shpeghy is offline  
Old 26.02.2011., 18:57   #1856
zavisi o kojoj je mašini riječ , u načelu mogla bi biti bravica vrata . Pokušaj malo lupit do bravice onako po vratima
koji puta zna upalit. Bravica se može i brikat no postoji opasnost da ako se vrata otvore mašnia onda ne staje.
sfar is offline  
Old 26.02.2011., 19:06   #1857
gorenje wa 512. bas cu probat brikat sad, posto mi trba hitno, a ko na vraga bas je subota popodne i nista neradi od trgovina takvog tipa (kucanski aparati)....
Shpeghy is offline  
Old 26.02.2011., 19:31   #1858
ma kod gorenja je to kao dobar dan .
sfar is offline  
Old 26.02.2011., 19:34   #1859
aj mi jos recite kako da brikam. skinio sm bravicu
Shpeghy is offline  
Old 26.02.2011., 19:35   #1860
imam tri zice. crnu, ljubicastu i u sredini tanku bijelu. sta spajam sa cim?
Hvala
Shpeghy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.