Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2005., 16:19   #41
pogledaj na ARMIRAČ možeš dpgpvprit i ključ u ruke. One cijene od 90000 kn - naravno, samo elementi. Sa izgradnjom je ipak skuplje.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 19:52   #42
pozdrav,
zna li netko koliki je koeficijent toplinske provodljivosti za ytong termo blok debljine 30 cm, i da li zaista nije potrebna nikakva dodatna termo izolacija za prostore u okolici Zagreba? nakon postavljanja svih instalacija s unutarnje strane bi postavio knauf, da li je to dovoljno??
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:04   #43
Quote:
kudkojimilimoji kaže:
pozdrav,
zna li netko koliki je koeficijent toplinske provodljivosti za ytong termo blok debljine 30 cm, i da li zaista nije potrebna nikakva dodatna termo izolacija za prostore u okolici Zagreba? nakon postavljanja svih instalacija s unutarnje strane bi postavio knauf, da li je to dovoljno??
Piše ti na Ytongovim (Xellinim) stranicama. Prema onome što sam čitao, Ytong blok od 36,5 cm zadovoljava njemačke termoizolacijske zahtjeve, koji su za klasu stroži od naših, mislim da je k oko 0,3 ili 0,4. Znači, 30-tka je 20% slabija.
€ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 20:44   #44
Evo i ja sam sredio gradevinsku i pred odlukom sam s cime graditi,ytong mi je nepoznanica a ovdje bas i nema ljudi koji su gradili ytong-om,koliko vidim.Naravno na xella stranicama pise sve najbolje o kvaliteti i jeftinoci gradnje.
Vjerujem da ima vise ljudi koji su sa slicnim problemom kao i ja,pa da li ima friskih graditelja na forumu za pomoc i savjet iz prve ruke.
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 20:56   #45
misevi idu na stiropor,
zbuse si rupicu u fasadi i tu se nakote
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 15:29   #46
Quote:
chani kaže:
misevi idu na stiropor,
zbuse si rupicu u fasadi i tu se nakote
miševi idu na žitarice, izbuše ti rupu u glavi i tu se nakote....
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 18:51   #47
Quote:
chani kaže:
misevi idu na stiropor,
zbuse si rupicu u fasadi i tu se nakote
to iz vlastitiog iskustva ili rekla kazala
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:21   #48
decki fasaderi mi pricali,
nemaju razloga ni koristi da lazu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:22   #49
Quote:
kudkojimilimoji kaže:
miševi idu na žitarice, izbuše ti rupu u glavi i tu se nakote....
kod mene na kvadrat,
al kod tebe ocito na kubni metar
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 08:27   #50
Quote:
chani kaže:
kod mene na kvadrat,
al kod tebe ocito na kubni metar
Chani genije, a kakve veze ima stiropor s ytongom?
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 08:31   #51
Quote:
kudkojimilimoji kaže:
Chani genije, a kakve veze ima stiropor s ytongom?

to je bio odgovor na firangin tekst

Quote:

e da zaboravila sam nema ni traga mravima i miševima i mislim da je to potpuna glupost i fasad nam nije nigdje ispucala, a to što pričaju arhitekti je drugi par opanak jer su oni priča za sebe i od njih možeš čuti svašta, a mnogi od njih uopće se ne žele upoznati sa novim materijalima ( ne mislim na Ytong, nego sam čula iz jednog drugog primjera) na tržištu.
ocito nisi bas citao pozorno od pocetka jer bi se sjetio da se spominju misevi negdje gore
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 08:47   #52
Quote:
chani kaže:
to je bio odgovor na firangin tekst



ocito nisi bas citao pozorno od pocetka jer bi se sjetio da se spominju misevi negdje gore
da bi reč rekel.
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:12   #53
Bas me zanima koje je ovdje misljinje ako se usporede montazne kuce i ytong izgradnja.
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 10:20   #54
Quote:
dylan kaže:
Bas me zanima koje je ovdje misljinje ako se usporede montazne kuce i ytong izgradnja.
o tom pitanju razmišljam već jedno 6 mjeseci, i nikako da se odlučim. no ako ću graditi klasično graditi ću s ytongom. mislim da je ta odluka ispravna iz više razloga.
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 10:30   #55
nakon kraceg istrazivanja ipak po mojem zakljucku je bolji ytong,tako da cu i time graditi.
,,,mada steta sto nitko se nije javio sa iskustvima iz prve ruke.
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 16:22   #56
I jel pocela ta gradnja Ytongom? Ajde javljaj iskustva!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 16:56   #57
kad je već Mr_Orang osvježio ovaj topic, idem se i ja uključit, i mene jako zanima kako ide gradnja. iskustva iz prve ruke su ono što trebamo.
nego, malo sam više istraživao po netu... dosad sam imao dojam da je ytong jeftiniji od klasične opeke, a ispade da je skuplji i od poroterma!?
naime, na njihovoj stranici piše da m3 košta 609kn (+PDV čini mi se). od tog 1m3 može se saziadat 3,33m2 zida (30cm), što znači da m2 ytong elemenata košta više od 200kn. poroterm se može naći za 10-ak kuna komad, u m2 ide 11 komada; da ne govorim o blok opeki. po tome je poroterm dvostruko jeftiniji. jesam li u krivu?
developer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 09:58   #58
Quote:
developer kaže:
kad je već Mr_Orang osvježio ovaj topic, idem se i ja uključit, i mene jako zanima kako ide gradnja. iskustva iz prve ruke su ono što trebamo.
nego, malo sam više istraživao po netu... dosad sam imao dojam da je ytong jeftiniji od klasične opeke, a ispade da je skuplji i od poroterma!?
naime, na njihovoj stranici piše da m3 košta 609kn (+PDV čini mi se). od tog 1m3 može se saziadat 3,33m2 zida (30cm), što znači da m2 ytong elemenata košta više od 200kn. poroterm se može naći za 10-ak kuna komad, u m2 ide 11 komada; da ne govorim o blok opeki. po tome je poroterm dvostruko jeftiniji. jesam li u krivu?
pa i nisi, poanta Ytonga je da ne bi trebalo stavljati stiropor ili neki drugi oblik toplinske izolacije - pa bi na taj način građenje s tim materijalom trebalo biti jeftinije.
Bez dodatne toplinske izolacije bi išlo u nekom drugom dijelu Hrvatske ali mislim da ne u kontinentalnom - tu bi ti bilo zima.

Moje računice cijena:
Obična blok cigla cca 100kn m2
Porotherm cca 150 kn m2
Za Ytong se ne sjećam točno ali mislim da bi mu cijena bila preko 250 kn m2...

Cijene su samo za materijal bez toplinske izolacije - čini mi se da ću ja graditi s Porothermom... + 8 cm stiropora
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 12:17   #59
Iskustvo iz prve ruke

Eto, ja živim već malo više od godinu dana u kući izgrađenoj od Ytonga. Radi se od 2 etaže, svaka od po cca 100 kvadrata, ispod je betonski podrum. gore je klasično drveno krovište sa crijepom. Kuća je dodatno izolirana i termo žbukom u debljini 4-5 cm. Zidovi iznutra su ožbukani gips-vapnenom žbukom. Ukupna debljina zida je 37-38 cm i računski koef. toplinske vodljivosti k je ispod 0,4

Stolarija je drvena sa atermičkim izo staklima k= 1,3.

Iskustvo sa prošlom zimom bilo je više nego dobro. Za vrijeme najžešće zime od -18, ako se po noći isključi grijanje, temperatura u kući do jutra se promijenila za 0,5 - 1 stupanj.

Ovih dana, kada su tempearture ujutro par stupnjeva iznad nule, termometar u kući se noću ne pomakne.

Ukupno me cijena kuće izašla slično kao da sam gradio porothermom, ali je cijeli objekt izgrađen za samo 7 mj.
daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 14:13   #60
Ajde konacno netko tko zivi u kuci od Ytonga.. znaci nije potreban stiropor? Odlicno! Sad je definitivno da idem na ytong... sad mi samo jos treba zemljiste!

Jel imate neke preporuke gdje da trazim da nije skuplje od 20000 ojra, da se moze na njemu legalno gradit kuca, a da bude sto blize Zagrebu?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.