Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 17:20   #61
U peugeotu sam u ovih šest godina valjda tri ili četiri puta dotaknuo taj sklop

A i znam da je citroen uvijek na jedakoj visini

Da, bit će da je od benzinaca 1.8 najbolje rješenje. Doduše, 2.0 izgleda još malo bolje, ali trebalo bi vidjeti razliku kod reg. i osiguranja, ako nije velika, isplatilo bi se.

Zaninljivo za to klikanje, vozio sam se jednom kad je kum još imao taj auto, u tri sata vožnje, što po Zgb što po otvorenoj cesti, apsolutno ništa nisam čuo. Njegov je bio 1.6 SX s hrpom opreme (zadnje god. proizvodnje, bio je dosta jeftin na akciji), sjećam se da nije baš sjajno vukao ni s tri osobe u autu, a kad je još došla četvrta s prtljagom...

Hvala vam obojici još jednom na svim savjetima, ako imate što dodati, pišite, pratim temu i dalje. Pozivam i ostale koji imaju iskustva s autom da napišu pokoju
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 18:59   #62
ja nemam iskustva s xantiom ali imam s tim motorom, 1.8i. u berlingu. motor je zakon

negdje po netu sam surfala i surfala oko tog motora i prema komentarima korisnika su vrlo pouzdani.

uglavnom, ja zadovoljna. žedan benge, ali šiba.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 20:57   #63
Kaj se tiće tog kliktanja nije glasno. Kod novih modela gotovo i da se ne ćuje. A kod vožnje se ni ne primečuje osim kod otvorenog prozora i ako bas obratiš pažnju. Ako vidiš koji citroen sa hidraulikom u gradu probaj obratiti pažnju na to. Klik je sličan onoj dječjoj žabici.
madmad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 09:03   #64
Vozim xantiju 1,9 TD pet godina. Auto je udoban, troši 6,5 do 7 litara/100km, bilo je nekih kvarova pomalo neuobičajenih za obične aute, ali sve u svemu sam zadovoljan. Prijatelj vozi golfa III, 1,9 D 1996. god., potrošnja mu je 4,3 l/100 km. Nikad više od 4,6 l. Drugi prijatelj ima pasata 96 god. TDi, troši oko 5,5l/100km. Klima i sve ostalo na visini. Cijena od 7500 do 8000 eura. Cijena Xantije istog godišta je i ispod 5000 eura... Moram reći da sam ja za svojega dao 6500 eura prije 5 godina, a to sada nebi bilo dovoljno za pasata...
domi-haramija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:23   #65
AX i Saxo sa 1.5d motorima troše oko 5 l/100km,tako da te lovačke priče o potrošnji golfa i pasata nebi baš uzimao za ozbiljno!
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 08:09   #66
Imao sam golfa II TD i trošio je 5,5 do 6 litara. Otac mi ima golfa III TD Var. i troši 6 do 6,5. Vozim se skoro svakodnevno s frendom na posao: vozi na niskim okretajima (kod šaltanja iz niže u višu desi se da poteže i sa 1000 o/min - da trese, trese, ali izgura. Pitao sam dosta ljudi koji voze golfove trojke ali svi su tu negdje na oko 5,5 l/100 km. Golf od frenda je očito neka iznimka ...
domi-haramija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:53   #67
Majstor za Citroen XM

Ima li netko nekog majstora za Citroen XM za preporučiti ?
xmxm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 21:01   #68
Quote:
xmxm kaže: Pogledaj post
Ima li netko nekog majstora za Citroen XM za preporučiti ?
U kojem gradu živiš?
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 21:16   #69
Quote:
LHM kaže: Pogledaj post
U kojem gradu živiš?
Prije se ZEGA cesto javaljao i rado dijelio savjete,on ti je doctor za njih
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:16   #70
Angry

Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Prije se ZEGA cesto javaljao i rado dijelio savjete,on ti je doctor za njih
Živim u Zagrebu (Zapad).

Mislim da sam prije 2 godine čitao njegove upute za kupovinu Xm 2,1 diesel.
Je li to isti gospon?
Svaka preporuka je dobrodošla,jer sam već lud od "stručnjaka" i lopova.
xmxm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:28   #71
kupio moj frend nema ni godinu dana platio 4500 eura 2001 1.6 benzinac ...90000 km čim ga je kupio auto je počeo zjebavat dao je 5000 kn u orginalnom servisu sada su mu ga složili i radi kako treba ...
sranje kod tog auta ti je ta hidraulika ... stalno moraš te kugle održvat punit plinom mjenjat lhm ulje itd. po meni da taj auto nema tu pizdarju bio bi puno bolji što se održavanja tiče ... a i mislim da bi imao time i veći uspijeh na tržištu ...kod nas ...
inače auto je prostran i to zavidno stvarno ima mjesta, i udoban ...
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 08:54   #72
Javi se Saši Nemecu u Zaprešić, 091/250-4164

Ne postoji XM sa 1.6 motorom,najmanji motor ugrađivan u XM-a je 2.0!
U 10 godina koliko već vozim XM-ove,a prije toga DS sa hidraulikom nisam imao nikakvih problema,ulje u sistemu se mijenja nakon 2-3 godine,a tlak u kuglama nadopunjava nakon 70.000 km.
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:35   #73
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
kupio moj frend nema ni godinu dana platio 4500 eura 2001 1.6 benzinac ...90000 km čim ga je kupio auto je počeo zjebavat dao je 5000 kn u orginalnom servisu sada su mu ga složili i radi kako treba ...
sranje kod tog auta ti je ta hidraulika ... stalno moraš te kugle održvat punit plinom mjenjat lhm ulje itd. po meni da taj auto nema tu pizdarju bio bi puno bolji što se održavanja tiče ... a i mislim da bi imao time i veći uspijeh na tržištu ...kod nas ...
inače auto je prostran i to zavidno stvarno ima mjesta, i udoban ...
Pitanje je kak ti je frendov auto odrzavan prije kupnje (i gdje). Hidrauliku treba paziti. Kugle: provjera tlaka svake godine, nadopunjavanje po potrebi (obicno ispadne da svake 2-3 godine treba napuniti koju kuglu - ali ne sve). Moze se desiti da probije membrana na kugli, ali obicno izdrze solidnu kilometrazu uz redovite preglede. LHM se mijenja svakih 5 godina.

Xantia se kupuje zbog hidraulike, a ne usprkos njoj ...
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:36   #74
Quote:
xmxm kaže: Pogledaj post
Živim u Zagrebu (Zapad).

Mislim da sam prije 2 godine čitao njegove upute za kupovinu Xm 2,1 diesel.
Je li to isti gospon?
Svaka preporuka je dobrodošla,jer sam već lud od "stručnjaka" i lopova.
a kaj ti nevalja s autom?
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:05   #75
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
a kaj ti nevalja s autom?
Pušta mi jedan lajtung,ne radi mi centralno, pušta mi ulje ma crijevima do turbine (CT Turbo),navodno da mi ni kape na amortizerima nisu dobre,curi mi ulje iz getribe (semering-manžeta) , putni kompjuter pokazuje neke čudne vrijednosti ,ima tu još nekih sitnica koje mogu i sam (prekidači podizača i slično).
Uglavnom,motor je mastan odozdo,tako da je teško skužiti od kuda sve curi.

I naravno treba mi jedan općeniti pregled cijelog auta.
xmxm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:16   #76
Quote:
xmxm kaže: Pogledaj post
Pušta mi jedan lajtung,ne radi mi centralno, pušta mi ulje ma crijevima do turbine (CT Turbo),navodno da mi ni kape na amortizerima nisu dobre,curi mi ulje iz getribe (semering-manžeta) , putni kompjuter pokazuje neke čudne vrijednosti ,ima tu još nekih sitnica koje mogu i sam (prekidači podizača i slično).
Uglavnom,motor je mastan odozdo,tako da je teško skužiti od kuda sve curi.

I naravno treba mi jedan općeniti pregled cijelog auta.
Nazovi Sasu, on ti moze pomoci oko mehanike i hidraulike, a za struju nisam siguran ...
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 08:54   #77
Hvala.
Poslao sam mu email,ali mi nije odgovorio.
xmxm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:23   #78
Nazovi ga,napisao sam ti broj mobitela!
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:27   #79
Quote:
fangs kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovo
http://www.euroncap.com/content/safe...p?id1=3&id2=16
U svakom slučaju nije ugodno za vidjet što ostane od tog auta, a u istoj situaciji bi iz novijih gradskih auta izašao bez ogrebotine!
reko biš da je auto čvrst, kad ono
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:58   #80
je.. koje tad mario za ncap?
pogle bmw tricu... još gore...
http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.