Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 14:52   #841
Kako svi ti ljudi dođu u Malmoe. čitam forum, ne mo'š doć' bez jamstva o zaposlenju i puno para.

A opet Malmoe vrvi imigrantima iz siromašnih sredina, neki niti ne znaju švedski. Kako oni dođu? Zašto smiju ostati?

Kako da ja završim u Malmoeu?
adidasfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 15:42   #842
da, to ni meni nije jasno baš.
isto tako ak poslodavac jamči za tebe, ne vidim zašto bi to bio problem. radiš, ne misliš na socijalu past i bok.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:39   #843
Dobar dan.
Liječnik sam, specijalist u RH. Volio bih emigrirati u svedsku. Medicarrerra.org je organizacija koja nudi pronalazenje posla, ucenje jezika, kako za mene, tako i za partnera, takodjer i stambeno zbrinjavanje u iznajmljenom stanu, bar za prvo vbrijeme. Zvuci nerazumno dobro. Da li netko ima informacije o takvoj organizaciji? koliko je potrebno za savladavanje svedskog jezika?Kakva je situacija u zdravstvu svedsnke? Ima li koji od kolega tamo...
uno hvala na svim odgovorima i pomoci.
tiho1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:45   #844
Quote:
tiho1977 kaže: Pogledaj post
Dobar dan.
Liječnik sam, specijalist u RH. Volio bih emigrirati u svedsku. Medicarrerra.org je organizacija koja nudi pronalazenje posla, ucenje jezika, kako za mene, tako i za partnera, takodjer i stambeno zbrinjavanje u iznajmljenom stanu, bar za prvo vbrijeme. Zvuci nerazumno dobro. Da li netko ima informacije o takvoj organizaciji? koliko je potrebno za savladavanje svedskog jezika?Kakva je situacija u zdravstvu svedsnke? Ima li koji od kolega tamo...
uno hvala na svim odgovorima i pomoci.
Pogledaj ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=373237
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:45   #845
svedska . lijecnik

Pozdrav !

Ima i ova agencija ... http://www.paragona.com/healthcare-j...entist/norway/

Ja sam isto medicinar i nedavno sam pricala bas sa agencijom koju ti spominjes ...
No , mislim , da oni ne primaju ove , van EU ... a, mozda grijesim ...ali , ti vidi ...
Ja sam nostrificirala svoju hrv diplomu u Slov ...
rozi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:07   #846
Hvala ti rozi.
nadam se da ce poteskoce s nostrifikacijom prestati kroz godinu dana kada postajemo punopravna clanica, tj. da ce drzave clanice skinuti zabranu zaposljavanja za lijecnike iz hrvatske, obzirom na deficit liječničkog kadra.
tiho1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 02:26   #847
Molim vas, ne dolazite. Imamo svoje doktore i dobro nam je.
Dok vas se film u glavi promjeni i ocisti procice 5 godina, a za to vrijeme mozete steci nesto i u Hrvatskoj.
Ovdje nema mita, prevara, nerada, itd sto svakodnevno rade ljekari sirom Hrvatske.

Molim vas ostanite tu gdje jeste i ne dolazite u Svedsku, sve ce te upropastiti.
__________________
frida
frida0231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:45   #848
Quote:
frida0231 kaže: Pogledaj post
Molim vas, ne dolazite. Imamo svoje doktore i dobro nam je.
Dok vas se film u glavi promjeni i ocisti procice 5 godina, a za to vrijeme mozete steci nesto i u Hrvatskoj.
Ovdje nema mita, prevara, nerada, itd sto svakodnevno rade ljekari sirom Hrvatske.

Molim vas ostanite tu gdje jeste i ne dolazite u Svedsku, sve ce te upropastiti.
U RH se slabo može steći, pogotovo sada. I pogotovo ako ćemo pošteno. Obzirom da se ne služe svi mitom i prevarom kako ti misliš, ovdje nemaju šta i idu ljudi trbuhom za kruhom. Imaju potpuno pravo na to. Zamisli čuda...

Ovo tvoje je malo bezobrazno.
Hermina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 18:48   #849
Zasto bi hrvatski lijecnici isli u Svedsku, kad i svedski bjeze u Norvesku jer je dva puta veca placa, a manja satnica i bolji uvjeti zivota.

Evo bas citam da je Svedska prva po broju silovanja na 1000 zena u Europi.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:50   #850
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Zasto bi hrvatski lijecnici isli u Svedsku, kad i svedski bjeze u Norvesku jer je dva puta veca placa, a manja satnica i bolji uvjeti zivota.

Evo bas citam da je Svedska prva po broju silovanja na 1000 zena u Europi.
Ma kazem ti….ovo je zemlja bljak, totalno
Mi se medjusobno silujemo kad nam je dosadno
I sve ostalo sto god vam padne na pamet
I zato ne dolazite jer cemo vas sve silovati

hahahahaha….
__________________
frida
frida0231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 06:44   #851
Quote:
frida0231 kaže: Pogledaj post
Ma kazem ti….ovo je zemlja bljak, totalno
Mi se medjusobno silujemo kad nam je dosadno
I sve ostalo sto god vam padne na pamet
I zato ne dolazite jer cemo vas sve silovati

hahahahaha….
Ti si dosla u Svedsku i sad bi najradije zabranila dolazak svima drugima. Neki stranci su veci nacionalisti nego mnogi svedjani.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 02:41   #852
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Neki stranci su veci nacionalisti nego mnogi svedjani.
Oh da. Posebno pripadnici populacija koje formiraju getoe. U sred Stockholma, npr.
Sharkaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:56   #853
Prijava na imigracijskoj odobrena
Stockholm here I come
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 16:14   #854
Hrvati mogu do posla u osam država, ostale uvode ograničenja

Hrvatski radnici već sad mogu početi tražiti posao u najmanje osam država članica EU čija će im vrata – nakon što Hrvatska postane punopravna članica 1. srpnja sljedeće godine – biti širom otvorena, potvrdili su za Večernji iz veleposlanstava Finske, Litve, Letonije, Rumunjske, Slovačke, Švedske i Portugala.
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-408157
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 00:51   #855
smrc
__________________
frida
frida0231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:34   #856
frida pripremi se, stižemo
bloomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:31   #857
Quote:
parademann kaže: Pogledaj post
Hrvati mogu do posla u osam država, ostale uvode ograničenja

Hrvatski radnici već sad mogu početi tražiti posao u najmanje osam država članica EU čija će im vrata – nakon što Hrvatska postane punopravna članica 1. srpnja sljedeće godine – biti širom otvorena, potvrdili su za Večernji iz veleposlanstava Finske, Litve, Letonije, Rumunjske, Slovačke, Švedske i Portugala.
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-408157
Ima posebna temo o tome.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=720977
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:50   #858
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kak zapravo puno ljudi ima problema sa tim vokalom,i kod mene u grupi...neki kažu šu,a neki obično hu...meni je to jedan od dražih vokala i mislim da nemam problema s njegovim izgovorom
kad sam ove ostale kaj ne uče švedski pokušavala naučiti taj vokal,samo jedan od njih 10 ga je znao izgovoriti
Ma ja i taj vokal nikako. Vec se sprdamo svi na to (iako sam nasla fantastican odgovor: "Hajd ti reci čačkalica" )

Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Cijena pregleda(Basundersökning och diagnostik,tandläkare),,,650
Saniranje plombe(Fylling av en yta på molar eller premolar),,,,,695
Na vijenu uracunaj porez 25%

Toliko sam ja platio nedavno kod zubara,doduse radi se o Göteborgu.
Skup sport.
Jako skup sport. Ja i dalje svoje zube uredujem u HR.

Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Zanima me zna li tko da li su u Švedskoj stvarno tako ogromne kazne za prebrzu vožnju i izazivanje sudara sa materijalnom štetom da koštaju kao pola boljeg Volva?

Zahvaljujem
Vidis, u Svedskoj ti jos ima caka ako si preko ogranicenja na cesti di je ogranicenje 80 km/h ili u mjestu s ogranicenjem 40 km/h.
Kod ovog drugog ti se oduzima dozvola i puno veca je kazna.

Sve u svemu strogi su po tom pitanju.

Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da gore nitko ne juri sa autom, i pješake se propušta na zebri, ne moraš se bacit na cestu da stanu
Ooo da. Onda ja dojdem u MA i umalo me pokupi auto na zebri xD A da ni ne spominjem sokove koje sam dozivila prije koji tjedan dok sam vozila po Dubrovniku

Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
ok, jer nisam tak zamišljala vjenčanje
svi nas savjetuju da se oženimo, registriramo zajednicu kaj god to bilo
čak sam čula savjet da zatrudnim

iznenadilo me da mi je žena rekla da ne pokušavam preko poslodavke koja bi jamčila za mene jer tek tada vjerovatno ne bi dobila boravišnu
WTF

Sambo (nevjencani parovi) ovdje imaju posve jednak status kao i vjencani parovi. Sve ostalo je kenja*a nepismenih ljudi
nienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:52   #859
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
A opet Malmoe vrvi imigrantima iz siromašnih sredina, neki niti ne znaju švedski. Kako oni dođu? Zašto smiju ostati?

Kako da ja završim u Malmoeu?
Trazi azil. Onda ti sve daju i jos te docekaju rasirenih ruku
nienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:54   #860
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Prijava na imigracijskoj odobrena
Stockholm here I come
nienna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.